Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 05. června 2018 08:44

Běh může být prospěšný, ale určitě ne všem. Když to někoho nebaví, tak tak to bude akorát opruz na duši. Fakt dobré boty ( určitě ne nike ze sportisima za 1.500) jsou základ.  Silnice/ trail dle terénu. 

Co se týká kloubů, tam zaleží i na hmotnosti těla, je jasné, že nadváha bude zátěží, takže opatrně. Několikrát týdně jsem začala před rokem, předtím to byly jen nárazovky. Začátky na 3-5 kilometrech, v létě 10, na podzim 17 (to jsem se rozhodla pro 1/2 maraton), v zimě jsem jich dala několik, pak 3x přes 30. Můj cíl je příští rok maraton a k blízkým narozeninám si chci dat výzvu do roka uběhnout 1000 mil. To jsou vzdálenosti, které se ani na páse ani na okruhu běhat nedají. 

Co se týká mého zdraví tak zatím cajk. Jsem těžší astmatik a mudr má z mých dýchacích testů jen radost. Klouby a noh ok, neznám bolesti zad. Když vezmu spolužačky, co dělaj naši práci celý život jako já, maj nohy plné křečáků a záda v prdeli (pardon).

Taky teda jím docela dost přípravků na klouby, BCAA, kolagen, vitamíny pro běžce atd.

Ale základ je to, že vás to fakt musí bavit. Já vnímám jak se po 5 kilometrch to tělo změní, uvolní se, dýchání se srovná a já mám pocit, že můžu letět a jsem volná jako pták. 

Jinak asi dva měsíce běhám bez hudby a zase to dostává jiné rozměry. 

Ale já uz jsem maniak a budu doufám jestě hodně let.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 08:48

Já teda mám ke glorifikaci kohokoli daleko, Nirvanu mam ráda, ale názor 0zero7 sdílím, abyste ho taky sdílely, uvědomte si, kolik mu bylo a jak moudrý jste byly v jeho věku Ale teda vidět někoho při tom cvičit, pomyslela bych si, bez urážky, ale že prostě musí mít papíry na hlavu

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 05. června 2018 09:21
Reakce na paktofonika:

whiskas Zunuje znamená že až ma to prestane baviť, omrzí ma to.

Catherine ma dobru postavu to je pravda ja som ale skôr myslela kĺby a tak...

​tak to mi přišlo vždycky šílenější dřepování Ozero7 ( rok, dva zpět? ) a ta tuším pak problémy z klouby měla. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 05. června 2018 09:38

Catherinne běhání má pro zdraví spoustu benefitů, to je bez debat, ale myslím, že většina lidí neumí běhat tak, aby neškodili svému pohybovému aparátu, což se může projevit až za pár let. Odborníci prý ze stylu mohou předpovědět, s čím člověk za pár let přijde do ordinace 

Já mám běh ráda, ale už neběhám víc než ca 12 km, pak už na různých místech cítím, že mě tělo varuje, že něco není ok. A to jsem dost zapracovala na došlapu, po diagnostice u fyzioterapeuta. Na klouby teda nejím nic. Ale mně vlastně těch max 12 km stačí   Jsi dobrá a držím palce!

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 05. června 2018 09:53

Catherinne A běhala jsi někdy předtím? Nebo nějaký jiný sport? (mně se nějak nikdy nepodařilo překonat tu úvodní fázi, kdy je běh utrpením, obdivuju tě :)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:00

Stará Stanová Kůže já u toho taky bojuju o život, ty dlouhý tratě mi už odmala, narozdíl od sprintů, vůbec nešly a umírám u toho nudou. Jediný, kdy to šlo překonat, bylo, když jsme běhaly s kamarádkou a něco si u toho řekly, bylo to místo toho sezení u vína, jenže ona pak taky chtěla běhat rychleji a dál a to už nešlo (běhávaly jsme okolo 6 km). říkám si každej rok, že to zkusim překonat i pomocí takových těch běžeckých plánů, kdy se pravidelně střídá běh s chůzí, ale strašný všechno a krom toho, že fakt nemůžu, je to pro mě i nuda k uzoufání

Offline Stará Stanová Kůže
Avatar
1333 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:04

Potrefenáhusa tak nějak. běžím, na pokraji sil, vypadám jak rudý zpocený hroch a přemlouvám se: Ještě k tamhletomu stromu. No a pak ještě k tamtomu. A nelepší se to ani po 2 měsících. 

A nejlepší vtip je to, že se u toho tempa má dát povídat, chacha! To bych přece nesměla běžet.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:08

Potrefenáhusa Se s dovolením přidávám, to je přesné. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:12

Já běhám leda doma na páse, v terénu je to moc náročný, jak fyzicky, tak vymejšlet kudy kam

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:14

Mutziputzi Jo,jo, pás občas dám ve fitku, ale stejně mě to extra nebaví, takže max 30 min. a to ještě výjimečně .

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:15

Mutziputzi Prokopské údolí, ne? 

na páse bych umřela nudou, to raději jen svižná chůze venku, než běh na pásu

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:15

Potrefenáhusa Ja to mám tak isto, len s tým rozdielom, že nedokážem hovoriť pri behu, takže behať s niekým a rozprávať sa to mi nehrozí. Trochu to zlepšuje dobrá hudba (celkom sa mi osvedčil Rammstein ). Vôbec nejako sa rozptýliť. V zime keď bežím na páse vo fitku, snažím sa byť blízko TV a pozerať. To mi odvedie myšlienky od toho ako strašne ma beh nudí. V lete v parku len tá  hudba. Ale tak ja som nikdy nedala viac ako 5-6km. Priateľ behá rád, pre neho je to vyslovený relax, vyčistí si hlavu. Ja len fučím za ním - keď náhodou niekedy beháme spolu.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:18

Stará Stanová Kůže vono ve dvou to de a to povídání fakt taky jde (jako samo, že někdo, kdo fakt běhá, by se tomu asi vysmál), ale jinak pro mě je to fakt zoufalství nad zoufalství. Chůzi miluju, u plavání na delší vzdálenosti si výborně vyčistim hlavu, běžky i kolo bezva výlet a ten běh bolí úplně strašně.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:19

Tulipe Prokopák, Vidoule, Cibulka, Waltrovka, Farkáň, Šmukýřka...tady furt melu o tom, že lepší část Prahy neni, ale vyber si kam! Já si na páse čtu, nedávno jsem o tom že si při běhání čtu mluvila s kolegou a druhej co nás poslouchal jedním uchem se mě ptal jestli jsem normální a jak to jako dělám, přeslechl ten pás

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:21

Tulipe tak já myslim, že ten běh na pásu má právě tu výhodu, že je to míň náročný, člověk u toho může uplně vypnout, na něco čumět, poslouchat a jen běžet.

Já se podezírám z toho, že mě by možná i ten ovál bavil víc, prostě si říct, že musim oběhnout 10 koleček, vypnout a běžet. Já takhle plavu bazény, že u toho moc nemyslim, jen plavu a dobrý.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33676 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:22

Mutziputzi hele ale ty lokality, cos vyjmenovala, jsou všechny celkem do kopce, ne?

 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:24

Potrefenáhusa Neni to tak hrozný, terén no

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:26

V zimě za tmy jsem s sebou venku při běhu pěkně flákla. Výsledkem byly tři stehy na bradě. Chvíli jsem pak chodila běhat na pás, ale neumřít nudou, když si chcete dát na páse 10 km +, prostě nejde. Už zase pobíhám po venku

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:27

Mutziputzi Hvězda, Šárka taky o.k., ale stejně mě to nebere .

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 05. června 2018 10:28

whiskas Mě taky ne, se psem jo, ale ten je při 20+ stupních línej jak veš