Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:03

Lama_z_Lana Já teda musím říct, že syn teď donesl z posilovny proteinové tyčinky Bounty a Milky Way. Složení je dost dobré a chuť výborná. Jsou takové tužší, ale kupodivu chutnají dobře. Jinak mi taky přijde vše hnusné .

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:06

Mutziputzi Renusatko Já věřím, že to může někomu chutnat. Ale prostě to není hezkej a voňavej talíř s jídlem 

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:07

Nevím přesně, co je plánované hladovění - ale jestli totéž co přerušovanej půst (IF), tak ten mi fungoval. Sice mi tak úplně nedocházelo proč, když jídla mám pořád stejný množství, protože zase tak přesný hodinky tělo snad nemá, ale vysvětlovala jsem si to tím, že zažívání a metabolismu dělá ten delší odpočinek dobře, tak pak pracujou o to líp. (A zažívání se mi tím i celkově zlepšilo, když jsem se předtím na sílu snažila jíst menší porce pětkrát denně, jakože je to děsně zdravý, tak mi bylo dost často přinejmenším lehce špatně - ale to je asi do značný míry celkový natavení toho kterýho člověka, mně i na základce nejvíc vyhovovalo nesnídat a dát si velkej oběd a večeři).

U toho přerušovanýho půstu mi nejlíp vyhovoval systém 14/10. Ale samozřejmě jak člověk někdy nemá čas, případně je hodně pracovně vytížený tak to taky občas bylo 16/8 nebo taky 18/6, sem tam jsem se na to vybodla úplně (oslavy a tak), někdy byly dny s o něco nižším příjmem, někdy s o něco vyšším. Ten základ 14/10 tam teda byl, ale nějak hrozně jsem to nehrotila (taky jsem nehubla z nadvhy, ale čistě takový ty "(ne)estetický kila"), spíš mi šlo o to, abych to byla schopná praktikovat to dlouhodobě.  A omezila jsem sacharidy a navýšila bílkoviny a tuky, i když to teda byla spíš "moderately low carb" než vyloženě low carb (tu jsem taky zkusila, ale hodně malé množství sacharidů mi nedělalo dobře a hůř se mi s tím cvičilo, tak jsem postupně navyšovala). Ty sacharidy jsem ovšem omezila už před IF a nějaké výsledky to taky mělo, ale s přidáním IF šla ta váha dolů rychleji,  spíš jsem pak měla trochu problém to zastavit (a nabrat asi dvě kila zpátky), když jsem dosáhla toho, co jsem chtěla.

Pak jsem to pár let brala relativně volně a na udržování to stačilo, poslední půlrok mě ale dostihly nějaké zdravotní problémy, takže jsem musela omezit cvičení a opakovaná chřipka dílo dokonala, takže pět kilo nahoře. Ale pozitivní je, že jak jsem před třema týdny zase začala o něco víc hlídat sacharidy a najela na IF a trochu přidala na cvičení, dvě kila už jsou zase dole. Takže za sebe můžu IF i jakoustakous low carb doporučit - samozřejmě každé tělo je jiné a různé metabolismy reagují různě, ale minimálně to stojí za pokus.

Offline Prosperina
Avatar
714 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:15

Uff, omlouvám se za román, koukám, že se diskuze zatím posunula...

Tyčinky mi teda taky obecně moc nejednou, to už si radši dám proteinový nápoj (ale nedělám si ho jako pití, to bych asi nepozřela, ale s jogurtem nebo s tvarohem jako krém, někdy přidám trochu ovoce). A jinak na večerní energii k práci mi přijdou fajn ořechy nebo ořechové máslo (samozřejmě toho nesmí být kilo, což je u mě někdy kámen úrazu ). A taky si někdy dávám nepražené kakaové boby (ale to je fakt spíš na energii než na chuť) nebo kousek nějaké hodněprocentní čokoládu (75% a víc).

Online viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:19
Reakce na Mutziputzi:

Lama_z_Lana Tohle sladký jsem si včera koupila já, stále jsem neochutnala teda

https://www.sensbar.com/cz/

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 09:23

viktorka_od splavu No to víš že sem pak napíšu jak sem se volizovala až za ušima!))

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 18. dubna 2018 18:04

Mutziputzi Mne brouci chutnaj, I bych je normalne jedla. Takze cvrcci mouka v pohode. Jediny, co si neumim predstavit je, ze bych si to varila doma. Ja se haveti docela stitim a predstava, ze vyndam kobylky, navic se to dela asi ze zivych ne, fakt nevim, v Asii jsem nebyla, hodim na panev, je mi uplne ekl. Ale jak rikam na chut dobry a je to asi I dost ekologicky a dietni!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 15:28

Karja Já teda ne, nemít hlad jak herec, nedojim to...se nedokážu voprostit, já hmyz nesnášim, neměl by existovat podel mě, povolila bych akorát včelu

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 18:06

Mutziputzi Ja jeste vazku, ta je krasna, jinak souhlasim. Jednou jsem mela v salatu takovou tu hnusnou plostici. Mam od tech dob hruzu z listove zeleniny a kazdej listecek kontroluju jak pako.

Offline Karja
Avatar
35827 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 21:07

Luna Ja jednou v domacim spenatu sparila nejakou larvu ci housenku a ona se nekecam asi petkrat zvetsila a byla takova cela mekka a, gumova a kriklave zelena jak bonbon pro dety. Bylo to do lasagni, takze rodinka to normalne jedna, pac se stejne ten spenat dobu pekl a hlavne tu hruzu nevideli, ale ja nemohla. Kdyz mi ale nekdo brouky nanda v nejake smesi se zeleninou nebo tak, tak mi to chutna. Nebo obalene v nejakem testicku. Joo holky s vama je to tezky, vy tu planetu nezachranite!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:09

paktofonika Hele jak pises, ze dostat se na puvodni vahu, ono to neni smerodatny, spis jaky obleceni obleces (ale ani to obcas ne, protoze hmota se presouva i v dobrem slova smyslu). Takze merit je podle me lepsi cesta, ja treba vazim tedka tolik co jsem mela kdysi davno a to jsem oblikala o dve velikosti vetsi hadry.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:16

paktofonika jo a ta low carb (pripadne keto) - neni to pro kazdeho a nekomu to vylozene nevyhovuje, zalezi asi jaky je kdo nutricni typ (jestli neco takovyho existuje).

Ja ted po dovolene, kde samo probihaly testoviny, vzdy nejaky lokalni vychytavky, chleba, klasicky prilohy atd jedu low card od pondeli a telo se citi mnohem lip. Mam to uz vyzkouseny, ze mam rychlejsi mozek a vic energie, kdyz omezim vsechen cukr, ale jak rikam, neplati to pro kazdyho. Nejaky ubytek sadla je doplnkova hodnota, pro me, ale spousta lidi to dela kvuli tomu. Ja zacala po nejakym case loni, kdyz jsem mela trenerku byvalou zavodnici v kulturistice, tak jsme se bavili, jestli chci delat fitko na keto. Musela jsem na cas snizit vahy a kdyz si dam pauzu tak to poznam a musim zase snizit, pak chvilku trva nez se dostanu tam kde jsem prestala, ale jinak pohoda.

Drzim se cca na 20-70 gr denne, zalezi jak kdy a co je za den. Problem mi to nedela, obzvlast pokud nejsem vystavena pizze, testovinam atd. Delam si i vlastni susenky, nepoznas, jsou super. Nebo chleba, to jsem musela teda vychytat, ale to uz jsou spis pridany veci. Mlecne vyrobky jim syry a zakys, mliko ne, max slehacku.

Interminent fasting - ten castecny pust - s tim mam mensi zkusenost, ale davam to obcas cca 14-16 hodin, ze po veceri nic a pak nesnidam nebo snidam pozdeji, je to fajn a hlad jsem nemela nikdy, kdyz by se mi zdalo, ze nic moc, tak dam bulletproof coffe - kavu s tukem, bud organicky maslo nebo kokos tuk. Nesmis mliko, to by nastartovalo traveni, tuk pry nevadi. Telo si fajn odpocine myslim.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:23

Prosperina NO ja taky psala pozde :)

Co popisujes je dost presny. Ja absolutne nemuzu jist 6x denne, pritom nekterym jedincum to vylozene vyhovuje, i pred cvicenim musim mit cca 3 hodiny nejmin pauzu. Ja az ted docitam, takze jsem opakovala nektery veci co pises. Za me je to taktez fajn, klidne jim 2x 3x denne a pohoda, akorat tam nekdy dostat ty makra jako, uffff.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 19. dubna 2018 23:25

Muzu cvicit jen spodni polovinu tela tedka, grrrr.

Mam blokly zada, lehce dlouhodobe, obcas se mi z toho zablokuji zebra, takze rotace a nektere cviky ok, vylozene lifting na horni polovinu moc ne, zatim. Pridam vic plavani a uvidime. Nastesti mam uzasnou slecnu na masaze, minule mi odblokovala aortu a udelal vic mista kolem srdce (zni to teda desne, ale ona je fakt bozi) a hned to bylo poznat. Nebyla to vylozene masaz, spis takovy silovy osetreni.

Jo akoupila jsem si valec pred casem, bozi mit to doma!

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 08:34

Čas od času potřebuju restart, a tak jdu na nějaké skupinové lekce jógy. Tentokrát jsem nebyla moc spokojená, bylo to na mě lehký, cvičitelka nic moc... ALE cítím určité partie, které mě nebolely ani nepamatuju. Vůbec si nemůžu vzpomenout, ze které ásány by to mohlo být, takže ji nemůžu zařadit. Já tam snad budu muset jít ještě jednou....

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 10:01

Já si sem jdu s dovolením ufňuknout, po hormonech má cca o 5 kilo víc, než dřív byla moje horní hranice, a nějak si na ně nemůžu zvyknout. Hormony vysadit nemůžu, respektive můžu, ale čelila bych horším věcem, takže to bue muset jít ještě nějak jinak, jenže nevím jak.
Sladké jím tak jednou za týden, pečivo taky tak, už dlouhodobě, nesladím, nepiju džusy a ovoce jím minimálně, ne programově, ale prostě mi víc chutná zelenina, té sním tuny. Bílkovin mám asi trochu míň, jsem vegetarián, ale to jsme spousty let a myslím si, že to mám už dost vychytaný, žádná sýrová pizza a těstoviny, luštěniny u nás kopou první ligu.
Kvůli problémům s krční a bederní páteří (řeším dlohodobě na fyzioterpaii, ale "základní nastavení" holt nebylo nic moc) nemůžu dělat skoro žádný sport, do všeho jde něco z toho, ale pohybu mám myslím si hodně, krokoměr ukazuje něco mezi 13 a 15 kilometry denně a výškoměr 60 vystoupaných poschodí (mám dva psy a kolem nás jsou kopce), o víkendech ještě víc. 

Čili teď jsme nějak ve slepé uličce, nevím, co přidat, případně kde ubrat, abych to sklepla na původní váhu. Potlapkání a případné tipy - krom lowcarb a keto, do kterých se pouštět nechci a asi by to bylo v mým případě i dost těžko proveditelný - vítány.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 10:57

Zina ja bych skoro rekla ze nejlepsi by bylo zvyknout, pokud mas + 5 a drzi, nestoupa to, pohybu dost a nemas nadvahu tak si holt telo mozna naslo novou rovnovahu? nasilu to tlacit by nemuselo byt ku prospechu, kdyz mas pomerne dost omezeni

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:09

Zina Tohle je fakt hrozně těžký, u lidí, kteří se pohybují a jedí s rozumem. Já jsem nedávno zjistila, že mám 3-5 kg schovaný v alkoholu.Brala jsem nejaké léky a zhubla 3 kg za 10 dní. A v mém případě je to tu malá plzeň, tam dvě dvojky k večeři, welcome drink na akci...Ještě můžeš chvíli zkusit dávat jídlo do kalorických tabulek, třeba ti i v tom zdravém jídelníčku něco vyjede.

Offline Zina
Avatar
5848 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:35

viktorka_od splavu Zatím nestoupá, ale taky těch jídleních prohřešků moc nemám. A nadváhu nemám, aktuálně při 173 centimetrech 69 kilo, ale dobře jsem si připadala tak při 62-63 nevycvičených a 65 vycvičených - když jsem ještě mohla do fitka. Souvisí to teda i s tím, že se mi všechno promítne na spodní část těla, že by přibylo něco na hrudníku, to ne :-D.

999 Přemýšlela jsem i o tom, ale dám jedno pivo (pracovní oběd) a 2 malý bílý rumy (pravidelná akce skamarádama) za týden,  nevím, jestli to něco změní. Tabulky při defaultním nastavení radí přidat celkově trochu jídlo a bílkoviny, ale ta doporučená hodnota se při započítání nějaké té aktivita vyhoupne na 95 gramů denně, a to tam prostě nejsme s to nasypat.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. dubna 2018 11:39

Zina To je nic, to nemá cenu si odpírat :-).