Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Online viktorka_od splavu
Avatar
45969 příspěvků moje polička 19. března 2018 16:33

Renusatko no ony ty NSA jsou pomlouvany ale prej fakt maji i v lecbe svy misto, si stezovla tuhle jedna Mudr. ze ji to pacienti nechtej brat (obyc ibalgin, nic specialniho), ze jako “prece vydrzim” ale ze to tlumeni zanetu je dulezity. revmatolozka teda. tak snad ti to taky trochu muze pomoct...

Offline Isca
Avatar
4444 příspěvků moje polička 19. března 2018 17:01

Renusatko Jsi z oboru, takže to víš asi líp, ale máma na moje fňukání povídala, že se holt šlachy hojí hůř a pomaleji  jak kosti, kvůli nepatrnýmu krevnímu zásobení, takže nejlepší lék je pasivita a čas. A  ortoped mi jako podstatnou součást léčby rovnou doporučil si najít na těžkou fyzickou práci jiný lidi  akorát recept na ně mi opomněl napsat. 

Offline Catherinne
Avatar
9815 příspěvků moje polička 19. března 2018 17:15

Renusatko mě teda taky vždy po elektroléčbě ry ruce den, dva bolely víc, ale ona mě na to upozorňovala a pak uz fakt lepší a lepší. A na natažené a nedejbože natržené svaly je skvělá rázová vlna.

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 19. března 2018 17:31

Isca Spíš mi to tak dnes bylo vysvětleno. Já snad nikdy o žádném zánětu šlach neslyšela.

Offline brrr
Avatar
9960 příspěvků moje polička 20. března 2018 19:34

Zúčastnila jsem se dneska badmintonového turnaje (neumím hrát badminton) a už teď nedokážu zvednout ruku. Nechci vidět zítřek.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 27. března 2018 16:14

nechodíte prosím někdo na lekce (např. pilates) k lence krejčové? A pokud ano, kam? díky 

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 27. března 2018 22:20

Stále jsem na PN, ale ruka už alespoň nebolí. Stále je teda nepohyblivá a nesevřu ji do pěsti a neotočím, ale je to lepší. Zjistila jsem, že jsem fakt závislák. Na nějaké silové cvičení si netroufám, ani na ty nohy, ale něco dělat musím. Takže dnes vycházka 4km a potom ještě večer doma 40 minut na eliptikalu (bez těch rukou). Jediný problém byl zavázat tenisky...to opravdu nešlo. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 12:30

Tuším sa tu už riešilo Low carb. Som sa rozhodla v zúfalstve úplnom že sa na to dam tak dúfam ze to prinesie výsledok. Ja som sa v jedle nikdy príliš neobmedzovala, len to nezdravé ako vyprážané, polotovary a pod.... 

Už som si čo to naštudovala a vyzerá to sľubne  ale tuším taká Luna písala že jej to nepomohlo. 

Offline 999
Avatar
17529 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 12:33

paktofonika Myslím, že v tom jede 0zero7 .

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 12:36

paktofonika no taka Luna...ono nestaci jen low carb, musis toho jeste jist dost malo, abys mela ten deficit na hubnuti, ze...

Mne to nesedi, pac ja jsem spis na vegan/vegetarian stravu a tam se to sacharidama jen hemzi. Ale zkusit to klidne muzes.

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 12:45

paktofonika koukni tady 

Dlouhodobě je to extrém, který metabolismus ničí. Krátkodobě to pomůže, stejně, jak skoro každá dieta. Takže vždy jde o to, jestli chceš zhubnout jen na léto a co bude potom je ti jedno. Spousta lidí to tak má. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 13:17

999 JJ, musím počkať až sa agentka zobudí :D

Luna Čo som tak vyčítala tak je aj odnož low carb for vegetarian  :D 

Renusatko Ďakujem za link, nemám teraz čas si to celé prečítať asi až večer. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 13:55

paktofonika Ale prdlajs nic to nenici, neni nutna rovnou ketoza, ale kdyz vynechas takovy ty “do oci bijici” cukry ala pecivo, testoviny, samozrejme sladkosti, vaha ti klesne sama, to ti zarucuju. Pri trose zdravyho rozumu se ani nejedna o dietu v negativnim slova smyslu, proste omezis veci nafutrovany sacharidama, ja jedine doporucuju, jak na to najedu, hned se mam radsi

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 15:14

Mutziputzi paktofonika souhlas s Mutzi. Dlouhodobě (tzn třeba 15 let ) se stravuju téměř bez pečiva. Housku si dám max 1 týdně v neděli k snídani a těstoviny nejím téměř vůbec. Pizzu cca 1x měsíčně. Nemám pocit, že bych se omezovala. Váhu si držím těch 15 let plus minus stejnou. Pokud mám kilo navíc, stačí omezit večerní pojídání plísňových sýrů (na těch ujíždím - trochu ) a je to.

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 18:49

Hodně zjednodušeně by se dalo říct, že jakákoli alternativní strava za účelem redukce je pro zdravého člověka prostě blbost a lidé by se měli zaměřit na racionální stravování s adekvátním kalorickým příjmem. Pokud máš správný kalorický příjem, kde ti váha nelítá, tak už si upravíš dle sebe, jestli ti vyhovuje víc bílkovin, víc tuků nebo sacharidů..to rozložení už tam prostě není tak důležité. 

Proč ne Eva Já jsem to napsala špatně. Pokud jsi se rozhodla, že nějaký systém stravování udržíš 15 let, je to něco jiného. Já to myslela jinak...u lidí, kteří jen něco vynechají třeba sacharidy, ale nenahradí to tuky a bílkovinami, aby měli dostatečný příjem. Tam určitě zhubnou, protože sníží příjem vynecháním něčeho. Při nedostatečném příjmu zhubnou převážně vodu a svalovou hmotu, tuk jde jen hodně málo dolů a až po aktivní svalové hmotě  a zpomalí ten metabolismus. Takže na léto jim ty tři čtyři kila stačí. Potom se vrátí ke svému běžnému stravování a ty kila jdou nahoru, takže další jaro dělají to stejné. No a ten metabolismus se každý rok trošku zničí a trošku zpomalí věkem a kilo ke kilu, každé jaro řeší to stejné. 

Offline Fakirka
Avatar
2098 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 18:59

paktofonika já se stravuju low carb už asi dva roky. Občas i vyloženě keto, například teď. Ptej se na všechno, co potřebuješ vědět.

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 21:32

Renusatko Já jsem měla dojem, že dlouhodobě jíš /když to zjednoduším/ "low carb, high protein". Ale je možný, že se pletu nebo že si tě s někým pletu. Nebo to byla jen přechodná záležitost? 

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 21:50

Fiction Já určitě ne. Jím sacharidy v celkem velkém množství a klidně i v noci. Vyhýbám se teda rychlým cukrům (ovoce, bílé pečivo a sladkosti), ale v přílohách, zelenině a tmavém pečivu jich mám hodně asi 170g. V poměru k bílkovinám skoro stejné množství. 

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 22:51

Renusatko Pozdě, ale soucítím a chápu. Já jsem kvůli bolesti v rameni nebyla už dva týdny ve fitku a mám šílený absťák. Začalo to bolestí pod lopatkou (den po té, co jsem se ve fitku nechala vyhecovat a nandala si rozpažky s 12 kg jednoručkami - blbka no). Bolest se táhla až ke krční páteři, nicméně jsem vesele odjela na hory. Při lyžování pohoda, ale jak jsem byla v klidu, třeba na lanovce, bolest se dost stupňovala a přešla do ramene a až do bicepsu. Aktuálně mě bolí rameno a v klidových polohách, včetně vleže, cítím stále bolest i v deltu, až k bicepsu. Otrava. Beru brufen, mažu nějakou mastí proti bolesti a jsem naštvaná, že nemůžu jít cvičit. Dva týdny už jsou dost, tak by to mohlo přejít .

Online Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 14. dubna 2018 23:06

whiskas Já jsem teda po všech stresech a vyšetřeních (včetně akutní magnetické rezonance) dostala výsledek, že šlo opravdu o velice silný zánět šlach. Teprve začínám fungovat doma. Jediné co mě může těšit, že nešlo o zánět z přetížení, ale nějakou bakteriální záležitost, takže by se to nemělo nijak opakovat a nemělo by to dělat problém při zatížení. Dostala jsem už povolení k malému postupnému zatěžování se sportovní bandáží. Zatím si netroufám. Zatím jsem se v minulém týdnu vrátila k pomalému běhu, rychlé chůzi a eliptikalu. Příští týden bych chtěla alespoň 2x jít cvičit nohy a potom uvidím. Držím palce, ať jsi brzy fit. Je to otrava a ještě k tomu nepříjemnosti, že tě něco bolí.