Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. března 2018 18:43

continuity tohle je spíš tradiční kůra po zimě, kdy prostě lidi mají sklon jíst tučné a nezdravé věci. To bych nenazvala detox. To byla  nutná úprava dřív, dnes se tak spousta lidí stravuje běžně i v zimě. Tím si určitě nikdo neuškodí a většině to prospěje i dnes. 

Jako vyloženě detox beru různé kůry, které koupíš, pití koktejlů, nejezení, úplné vynechání něčeho nebo třeba takové ty návody na různý detox na netu...většinou pěkně nesmyslné rady.

Offline Catherinne
Avatar
9832 příspěvků moje polička 18. března 2018 19:33

Renusatko pri cvicení čehokoliv se dost zapojuje cele tělo, takze bych to s tim cvičením asi ani nezkoušela... 

Přeji brzké uzdravení. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. března 2018 19:38

Catherinne No teď určitě ne. Momentálně mám problém i chodit...spíš myslím, že ty nohy budu moct cvičit dřív než budu mít povolenou cvičit ruku, to může totiž být i 3 měsíce

Offline Catherinne
Avatar
9832 příspěvků moje polička 18. března 2018 19:49

Renusatko soucítím, já si loni přeběhala hýžďový sval a dva měsíce byly zazděný...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. března 2018 19:53

Catherinne  Já to nemám  ze sportu. Přetížení z práce, myš a tlačítka na přístroji. Rok to bylo rozbité a muselo se hodně tlačit...a zaměřuješ kolem 80 snímků denně. Ado toho celých 8 hodin na počítači...víceméně bez pauzy. 

Offline Catherinne
Avatar
9832 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:18

Renusatko to mi došlo. Ja mam teď klid, ale loňská zima utrpení. Vyšetření na karpály dopadlo dobře, takže přetížení šlach. (fén kartáč).  Mravenčily mi prsty. Elektroléčba a masáže zad s tím zatočily. 

Ty ortézy jsou supr. Spala jsem v nich dlouho. Připadala jsem si jak Robokop...

Tak ať se daří lépe a lépe.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. března 2018 20:45

Catherinne no, jasně...tak to jako kadeřnice též nemáte lehké. Já jsem asi ignorovala varovné signály, takže jsem odpadla úplně a náhle přes noc. Mám kamaráda co se tím zabývá, léčbou a prevencí, tak snad mi potom poradí. 

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 18. března 2018 23:47

Renusatko Soucítím. Mě to také potkalo, ovšem nikoliv z celoživotní práce na PC. Prostě si kancelářská myš pořídila zahradu, opovrhovala chemií a mechanizací, a skončila s rukama v gypsu. A také jsem ignorovala varovné příznaky, protože jsem je mylně přisuzovala zvyšující se váze v těhotenství a tím způsobenou zhoršenou  ergonomii spánku. (Rozuměj jako když si velká koule zalehne v noci ruce, tak co by nebrněly, že?)  Bohužel mám pocit, že to už mám asi do konce života, protože kdykoliv vezmu do ruky rýč nebo tenisovou raketu, tak musím pak zase na několik dní do ortéz.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2018 08:51

KapkaMM tak to opakování mě moc netěší. To by se mi vůbec nehodilo. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. března 2018 09:32

Renusatko Soucítím, já si to uhnala minulý rok při úklidu u našich, pomohla kombinace šetření, tejpování, elektroléčby a magnetů, a taky se mi zdá, kdykoli se to čas od času začíná ozývat, že pomáhá lidská varianta přípravku Alavis, ktré ještě na MP proagovaly koňačky  - Barnys.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. března 2018 09:53

Isca Magnety ti zafungovaly po kolika sezeních? Já už jsem tam tvrdla 4x a nemohu se zbavit dojmu, že je to ztráta času, jediný, že se tam můžu učit, což jsem doma líná...

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. března 2018 10:07

Mutziputzi No, já měla desetkrát magnet a pak desetkrát elektroléčbu, tak po těch deseti magnetech se mi zdálo, že už je tam kvalitativní skok, po elektroléčbě další. Během dalšího měsíce pak už dobrý. Ale dobrá kniha to jistila

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:34

Isca Já chodím na laser, spíš mi teda přijde, že to ještě zhoršil. Uvidím dnes, po víkendu to alespoň konečně tolik nebolí, jestli to po laseru zase bude, tak jdu dnes naposledy. Koukám, jak je  to časté a sem teda ráda jen za jednu ruku. Po týdnu jsem zručný levák...obě si představit neumím. 

 Mutziputzi magnety jsou asi jak u koho, slyšela jsem i o úplné hrůze, kdy to pěkně rozbouřily, tak nefungování je asi ještě ta lepší varianta. Kamarádka něco říkala o zlepšení po celé kůře, ale to už potom těžko říct, jestli je to díky magnetům nebo prostě časem. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:37

Renusatko Když já jsem známý odpůrce placeba a když se dočtu, že efekt magnetoterapie není vědecky dokázanej ani zdůvodnitelnej, tak prostě nevěřim a víra má mě neuzdraví se obávam

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2018 11:43

Mutziputzi to chápu, já mám podobný pocit z toho laseru. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 19. března 2018 13:03

Renusatko mně není úplně jasný, jak by se ten laser dostal pod kůži že se používá zevně to jasně, ale něco schovanýho uvnitř, že by nepoškodil a dostal se ke šlachám? hmmm

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 19. března 2018 14:29

Renusatko súcitím, ja som minulý rok touto dobou mala natrhnuté väzivá v stehne a dva mesiace som bola bez cvičenia, hlavne bez jogy, to bolo utrpenie.

A hlavne som si to spôsobila vlastnou blbosťou, len tak z fleku bez rozcvičky som išla v kancli machrovať so šnúrou

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2018 14:54

viktorka_od splavu já nejsem fyzik, ale je tam napsáno, že prostupuje 10 cm pod kůžu a nepškuzuje tkáń. Ten zánět je prý zůsobený množstvím malých jizev, které si tam člověk nadělá běžnou aktivitou a jednou potom vznikne větší poškození při námaze a místo srůstání je z toho zánět, protože ta poškozená šlacha už se nechce hojit. laser má urychly hojení i téhle vnitřní jizvy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46059 příspěvků moje polička 19. března 2018 15:46

Renusatko aha, díky za vysvětlení. a nějaký antibiotika? třeba lokální? (i když ty mastičky sou prej taky naprd:-(

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. března 2018 16:05

viktorka_od splavu to ne, není to bakteriální zánět, jen spíš to poškození. Takže totální klid, proto občas i ty sádry nebo alespoň ortéza, aby se neprohlubovalo poškození a  nesteroidní antirevmatika...mast mám Voltaren a jinak Brufen..spíš tlumení bolesti než léčba.