Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:09

whiskas Já jsem to s tím jídlem zas úplně otočila. Dřív jsem pořád večer doháněla bílkoviny, teď tam nemůžu vůbec nacpat sacharidy a to už mám těch bílkovin opravdu hodně moc a navyšovat je už nemůžu. Tak jsem dneska dohnala sacharidy margotkou. Pěkně mi to tam sedlo

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:10

Renusatko Tak ale bílkoviny jsou v pohodě, to nemůže být zas takový problém? Ale p*del roste po sacharidech .

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:21

whiskas tak já mám ten příjem vysoký a bílkovin i tak už mám 140, to už nemůžu víc přetahovat a sacharidů 180 nemůžu vůbec ujíst a to v nich není zelenina...to mám ještě až 900g denně zvlášt. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:40

Renusatko Nějak změnili vzhled webu kalorické tabulky (dlouho jsem tam nebyla), tak jsem dezorientovaná. Ale např. včera jsem měla příjem 144 g sacharidů a jen 56 g bílkovin, tuk také hrůza  - 41 g.

V té nové verzi mi nejdou mazat zadané potraviny, když se třeba spletu. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:52

whiskas Já tam dnes byla po dlouhé době. Na změnu jsem celkem koukala. Dokonce se mi zdá, že to špatně sčítá, včerejšek mi nešel zadat vůbec. Na mobilu mi to nešlo vůbec, ale na počítači je popelnice hned na konci řádku. Naopak to zadávání, změny a mazání mi tam přijdou jednodušší. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 20:54

Renusatko Mně jdou mazat aktivity, ale ne jídla. Nepřehledné je to dost.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:04

whiskas 

Já mám tu popelnici hned na konci řádku, jen na ni kliknu a potravina se vymaže.

Jen teda nevím proč se mi ty účty nějak nespojili. Mam mám nějaké uložení 100 let staré a žádné oblíbené potraviny, hotová jídla, žádné svoje nastavení. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:05

whiskas 140 bilkovin je hodne, telo si taky pri vysokem prisunu dokaze premenit bilkovinu na sach (zjednodusene receno).

Ja jim denne 100 g bilkovin a 100 g tuku, ne vzdy se zadari, ale snazim se, 41g tuku je nic, obzvlast pokud jsou to zdravy tuky. 140 sach neni zadna silenost, spis mi podle toho prijde, ze jis malo.

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:07

Minulý týden jsem perfektně naplnila heslo sportem ku zdraví a k trvalé invaliditě. Nějak jsem při svém večerním pobíhání přehlídla díru a už jsem letěla. Naštěstí jen rána + Spálená kůže na bradě, obražený loket a kolena, jinak fajn. Doma jsou konečně spokojení. Koupila jsem si permici do fitka, tam se mi prý nic závažného nemůže stát . Jen je těch 10 km na páse nekonečných. Ale zase můžu so léta zapracovat na svých pažích. Zpevnit potřebují

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:12

Renusatko Já tam mám také popelnici, ale nějak nefunkční :-D. Zkusím to znovu.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:13

0zero7 Tak ale jsou méně "škodlivé" než sacharidy. Měla bys přijímat cca 1,5 g bílkovin na kg váhy.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:16

Renusatko Nechápu, ale na jiném počítači mi ten odpaďák funguje .

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:23

0zero7 Ty jsi spojila nás dvě s whiskas dohromady. Těch 140 bílkovin mám já. K tomu 180 sacharidů a kolem 50 tuků. Je to už určitě hraniční hodnota bílkovin. To s tou přeměnou tak určitě není, asi je to myšlené tak, že při nevyužití se ukládají stejně, jak sacharidy. Bílkoviny se spíš nedoporučovali dřív kvůli ledvinám a doktoři to vidí neradi dodnes. My naštěstí máme na nefrologii rozumného doktora sportovce a ten mi říkal, že je to už překonané. O to rozložení maker až tolik nejde, spíš komu co vyhovuje. Já hodně cvičím a po navýšení těch bílkovin vidím velký posun. 

Proč ne Eva To je pravda, že na páse to neutíká . Ale teda tomu, že se tam nemůže nic stát, tomu nevěř. Moje kamarádka spadla na páse, nevím, co přesně dělala, ale dopadla stejně jak ty na cestě. Tak ať se to rychle hojí a dobře se běhá. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:39

Renusatko Ano, padron! Zapomela jsem zminit Renusatko v prispevku pro whiskas 

JInak co vim, tak doporuceny protein je od 0.8 do 1.5 na kg. Na stimulaci protein syntezy dulezite pro rust svalu je ideal 1.6

Renusatko ono s tou premenou na sach to funguje jen, kdyz telo sach nema, jinak ne, takze se te to netyka :) Napsala jsem to teda zjednodusene, ale jde to vyhledat online. Presne s tema bilkovinama, hlavne ja nemam hlad, jim max 3x denne. Tuk mam vyssi, protoze mam nizky sach, vyhovuje mi to a jsem daleko "bystrejsi" bez cukru.

Mam ale kamarady, kteri to nesnasi, tak ji jak to vyhovuje jim, taky zdrave. Fakt kazdymu sedne neco jinyho. Me ketoza nevadi, naopak.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:41

Renusatko Vidím v tvém jídelníčku proteinový koktejl? 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:41
Reakce na whiskas:

0zero7 Tak ale jsou méně "škodlivé" než sacharidy. Měla bys přijímat cca 1,5 g bílkovin na kg váhy.

​co je mene skodlive? Bilkoviny!? No tak o tom zadna haha. POdle me jednoduchej cukr je fakt zlo, ale to uz znim jak maniak. Ja mam ted bilkoviny okolo 1.4 na kilo denne. Kdyz si dam rybu tak vic.

Pak hlidam i ten tuk, avokada, nejaky syr, olivac atd. V podstate energeticky frcim na tuku.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:43

0zero7 No vždyť jsme ti to psaly, kolem 1,5 g bílkovin na kg váhy.

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:49

whiskas ja vim, na narust svalu, pro jiny veci zas min atd.

Ja myslim, ze makra obecne jsou dulezity dlouhodobe, nejde o jeden den, ze to nevyjde silene treba atd, ale za tyden by to melo jakz takz sedet. Kdyz sedi makra, budou sedet i kalorie.

To co jsi psala ty, asik vis, ze navysit oboji, tuk i protein by bylo dobry :)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:52

0zero7 No poměr dobrá makra a kalorie nejde vždy ruku v ruce 

A ty bílkoviny, ty jich máš taky dost, tak, kde je rozpor? 1,5 g je cajk, říká trenér a blbec to není. 

Navíc, nejsem ten typ, který si jídlo každý den zapisuje, je to vopruz. Jen mě tak napadlo prozkoumat, jak se věci mají 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 06. února 2018 21:55

0zero7 Já mám určitě víc, protože mám 140g bílkovin na 50kg váhy.

 whiskas Proteinový koktejl jsem si zvykla dávat si ráno na snídani. Zjistila jsem, že v těch 5 ráno nejsem schopná nic jíst. Takže dám kvalitní koktejl, banán a mandle můžu zobnout i mezi pacientama. V práci jíst nemůžeme, takže bych do 9:30, kdy máme první přestávku 10 minut, když se zadaří, byla hlady. O víkendu snídám normálně.