Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 00:02

Krehutka NO takkdyz to nechybi a ses v kondici tak nemusiiiiis ne?

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 06. února 2018 00:11

0zero7 v kondici právě moc nejsem. Nepotřebuji cviceni ve smyslu, že mi nechybi, prohnat šunky by mi naopak jen prospelo. Ale tak nebudu fnukat, jen mě zaujalo, jak jste tu psaly, že máte závislost, tak to by se mi taky líbilo.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 06. února 2018 00:18

0zero7 Pelvis elevation je super.

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 06. února 2018 00:27

Krehutka Já tedy např. při běhu nic úžasného nepociťuji, ale jelikož mě běh velmi nebaví, tak jsem ani neměla šanci zjistit, jestli by se to časem změnilo v endorfinový koktejl .

Co se týče cvičení (já tedy bez sauny a dalších vychytávek, protože tady nemám žádný areál vše v jednom a nemám čas lítat z objektu do objektu, ale brala bych to), řekla bych, že u mě je to už prostě zvyk, příjemný zvyk a absenci radostných pocitů pociťuji, když delší dobu necvičím. Připadám si pak taková rozlámaná, bez nálady, prostě se necítím dobře. Naopak, cvičení mi náladu vždy zlepší, tedy většinou, protože mám i dny, kdy cítím, že to nějak nebylo ono, nejsem pak se sebou spokojena, ale v zásadě mi cvičení zlepšuje náladu. Ještě lépe jsem se ovšem cítila v dobách, kdy jsem viděla nějaké výsledky v zrcadle, to pak byla dvojnásobná radost. Teď už to raději beru více pocitově. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 06:56
Reakce na Renusatko:

Micuska Tak ono to jde pomalu, ale zase uvidíš rychlejší pokroky. Já jsem ráda, že jsem začla ještě poměrně brzy. Už ve 30 mě bolely strašně záda, některé dny jsem nemohla vstát z postele. Kyčel ve strašném stavu pomalu na operaci, ale cvičit se mi nechtělo, byla jsem štíhlá až moc. Nakonec mě ve 37 ukecala švagrová a když jsem viděla pokrok, tak jsem u toho zůstala. Později přišly i ty zdravotní výhody. Nevím co je bolest zad nebo kyčlí, nebolí mě hlava a mám víc energie, díky pořešenému jídlu se mi zase zlepšily další věci. Momentálně už spíš tak nějak cvičím na udržení. 

​Všetko sú presne dôvody prečo som sa donútila znovu začať. Fakt tá polročná pauza sa na mne odzrkadlila, zlé držanie tela, bolesti chrbtice, hlavy, únava, zlá nálada no a kopec nezdravého tuku. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 06. února 2018 08:56

Krehutka když mně připadá že to je podobný jako když se matky na mateřské diví, že je to nebaví - bezúčelný pohyb asi z podstaty věci prostě žádná zábava není. možná máš prostě jen zbytečně vysoké požadavky.

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:32

Krehutka Já teda dlouhou dobu v začátku nemůžu říct, že bych měla radost za cvičení. Závislost se z toho stala až po tom, co jsem si řekla, že musím opravdu pravidelně. Na začátku jsem tak nějak chodila a nechodila a tím pádem nebyl ani žádný vysledek. Ten můj kamarád říká, že vždycky si musíš najít pohyb, který tě alespoň trochu baví a potom u něj vydržíš. Prostě není to pro každého posilovna. Někdo rád plave, někdo jde na jógu, někdo kolo, běh a někdo třeba fotbal.  Já bych si nikdy nemyslela, že to bude posilovna.

A nebo prostě není ta správná motivace. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 10:51

Krehutka Podľa mňa je najkritickejšie to prvá fáza kým sa dostavia výsledky. U niekoho to trvá pol roka, u niekoho rok. Predtým keď som cvičila tak zo začiatku som sa musela fakt nútiť, ale keď mi začali rásť svaly, zlepšovalo sa držanie tela, celková nálada a prinášalo to len samé pozitíva to sa mi fakt chcelo cvičiť a tešila som sa kým prídem domov a vrhnem sa na to. Teraz som po pauze práve v tej kritickej fáze kedy sa mi nechce ale viem že to bude dobré tak sa musím nútiť, ale za pol roka to už bude fajn. Mňa napríklad nebaví beh, behám len v lete ráno so psom pákrát do týždňa na 30 minút, nebaví ma posilovňa, ani kolektívne hodiny ako pilates. Na jógu by som rada išla ale u nás nieje kam. 

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 06. února 2018 16:07

Krehutka U me to neni asi zavislost, udelala jsem z toho takovou nezbytnost, jako je cisteni zubu nebo vecerni sprcha. U me se zatim zadny viditelny vysledky nedostavily, ale fyzicka kondice rozhodne neni k zahozeni a ta se mi teda zlepsila hodne.

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:35

paktofonika cvicis doma trx nebo neco takovyho ze? Ses dobra, ja se doma nedonutim na NIC. Musim proste podstoupit celej ritual, prevlict, fitko, odmakat, sauna atd. Dneska jsem i vstala v 6 kvuli tomu, ufff, to nesnasim teda, ale challenge ze.

Luna Hele urcite se ti presunula kompozice tela, fakt to podle me neni o kilech, Kamoska cvici pravidelne, nijak zasadne nezhubla, trochu jo, ale ma pas jak lunt, daleko hezci nohy atd, proste jak se to presouva. Podle me o tom to je... Vidim to i na sobe, jeste teda nejsem, tam kde chci bejt...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2018 17:44

0zero7 Trx mam doma ale to fakt len sem tam. Ja už som tu písala, že cvičím vlastnou váhou. Hrazda, kruhy, kliky, drepy, chin ups, dip, leg raisers...  Činky ani stroje ma nebavia, mame doma akurát tyč na činky ale to je dobre na drepy. Mne to stačí bez činiek, mame tu najväčšiu a je dosť ťažka. A mam nove kettlebely tak ešte s tým. Ale bazén a saunu by som si po cvičení dala, len tu nieje taký komplex. Už len dochádzanim do posilky by som stratila veľa času nieto ešte bazén a sauna. 

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:04

paktofonika S vlastni vahou je to super, to delam jednou tydne. Hrazda teda nehrozi haha, ses dobra. Kettlebell je paradni!! Da se s tim delat spousta veci. Ja stroje cvicim malo, spis velky cinky, stroje jen jako doplneni. Plus hodne veci na zahrati velkych kloubu, kycli, ramen, kolen. Leg raises dam, ale chin ups neeee, mam ruce jak moucha. Ale delam ma kliku momentalne.

Sauna je fajn, me to pomuze dost zregenerovat, takse muzu jit tri dny za sebou. Chodim do jednoho komplexu, co maj v kazde ctvrti, tady je snad 12 bazenu. A pak teda jeste normalni fitka, ktery maj nekdy saunu. Lidi to docela hodne vyuzivaji, me se libi, ze kdyz mam rocni permici a kdu 5x tydne, tak me ten jeden vstup vsude stoji asi $1,20 coz je super. Je to dotovany, jakoze podpora zdravi a tak. Uplne nejnovejsi to neni, ale budou stavet ted jeden novej taky docela kousek ode me, tak to pujdu ocumet, az to bude hotovy.

Vpravo bazen, vlevo posilka, vzadu kurty a led na hokej, squash atd. Je to municipalitni zarizeni.

kousek posilky, silova zona je vpravo

bazen by zaslouzil face lift, ale zas ma palmy u vyrivky, ehm. A cedrovou saunu.

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:06

Nekdy chodim plavat sem, maj docela ok fitko

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:06

0zero7 Já jsem doma zkoušela cvičit, ale mám to jak ty...potřebuju odejít. Já teda spíš z důvodu, že tady na to nemám klid. Pořád se někdo na něco ptá, kočka mi leze po karimatce, případně mají všichni potřebu mi radit. Dřív jsem doma cvičila víc, ale teď už ne. 

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:07

Hrozne rada o tom zvanim, pardon :)

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:08

paktofonika To jsi dobrá. Kolik uděláš shybů? 

Offline 0zero7
Avatar
10741 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:10

Renusatko Haha, no ja mit zvire tak uz vubec, psa bych chtela, ale nemuzu, nejsem porad doma.

Pro me je to i takovej rezim, ze mam proste program a je pak tezsi se z toho vyvlict, v breznu je spousta koncertu, tak uz se vidim, jak to budu matlat

Offline whiskas
Avatar
19445 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:11

0zero7 To je parádní areál, fakt závidím . A leg raises na hrazdě je úžasný cvik. Děláš s nataženými, nebo pokrčenými koleny? 

Offline Renusatko
Avatar
11565 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:11

0zero7 No jo, tak to vypadá dobře, to ani netuším, jestli by se v Brně dal najít dobrý bazén s vyhovující posilovnou. Nijak mi to teda asi nechybí. Na kombinaci posilovny, bazénu a sauny bych stejně neměla čas. Ještě dojíždět přes Brno. Jsem ráda, že i s cestou můžu na hodinu a půl do posilovny, kterou mám u domu

Offline Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 06. února 2018 18:14

0zero7 No asi jo, mam hezci zada a ramena. Ale jak jsem nemela vysledky podle svych predstav, tak jsem se na to vybodla, taky zacinam znovu po pul roce. Ale tentokrat uz to nedelam, abych nejak vypadala, ale abych se zas hodila do kondice. 

Ty tvy fotky jsou uzasny, tam musi byt radost chodit.