Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:00

wendulka Víš, co, Wendy, peníze budou a my nebudem. Zdraví je daleko důležitější

Napsala jsem e-bay,jak jsi mi poradila, že chci zpět peníze a francouzsky důvod. Už je to napsané i u čísla zásilky na e-bay, že se věc vrací odesílateli:(((. Odette se asi naštve, že to otvírám přes ně, ale co se dá dělat. Z ebay mi hned  odepsali, že pokud mi ona sama nevrátí částku do 6.3., donutí ji zaplatit. Tak se děj vůle boží.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:12

Korsičanka A tak jasně. Ale tohle zrovna není případ, kdy bys byla nucená se jich vzdát. Ta zákaznická ochrana na ebay je v tomhle ohledu naštěstí vychytaná.

To se může naštvat, jak chce. Její problém. Víš co, celou dobu se staráš a všechno obvoláváš jenom Ty, tak teď, ať se stará ona. Pokud ho už včera odeslali zpět, tak do 6.3. ji musí stoprocentně dorazit.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:25

Korsičanka No, u nás to zvykne vraj zabrať.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:35

slniecko Dík, ale pokud se vůně vrátí majitelce a ona mi pošle peníze, bude to ok. Na nějaké stovce už nesejde.Myslím, že proti všeobec. podmínkám by ani ČOI nic nezmohla

Nejhorší je, že čekám ještě jednu zásilku z Itálie. Tu mi asi rozdupou.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:37

Korsičanka 

No jak to tady čtu, drzím palce a přeju pevné nervy! Nejde o život, ale je to blbě stresující až až.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:41

domenica Díky, Moni. To tys mě nalákala na Vanille Galante a ta cena byla fakt dobrá...

Mám se holt držet dovozce z Francie, že?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:51

Korsičanka 

Jejda, tak to byla Vanille Galante... cítím téměř spoluvinu   (ta ale byla pražská, butiková, hermesovská).

Věřím, že to dopadne dobře, ve smyslu minimálně nepřijdeš o peníze, ale toho času kolem a nervů... 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:58

Na ebay nenakupuji, tak se ptám jen tak pro všeobecný přehled. Má otevření případu nějaký vliv na hodnocení prodávajícího, nebo je to jen řešení sporu mezi prodávajícím a kupujícím s mediaci a případným zásahem ze strany ebay? 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 17:19

Krehutka Já myslím, že nemá. Hodnotím já, ne oni. A mohu k tomu napsat doprovodný komentář.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 17:26

domenica Jsi hodná a žádnou vinu samozřejmě neneseš, to oba dopravci

A tím dopravcem z Francie, jehož se mám držet,  jsem myslela tebe... a s vůněmi od Guerlaina:)) 

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. února 2018 17:35

Korsičanka 

Jj, žertuju.  Tak i ebay může přinést fantastickou příležitost, která se dotáhne do zdárného konce. Tady to zrovna nevyšlo (prozatím), ale ebay má docela dobré mechanismy k tomu, aby nedošlo k přílišným ztrátám.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 28. února 2018 17:35
Reakce na Krehutka:

Na ebay nenakupuji, tak se ptám jen tak pro všeobecný přehled. Má otevření případu nějaký vliv na hodnocení prodávajícího, nebo je to jen řešení sporu mezi prodávajícím a kupujícím s mediaci a případným zásahem ze strany ebay? 

​Nemá. Hodnocení je záležitost čistě mezi kupujícím a prodávajícím. Do toho ebay nikterak nezasahuje. Kupující nebo prodávají má akorát právo se k udělenému neutrálnímu či negativnímu hodnocení vyjádřit.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 17:49

domenica Doufám. Zatím se párkrát zadařilo. Tak asi nemůže být stále posvívcení:(

Ale vadí mi ta drzost zřejmě majoritního(?) dopravce z ciziny, který přizná, že pochybil,  a jedinou jeho reakcí je omluva a ujištění, že se z chyby poučili

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 28. února 2018 18:11

Korsičanka  Teď to čtu. MiJo drž se a ať to dobře dopadne.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 18:25

černá káva Ali, nic se neděje. Vztek vyprchal a už mi je zle jen z politické situace u nás i na Slovensku

Offline černá káva
Avatar
1911 příspěvků moje polička 28. února 2018 18:55

Korsičanka  Tak nevím, jestli Tě utěší, že mně také.

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 28. února 2018 19:12

Korsičanka no, tak nech ti to vráti ona a domáha sa vrátenia poštovného ona. A áno, prípadné zdráhanie sa by som riešila cez hodnotenie. Držím palce cez ten eBay servis.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 19:32

černá káva Jo

slniecko Už Francouzka psala a je naštvaná, jak jsem čekala Prý jí ebay pozastavilo peníze(?) a já jsem to neměla nahlašovat předtím, než zásilka dorazí. Bude muset platit poplatek za to, co neprodala a pošta jí po dlooouhém prošetřování dá jen poukázku na další možnou zásilku.

Tak jsem jí odpověděla, že já nemám v ruce ani balík ani peníze, dopravné mi nikdo nevrátí, jsme na tom tedy obě stejně. Adresu spletla jejich pošta a neopravilo ji a vrátilo zas naše DPD.

 (a jen si teď říkám:kdo ví, zda vůně vůbec do Francie putovala!) Nevím, jak je vysoký poplatek za prodej 

Offline slniecko admin
Avatar
17586 příspěvků moje polička 28. února 2018 19:50

Korsičanka neviem, ale s tým musí rátať. A svoju naštvanosť si môže strčiť kam chce, ak si dobre pamätám z prednášok medzinárodného obchodného práva (nepýtaj sa...), tak ak nie je zmluvne vopred dohodnuté inak, tak kým kupujúci je zodpovedný za doručenie peňazí (t.j. problém s bankou, prevodom, zle zadané číslo a pod. druhú stranu nemusia zaujímať), tak predávajúci je zodpovedný za dodanie tovaru nakupujúcemu - a jeho starosti a poplatky a neviemčo nemusia zaujímať teba.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 28. února 2018 19:54

slniecko Díky za podporu, Luci. Píšu ti na chat, mrkni za chvilku, prosím.