Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:06

viktorka_od splavu Ty jsi naprostý diamant!!! To jsem právě potřebovala. A hledala. A nenašla - jen jména bez kontaktů. Ukládám a .... Dám jim den - dva. Napsala jsem jim, aŤ mě nenutí se obrátit jinam!

DĚKUJU

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:08
Online viktorka_od splavu
Avatar
46042 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:10

Korsičanka nedávej jim žádnej čas rozjeď to hned, než se balíček vrátí přes hranice, pak už nic nenaděláš

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:22

Korsičanka Viktorka má pravdu. Na nic nečekej.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. února 2018 21:55

viktorka_od splavu Tak jsem to na 2 ředitele odeslala!

Online viktorka_od splavu
Avatar
46042 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:01

Korsičanka držím palce ať ti dorazí!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:08

viktorka_od splavu Děkuju za vše, ale jak jsem normálně pozitivistka, tohle vidím to černě

Online viktorka_od splavu
Avatar
46042 příspěvků moje polička 27. února 2018 22:09

Korsičanka no tak v tom případě tě čekají jen samá pozitiva a možná nám pesimistům ještě přijdeš na chuť: buď se ti to potvrdí (aaaha měla jsem pravdu!) nebo budeš příjemně překvapena

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. února 2018 13:42

viktorka_od splavu Tak pro zábavu zveřejňuji odpověď - samozřejmě že ne od ředitelů, ale v pořadí již třetí úřednice:

Vážená paní .......,

reaguji na Váš podnět, který se týkal chybného doručení zásilky číslo 11525270259987.

Všechny informace jsme prověřili a došli k závěru, že skutečně došlo k pochybení na straně depa, kde nebyl zpracován požadavek na opětovné doručení na upravenou adresu. 
Zásilka již byla odeslána zpět odesílateli a není tak možné ji doručit. Doporučujeme Vám se na odesílatele obrátit, aby Vám zásilku poslal znovu. 

Ráda bych Vás ujistila, že se zpětnou vazbou našich zákazníků a podněty na zlepšení nepřetržitě pracujeme, abychom chyby (ať už procesní nebo lidské) minimalizovali. 

Za komplikace se Vám jménem společnosti DPD omlouvám. 

S pozdravem

 ........

Tak jsem jim poslala číslo účtu, ať mi zaplatí aspoň 455,- dopravné z Francie.A kopii opět na ředitele. Pokud to neudělají, píšu jak na jejich facebook, tak do TV.

Nebo kam??? Poraďte, prosím.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. února 2018 13:50

Korsičanka ČOI ?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:13

slniecko Myslíš? Teď okamžtá odpověď, zatímco ty předchozí jim trvaly min.den, dva:(

reaguji na Váš podnět, který se týkal chybného doručení zásilky číslo 11525270259987.

Dle Všeobecných obchodních podmínek není možné zákazníkovi uhradit náhradu škody, více informací naleznete v odstavci 9, v bodě 9.1. Náhradu přepravného může požadovat pouze plátce přepravy tj. odesílatel. Tímto Vám doporučujeme obrátit se přímo na něj.

Za komplikace se Vám jménem společnosti DPD ještě jednou omlouvám. 

S pozdravem

 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46042 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:16

Korsičanka tak to mě moc mrzí:-(((

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:20

Korsičanka no bohužel, reklamaci a náhradu může uplatnit ten, kdo tu službu objednal. Buď by ti peníze měla vrátit ta prodejkyně, včetně dopravy, nebo ti to posle na své náklady znovu a vyřeší si to s dpd. Tohle fakt potěší, když je člověk nadržený na novou vuni a visi mu v tom peníze.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:23

Korsičanka dpd - . to mě mrzí

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:27

Korsičanka Bohužel je to tak, jak píše Křehutka. Reklamaci může podat pouze odesílatel, čili Francouzka je buď povinná ti to na své náklady poslat znovu anebo ti vrátit cenu za vůni včetně dopravy.

To mě moc mrzí, že to takhle dopadlo. Teď už s DPD nemá cenu nic řešit. Na nic nečekej a napiš prodejkyni. Pokud se bude cukat, ať už s vrácením peněz nebo s opětovným posláním na své náklady, budeš muset otevřít stížnost na ni přes ebay. Vím, že sice ona za debilní DPD nemůže, ale to se nedá nic dělat. Ona zvolila tento způsob dopravy.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. února 2018 14:56

wendulka Dík Už jsem jí včera psala a slíbila mi peníze vrátit,pokud k ní vůně dorazí zpět - píšeme si od začátku a působí solidně., kromě toho, že má 100% hodnocení. Taky ji naštvalo už tenkrát, že collissimo zblblo adresu, ona jim ji poslala správně - vyfotila mi to z mobilu:( Ale bude-li chtít řešit cenu dopravy - 455,- není na Eura tak moc:(, to nevím. Každopádně jí o to poprosím. Spíš si myslím, že u nás balík někdo zcizil a do Paříže nedojde nic A tím pádem já přijdu o 3 600,-až 3800,-. Mimochodem - taky ti tvá banka ukáže v nezaúčtovaných položkách stejnoý přepočet jako ebay/cizím e-shopu a kyž to zaúčtuje, je to o cca 200,- víc jako ČS?!?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2018 15:20

Korsičanka Nepřijdeš. Ona je povinná ti vrátit celou částku, tzn. i poštovné. Není o čem diskutovat. Pokud se bude cukat, otevřít případ na ebay. V tomhle mi věř.

To už jsem zažila hned napoprvé, ještě jsem ani neměla vlastní účet na ebay, že jsem přes parfemku vydražila La Petite Robe Noire 2. Prodejce měl taky do té doby 100 % hodnocení. V popisu uváděl vůně bez krabičky. O.K. No vůně přišla a velká část byla vyteklá, protože ten chytrák mi prodal tester, ale neuvedl to do popisu. No a protože tester nemá víčko, tak na to mrsknul víčko z třicítkové LPRN 2012, které na to samozřejmě nepasuje a jak to na to tlačilo, tak se vůně vyšplíchala během dopravy.

Napřed se cukal, že prý ta víčka zaměnil omylem, že těch LPRN má doma víc. Haha, to určitě. Pořád to ale neměnilo nic na tom, že neuvedl, že to prodává tester a vydával vůni za originální flakon bez krabičky.

Tak jsem mu pohrozila, že jestli mi nevrátí požadovanou částku, otevřu stížnost přes ebay. A vida, jak to najednou šlo.

Už jsem to našla. V podmínkách se píše, že na otevření případu je lhůta 30 dnů od posledního odhadovaného data doručení (estimated delivery date). Měla bys to mít v přehledu nákupů na tvém účtu na ebay.

Dále uvádí, že po té, co vzneseš požadavek na prodejce na vyřešení problému - v tomto případě zpráva z kategorie "zboží stále nedorazilo" - má 10 dnů na to, aby ho vyřešil. Čili pokud jí balík nedorazí zpět do 10 dnů, pak už na nic nečekej a okamžitě otevři stížnost přes ebay, že ti nechce vrátit peníze včetně dopravy.

Tam uvedeš, co se stalo, že jsi jí kontaktovala, ale že se cuká a nechce vrátit peníze včetně dopravy. A ebay se ti musí ozvat do 48 hodin s postupem co dál.

Jako chápu jí, že i ona je naštvaná, ale to je její problém, pokud se jí vůně nevrátí. Posílala to pojištěné, ne? Ať si to vyreklamuje s francouzskou poštou.

Jinak ty částky. No to se bohužel nedá nic dělat s tím kurzem. Ona je povinná ti vrátit přesnou částku v eurech. Čili pokud se kurz mezitím výrazně pohne, je možné, že se ti vrátí třeba o stovku méně.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. února 2018 15:34

wendulka Díky za rady, uvidíme. Požádala jsem ji i o vyřešení nákladu na dopravu s Collissimem. Pohlídám si čas, i když tomu moc nerozumím, a jsem zvědavá, jak to s překladačem anglicky zvládnu. Ale mám v záloze snachu s vystudovanou AJ

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. února 2018 15:49

Korsičanka No při komunikaci s ebay, pokud na ni dojde, už by to asi chtělo víc než jen google angličtinu, ale třeba by to taky stačilo, nevím.

Nicméně držím palce, aby se ten balíček ve stanovené lhůtě vrátil k ní a vrátila to sama, abys nemusela rozjíždět ještě tuhle akci.

Každopádně pokud případ otevřeš, jsem si jistá, že ebay ti ty peníze vrátí. Anebo možná ti je po té, co ten případ otevřeš, vrátí, i ona sama. Na některé prodejce totiž zabere už jen samotné otevření případu. A pak jsou ti, kteří dělají mrtvé brouky až do konce a nechají si ty peníze strhnout od ebay.

Zažila jsem oba dva případy.

Ach jo, zlato, mrzí mě to, protože na vlastní kůži vím, jak ti teď je.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. února 2018 16:00

wendulka Víš, co, Wendy, peníze budou a my nebudem. Zdraví je daleko důležitější

Napsala jsem e-bay,jak jsi mi poradila, že chci zpět peníze a francouzsky důvod. Už je to napsané i u čísla zásilky na e-bay, že se věc vrací odesílateli:(((. Odette se asi naštve, že to otvírám přes ně, ale co se dá dělat. Z ebay mi hned  odepsali, že pokud mi ona sama nevrátí částku do 6.3., donutí ji zaplatit. Tak se děj vůle boží.