Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. února 2018 19:48

Renusatko 

Zatím to moc nespěchá, ještě mám přes měsíc čas. Ale už nějakou dobu se rozhlížím a pořád nevím. Pokud by se Ti podařilo vůni přezkoušet, byla bych moc ráda. Díky.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 10. února 2018 20:15

wiv Pokud ji najdu, tak ti ji hodím někde do města, abys ji mohla vyzkoušet. Myslím, že v parfumérce na zkoušení asi není. 

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. února 2018 23:00

Renusatko  To by bylo skvělé. Děkuji.

Online ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 15. února 2018 21:41

Prosím o radu. Napadá Vás nějaká EdP, která by mohla vydržet 15 let? Neotevřená, samozřejmě. Narodila se mi neteř, a chtěla bych jí dát dárek, který otevře až k 15. narozeninám :) V balíčku bude spousta drobností, a k tomu něco voňavého. Co se tak bude líbit 15leté slečně? Napadla mě jen Chance EdP, schůdná vůně, nosný název, navíc klasika, která... by mohla nestárnout ;-)
Jiný nápad zatím nemám

Cervanek
Avatar
15. února 2018 22:49

ankou to je originalni darek a krasny napad  at jiz bude vune jakakoliv.

Chapu, ze zde hraje sve i ten nazev.

Pri skladovani spravne teploty - ani zima, ani horko by vydrzet mohla 

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. února 2018 00:36

ankou Mám svoj prvý parfém, ktorý som dostala, keď som mala tak cca okolo 9 rokov, čiže má momentálne okrúhlych 33. Je v poriadku. Ale už som mala aj vôňu, ktorá "odišla" po roku.

U nás v rodine je zvykom darovať dieťaťu pri narodení drobnosť zo zlata. Nebolo by to bezpečnejšie?

Jo a mojej 15 ročnej slečne sa páči pánsky Endymion Concentrée, z dámskych Widian, niektoré Juliette has a Gun, ale čiastočne kvôli názvu, a potom vône s vanilkou, ambrou a oudom. Jaj a čerešňový kvet. A niektoré Juicy Couture.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. února 2018 07:43

ankou Já bych parfém jako dárek nedávala. Riziko, že se zkazí, tu pořád je. I kdyby vydržel, tak za patnáct let se může parfémová módní vlna přelít nečekaným směrem a tvůj výběr se slečně vůbec nemusí trefit do vkusu. Pokud bys chtěla něco, co objeví až za patnáct let, tak kup neutrální šperk (řetízek, náramek) , a jestli chceš, aby v tom dárku byla explicitně zastoupena parfémová tematika, tak k tomu přikup prázdný skleněný flakón (nové jsem jako dárky kupovala v prodejnách skla - byl to dokonce český výrobce, nebo pořiď nějaký ve starožitnictví). Může se stát, že slečna vůbec vůním holdovat nebude...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 16. února 2018 07:52

ankou Ale pokud se nechceš vzdát myšlenky na parfém, tak právě u Chance bych se obávala, že svěží začátek odejde jako první a po patnácti letech už to nebude jaksi ono. Nestačilo by pro celkový koncept dárku pořídit jenom miniaturu?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 16. února 2018 12:32

ankou Napadlo ma malinké balenie čistého parfému niečoho, čo "fičí" teraz, to by za Á mohlo vydržať, za Bé bude mať aj zberateľskú hodnotu a za Cé bude skôr reprezentovať dobu, v ktorej sa narodila, než že by sa očakávalo, že to bude nosiť. Alebo ako hovorí Fleur miniatúrku s tým istým, len že Á bude trošku väčšie riziko ako u čistého parfému.

Online ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 17. února 2018 11:02

slniecko Fleur Cervanek 

Miniaturka me vubec nenapadla! Musim zjistit, kde se vubec daji koupit :) Obdaruju ji urcite i zlatem, ale krome toho chci vytvorit krabicku plnou ruznych peknych drobnosti k 15. narozeninam. Miniatura se bude hodit mnohem lepe nez flakon. Nebojim se, ze by neholdovala parfemum, dostane se ji nalezite vychovy totiz :) Takze bud za patnact let otevre paradni vintage, anebo holt jeji obsah vyleje, risknu to. A tu Chance jeste zvazim, dekuju za pripominku. Dekuju za vsechny rady!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. února 2018 14:21

ankou nejaké majú aj na elninoa na notine, z niche značiek potom na ich weboch. Ale najlepšie by bolo napísať Mitzi , tá bude vedieť najlepšie.

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 17. února 2018 14:30

ankou a urcite bych do balicku pridala divci casopisy. Synovi jsme schovali noviny ze dne, kdy se narodil a se zajmem si je v 18-ti precetl. Slecnu by mohlo zajimat, cim se bavily 15-ti lete slecny v dobe jejiho narozeni.

Online ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 17. února 2018 19:55

Ginger  Noviny ze dne narozeni bych si sama rada precetla

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 17. února 2018 20:57

ankou to ja taky, možná by se našly někde hluboko v archivu

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. února 2018 21:00

Ginger dají se koupit jako dárek. dostala jsem ke čtyřicátinám Rudé právo:-)

http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 17. února 2018 21:18

ankou To se dá dohledat v archivech na internetu. Nedávno jsme se tím doma bavili. 

Edit...přesně ten odkaz co dala viktorka_od splavu 

Offline Ginger
Avatar
1096 příspěvků moje polička 17. února 2018 21:18

viktorka_od splavu díky, už to čtu a vymyslela jsi mi krásný narozeninový darek

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 17. února 2018 22:24

Ginger nz

Online ankou
Avatar
227 příspěvků moje polička 17. února 2018 22:39

Teda, co tady se clovek vsechno nedozvi... Dekuju!

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 25. března 2018 17:07

Prosím o radu.

Tchyně bude mít 75. narozeniny a chtěla bych jí dát jako jeden z dárků vůni, nejlépe asi EDP. Ona teda nemá žádnou vyloženě oblíbenou, před pár lety přešla od Impulsů k tomu, co jí dám a nadšeně spotřebuje všechno. Teď už mi hlásila, že jí došly všechny vůně i odstřiky, polívá se tím víc já. 

Vůně rozlišuje pouze na běžné nošení a na sváteční, když vidí Chanel, je to automaticky sváteční (Chanel vnmá jako luxusní značku), Guerlain nikoliv, protože tuto "značku" nezná. Na běžné nošení jí často dávám třeba čajovky od EA, toaletky Yves Rocher, protože se stejně tím zlije a těchto vůní to tak nevadí. Vypozorovala jsem, že se jí nejvíc líbí ve vůních citrusy nejlépe s vanilkou. Vlastně jakékoliv ovocné a květinové vůně, orientálky spíš ne.

Chtěla bych nějakou EDP, kterou bude moci nosit celoročně, když si jí zařadí do těch luxusních, tak jí pár let vydrží, bude ji používat spíš výjimečně. Něco, čím se taky bude moct pochlubit před babčokamrádkami, ale čistý parfém určitě neocení, zlila by se s tím stejně jako kdejakou toaletkou.

Nemá smysl ji brát do parfumerie a zkoušet, bude se jí líbit každá vůně, která se jí dostane do ruky. Kvůli jejímu partnerovi a společnosti, kam si bude vůni brát (oslavy, vánoce, atd.), by se mělo jednat spíš o intimější vůni.

Moc prosím o radu.