Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 25. března 2018 17:28

Alena_In 

Gabrielle Chanel

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 25. března 2018 17:29

Miru Díky, to není špatný nápad, zítra ji zajdu očichat.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 25. března 2018 20:51

Alena_In tiež ma prvá napadla Gabrielle, že tá je taká všeobecne neškodná, ale potom ma napadlo, že ak to má byť pre ňu luxusná vôňa a vonia jej všetko, tak buď klasickú päťku, alebo niektorú z odnoží. Tie tiež nie sú zabijáky pre okolie a vyznejú omnoho luxusnejšie.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 25. března 2018 21:17

slniecko Každá vůně, která má na sobě Chanel, je pro ni luxusní.  Gabrielle jsem ještě nezkoušela, ale podle popisu si myslím, že by jí seděla víc, předpokládám, že tam není ten výrazný mýdlový tón.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 25. března 2018 22:41

Alena_In Právě že není!  Tak by mohla být tchýňka spokojená

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. března 2018 08:41

Alena_In nie, v Gabrielle skutočne nie je výrazné nič .

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 26. března 2018 09:30

Alena_In Gabrielle je moc příjemná vůně, to je dobrý tip, pokud bys nechtěla sahat tak hluboko do peněženky, tak by se podle tvého popisu mohla tchyni líbit i Aqua di Gió - květinová vůně s fréziemi a pivoňkou, jen vanilka v ní tedy není. Ještě mě napadají La Tulipe nebo od Sisley Izia. Obě dvě jsou také velmi krásné vůně.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 09:31

slniecko Korsičanka Díky za rady.

A napadá vás ještě něco kromě Chanelu? Já jsem včera ještě přemýšlela na Aurum (od Ajmal) nebo Supremacy Gold, jsou to vůně, které by se babičce určitě líbily, flakóny by se jí taky líbily a dají se sehnat. Pravidlo 3 střiky a dost (kvůli přidušení partnera i okolí) taky už zvládá.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 09:35

Poéma Díky moc, Izia se moc líbí i mě, ta by se jí líbila určitě a rozhodně by se jí líbil i flakón.  A Aqua di Gió je od koho, prosím?

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 26. března 2018 10:07

Alena_In Ta je od Armani. Ještě mě napadla od Boucheron Quatre edp, splňovala by vše, co se tchyni líbí, ovocně květinová s vanilkovým dojezdem. Tu jsem před chvílí odklikla pro sebe.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. března 2018 10:26

Alena_In tam je problém v tom, že si hovorila, že delí vône na luxusné ao statné podľa značky, že pre ňu chceš luxusnú, ale že rozoznáva len určité značky ako luxusné (trebárs Guerlaina nepozná). Tak potom skús buď si spomenúť rôzne značky, ktoré by rozoznávala ako luxusné" (Dior ma ešte napadá, neviem ako Hermes, alebo Sisley?), alebo by som jej to darovala aj s knižkou o parfémoch, alebo ak niche, alebo arabky, tak ju zobrať do niektorého z kamenných obchodov, aby si to s tým luxusom spojila, chápeš.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 13:02

Poéma Díky, kouknu na to.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 13:21

slniecko Já jsem to asi špatně popsala. Moje tchyně je zlatá ženská, ale s luxusem se seznamuje prostřednictvím časopisů jako je Žena a život (je to správně?). Chanel zná, Dior taky, napadá mě ještě Nina Ricci, Prada, Versace, možná Gucci a to je všechno. Prostě to, co vidí v časopisech a flakón stojí víc než pět stovek.

Dalším znakem luxusu je zlatý nebo přezdobený flakónek. Takový, aby se mohla pochlubit kamarádkám, které u toho budou obdivně áchat. Strohý, minimalistický flakón takové nadšení nevzbudí.

A za luxus taky považuje to, o čem jí řeknu, že je vzácné, nedostupné, luxusní. Musela jsem jí to říct třeba u odstřiku Mon Precieux Nectar, protože byla schopná na sebe vylít půl juliny, ale když si myslí, že je to luxusní, tak s tím šetří.

Do parfumerie se mnou určitě nepůjde, protože se tam stydí, to už máme za sebou. Před pár lety mi utekla i z Marionnaud a to byla prodavačka velmi vstřícná. Kniha je zbytečná, kromě těch ženských časáků nic nechce. A ona se ani nepotřebuje nic dozvědět, protože jí voní všechno, co jí dám, má z každé vůně nefalšovanou radost a chce si jen vůně užívat. Několikrát jsme o vůních mluvili, třeba jaké složky obsahuje, ona mi všechno odkývá, ale je jí to jedno. Pak mi neřekne, došla mi ta vůně s kosatcem a vanilkou, ale došla mi ta flaštička se zlatým vrškem (to jsou všechny odstřiky, které jí dávám), ani si nepřečte název na dně.

Takže parfémovou osvětu jsem už vzdala, ale chcí jí udělat radost k narozeninám pěknou vůní, ze které bude mít určitě větší radost než třeba z nových bot.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 26. března 2018 14:35

Alena_In já bych byla taky pro Gabrielle, nebo Addict od Diora EDT je takovej neškodnej, případně Twilly od Hermés (moc hezký flakonek, vůně milá, není teda moc svěží), neškodná svěženka je imho i ta nová Mon Guerlain florale nebo jak tu někdo doporučoval Chloé Nomade, důstojná dospělá ale přitom (pro mě) celkem slabá neškodná vůně. Izia mi proti tomu přijde průraznější, Aqua di Gio ulepená. Tolik za parfémového nadšence bez zkušeností:-)

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. března 2018 14:59

Alena_In tak potom tie arabky by boli dobrým riešením, lebo tie majú tie flakóny fakt že vymakané a vo veľkej väčšine prípadov to ani nepôsobí ako lacné čačky. Ale s vnútrom musí poradiť niekto iný.

Z bežnej produkcie ma mimo toho Chanelu napadli vône z rady Goldea od Bvlgari alebo Jadore in Joy.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 15:28

viktorka_od splavu Díky moc, jdu odpo zkoušet. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 26. března 2018 15:29

slniecko Dobrý nápad, taky vyzkouším.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 14:23

Alena_In Nebo Miss Dior Cherie, ta má tam tu mašličku, nápis Dior a je po té reformulaci tak neškodná, až by jeden brečel.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 04. dubna 2018 15:40

Alena_In 

J´Adore

Modern Muse Chic

Decadence EdP

Offline dost_bot
Avatar
271 příspěvků moje polička 30. května 2018 22:05

Něco chci, a nevím co.

Nosila jsem většinu jara bílou Habanitu, na nic jiného jsem neměla náladu. A teď ji potřebuji na chvíli odložit a pořídit si něco jiného. Nic z toho, co mám, není ono.

Je mi horko, asi bažím po něčem svěžím, letním - ale nejsem víla pro lehkou vůni a bohužel většina citrusů a úplně všechna verbena na mě voní jako čistící prostředky pro koupelny :-( Pocitově nic sladkého, něco "modře zeleného"...asi, ne nutně....

Nemáte někdo tip, co vyzkoušet?