Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 22:01

Nevím, kam s tímto dotazem, tak to zkusím tady. Ke svému údivu jsem na Notinu objevila svůj oblíbený, byť již téměř zapomenutý, parfém Dolce & Gabbana zde. Pokud vím, tak se už řadu let nevyrábí, tudíž ten v e-shopu asi nebude zrovna fresh, že? 

Měla jsem ráda i DG By, hned se mi vybavují všechny vzdálené vzpomínky (samozřejmě jen ty příjemné, např. Vánoce a Silvestr v Římě s tehdejším mužem X atp. ). Podobné parfémy jsem zatím neobjevila, muže ano. Konec nostalgického okénka. 

Za případné názory moc děkuji. 

Online Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 22:30

whiskas Parfem neznám, ani jeho historii, tak neporadím konkrétně, ale třeba můj oblíbený parfém ( Givenchy extravagance d'Amarige) se také na pár let stáhl z výroby, aby se pak v mírně pozměněné podobě a hlavně v jiném flakonu (fňuk), vrátil. Na tvém místě bych si objednala vzorek a podle toho se rozhodla. V komentářích někteří píší, že to není ono, jiní nemají problém, tak otestuj a uvidíš.

Offline jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 22:32

whiskas 

Sice se nevyrábí, ale může být v pořádku. Nezjistíš to jinak než nákupem a vyzkoušením (flakónu či vzorku).

Na Notino i na Elnino se občas stává, že se objeví něco, co se ji nevyrábí.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 22:35

Krehutka Tento se bohužel nevrátil. 

Su blbé, v euforii jsem přehlédla, že mají i vzorek. Díky .

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 22:37

jerry Děkuji, viz výše. Přehlédla jsem, že mají vzorek. Vyřešeno 

Byla to asi jen obyčejná davovka, ale mě oslovil. Popis.

Jsem zvědavá, jestli se mi po těch letech bude ještě líbit .

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 23:22

whiskas 

Nebyla to davovka. Rozhodně ne ve smyslu, jako se používá dnes. V těch devadesátých letech parfémový trh fungoval jinak. Krásná, plná aldehydová květinovka. Kořeněná a sexy. Milovala jsem ji.

Jsem zvědavá, jestli notino prodáva vintage kousek parfému DOLCE ET GABBANA (for woman), z roku 1992, což je podle mě parfém, na který vzpomínáš anebo v podstatě úplně novou vůni (vonící hezky ale jinak), podobně vypadající a s podobným názvem: DOLCE ET GABBANA POUR FEMME (2012). Zmatek mají už jen v té prezentaci. Na fotografii mají tu první, v popisku zmiňují "Femme"... 

Online Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 08. ledna 2018 23:27

domenica Jak fungoval parfémový trh v 90. letech? (To není šťouravá otázka, fakt mě to zajímá) Pomalejší? Méně vůní, ale kvalitnější? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 07:20

Krehutka rozhodně se uvádělo méně novinek, značky ještě nebyly skoupeny velkými koncerny, takže si více držely svoji osobitost.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 09:15

domenica Doufám a předpokládám, že prodávají tu první, původní verzi. Respketive, našla jsem v nabídce obě. Byla jsem tenkrát překvapena, jakou má vůně výdrž, přetože je to toaletní voda. A nerozumím, proč na mně tenkrát aldehydovka tak držela, zatímco Chanel No.5 se ze mě prostě kamsi vypařuje . Jsem zvědavá, jaký bude můj aktuální dojem. Nechci objednávat jen jeden vzorek, tak mi cuká ruka nad Shalimarem edt, pro mě další tajemná vůně, kterou chci "pochopit" :-D, stejně jako např. právě Chanel No. 5.

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 09:20

mam takovy hodne blby dotaz - dostala jsem poukaz na nakup parfemu do lokalni, malomestske drogerie, takze predpokladam jen hodne zakladni vyber... Co byste mi doporucily ocuchat? Existuje nejaky skryty klenot?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 10:17
Reakce na whiskas:

A nerozumím, proč na mně tenkrát aldehydovka tak držela, zatímco Chanel No.5 se ze mě prostě kamsi vypařuje . Jsem zvědavá, jaký bude můj aktuální dojem. 

​To se nedá moc srovnávat. Zaprvé bys byla možná překvapená, kdybys Pětku zkoušela nosit před těmi lety, protože by třeba držela líp. A zadruhé, podobné si nebyly ani tehdy. Obě sice obsahují aldehydy, ale každá měla úplně jiný charakter, takže jiné vyznění.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 10:42
Reakce na Krehutka:

domenica Jak fungoval parfémový trh v 90. letech? (To není šťouravá otázka, fakt mě to zajímá) Pomalejší? Méně vůní, ale kvalitnější? 

​Pomalejší v každém případě. Pro zákazníka lépe uchopitelnější, přehlednější. Nebyl ještě tak silný tlak na nepřetržitou produkci novinek. Jestli kvalitnější... ? z mého pohledu a zkušenosti - třeba podle toho, jak stárnou vintage parfémy v miniaturách - ano, i kvalitnější. To, co teď hledáme u některých (!) niche značek - tu kvalitu, a ne vždy ji nacházíme, tak to byl takový standard u Diora, Lancome, Chanelu, YSL, Gucci, Givenchy... Bylo snadnější vytvořit si vztah ke značce a k parfému. No a reformulace v masivním měřítku - a s tím spojené silné zásahy do složení parfémů - byly na začátku. Upřesnila bych ale to období, o kterém mluvím, spíš na první polovinu 90. let.  

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 11:02

Prosím, poraďte večerní vůni pro mladou ženu, 27 let, akční a střelenou.

Nic květinového, má ráda vůně směrem k pánským, moschus, vanilku, dřevo, jehličí. Rozpočet omezený. Dříve milovala Heat od Beyoncé.

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 11:02

Prosím, poraďte večerní vůni pro mladou ženu, 27 let, akční a střelenou.

Nic květinového, má ráda vůně směrem k pánským, moschus, vanilku, dřevo, jehličí. Rozpočet omezený. Dříve milovala Heat od Beyoncé.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 11:08

Sweet Potato pro me je vecerni vune s panskym podtonem Decadence/Marc Jacobs

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 12:26

whiskas to je hop, alebo trop, ja by som do toho išla s tým, že v krajnom prípade vrátim, ale keď je vzorka, je to v poho

A čo sa týka toho trhu - bežné lepšie značky boli v kategórii luxusnejšieho tovaru, ako dnes, tomu zodpovedali aj ceny a kvalita. Dnes idú ceny nižšie ale bohužiaľ aj s kvalitou zložiek, väčším tlakom na kvantitu predaja (a tým pádom menšia rôznorodosť vôní - ide sa viac na priemer) a väčšou pozornosťou na mladšie publikum, z toho zas vyplýva výrazne menšia "náročnosť" vôní. No a obmedzenia IFRA tiež spravili svoje.

baltik aspoň aké značky držia, netušíš? Ono skoro v každej značke sa dá nájsť aspoň niečo.

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 12:33
Reakce na Arietui:

slniecko tak se mi ozvali s potvrzenim ze je to stejne vune pouze v jinem flakonu a pod jinym jmenem.

Vzorky bohuzel neposkytuji takze jestli skutecne voni stejne se bohuzel presvedcit nemuzu ("Unfortunately we don’t ship samples, but you can easily purchase the full product on our web site." dobraci)

Offline baltik
Avatar
4427 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 12:55

slniecko jeste netusim, musim se tam jit podivat, tak pak poreferuju a poprosim jeste jednou

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 13:22

Sweet Potato ja jsem si vcera naslepo koupila Lalique Living a myslim, ze ta by mohla zadani splnovat, protoze v ni citim neco hodne maskulinniho (byt flakon ma ultrazensky) a cena je taky super :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34823 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 13:40

razorblade Teda, ta zní lákavě i mně!