Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:22

slniecko 

Mám dojem, že výroba už před časem skončila.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:38

baltik 

Tak z toho se těžko vybírá (soudě podle tvé poličky) - zkus Montblanc (pokud to není zrovna Lady Emblem nebo nějaká její odnož), Bright Crystal je ve své kategorii dost povedená. Obvykle mívají v takových drogeriích něco od Elisabeth Arden - to jsou dost slušně udělané vůně.

 S ohledem na to, že máš poukázku, kterou zcela jistě v té drogerii "zrealizuješ" (protože jinde nemůžeš), tak se neostýchej a v klidu (i na několikrát) jejich sortiment očichej a vyzkoušej. Může se stát, že se ti zalíbí i některá z těch vyloženě drogerkových vůní - mezi nimi se dá najít leckdy něco zajímavého (např. u Pumy to byla kdysi Puma Woman, dneska třeba Animagical).  A ten žlutý Mexx, o kterém píše RoSa, taky není špatný.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:40

baltik mno já bych to někomu poslala dál. a je to vyloženě jen na parfém? jestli by na to třeba nešel koupit prášek na praní nebo tak

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45990 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:41

jerry já v drogerkách pravidelně zkouším a na první "počich" mi kolikrát něco i voní, ale buď to hned zmizne nebo se to ohavně zvrhne:-/

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:45

viktorka_od splavu 

To máš  pravdu - očichat na papírku, pokud voní - stříknout na kůži a pokud pořád voní až do konce, tak teprve uvažovat o koupi té nalezené jehly v kupě drogeriového sena

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:56
Reakce na baltik:

slniecko tak jsou tam opravdu jen vylozene drogerkove znacky - Puma, Esprit, Christina Aguilera , Mexx, Bruno Banani...

Z tech lepsich jsem tam videla Versace Bright Crystal, Boss Nuit, pak nejaky Mont Blanc

​Esprit Imagine skús (ak ho majú), vraj - neviem posúdiť - je slušná nejaká žltá Puma.

Z Versace, ak by náhodou mali, tak Versense (taký bledozelený štvorec) alebo pánsky Eros (môžeš odložiť ako darček), Mont Blanc sú niektoré vône celkom slušné, ja napríklad rada nosím Femme.

No inak, čo Ti poviem, pred Vianocami som vyhodila 5 zľavových kupónov na parfémy do DM...

A ako spomína jerry tak Ardenky sú mnohé fajn.

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:01

jerry a ještě prej byl pěknej nějakej s jalovcem, taková červená lahvička myslím... ale od jaký značky to bylo?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:02
Reakce na jerry:

slniecko 

Mám dojem, že výroba už před časem skončila.

Hm....no niežeby nebola nahraditeľná, ale je to kamarátkina obľúbená .

rozmýšľam, čo jej navrhnúť ako náhradu...niektorú Untold? Nirmalu?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:04

RoSa 

Myslíš Emotion od Pierra Cardina? Ta se už nedělá.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:07

slniecko 

Untold je povedená, vč. odboží.

Původní Nirmala je pěkná, ale ta z roku 2015 naopak ne.

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:08

jerry jo, asi jo...drogerovka...no třeba v zapadlé parfumerii můžou mít kdeco...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:14

RoSa 

Když si vzpomenu, jak jsem před lety v Itálii v zapadlé parfumerii v dolním regále objevila zaprášené krabičky nedostupného Pythona za pár EUR

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:36

jerry až tak zle? Myslím aj pre niekoho, kto nepozná pôvodnú Nirmalu ?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:40

slniecko 

Bojím se, že ano - je to sladká ovocenka, samé mango.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:47
Reakce na domenica:

Jsem zvědavá, jestli notino prodáva vintage kousek parfému DOLCE ET GABBANA (for woman), z roku 1992, což je podle mě parfém, na který vzpomínáš anebo v podstatě úplně novou vůni (vonící hezky ale jinak), podobně vypadající a s podobným názvem: DOLCE ET GABBANA POUR FEMME (2012). Zmatek mají už jen v té prezentaci. Na fotografii mají tu první, v popisku zmiňují "Femme"... 

​Nevím, jak s flakonem, ale můžu potvrdit, že vzorek Dolce & Gabbana for Women (1992), který notino pod tímhle názvem prodává, je skutečně od té původní. Pro zajímavost jsem si ho pořídila pro srovnání se zbytkem ve svém flakonu.

A pak i vzorek současné Pour Femme (2012).

Jsou to už ale dva roky, tak je otázka, v jaké budou kondici. Zda mezitím udělali čerstvé anebo jsou to ležáky ještě z té doby.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 21:50

jerry 

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 22:25

Sweet Potato bude uzasna, kdyz me nechas striknout si na ruku ambre eternel :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 22:28

razorblade S radostí.

Offline baltik
Avatar
4421 příspěvků moje polička 10. ledna 2018 06:57

diky devcata, zkusim, co navrhujete

bohuzel je to poukaz na 1000 Kc na nakup parfemu jen v teto konkretni drogerii, neda se na to koupit nic jineho

jeste navic to maji u obsluhovaneho pultu, takze i to ocuchavani nebude jen tak

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 10. ledna 2018 18:06

baltik 

A co trochu něco lehčího na poličku - Eclat (Lanvin).