Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline razorblade
Avatar
8141 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 13:43

Sweet Potato ve ctvrtek se ukazu v Praze, muzu privezt odstrik, kdybys mela zajem :)

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 13:53

razorblade Jé, to bych ráda! Jaký připravím tobě?

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 14:15

domenica Ve smyslu, že Pětka není to, co bývala? Myslela jsem, že alespoň klasika byla uchována v původním stavu. Pár článků o reformulacích jsem tady četla, ale Pětku beru jako ikonu, na kterou se přece nesahá .

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 14:20

slniecko To je opravdu zajímavý výklad. Takže s kvalitou parfémů to jde spíše z kopce? 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 14:25

whiskas áno a nie, zas na druhej strane je veľký rozmach niche a indie vôní a v rámci klasických značiek rôznych "private" a "exclusive" kolekcií, takže skôr si myslím, že tá kvalita sa proste presunula inde.

Online jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 15:42

whiskas 

Reformulace byly, ale byly relativně s citem.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:42
Reakce na whiskas:

domenica Ve smyslu, že Pětka není to, co bývala? Myslela jsem, že alespoň klasika byla uchována v původním stavu. Pár článků o reformulacích jsem tady četla, ale Pětku beru jako ikonu, na kterou se přece nesahá .

​Především na ikony se sahá... a vzhledem k jejich datu vzniku je to vlastně logické.

U té Pětky konkrétně jsem zkoušela několik opravdu vintážních kousků, ale hlavně jsem měla šanci poznat velmi dobře poznat čistý parfém z doby konce 80. počátku 90. let. Prostě jsem ho v jednom docela dlouhém období nosila (díky kamarádce, jejímu štědrému příteli, a její nijak zvláštní zálibě v parfémech, takže ty chanelovské poklady lifrovala ke mně ). A tam mi to srovnání s dneškem přijde tristní. Prominentní složkou byl tenkrát jasmín... hlaďoučký, sametový, mýdlovost přinášela noblesu, nebyla palčivá a chladná (a nakyslá) a už vůbec ne dominantní... no a celá ta dokonale poskládaná kompozice držela dlouhé hodiny...  Ale i přesto přese všecho, ještě pořád je současná Pětka pěkná vůně. Ale fakt to je jen stín té, kterou se polévala Marilyn.

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:50

domenica Ty máš tedy přehled! (No jistě, jsem přece na parfumanii.) 

Ale je to škoda, proč se mění něco, co funguje? Já jsem měla první Pětku cca v roce 84, myslím, že to byl černý, vyšší (tedy zřejmě plnitelný?) flakon. Dostala jsem ji od tehdejšího přítele a přišla mi strašně silná, ale pamatuji se, že držela. Dala jsem ji tenkrát mamince, která ji ocenila více. 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 16:58

whiskas 

Je to strašná škoda a těch důvodů, proč se to děje, je fůra:

- ušetřit

- vyhovět nařízením ohledně alergenů

- vyjít vstříc masovému vkusu/zároveň ho tím vytvářet, to jde ruku v ruce

- vyřešit problém s nedostupností surovin

.

.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 17:04

Neviete náhodou, či sa ešte vyrába Oriens od Van Cleef and Arpels? tá ich stránka je zúfalá...

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 17:07

domenica  ale tak co, nejde o život a jsou další a další parfémy .

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 17:19

whiskas 

Jasně.  A Pětka je pořád moc hezká vůně. Každopádně tohle (mimo jiné) způsobilo rozmach nikových značek. Každý chce mít nikovou značku... Desítky a stovky nových značek ročně... jenomže i tady nastal zlom. Niková značka už dávno neznamená záruku skvělých surovin a neotřelé kompozice. A zas u těch renomovaných značek občas vznikají zajímavé vůně, někde se snaží oprašovat/udržovat své ikonické parfémy... Nic není dané, všechno je v pohybu... 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:22

whiskas pred chvili ve vydejne notino petka s tim pruhlednym vrskem

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:25
Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:28

slniecko tak jsou tam opravdu jen vylozene drogerkove znacky - Puma, Esprit, Christina Aguilera , Mexx, Bruno Banani...

Z tech lepsich jsem tam videla Versace Bright Crystal, Boss Nuit, pak nejaky Mont Blanc

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:30

viktorka_od splavu To je zajímavé, na webu Notina není k dispozici. Netušíš, za kolik ji mají?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:33

whiskas promin na cenu jsem nekoukala. po x-te jsem cichla a  furt nic.  plus velka gabina, taky furt jabkovej jar

Offline whiskas
Avatar
19524 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 18:42

viktorka_od splavu  už jsem cenu zjistila (kolem 1 700,-) a doporučila kamarádce vyčkat na naskladnění. Já mám též stále rozporuplné pocity, jsem asi divná, nehodna této vůně, když ji tak "zpochybňuji" .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 19:01

whiskas  nemyslim si. 

Offline RoSa
Avatar
8148 příspěvků moje polička 09. ledna 2018 20:06

baltik 

to je teda výběr na prd! fakt nic jiného? hele moje mamka kdysi dávno používala ten žlutý Mexx, a nebyl zlej...kdyby teda nebylo zbytí