Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 20:10

Renusatko Miru ve čtvrtek posílám Duftmanufaktur Woodymu

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 20:38

alibi Zrovna jsem chtěla napsat totéž :-) Ale WP s citrusy

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 02:11

...mně by konkrétně zajímal 

WP francouzský...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 13:40

alibi Tam jsem se nahlásila až na úplný chvostík a až teď. Ale tak všeobecně koukám, že všude poslední zmínka před měsícem. 

Offline 1010
Avatar
109 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 13:10

Jakým způsobem se vám nejvíce osvědčilo aplikovat parfém z 1 ml vialek bez rozprašovače? Počítám, že jedna vyjde tak na 2 použití, ale jakým způsobem nanést, aby vůně vyzněla co nejvíce tak, jako bych ji aplikovala klasicky z flakónu? 

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 14:11

1010 Absence rozprašovače vyznění vůně změní, bohužel. Pokud se chci z vialky opravdu navonět, ne si jen máznout na zápěstí pro zkoušení, nejvíc se mi osvěčilo zacházet s ní jako s rollerem - přiložit na pokožku, obrátit dnem vzhůru a popojet. Nebo, pokud je to vialka s úzkým hrdlem, prostě se pokropit: dát si kousek před tělo druhou ruku a první rukou s nasměrovanou vialkou z kratší vzdálenosti důrazně klepnout - ono nikdy nevyšplíchne moc. Takto aplikuju i z miniatur, obsah se nekontaminuje kontaktem s pokožkou. Krůpěje pak posbírám na zápěstí (bez tření) a je to.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 20:49

1010 Na výsledný efekt to opravdu vliv má (mnohokrát jsem se o tom ujistila), ale spíš ohledně výdrže a prostorového vyznění.

Pokud testuji, tak se snažím u vialek s tyčinkou ťupkat na předloktí, abych alespoň trochu napodobila rozprašovač. Obvykle to na odhadnutí, zda ve vůni není nějaká složka, která by mi vadila, naprosto stačí. U vialek bez tyčinky to dělám podobně jako Jitka77 .

Když si chci vůni ze vzorku bez rozprašovače prostě jen užít a navonět se, tak vůni odkápnu na prst a pak roztírám na krku, na předloktí, na spáncích, jak mám zrovna chuť.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 29. zaří 2022 21:33

Z nouze jsem jednou využila poděděné plastové párátko na jednohubku (jednohubky nedělám, tak ležela ladem). Pak jsem ubrousila jemným pilníčkem konec do tupa a používám jako vialkovou tyčinku. Po použití umyji v slabé jarové vodě a nechám ještě pár dní pro jistotu vyčichnout. Mám takhle upravené asi tři, celkem to funguje a vzorky to šetří. Ale já obecně snesu jen opatrné dávky, tak možná nejsem úplně relevantní případ.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 09:57

Vosina My jsme zas zkoušely v Praze pomocí párátek vzácné a drahé attary. 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 12. října 2022 20:22

Prisel nakup, nakonec jsem objednala

Cerruti 1881

Kenzo Pour Homme

Jil Sander Sun a Sun Bath

Karl Lagerfeld Bois de Vetiver

4711 Jasmine Eau de Cologne

Nemela jsem cas poradne to prozkoumat, 4711 se mi zda, ze voni hodne podobne jak Marc Jacobs Blush, primy linearni jasmin, to by bylo skvely. KL se zda super, Kenzo znam a mam ho rada. Jil Sander a Cerruti jsou nostalgicke, uvidim co ten SUN Bath, ma to byt odnoz ala bazen a leto. 

Offline 0zero7
Avatar
10778 příspěvků moje polička 13. října 2022 22:32

Dneska mam na sobe 1881 a je moc fajn, prijemna, jak kasmirovej svetr, neni tezka, ale je tepla a uklidnujici. Presne jak si ji pamatuju, jo a zmenili lehce flakon. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 15. října 2022 13:28

0zero7 Ty ses rozjela. Jsem zvědavá která bude nejoblíbenější. 

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 15. října 2022 20:58

Prosim poradite zelenou moderni pozitivni vuni klido unisex spis pansky ...pro atletickeho designera dela sklo drevo beton a ma v sobe kus Stredomori i Skandinavie...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. října 2022 01:29

Woody 

...sice to není vyloženě zelený, ale velmi dobrý jo, pro týpka, jak ho popisuješ:

Allure Blanche Edition Chanel

Gosha Rubchinskyi Commme des Garcons

Blackpepper Comme des Garcons

Ganymede Marc-Antoine Barrois

Bois d´Ambrette Atelier Materi

Moonlight in Heaven

Hermit Coat Chapel Factory

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. října 2022 05:36

Woody pre mňa je etalónom zelenosti Zeitgeist od Schwarzlose.

ale ide asi aj o to, aká zeleň to má byť?

Temný les? ( Endless Forest (JMP Artisan Perfumes) )?

Slnečný les ( ii (Trudon) )?

Veselá jarná zeleň ( Eau de Minthé)?

Teplé decembrové mrholenie na palmy v Tel Avive ( Amazingreen )?

Zelený čaj ( Gunpowder Cologne)?

Vydarená burina pri parkovisku ( Mal-Aimé (Parfum d'Empire) )?

Tropicky veselá zeleň ( Mojito Chypre)?

Trochu netradičná trucovitá zeleň ( No Sport (La Parfumerie Moderne) ) ?

Trúfalo umelá, ale aj tak vydarená ( Emerald Stairways: Ivyme (Hermetica) ) ?

Mestský park ( Jermyn Street)?

Suchozelený, ale rozhodne nie staromódny vetiver ( Mon Vetiver (Essential Parfums) )?

Antidepresívny zeleninový záhon ( Venise (Diptyque) ?

Pohodovo-lenivá zeleň ( Panda (Zoologist Perfumes) ) ?

Treba upresniť požiadavky !!!

 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 16. října 2022 08:34

slniecko Tak toto se ti opravdu povedlo:) Ještě bych nějakou zeleň přidala, ale tobě konkurovat nelze

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2022 08:45

slniecko Miru včeličky pilné moc děkuju samou radostì jsem zezelenal ...kroužìte kolem správných voňavek... Vás by měli delegovat do Osmotheque ve Versailles.

Těšì mě, když parfum držì, vyvýjì a vìm o něm po pěti hodinách... takže upřesňuji požadavek. 

V Hermit coat jsem protančil vesnický ples...byl přìtomen v závanech jako naděje, .... Miru vnìmáš L'eau d epine spìše pro ženy?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 16. října 2022 09:03

Woody já bych zkoušela lovit i ve vetiverových vodách a hledat v trávě:

Sycomore: suchá zeleň;

Mr. Vetiver Une Nuit Nomade: svěží zelený vetiver s kořením a zeleným kardamomem;

Vetiver Extraordinaire Frédéric Malle: skvělá výdrž i vývoj od nahořklosti nezralých citrusů k dřevitému pižmu;

Corsica Furiosa Parfum d´Empire: lentišek, divoká zeleň, moře;

Apsu Ulrich Lang: svěží tráva zalévaná kadidlem;

Klubwasser WienerBlut: zelená houština s vysokou trávou a banánovými slupkami;

Spirito Meo Fusciuni: travnaté, nikdy nesečené louky táhnoucí se až za obzor v mrazivém ránu.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 16. října 2022 09:04

Woody 

...dávno nedělím vůně, pro koho by měly být(zda women, men, unisex). Podle mě je to nesmysl.

Ale kdybych fakt musela L´Eau d´Epine někam zařadit na sílu, tak unisex.

Offline Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 16. října 2022 09:55

slniecko Ty jsi neskutečná!

Zaujala mne buřina u parkoviště. Já stále hledám strouhu zarostlou kopřivami a lopuchem, tu bys neměla?