databáze 141130 vůní od 9432 značek a 1798 parfumérů

Perles de Lalique Lalique

Perles de Lalique
značka: Lalique
parfumér: Lorson, Nathalie
rok: 2006
určení: pro ženy
hlava: bulharská růže
srdce: kosatec, bourbonský pepř
základ: pačuli, kašmírové dřevo
Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
jerry (04.4.2021 )

Složení slibovalo růži, kosatec, pepř, pačuli a dřevo - a přesně to vše v ní opravdu je rozeznatelné. Bohužel pro mě to všechno přeráží podivný alpový podkres, se kterým mám problém i u Forever and Ever.

Avatar
euridike (30.3.2021 )

Tohle není žádné drama.
Žádná tragédie o pěti dějstvích.
Jen taková malá love story o vonným kořením obtěžkané kapuletovské růži, kterou Tybaltovy unavené prsty položily na kamenné zábradlí opuštěného balkonu.

For never was a story of more woe,
than this of Juliet and her Romeo.

Avatar
Fleur (02.6.2018 )

Matný bílý flakón s černě zoubkovaným okrajem činí z Perles tak trochu Popelku a podobně působí i vůně. Na začátku je to typicky pepřová sprška, která vyznívá téměř nahořkle a neslibuje nic víc než chvilkové příjemné osvěžení. Postupně se ale začne objevovat růže, která nabývá různých podob: na pokožce má tendenci cukernatět (zejména v teple, na někom to může vyústit až do syntetické pouťové vůně), na textilu je to spíš planá růže s dřevitým stonkem, navíc s troškou vůně čerstvé hlíny, kterou přičítám pačuli. A Popelka shazuje bezbarvou pláštěnku… Fáze, v níž sytě voní růžemi, trvá poměrně dlouho. Cítím podobnost s Essence od NR (ovšem zbavené pižma a na dřevitém základu), Perles je však ve srovnání s ní více elegantnější, chladnější, odtažitější a místy téměř pánská.

Avatar
Dalia (22.12.2017 )

Dřevitá růže s perleťovu glazurou. Úvodní tóny krátce poškádlí smysly pepřovou pikanterií, po níž se rozvine sladce vonící růžový květ. Aroma růže prolnuté suchými dřevinami a zemitým pačuli zůstává neměnné po celou dobu projekce.
Klidná a elegantní vůně.

Avatar
andry (18.6.2015 )

Štiplavá, temná, lehce živočišná růže. Tmavě rudá tajemná neznámá se závojem z pepře, vějířem z pačuli a šperky z kosatce. Po rozvonění hladce tlumeně dřevitá. Malá výdrž.

Avatar
kwitek (15.1.2015 )

Dominantními složkami jsou pepř, pačuli a růže. Jedná se o vůni nesladkou, takže tahle pepřová růže je rozhodně sušená, až do prachova. Pačuli je hodně výrazné, ale ne tak, aby celou vůni přebilo. Dává jí ale ten orientální, zemitý akcent. Dalším sice nenápadným, ale významným hráčem ve hře je kosatec, který celou kompozici zaobluje a nadnáší, aby svého nositele a okolí nepřeválcovala a nepoškrábala. Díky tomu je všeho tak akorát, vůně je vyvážená, ale v žádném případě nudná. Je zajímavá až lehce zneklidňující, a rozhodně sexy. Nerada tohle zprofanované slovo používám, ale tady je zcela na místě, soudím tak i podle komplimentů z okolí.