databáze 125514 vůní od 8668 značek a 1643 parfumérů

Mojito Chypre Pierre Guillaume / Collection Croisière

Mojito Chypre
značka: Pierre Guillaume / Collection Croisière
parfumér: Guillaume, Pierre
rok: 2015
určení: unisex
hlava: limetka, máta, jahodový aldehyd, absolutní rum
srdce: pačuli, vetiver, labdanum
základ: vanilka, větvičník
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (2)
Avatar
slniecko (12.8.2018 )

Sedím si tak na tropickej terase s koktejlom v ruke a podo mnou džungľa. Čo sa mi na tejto vôni najviac ráta je, že to Chypre tam nie je len na ozvláštnenie názvu. Úprimne povedané, čakala som proste Mojito. A to Mojito tam je, krásne, čerstvé, letné aj s jahôdkami - aj keby to tam skončilo, som úplne spokojná! Ale okrem toho je tam skutočne horkozelený chypre tón, ktorý si nezadá s hlavnou líniou. Tým sa vydarená letná polievačka posúva do kategórie....no dobre do kategórie luxusných kvalitných a elegantných letných polievačiek:-). Stojí za to aj za tú cenu.

Avatar
wendulka (06.8.2015 )

Pierre z receptu na správné mojito nevynechal vůbec nic. Je tu čerstvě rozkrojená přírodní limetka, čerstvé lístky chladivé máty, třtinový cukr, aromatický bílý rum a pochopitelně i sodovka. A ani zde nechybí krystalky mořské soli a šumící mořský příboj, olizující sluncem rozpálenou sněhobílou pláž. A nebyl by to Pierre s jeho známou zálibou pro sladké, aby nám do mojita nepřilil stoprocentní jahodový džus (normálně mi jahody v drtivé většině vůní přijdou pubertální, ale tady jim to táák sluší) a nepřidal ještě špetku třtinového cukru.

Tím ovšem tenhle Pierrův letní tropický koktejl zdaleka nekončí. Tam, kde jeho Antigua (Phaedon) s vůní navlhlého mechu (i tu limetku a mořské tóny bychom mohli brát za určitý styčný bod, když už jsem u takové Entre Ciel et Mer zmiňovala Bois Naufragé) jen zlehka koketuje, nabírá Mojito Chypre po pořádném rozvonění v těchto tónech na síle a svůj přívlastek si tak podle mě rozhodně zaslouží. Dokonce má na svěženku lehce nadprůměrnou intenzitu a výdrž, což je velmi potěšující. Pokud jste se tedy zatím nenašly v Sunshine (Amouage) a Fordova modrá kolekce kolínských je na vás zase málo sladká, zkuste to tohle léto třeba zrovna s Mojito Chypre.