Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 16. října 2022 10:37

Sweet Potato 

...nejsem sice slniecko 

ale něco s kopřivama bych měla:

Mal-Aimé Parfum d´Empire

...tyhle jsem sice sepsula, ale "kopřivy" jsem tam měla:

Les 4 Saisons Été M. Micallef

Vodka on the Rocks Kilian

O´Fraiche Gallagher

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 16. října 2022 10:41

Miru Dík. Mal-Aimé mne právě zaujalo už u Slniečka.

A zajímavě znepokojivý název k tomu.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 16. října 2022 11:05

Sweet Potato Kopřivy jsou v mnou už prodané Wanderlust Oman Luxury :) A taky jsme je původně cítily v Klubwasser (2018) od Wiener Blut na předváděčce ve Vava.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 16. října 2022 12:49

Woody 

Nevím, jestli ten "týpek" má možnost někde zkoušet nikovky nebo shánět vzorky, ale za sebe bych doporučovala zalovit v parfémových vodách Comme des Garçons (inspirovala mě k tomu tvoje zmínka o betonu - naskočila mi totiž Concrete).

Pát tipů na jejich vůně výše již padlo a všechny (+ další) jsou k vyzkoušení např. v Douglas v Palladiu. Kromě zmiňovaných Amazinggreea Blackpepper  by (byť nejsou vysloveně zelené) za úvahu stály i Comme des Garçons 3 a  Comme des Garçons 2, Copper, Floriental, Blue Encens.

A plně souhlasím s Fleur a jejím tipem na vetiverovky (z dostupných k vyzkoušení - Tom Ford, Guerlain, Encre Noire).

Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 16. října 2022 18:11
Reakce na Woody:

slniecko Miru včeličky pilné moc děkuju samou radostì jsem zezelenal ...kroužìte kolem správných voňavek... Vás by měli delegovat do Osmotheque ve Versailles.

​Moja reč .

S výdržou je to také ošemetné, lebo na mne drží kadečo čo na iných nie, to asi najlepšie vyskúšať.

A súhlasím s jerry že v tých Comme de Garcons je taký ľahko betónovo postmoderný nádych, preto mi to aj pripomenulo Tel Aviv - biely betón, moderná architektúra, nightlife a palmy pomedzi to.

Keď som pozerala do poznámok, tak na mne asi najlepšie z týchto držala Venise od Dyptique.

Sweet Potato no, tak to Mal-aimé určite skús! a ešte skús to No sport; potom Genesis alebo Ad Libitum obe od Pigmentarium (akurát, že tie na iných vychádzajú viac citrusovo, na mne sú totálne zelené - Ad Libitum mi vyslovene pripomínalo cestu z Heathrow do Londýna); London od Toma Forda - ale ten sa už zas nevyrába. A je skôr suchší. Pípadne Srdcem od Nobilis Tilia.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 16. října 2022 19:01

Ženy, dámy, kočky, bohyně, ... Dìky moc za inspiraci...podpořily jste mě, že pátrám dobrým směrem a moje mužské egìčko si chrochtá, že půlku z toho zná a vyzkoušelo. Jako kdyby CDG mělo sìlu a drželo pak I Am married forever a mám celý harém z řady Monocle, Incense, Amazingreen,....

Takže jdu se ponořit do té neznámé půlky zelených vůnì. Bon voyage

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. října 2022 18:24

Renusatko JS Sun jsem pustila na zem pred prvnim navonenim a prestal splichat, ehm. Musim vypatrat jestli to lze nejak dostat ven, ach jo. Karl je moc prijemnej, prekvapil. 1881 je super do prace, krasne nevtirava. Kenzo je jistota. Jasmin voni jak Marc Jacobs Blush, coz jsem doufala, ze bude. Hloubeji jsem se zatim nedostala.

Ale zabrousili jsme s kamoskou do Nordstrom oddeleni vuni a jednoho niche obchodu ve Vancouveru, tak mam nejaky ulovky ve forme odstriku, akorat to asi patri do jinyho vlakna, kam s tim nejlip?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 18. října 2022 23:35

jerry dik, supla jsem to tam.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 19. října 2022 04:49
Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 19. října 2022 19:49

Miru moc dekuji !

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 21. října 2022 20:42

jerry Jakápak je ta Jill, co máš na sobě?

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 21. října 2022 22:36

Sweet Potato 

Pěkná- recenze zde

Měla jsem ji na srazu nejmíň 3x - určitě jsi ji musela zkoušet (a jestli ne, tak mi to připomeň a přinesu ti ji příště).

Offline euridike blogger
Avatar
3493 příspěvků moje polička 22. října 2022 11:49

Rose Oud Kilian v rudém flakonu, kterou mají v Ingredients, není ta stejnojmenná v černém flakonu, která je v dtb, že ne...? 

Offline tina
Avatar
5869 příspěvků moje polička 31. října 2022 21:41

Prosím pěkně, prahnu po nějaké výrazně švestkové vůni. Znám jen Bottega V. Eau de Velours, která na mně nedrží úplně nejlépe. Nějaké další tipy? Děkuji předem.

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 31. října 2022 21:59

tina 

Floriental Comme des Garçons

Kapsule Woody

Secret Obsession 

Plum Japonais 

Aziyade

Bois et Fruits Serge Lutens

Offline tina
Avatar
5869 příspěvků moje polička 31. října 2022 22:01

jerry a která má podle tebe největší "grády"? Na podzim a v zimě mám vždycky chuť na něco úderného...

Offline jerry
Avatar
9024 příspěvků moje polička 31. října 2022 22:10

tina 

Secret Obsession je pro mě největší silák (ale chce to samozřejmě zkusit "na vlastní kůži").

Akorát tedy žádná není švestková od začátku do konce, švestky jsou obvykle jen v nějaké fázi. 

Zkus najít ještě nějakou inspiraci tady

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 31. října 2022 22:24

tina Féminité du Bois Serge Lutens, Ambre Khandjar Une Nuit Nomade (tam je švestka ale spíš v podobě slivovice), Il Giardino delle Delizie Nobile 1942

Offline tina
Avatar
5869 příspěvků moje polička 31. října 2022 22:29

Fleur Féminité du Bois jsem vlastně měla, ale úplně mě neoslovila... Zajímá mě Aziyade, budu se pídit po vzorku.