Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 11:12

euridike 

...krásné...

(má to křehkou hloubku...)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 11:22

euridike 

...no, musím přiznat, že mě ale v začátku Tvé recenze Super Moon vadilo to ovoce... Ale pak se to rozjelo krásným směrem...

Jenže když jsem jukla do databáze na složení, ten červenej flakon to, pro mě, zabil...

Zato Arsenico - složení krásné!. Musela bych zkusit, ale věřím, že na mně by se zázvor uječeně nepředváděl

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 13:56

euridike 

Bohužel nezkoušela.

A recenze na Arsenico napřed pěkně lákavá, ale ten zázvor, to vím přesně, co myslíš...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 16:44

Miru 

Ta barva flakonu Super Moon je pro mě taky poněkud překvapivá, možná má odkazovat ke krvavému Měsíci/superúplňku, asi také ke granátovému jablku, které je v kompozici, ale které já prakticky nevnímám. 

/A děkuju... /

+ wendulka 

Složení Arsenico je fakt lákavé, vlastně je ta vůně obdobného druhu jako třeba Baraonda Nasomatto, ale ten zázvor je prostě... Moc syrový, moc pikantní, štiplavý, prostě celkově moc moc moc. :)) 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 17:02

SIENNA BRUME Mihan Aromatics

Chladný, lehce odosobněný minimalismus severského střihu, název tuto vůni, náladu, jasně definuje, barvu i konzistenci, kouřově zastřené valéry sieny i sépie, ticho a klid nad ránem, moře je klidné, já taky, nic netrvá, vše plyne, duše jako kaviár servírovaný v kornoutech z archů Le Figaro /"Emmanuel Macron au pied du mur sur la réforme des retraites"/, sladko i slano, zeleno od vody, pryskyřice z keřů se zpeřenými listy a bezkorunnými květy, džem z bobulí keřů stálezelených, vítr beze jména a v hlavě ...never feel too good in crowds, all I've ever done is hide... 

Čistá, klidná vůně.

Tichá. 

To be alone & peace will come to me.

Hluboko nad věcí. 

Vše, co mám ráda. 

Voda a sůl a papír a tiskařská čerň.

Melancholií nazvat moře...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 17:33

euridike 

...umíš tak bezkonkurenčně popsat náladu, rozpoložení, stav mysli, že i když mezi řádky cítím/vnímám ingredience a tuším, že vůně pro mě není, tak kvůli tomu popisu bych ji nosila...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 14:21

Goddess Aaron Terence Hughes

Gardenie. Ale gardenie uvězněná v tlumeně živočišné delikátní mandarinkové hutnosti.

Ano, hebká živočišná ovocnost...

...jak smyslně přivřené oči a - mlsné - pozorování nepřítele(?) zpod přivřených víček

Dívám se na složení a žádné ovoce.?.

Tak už to mám...

...to jasmín!, a možná lstí dostal k sobě ještě  i pár bohatých květů růží

a tihle účastníci v ohromné koncentraci jsou však zatížené/přišpendlené pod těžkým dřevěným závažím

(taková dřeva, ze kterých jsou formy sklářů...),

aby jejich omamnost se nešířila jako jedový mrak všude kolem,

a tím násilným stlačením pouští ze sebe šťávu, prachově hutně vláčný, naovocnělý lehoulince chlípný odér.

Vlastně -

tahle vůně není o gardenii.

Tahle vůně je

o

živočišnosti.

Absolut gardenie, absolut z růží a květy jasmínu v provedení jakéhosi mlžného plného oparu, ambregris a santal a vše se taví v hutnou, vláčně prachovou pastu zásluhou mnoha 

vášní...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 14:32

Patchouli Noir Aaron Terence Hughes

Ach...,

tak toto je 

SLAST!

Maximální lahodnost.

jakoby v bublině z tonky se

vznášela pačuliová esence s luxusně delikátní mýdlovou stopou jak láskyplné pohlazení 

- a pořád vnímám onu tonkovou hladkost jak kapku rosy přeměněnou v ledovou kuličku, průhlednou, hladkou, lesklou se zachováním vlastní lahodnosti -

a pak tady mám chuť polibku - vlhkého, měkkého, teplého, s mikrozbytky cigaretového kouře,

kouře bez eventuální škrabavosti, protože byl ohlazen

citem...

A když máte oči přivřené a poddáváte se okamžiku, a vnímáte jemné, hebké chutě, uvědomíte si, že existuje i bezgravitační pára nad horkou čokoládou a aniž by jste se museli napít, cítíte onu laskominu na patře, a

tohle není čistá, jednoduchá vůně.

Tohle jsou laskavé oči, za nimiž se občas dá zachytit jemné potemnění, hloubka, a 

není to jen vymydlená pokožka,

je to i špína z fyzické práce, je to tma i z práce duševní...

...a tím vším ale prostupuje světlo

Patchouli Noir je okouzlující, 

a

jen si tak tlumeně 

jiskří

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 14:41

Tobacco Aaron Terehce Hughes

Chlast.

Hustý vanilkový, nesladký

chlast.

Lahodný.

A v pár vteřinách nenudný(příliš kladná vanilka v úvodu), protože se do něj začínají máčet tabákové listy...

...lehce namačkané, houževnaté, nevysušené.

Delikátně namedovělá tabákovost s delikátním kouřovým podtónem(jakoby nyní ještě tuhé listy tušily, jak nakonec skončí...).

Gentlemanská vůně do luxusních klubů. Nekomplikovaná a současně nenudná.

Vůně i pro dámy. Ale pro dámy vysoké úrovně. A není to o drahých hadrech, je to o vnitřní úrovni...

Oud.?

Neviditelný sluha, který jistí ze zálohy. ...nenechá svého majitele/nositele na holičkách, je pořád tu, aby člověk tímto navoněný okouzloval svým parfémem

dlouho...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 14:52

Onyx Aaron Terence Hughes

...delikátně orientální, ale jinak hladce sytá růže ve vteřině potemńuje hebkým oudovým pohlazením, hutní rozvařenými černými švestkami a černá páleným pačuli a

dostává lehce dekadentní výraz díky ambregris.

Ano, tahle vůně se leskne jak onyxový kámen, jak kapky vody(slz?..) 

na řasách...

Barvy - vysoký lesk černé, chrom, tmavě nachová růže, hutnost, přitažlivost, tajemství...

Je mi hodně sympatické, že vůně je ve finále celkem dost "černá", tlumená ve všech ingrediencích...

...prostě

onyxová

(typově - tak trochu jak Paestum Rose)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 15:00

Animalix Aaron Terence Hughes

...nevím, co mám za verzi. Ale voní na mně jinak, než když jsem ji zkoušela před časem.

Nyní vnímám prašně vláčnou hutnost z gardenii s ylangem v tlumeně živočišném provedení.

Osciluje mi to na hraně, kdy nevím, jestli mě jehlí přílišná rostlinnost nebo se mi to líbí pro květinovou animálnost. 

Každopádně to člověka nutí si neustále přičichávat ke kůži.

No, nakonec vítězí rostlinstvo a tím pádem u mě vůně

prohrává...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 15:19

Ozon Aaron Terence Hughes

...ano, ozón...

Jakoby se smísily chutě a vůně rozmělněných jehličnanů a mořského vzduchu, i s delikátní naslanělostí,

a i přes eventuálně předjímanou lehkost vůně má Ozon stabilitu a vlastně i

sílu..!

Možná proto, že i když zkřehlí sedíte na břehu moře, ve stínu skal, pořád z vašeho těla sálá teplo,

život...

Krásné!

Intenzivně svěží, neochvějné...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 15:28

Deviant Aaron Terence Hughes

Malina.

Bio luxusní malina. Červená, nasládlá akorát a s delikátním kouřovým akcentem,

který v pár vteřinách nabere směr marihuanový...

...prostě sedět u dohaínajícího ohně, hulit brko a současně polykat fresh rapsberry šťávu,

svý špinavý ruce si otírat o koženou bundu a s nepřítomným pohledem doztracena si myslet

svý ...

...myšlenky

klidně úchylný

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 15:36

Oud Aaron Terence Hughes

Lahodná, provzdušněně hutná tekutina, líně tekoucí,taková hustší,

mírně nasládlá.

zpočátku pouze nasládlost z růží a bezcitrusových pomerančů s delikátní nahořklostí z kůry. V pár vteřinách jakoby se vůní prohnal vánek, vánek zeleně kouřový, měkký, provzdušněný, ale je to jen chvilka. A pak už zas jen plné nasládlo z datlí a i ostatních kladných ingrediencí,

pod nimiž si svým životem dýchá oud. Jen tak zlehka, téměř nenápadně, intimně, ale neochvějně.

Udává směr vůně k orientálnu a dodává stabilitu.

Naovocnělý krotký/příjemný oud

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 15:46

Oxytocin Aaron Terence Hughes

Napřed jsem chtěla tuhle vůni odbýt, sepsout, jakože moc spleskanejch ingrediencí do sladkého neurčitelna.

Jenže!..

...jenže jak se mi vůně na kůži usazuje, a jak si opakovaně čichám k pokožce, je to sice pořád skoro nerozpitvatelná směska, ale příjemná, uklidńující.

Řekla bych, že to bude vůně líbivá, chválená. Prostě když se tímhle navoníte, budete takové chodící 

štěstí...

(květinovoovocno nagurmánštělý orient)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 17:41

...na pinterestu jsem narazila na flakon, dost se mi líbil, tak jsem hledala složení a chtěla zkusit... A podařilo se:

Insomnia Faviol Seferi

...och, tak to je krása!.

Jemné rumovokakaové kuličky.

Sladké minimálně,

rumová/alkoholová stopa je citelná, nikoliv však nepříjemně. Ba právě naopak...

...a jakoby rum čaroval - z typické rumové chuti se mění na silnější druh alkoholu.

Určitě zásluhou kávy ohnivá voda zintenzivní, potemní, zmalátní a příjemně ztěžkne.

Není to smrt sladkou čokoládou,

ani ubezdušení čtvrtlitrovým hrnkem silné kávy.

Je to chutí plný chlast ochucený načokoládověle kávovým aroma a současně tlumený temně mlhavým pačuli.

Rozjezd vůně je kouzelný!.., se skvěle akurátní intenzitou.

I když pro někoho by to možná mohlo být zu viel.

A možná právě proto se Insomnia ve svém srdci ztiší, ztlumí světla svých očí a jen vše kolem sebe, s lehkým despektem,

pozoruje...

Líbí se mi, že když si čichám k pokožce, cítím přesně ten pach, jako když si nějakým silným drinkem potřísníte rukáv, prostě mi z kůže sálá - ale příjemně decentně - chlast. Chlast a černý espresso.

...asi proto nemůžu někdy spát...,

asi proto, že si dělám "cloumáky" a na siestu si dávám pití pro dospělé a nebo jím oplachuji  jizvy na duši...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 18:50

Miru Hezky se to čte a u toho představuje .

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 18:53

Fleur 

...děkuju

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:04

Miru 

Tobacco a Onyx jsem zkoušela a popsala jsi je naprosto dokonale.

/Čemuž se pochopitelně nedivím./

A Ozon musím rozhodně vyzkoušet. 

//Číst Tvoje recenze je pořád velká škola. //

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:05

Miru tebe pero píše samé alebo ako to robíšfantázie máš na rozdávanie.