Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8994 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 14:05

The Majestic Vetiver (Alexandre.J) - zelený vetiver poprášený prachem z nového koření a růžového pepře, Po rozvoněná vetiver suchý, prohřátý, lehce máznutý motorovým olejem - jako celek hodně povedené.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 15:56

Miller Harris Violet Ida. 
Tak tady jsem se naslepo totálně netrefila. Tohle není vůně pro mě. Teda možná někdy na večerní příležitost, ale asi bych se do ní musela trochu nutit. Úvod jsem skoro necítila, slabounký mrkvičkový závan se okamžitě odporoučel, kosatec moje kůže úplně vstřebala, po fialce ani vidu ani slechu, a teď už pár hodin cítím jen sladký vanilkoambrový základ. Je pěkný, nepřeslazený, pudrový, teplý, nejspíš i dobře prostorový, ale jaksi mi to nestačí. Ani se neohřeje a půjde z domu...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 16:27

marieu 

Tak to je škoda, že Tě tahle vůně takhle bojkotuje, myslím, že je moc hezká, i když je možná až monotónně decentní a jemná... 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 16:36

euridike  ...i když je možná až monotónně decentní a jemná... 

přeloženo: pro nás nudnámarieu Ale vedle na arome třeba někoho zaujme, tak to zkus.

Offline marieu
Avatar
4482 příspěvků moje polička 12. zaří 2022 17:31

euridike No, na mně úplně jemná není, já jsem si jí představovala diametrálně odlišně, hodně jako tu modráskovou, jak popisuješ. Do práce si jí neumím představit (při výběru se zrovna tímhle parametrem řídím skoro nejvíc)

Korsičanka Třeba není úplně nudná a prostě mám jen smůlu! Podle popisů (nejen tady) jsem jí čekala dost jinou. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 15:36

TOBACCO & MANDARIN Jo Malone

 Je to jako záběr z filmu. 

Znuděná holka sedí na omšelé lavici na odpočívadle u silnice, před ní na otlučeném stole PET lahev s mandarinkovou limonádou, vedle balíček s tabákem, protože výše zmíněná se právě chystá ubalit si cigaretu. 

Jenže najednou zahřmí, z nebe začnou jedna po druhé padat těžké kapky. Vzduchem zazní zaklení. Dotyčná rychle balí tabák i papírky, rozsypaný tabák chce smést hranou ruky ze stolu na zem, ale převrhne přitom nezavřenou lahev, z níž začne pěnivě vytékat oranžová limonáda. Holka se rychle zvedne a mizí v autě. Kožená sedadla jejího starého buicku jsou ještě vyhřátá odpoledním sluncem a voní po balzámové polituře s včelím voskem. Prší, voda smývá tabák i lepkavou limonádu, je tak hezké to pozorovat z bezpečí, přes zamlžené sklo ... 

A tohle je - pro mě - Tobacco & Mandarin. Koktejl tabáku, mandarinkové limonády a sladce, voskově, téměř medově /a lehce čokoládově/ vonící hnědé kůže.  

//Má to takovou zvláštně periferní náladu, Leonard Cohen by o té scenérii mohl napsat píseň, zdá se mi.//. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 13. zaří 2022 17:41

euridike 

...ta vůně není vůbec pro mě. Ničím.

Ale naprosto přesně cítím z Tvé recenze tu náladu, atmosféru, téměř vidím, jak se ta holka pohybuje(fotky dokonalé!).

Jo, viděla bych i klip - něco na způsob "Tenkrát v Hollywoodu..."

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 06:15

Sonoma Scent Studio

Yin & Ylang

Aldehydový ylang s kapkou voskového pomeranče, žlutooranžové, lehoulince chyprové retro okořeněné zázvorovým prachem na měkkém dřevitém pižmu s vanilkou. Možná bych tuto vůni ocenila spíš jako svíčku.

Incense Pure

Teplé průsvitné kadidlo nesoucí se pomalu vzhůru k trámoví ze suchého, nesladce zapudrovaného santalu se sametově koženým labdanem prohřátým ambrou s kapkou vanilky. Trochu štiplavé, přijemně balzamicke a uklidňující.

Rose Volupté

Klasická bulharská růže se sladce pryskyřičnou ambrou a macerovanými švestkami přechází do růžového pudru s otočníkem prohřátého skořicí a hřebíčkem. Hřejivá, hutná balzamická růže s likérově ovocnými tóny.

Nostalgie

Téměř nesladká, nahořkle vosková vůně přechází na promaštěnou kůži zapudrovanou prachovou mimózou s broskvovou šťávou. Vůni doplňuje nezapálená myrha a santalová tyčinka. Vysoké voskové svíce v takové té bíložluté barvě, z nichž stékají pomalu tuhnoucí krápníky.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 12:38

Miru 

Díky...

Pro mě by ta vůně byla, kdyby ten mandarinkový tón nebyl limonádový, vodnatý, ale hustý, táhlý, sirupovitý, pak by se mi líbila dost. Vidím ji v sépiových odstínech a v náladě periferie. 

/A pochvala fotografií mě fakt těší - od Tebe.../

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 12:49

teena-s 

Recenze na Cockatiel je !!!

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 14. zaří 2022 22:43

Papillon Artisan Perfumes: Hera 

Krásná květinovka s chypre zelení, trochou živočišna a bílé mýdlové čistoty. Jako by sem zabloudila z nejlepších časů parfémových domů jako Guerlain nebo Caron. Vintage klasika.

Pomerančový květ, narcis, ylang ylang, růže, jasmín, svázané v kytici, kde se vůně proplétají a doplňují. Mandlový otočník, mošusové semínko a pudr květiny zjemňují a pačuli s větvičníkem uzemňují lesní zelení. A hlavně, kosatec. Kosatec, jak ho známe v klasických vůních. S něžným vanilkovým pudrem. A jemnou kůží jako semišovou stužkou na převázání této dokonalé kytice.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 10:21

blackviolet Přesně jsi vystihla moje pocity z ní Moderní dámská vůně jako ze starých dob:)

Offline blackviolet
Avatar
3323 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 11:58

Korsičanka tyhle klasiky Papillon umí.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 19:12

Wazamba mi veľmi pripomína Plum Japonais Toma Forda. Pozerala som zloženie oboch a veru majú dosť spoločných zložiek. 

Aziyadé,  to je pre mňa vôňa Vianoc - škorica, kardamon, zázvor, vanilka, pomaranč....

Eau Suave, jedna z najdokonalejších ružových vôní. Teda z tých, čo som zatiaľ skúsila.

Teraz ma naozaj mrzí, že neviem písať recenzie. Tieto vône by si to zaslúžili. 

Takže len pár postrehov.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 19:19

Biely kvet Opravdu se ti zdá Wazamba podobná T.Fordově ukončené vůni? To se musím podívat, co kdo píše

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 19:41

@euridike Díky za pochvalu :*

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 20:22

Korsičanka Zdá sa mi takmer totožná, ale nie je taká silná, hneď ma to napadlo, keď som ju vyskúšala. A plum japonais sa už nerobí? To som nevedela, musím si šetriť tú trošku, čo ešte mám.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 15. zaří 2022 20:48
Offline Dali2011
Avatar
příspěvků moje polička 15. zaří 2022 21:04

Biely kvet Korsičanka Hmm, to bych také neřekla, že je tam podoba

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. zaří 2022 12:56

Sonoma Scent Studio

Wood Violet

Tmavě fialová, sametově pižmová plastiková fialka se švestkovým nádechem posazená i se zelenými lístky na pečlivě opracované cedrové podložce. Vůně je fialkově pastelová, nesladce pudrově prašně dřevitá, s hodně jemným nádechem hřejivě kořenitých povidel schovaných pod vrstvami dřevitého pudru se zelenými fialkovými lístky.

Voile de Violette

Umělohmotné fialky, ani ne pudrové, spíš trochu nahořklé. Jako cumlat dětskou hračku z ovoněného měkkého plastu a jako bonus si uválet pár kuliček plastelíny. Později se vůně přehoupne do pastelově fialkové suché hlíny a vůně svou vegetálností připomíná Hiris.

Amber Incense

Krásná hřejivě ambrová vůně se suchým nešizeným a nezměkčeným kadidlovým kouřem. Voní jako interiér nějakého hradu - starý nábytek, trochu vlhké dřevo, prach, chladné kamenné zdi,  kožešiny podlaze, doutnající kadidlo z hradní kaple.

Velvet Rose

Jemně kořenitá růžová růže se sametovými okvětními plátky, i se zelenými stonky, doplněná hřebíčkovým karafiátem. Vzdušná a hebká, s teple nasládlým tělovým pižmem a kapkou citrusově nahořklého bergamotu.