Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. zaří 2022 19:05

euridike milacka 

...moc, moc Vám děkuju...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 19:53

Jasmin Narcotic Aaron Terence Hughes

Lahodnost!.

na mně ta vůně začíná od konce totiž...

...hedvábné vláčné, vypouklé jak mýdlová bublina, mohérově nasládlé pižmo levitující mezi okvětními plátky nočního jasmínového saténu.

Ten úvod je dechberoucí!. Ovšem po chvíli, přesně jak píše wendulka - i já cítím/vidím zářivě barevné čínské gumky(včetně mini obrázků jednorožců a duhových víl).

Ona gumovatost osciluje na hraně s odérem zelených mangových slupek a pak zas ty gumy.

Takže to, co začalo úchvatně, končí zevnitř počmáraným, na povrchu psychedelicky barevným vinylovým penálem pubescentky. Se zapomenutou žvejkou a blbě ořezanejma pastelkama.

EDIT: no, ale malý holky jsou přece takový sladký!, a jo, i vůně je ve finále roztomile pitomoučkově hodně příjemná

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 20:03

Neon Aaron Terence Hughes

...och, tohle je Aaronův typicky ambroxan s chladným metalickým, téměř futuristickým odérem vlnícím se kolem zubařského křesla v supr trupr moderní ordinaci, kdy nevíte, jestli je vám blbě od toho, jak máte dlouho otevřená ústa a nebo z dřevitě mentolové žvýkačky Mudr. ...

...jo, zpod sterilně bílého pláště delikátně sálá teplo jeho těla a říkáte si, jestli se celý den máčel v citronádě nebo má zvrácenou zálibu vonět se čisticími prostředky.?.

Neon.?, neony.? Jooo, jasný!, vždyť nad vaší, nazad, zvrácenou hlavou je ohromný kotouč oslňujícího světla, aby vám odborník přes kňasáky viděl ne do vaší pusinky, ale až do bůhvíjak vzdálené dutinky...

Edit: No, uznávám, že po celkem šokujícím průběhu mi na kůži nakonec zůstává příjemná vůně - všechno to výše popisované zteplá, změkne, přitulí se a fakt je to chutné a hodně dobré!,

lahodné, uvolňující jak rajský plyn...

(industriálnější typ vůně Metalique Tom Ford)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 20:19

Violet Delirium Aaron Terence Hughes

...jemný, téměř zastřený úvod.

Hladký, hebký, pikosetinu čínskogumkový jasmín, ale v momentě jasmín pod vláčnou éterickou čokoládovou pokrývkou...

...je to přesně ten pach čokolády, když kdysi moje babička dělala na vánoce "čokoládu" do formiček. Do kovových, místy už zrezlých kapříků, zajíčků, zatočených preclíků a jiných roztodivných tvarů lila vonnou laskominu a já pak vylizovala kastrůlek se zasychající tmavou dobrotou...

Jo, ve vůni je i pach kovu - teplého, ohřátého smaltovaného kastrůlku se zbykty vánoční čokolády...

(a já jsem teď naměkko, protože babička se na mě dívá už jen shora...)

Špína.? - jo, mám umatlaný prstíky

Ambregris.? - jo, teplo babičinných boků v zástěře

A kde je ta fialka.? - jo, to byla barva těch  nejlaskavějších očí na světě -  babiččiných...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. zaří 2022 20:32

No, po vyzkoušení několika vůní od Aarona Terence Hughese jsem si ho osobně zařadila do parfémových rychlokvašek. Nemám teda vůbec páru, co studoval, jak dlouho se parfémům věnuje, atp. Samozřejmě mu mohu ze svého amatérského pohledu křivdit.

Nicméně -

když vylezu ze sprchy, tak mi pak na kůži, na všech původně navoněných místech zbylo více méně to stejné - marjána, jako brko, tráva, špek s trochou živočišna, větší či menší intenzity. Ty vůně se rozplizly všechny do stejného základu.

Jeho vůně mají často impozantní antrée, zajímavé srdce(vč postupného, byť často rychlého vývoje od hlavy k srdci), ale základ se tak nějak, po kratší či delíš době rozmělní do nijaka.

Výdrž podprůměrná, intenzita tělová(oukej, tohle je individuální).

Když to porovnám s vůněmi Guerlain - mají hlavu, srdce, základ. Mají vývoj. Ale hlavně - usadí se pro tu kterou vůni v, pro ni, typickém základu, kdy poznáte, čím navoněný člověk voní.

U Terence, jo, poznáte, že dotyčný voní něčím od Hughese. Ale čím.?.

No nic. Musela jsem si ulevit

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 17:41

Zeus Aaron Terence Hughes

...štiplavý, až dezinfekční cedr(to má být asi jako ten dojem ozónu...).

No, vařil ze stejnýho rendlíku jako u vůně Neon.

Akorát že tady osekal ingredience a milého Dia vymydlil rozměklým jádrovým mýdlem a nechal ho i v bílé říze sušit u okna otevřeného do fíkového sadu(i když já spíše cítím záhon s mátou, než tučné šťavnaté fíky).

Takže - jestli si koupíte Neon nebo tohohle Pana Božského je celkem jedno.

Aneb - může to být i vůně pro chladné bohyně...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 17:47

Alpha Man Aaron Terence Hughes

...brrr...

Tak sem, do základu z Neonu/či vůně Zeus, přidal typický starodávný odér neroli. Navalující, chladný, odosobněný, prost jakkýchkoliv citů...

Naštěstí tenhle škrobenej panák ve chvíli odkráčí bůhvíkam a na kůži zůstanepříjemný, delikátně ozonový, oblázkově hladký a lesklý jak ledová kostka z ledovače - vetiver. Ano, i takovýhle vetiver může být...

...a když k takto pěkně upravenému gentlemanovi přidají dobrou radu od neroliového panáka, vznikne vcelku příjemná pánská kompozice - taková old school(ale v jemném provedení) fougeremýdlovka.

(a alfa samec takhle fááákt nevoní...)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 17:56

Anubis Aaron Terence Hughes

...cukrová vata utopená ve vůni Juicy Couture Juicy Couture

Je to taková hmota, jak byla na poutích ta tvrdá velká kulatá, psychedelicky barevná lízátka, která když jste trochu ocumlali, šla zuby urvat, ale ta tuhá cukrová hmota se vám táhla od od jednoho zubu k druhému, případně zůstal kus sladkýho cumlu nalepen na vaší stoličce...

...hm, neměl tam cpát cedr, protože se mu to nějak zvrhlo a mám pocit, jako bych olizovala ten studený plechový kotel, v němž se pak od rána do večera motá cukrová vata a nebo jako bych zkoušela chuť betonových schůdků...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 18:01

Ambre Extreme Aaron Terence Hughes

...hm, tohle není špatný!.

Benzoin ve formě ledové kapky - hladké, lesklé, plné lahodné chuti, lehounký jak pírko, nasládlý nejen sám sebou ale ještě i trochou exotiky z yuzu.

A pak, někdo vezme do ruky měkkou jelenici a tuhle vonnou ledovou kapku vyleští do ještě většího lesku a do povrchu zapracuje - tím extrémně hladivým pohybem - stopy hebké vanilky a hedvábí ze žlutých růží.

Tohle není extrémní ambra, to určitě ne.

Tohle extrémní lahodnost.

Bohužel extrémně intimní...

...škoda

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 18:51

Raw Cherry Aaron Terence Hughes

...třešňový likér - jindy sytý, hustý - nyní lehčí, zakápnutý, na chvilku, mandarinkovou šťávou opikantněnou citronovou hladkou kyselkavostí.

Tmavá vůně

Tmavý likér

Tmavě vonící

Tmavá, nepřeslazená, resp. téměř nesladká griotka

Tmavá hladkost

Tmavý požitek

Tmavé růže topené

Odér třešňového likéru se začíná rozpíjet do mlhava, do vůně vstupují

Tmavá dřeva, do kterých se vsakuje líná

Tmavá čokoláda a ještě v ní si uvědomuji 

Tmavé oříškové krusty, které uvnitř sebe skrývají

Světlé hladké jádro(v ústech rozmělnéné na oříškovou kaši)

Hmmm... ...dobrá vůně!.

Bez pitomýho ozonu, cedru, bez sterility, industriálních úchylností.

...a pořád vám z kůže sálá delikátní alkoholovost.

Že by se s novým rokem pan parfumér probral a začal tvořit něco solidního.?

Tak jo

(něco jako Angel Muse EdP s nesladkou griotkovou glazurou)

...vůně nejen pro Luna

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 18:56

Notorious Aaron Terence Hughes

Delikátně zpracovaná fougere mýdlovka, typově jako Beau De Jour Tom Ford,

ale bez levandule

A pod tím -

delikátní akcent rumu...

...takový rumový/alkoholový nádech, prostě - krásnej čistej chlap, jemně navoněnej, co právě polknul drink a vy se mu můžet zavrtat do rozepnuté košile, ze které sálá teplo, jeho teplo...

Lahodné, elegantně mužné, přitažlivé

...a zásluhou pačuli to není řídké, leč stabilní, solidní, uklidňující.

Very, fakt very good!.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 19:08

Santal Extreme Aaron Terence Hughes

...vůně začíná pačuli máčeným v tmavé nečokoládové čokoládě.

Možná vanilka a tonka mají na svědomí tenhle dojem.

Je to prostě dobrý, chutný, a protože pro chlapy, tak měkce průtahový

(rozemnutou, posléze rozdrcenou mátou a i s měkkými hoblinkami bergamotu).

Jenže pačuli mizí, čokoláda mizí, a zůstává vzdušně hutný santal ochucený načokoládověle mandlovou pěnou.

...a nakonec.?! Normálně sněhovomandlové pusinky vpíjející se do vláčně čerstvých santalových dřev.

Každopádně zajímavá vůně. Elegantně jemná, nikoliv plytká,

vlastně

krásná

Pro muže i ženy

(typově ke gurmánským vůním Profumum Roma)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 19:16

Homme Aaron Terence Hughes

...ano,

kosatcový konkret. 

Kosatec jemně zastřený, hebce delikátně drhnoucí, hedvábný.

Delikátní vůně - vyzněním i intenzitou.

A už tak jemný kosatec ještě více ujemněný nesladkou bio vanilkou, ohlazený průhlednou tonkou, luxusně delikátně dřevitý,

lehoulince prohřátý teplem těla a pomalinku, táhlými pohyby vtíraný, spolu s krémem, do čisté pokožky.

Kompozice voní velmi intimně, přesto plně.

Pro kosatcomilce - skoro povinností vyzkoušet

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. října 2022 19:21

Maverick Aaron Terence Hughes

...éééch, zas ten jeho základ z ozonu, citronu a cedru.

Umazaná sterilnost, šedo khaki, bílo modro, chrom, chlad, teplo dechu...

...oukej, možná takhle voní Tom Cruise, když se vrátí z hangáru,

z nebe na zem...

Online Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 01. října 2022 21:10
Reakce na Miru:

Raw Cherry Aaron Terence Hughes

...třešňový likér - jindy sytý, hustý - nyní lehčí, zakápnutý, na chvilku, mandarinkovou šťávou opikantněnou citronovou hladkou kyselkavostí.

Tmavá vůně

Tmavý likér

Tmavě vonící

Tmavá, nepřeslazená, resp. téměř nesladká griotka

Tmavá hladkost

Tmavý požitek

Tmavé růže topené

Odér třešňového likéru se začíná rozpíjet do mlhava, do vůně vstupují

Tmavá dřeva, do kterých se vsakuje líná

Tmavá čokoláda a ještě v ní si uvědomuji 

Tmavé oříškové krusty, které uvnitř sebe skrývají

Světlé hladké jádro(v ústech rozmělnéné na oříškovou kaši)

Hmmm... ...dobrá vůně!.

Bez pitomýho ozonu, cedru, bez sterility, industriálních úchylností.

...a pořád vám z kůže sálá delikátní alkoholovost.

Že by se s novým rokem pan parfumér probral a začal tvořit něco solidního.?

Tak jo

(něco jako Angel Muse EdP s nesladkou griotkovou glazurou)

...vůně nejen pro Luna

​Miru, jen jsem uviděla v databázi ten název a okamžitě si říkám: To by mohlo být přesně pro mě. A ty mě tu dokonce zmíníš, to je pecka. Kde že se tohle dá vyzkoušet???

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. října 2022 05:20

Luna 

...to bude asi komplikovanější, s tím vyzkoušením. Měla jsem možnost vyzkoušet  od jednoho gentlemana, ale ve vialce se vzorkem už  bylo na dně. To už nemám co Ti přeposlat...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:37

FLEUR DE MARBRE Noble Royale

Vůně infantky s pletí připomínající jemný rekrystalizovaný vápenec, chladný, vyhlazený, alabastrově bílý, s rozbíhajícími se modravými cestami vlásečnic. Neosobní. Nádherná. Zdánlivě nedotknutelná. Aristokratka. Křehká, ale uvnitř silná. Pevná. 

To vše v odtažitých citrusových tónech, v té omítce na povrchu, decentní, lehce neosobní, nezúčastněné, jablko z klína s černavými větvičkami cypřiše, pod omítkou pomalu tlukoucí srdce z bílých květů, jen se ho dotknout, záplava pevných bílých květů s pylově nažloutlým okvětím, nahořklá stopa gerania, ukryté zklamání, bylo by to krásné, kdyby srdce bylo klidné, smířené, ale nebylo a není, labyrint lístků, dennodenní pouť ke Skylle a Charybdě, pak něco, co není vidět, nesmí být, ale přesto, sladké maliny, tak dětské a nevinné, někdejší barva jejích rtů, teď pevně semknutých, aby nevykřikly a nerozletěli se ptáci, pižmo a bílá zemitost jako stopa na tête-à-tête ve stmívajícím se osamělém pokoji. 

Komplexní vůně. 

Je v ní vše, ráno, poledne, večer i pozdní noc. 

Citrusový úvod s nádechem chypré, srdce v náručí bílých květů v přesně stanoveném poměru, žádná náhoda, žádná improvizace, v té lavině pár podzimně, ovocně muškátových květů, rudé stopy na bílém podkladě, pak batistově mýdlové pižmo s šedým kosatcovým prachem a koňakově zlatohnědou kůží. 

/Líbí se mi tolik, protože něčím připomíná 1872 for Women Clive Christian.../

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:47

euridike 

Na mně zase úplně stejně působí White od Puredistance. Ačkoliv se mi pro její vlastnosti líbí, nosit ji kvůli nim ale vlastně nemůžu.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 02. října 2022 15:50

euridike 

...vůně celkem obtížná na pochopení...

Ale Tvými básnickými obraty v ní vnímám celý život té dámy, jež nemá potřebu o sobě vykládat, nikomu...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:01

Miru wendulka 

On je to přesně ten typ krásné, téměř dokonalé vůně, která je uzavřená sama do sebe a pro sebe, máš pocit, že nosit ji by nebylo jen tak, je v ní něco odtažitého, co mi brání se s ní sžít... Asi jako bych se zatajeným dechem pozorovala polární lišku na sněžné pláni a věděla bych, že se k ní nikdy nemůžu přiblížit. Některé věci jsou prostě nedotknutelné. A vůně asi taky.