Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:03

euridike 

...tak tenhle pocit jsem s vůní, myslím, ještě nezažila.

Buď mi vůně vyhovuje nebo ne(z x důvodů), ale tenhle vůj důvod neznám...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:06

euridike 

No přesně!

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:34

Miller et Bertaux: Aymara 

Další pěkná vůně z kořenité řady. Pepř a štiplavé čili papričky zjemněné nasládlým kardamomem se pomalu rozpouští v dřevitém základu s pěknou dávkou kadidla. Potom je vůně vzdušnější a vzdušnější, až se z ní stane kadidlový vánek poletující nad šedivou skálou protkanou ojedinělými trsy mechu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2022 17:43

Orlov: Flame of Gold

Od začátku letošního července, kdy jsem tuto vůni poprvé vyzkoušela, jsem si lámala hlavu, čím je mi její úvodní fialkový samet, nejprve naovocnělý od růžového pepře se svěžím bergamotem a posléze pačuliově kořentý v tónech chypre tak typově povědomý a myslím, že jsem na to konečně přišla. Méně barevná Black Violet (Tom Ford)! Po rozvonění ovšem převáží pačuli a dubovým dřevem, které společně s balzamickou ambrou propůjčí bíločokoládovým tónům tonky a tmavou čokoládu dojem jemně pikantního likéru. A je to opět pačuli, které zbarví semiš v základu to tmavozelena.

ZirbenLüfter: Arve Chaleureux

Co se Andymu Tauerovi nepovedlo v L´Air Des Alpes Suisses před třemi roky, podařilo se Andreasi Wilhelmovi v této vůni. V Arve vás přivítá čerstvý vzduch z horských lesů s borovicemi a jehličnatými cedry. Vůně nasládlého borovicového jehličí se mísí se svazky sušené levandule, která zůstala společně s pytlíkem sušených zelených fíků jedinou připomínkou léta. Suchá, pichlavá skořicová kůra společně s kadidlem, pryskyřicemi a minerální ambrou vytváří dojem studených horských skalisek, porostlých mechem a lišejníkem, na něž se snáší mlha. A nejenom to, Arve v sobě zároveň spojuje to nejlepší z Autumn a Winter od Dasein v naprosto srovnatelné bio kvalitě, výdrži i intenzitě za mnohem sympatičtější cenu a hlavně snadnější dostupnosti.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 02. října 2022 19:48

Miru 

No je to podobný pocit, jako kdybys navštívila nádhernou vilu, vše by se Ti v ní líbilo, dispozice, styl, barvy, jednotlivé kusy nábytku, prostě vše - a stejně by sis nedokázala představit, že bys v té vile bydlela, žila, že by ses v ní mohla cítit doma.

wendulka 

Vidím, že zkoušíš samé pěknosti... /Píšu si!/

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. října 2022 21:03

euridike 

...zkusila jsem si to představit a 

stejně nee...

Když si totiž ukládám obrázky na pint., tak mockrát se mi obrázek interiéru líbí, ale třeba na 70 - 90%. Protože v něm jsou např. kusy nábytku, dekorační předměty, atp., co mi to celé ruší. Jako na první pohled řeknu, že krásné, ale na ten druhý vím, že to není ono, pro mě.

Resp. spíš to otočím - vlastně si ukládám obrázky, proto, že se mi na nich převážná většina líbí, zbytek ne, něco. Ale vím, přesně co.

A pak jsou interiéry designově super, "dokonalé", ale jaksi studené, neútulné, odosobněné. Vypadají relativně krásně, ale pro mě krásné nejsou. Takže to o nich, že jsou krásné, ani neřeknu... Protože nemají duši

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. října 2022 22:01

euridike 

Obě stojí za vyzkoušení, ale hlavně ta Arve je skvělá!

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 03. října 2022 19:06

(untitled) (Maison Martin Margiela) - zelená vůně s nasládlým "čajovým" jasmínem - zeleň zprvu svěží, postupně suchá a přecházející do nasládle kouřového dohladka vyleštěného dřeva s jemnými chypre tóny. Velice povedené...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. října 2022 21:56

D'Orsay: Dandy or not 

Krásná kožená vůně s černým čajem. Ale tady je to skoro naopak, čajovka s koženým tónem. Silný černý čaj, jemně oslazený kardamomem, s kůží ovoněnou pomerančovým květem a stopovým množstvím dřeva a pačuli. Jednoznačně unisex, prostorovka s dlouhou výdrží.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. října 2022 08:43

Woods On A Snowy Evening (Alkemia)

Woods On A Snowy Evening zpočátku díky svěžím vodním tónům balancuje na tenké hraně hodně dobrého osvěžovače vzduchu a atmosferické vůně, ale název je trefný. Voní jako borovicový les v zimě, vlhká, napůl zmrzlá zem, závěje mokrého těžkého sněhu a rampouchy, z jejichž špiček pomalu odtává voda. Voní jako prokřehlá krajina, čistá a nasáklá vlhkostí, každou molekulu by se dalo ždímat. Voní jako dřevěné kmeny desítky let starých stromů, jako tmavě zelené jehličí a kapka svěže nahořklého jalovce. Atmosféra nakonec vyhrává, ale interiérová vůně by z toho klidně mohla být taky.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. října 2022 16:51

Krásná recenze !

Ale stačí mi podívat se do složení a vidět tam vodní tóny spolu s jedlovým balzámem; to je pro mě spolehlivý odpuzovač .

Když jsem v databázi viděla ten flakón - to fakt vypadá takhle humpolácky i naživo?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. října 2022 17:34

andry Krásná recenze !

Fleur To mě po přečtení přesně napadlo. Andry chytá poslední dobou naprosto literární poetickou slinu

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. října 2022 21:29

Fleur ne, je to skleneny rollonek s hezkou etiketou a hladkym sroubovacim vickem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 08. října 2022 21:38

andry Ten obrázek z databáze totiž moc důvěry ve vůni nevzbuzuje .

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. října 2022 22:18

Fleur takto to vypada, ta lahvicka vlevo

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. října 2022 22:24

andry Hej, ty jsi zásobená Alkemií

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 08. října 2022 22:25

Korsičanka to je foto z redditu, vlozene pres odkaz

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. října 2022 22:27

andry Už jsem se těšila na oňuchání:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. října 2022 11:34

andry Ten flakónek opravdu vypadá o něco lépe, ale jinak mi ty lahvičky a rádoby retro přelepky (něco jiného je, když tohle použije třeba Oriza LeGrand, která odkazuje k slavné minulosti značky a oživuje tehdejší vůně) s těžkopádnou art deco stylizací evokují spíše éterické oleje home made v lékovce z Ekokozy . Přitom podle recenzí ty vůně mají současný náboj a zřejmě i potenciál.

Asi jsem v tomhle trošku snob ( Miru ), ale tenhle design by mi poněkud kazil radost z vůně samotné.

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 09. října 2022 12:24

Fleur me indies bavi