Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 22:20

The Majestic Musk (Alexandre.J) - nakysle vzdušně dřevitá, s trochou koření. Syntetická, řídká a divná. Majestic Musk a nikovka? Tak to ani náhodou.....

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. zaří 2022 22:50

Tigha: The Dark Side

Pokud chcete vytvořit opravdu silný, temný a provokativní parfém, nenajímejte si na jeho tvorbu Gezu Schóna. The Dark Side je sice povedenou orientálkou s pánskou bundou z broušené kůže, která v kapse ukrývá kromě plnícího pera  v sametovém obalu a kubánského doutníku i joint, no kadidlo v ní je spíše mazlivé a oud krotký jako v jeho ostatních dosavadních vůních tohoto typu, tj. intimní. Je to starší a slušnější, pižmem a růžovým pepřem vymydlený bratr "černého Afghánce", který si jen pohrává s myšlenkou provést něco zákazaného. Ovšem nositelky vůní Ormonde Jayne by měly rozhodně vyzkoušet.

House of Matriarch: Tetramorph

Vnímám ji podobně jako andry. Od úvodního dojmu čistě vypraného, jemně naškrobeného ložního prádla se přehoupne do květinářství, kam právě dovezli obrovskou várku nařezaných květin. O tom, že jsou opravdu čerstvé, svědčí krúpěje lepkavé rostlinné šťávy na jejich stoncích. V závěru vší tou květinovou zelení začnou společně se zrnky pižmového pudru probleskovat lehké závany příjemné živočišnosti a celkově skutečně působí zvláštně étericky.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 12:39

LOST IN THE DESERT Memoirs of a Perfume Collector

Ztraceni v západu slunce, v tichém a klidném usínání, v pozlacených červáncích, pod vanilkovými mraky, jež se barví sytým nachem, cestou k jasmínovým keřům, jejichž pyl je měděnkově zelenavý a voní po suché citrusové trávě, domů, dlouhou cestou krátkým dnem do noci, do tmy tkané z vůně černého kadidla, medové pryskyřice a tušové esence z aquilárie.

/Vím, že bych v této vůni měla vidět a cítit poušť Rub al-Chálí, jak si přál Dario Fini, ale pardon, není tomu tak./ 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 16:31

euridike 

...popsaná atmosféra poutavá, složení krásné!, ale kazí mi to "havlovské"...

(no, možná to nevoní tak, jak bych si dle složení představovala...)

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 16:43

Miru 

... a protože Tě mám , tak jsem havlovské odcházení smázla. :)

Na mně ta vůně fakt nevoní pouštně, ale to nevadí, líbí se mi i tak.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. zaří 2022 16:51

euridike 

...a je vůně sytá, hutná a nebo jako právě ten podvečerní vzduch a to zvláštní podvečerní světlo z odcházejícího slunce.? -

plně lehké, chladivé, hladivé.?..

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 22. zaří 2022 16:26

Miru 

No je taková soumračná. :) Hodí se mi k ní anglické slovo "haze" - ve smyslu něčeho mlžného, kouřového, ta vůně není transparentní, je jakoby pudrově zastřená. Tahle konzistence mi vyhovuje s ohledem na kompozici a ingredience. 

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. zaří 2022 19:24

euridike 

...zní to přinejmenším přitažlivě...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 13:21

Teresa Helbig Tangier Memories

Rybízově červená kůže patinovaná hořkou mandlí. V teple vystupují trpká zrníčka rybízu a nakyslých malin, v chladu neloupaná svíravá mandle s tonkou. A navzdory hořkosti, trpkosti, kyselému ovoci a štiplavému pepři je vůně překvapivě hladká, semišově hebká a poddajná. 

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 20:49

Affinessence: Musc Ambre Gris 

Živočišně pižmová ambra, nesladká a trochu minerální, jemně kožená. Živočišnost je vyvážená zelenými tóny mate, kouřovým vetiverem a pačuli. Nevšední a trochu jiná vůně, přesto dobře nositelná. Líbila by se mi hodně na mužích, představuju si v ní takový typ neodolatelného rozevlátého dobrodruha.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:17

blackviolet 

Taky se mi při zkoušení klonila spíš už do pánska. Ale je fakt dobrá.

Online blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:20

wendulka Je, má něco do sebe .

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 21:31

Pierre Gullaume / Helioscent Collection: Oshiso

Vůni máty miluju odjakživa, pokud se navíc snoubí s jiskřivou pikantností a zelenou natrpklostí, jako tomu bylo v případě takové Panorama, pak ještě více. Lumiere Blanche od stejné značky se mi libila pro její mandlovou mléčnost se špetkou skořice a pižmovou pudrovost. No nikdy mě nenapadlo tyto dvě vůně zkusit navrstvit, dokud jsem před měsícem poprvé nevyzkoušela Oshiso. Shiso se totiž kromě dominantní mátové peprnosti vyznačuje i tónem hřebíčku a skořice.

A přesně to zde společně s bergamotovou natrpklostí najdete. Zatímco se však Panorama nadále ubírá dále do zelené městské džungle, v Oshiso se kromě krystalické zelené svěžesti jabloňového květu Pandy (Zoologist) objeví vůně mléčně bílých mandlí, jíž se vedle sladké kokakolové perlivosti  a vanilkovosti vyznačuje otočník. V základu pak do mandlové mléčnosti Pierre ještě vmíchal dřevěnou lžičkou i vločky bílého pižma.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 04:38

wendulka 

...zní to krásně.!.

Představuji si to jak nadýchaný obláček, který má ale stabilitu...

(sice to není vůně pro mě, ale podle recenze soudím, že je taková uklidňující, čistá a současně radostná)

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 08:17

Miru 

Přesně tak.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 15:12

wendulka 

Jsi mě nalomila, Tvůj popis Oshiso je úžasný. :)

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 26. zaří 2022 17:06

euridike 

No ještě v dubnu jsem byla přesvědčená, že při další návštěvě z butiku PG odejdu s flakonem Femme en Smoking, jenže vedle Oshiso byla za ty peníze nevýrazná. Možná sehrálo roli i letní počasí, že jí třeba nesvědčilo tak jako jaro. Dostala jsem od ní vzorek na lepší prozkoušení, tak ještě uvidím.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 27. zaří 2022 10:14

wendulka 

Tak Femme En Smoking podle složení vypadá velmi slibně. No já jsem /bohužel až/ na sklonku léta objevila pro mě ideální letní vůni - Sifnos Womo, nezkoušela jsi ji náhodou? 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 10:58

ARSENICO Ghost Nose

Stopy arsenu by v této vůni zřejmě neobjevil ani Arsène Lupin, a to nejen proto, že arsen je bez chuti a vůně /což samozřejmě my, kteří jsme sledovali Takovou normální rodinku, moc dobře víme/. Entrée se nese ve velkém stylu, medově hřejivá japonská whisky s hořkosladkým aromatem citronu a hořkého pomeranče, nad jejíž hladinou mlžně levituje kouřová vůně tmavě sladkého tabáku, do níž se mi ovšem vkrádají nechtěné a nevítané a nikým nezvané tóny ostře pikantního, kousavého, uječeného zázvoru. /Viděli jste film Harry Potter a kámen mudrců, tu scénu, jak ve skleníku přesazují mandragory? Tak přesně takový je ten zázvor, jako ta protivná mandragora, reagovala jsem na něj podobně jako pan Longbottom./ A kdyby ten zázvor byl medový, lehce citrusový, ne tak čerstvý a šťavnatý, ale to ne! Tohle v mých očích nezachrání ani epilog obrušující a uhlazující ostré hrany jemným vanilkovým prachem.

:(

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. zaří 2022 10:59

SUPER MOON Carner Barcelona

Vůně se jako dveře do hluboké noci otevírá temně šťavnatými, lehce svíravými tóny sotva dozrálého ovoce, vraních ok černého rybízu a oblých citrusů, ubíhajícím časem se semkne sama do sebe, do božské částice, která se rozzáří měsíčnou a náměsíčnou vůní neindolického jasmínu a nemýdlových, prašně a leskle křídových konvalinek, jež potemní dřevitě nasládlým pačuli. 

Krásná vůně. 

Filipojakubská. 

Jako krajina pod Röntgenovým měsíčním světlem. Pigmenty jejích barev jsou inkoustově lesklé a plné, ta noc, co plyne a všechno s sebou splaví... 

/EdP/