Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 09. října 2022 12:46

andry Fleur Mě taky. A to tak, že velmi Je to posun někam jinam.

A klidně se dozásobuji i klasickými Guerlainy či Exclusifs Chanely, dokud je nějak výrazně nereformulovali jako např. vůně F.Malleho

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. října 2022 19:17

Fleur 

Nelíbí se mi to vůbec. A ani by mě nenapadlo chtít to zkoušet...

(Musím mít požitek celkový - flakon + vůně. Jinak mě to ruší... Kolikrát jsem nechávala i víčko od flakonu doma, případně ho schovávala, když se mi k flakonu nelíbil...)

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 09. října 2022 20:26

Miru vzdyt se ti libila Sea of Gray??

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 09. října 2022 20:33

andry 

...jo, to byla taky náhoda, že ke mně přišly vzorky vč tohohle miniflakonku. A byla jsem z vůně nadšená!.

Ale sama od sebe bych to nikdy nezkusila. Ke všemu - je to "kulička" - pro mě hodně k ničemu. To jsem si natřela kůži a jen s nosem u kůže jsem to cítila. Já se potřebuji sestříkat. A oni mají i flakony, ale zas je pro mě obtížné to objednávat z ciziny.

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 09. října 2022 21:02

Miru Ale to, co píšeš k Sea of Gray bys přece mohla napsat pomalu ke každý druhý vůni, bez ohledu na to, jestli se jedná o indies nebo mainstream nebo niche.

Stejně tak jsi byla nadšená z vůní od Anny Zworykiny. To je přece indie jak vyšitá! A její flakony?

V čem jsou vymakanější nebo estetičtější než jiných indie značek? Vážně pro tebe není obsah důležitější?

Nikdo netvrdí, že indies vůně jsou všechny vrcholem parfumářského umu a umění, jsou jen jednou z mnoha jejích podob. Není škoda mít tu hromadu předsudků, kterými se ty sama můžeš připravit přinejmenším o zajímavé zážitky?

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2022 21:14
Reakce na prďola:

Vážně pro tebe není obsah důležitější?

​Hele ale zrovna v tomhle já se musím přiklonit na stranu Miru. Indies roll-on ráda vyzkouším, ale pravdou je, že jak se nemůžu sestříkat, tak obsah sice recenzí ocením, ale tím to za mě končí no.

Proto mi i chybí motivace aktivně po těch olejích pátrat. Ale samozřejmě neplatí jen pro indies, nýbrž i pro arabky a všechny niche obecně.

Nicméně jinými předsudky na obal netrpím. To jinak souhlasím, že když se dá vůně přelít do refanu s rozprašovačem, potom JE obsah vždy důležitější bez ohledu na to, zda indie nebo ne.

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 09. října 2022 21:29

wendulka Tomu ale moc dobře rozumím - ostatně proto jsem svoji sbírku nevyužívaných roll-on flakonů (Alkemia a Solstice Scents) nabídla k prodeji. Prostě je neumím používat. Ale furt to vnímám jako moje nastavení a ne jako chybu vůně nebo snad značky.

A přece není nutné být zarytým fanouškem jakékoliv indies značky, to ani andry ani Korsičanka ani já netvrdíme, a ani si nemyslíme (troufám si tvrdit). Dokonce je jeden nemusí ani chtít zkoušet. Jen mi připadá zbytečné šmahem o jakékoliv vůni prohlásit, že nestojí za to, protože má blbý flakonek.

A v tom už trochu rozdíl vidím

Online Korsičanka
Avatar
12840 příspěvků moje polička 09. října 2022 21:32

wendulka Dobré o tom podebatovat, aby si nerozhodní vybrali Každý má právo na svůj názor a je fajné si je vyměnit 

Já jsem jednoznačně zastánce vůně oproti flakonu. A jak jsem psala výše, člověk se dalším poznáváním posunuje a tvoří si obraz o kvalitě. A musíme se hluboce sklonit před vášnivými parfuméry, kterým se přes všechny překážky se sháněním složek, flakonů a kdoví čeho všeho podaří bez podpory korporací prorazit!

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. října 2022 22:01

prďola 

Jj, však v tom zase s vámi jednoznačně souhlasím.

Já reagovala čistě jen na tu potřebu rozprašovače. Já přelívám i vzorky, když nedostanu rozprašovací.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 09. října 2022 22:33

Já musím mít ten estetický zážitek v souladu: vůně i flakón. A samozřejmě chápu, že se třeba ochuzuji, když některé vůně kvůli flakónu ani nevyzkouším, jenže pro mě to musí fungovat jako celek, s tím už nic nenadělám .

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 09. října 2022 22:57

Fleur Chápu. U sebe ten pocit nesouladu vůně vs. flakon občas řeším stejně jako wendulka , prostě pokud vůně za to stojí, tak si ji radši přeliju do Simple flakonu, než bych si jí odřekla.

Já se ozvala hlavně proto, že třeba zmiňovaná AZ a její vůně jsou echt indies, "dělané na koleně" a estetika AZ flakonů (i když jsou s rozprašovačem) je přece dost mizerná...

Tak mi trochu vadil ten dvojí metr, který tu v diskuzích i recenzích občas zaznívá.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. října 2022 04:29

prďola 

...myslím, že jsi momentálně svými domněnkami o mém příspěvku, postavila svoji odpověď dost jinak

(chápu, že se Tě nejspíš dotklo, že nepíšu pochvalně o něčem, co Tobě se asi líbí moc).

Já jsem pouze napsala, že styl těchto flakonů(hlavně etikety v tomto případě) se mi nelíbí. Absolutně mě neoslovují.

Jak by napsala barbucha - to je věc osobního vkusu každé soudružky

To, že vůně Anny Zworykiny mě posadily na zadek - to ano. Po hodně dlouhé době. A ano, byla to náhoda díky místnímu gentlemanovi. A jsem za to vděčná, protože pořád existují velmi kvalitní vůně.

Jenže - cena je dost velká, dostupnost pro mě ještě horší.

Pak - pro mě osobně, použití roll-onů je k ničemu. Z x důvodů. To už jsem také psala vícekrát, že moje potřeba a spotřeba vůní je jaká je...

Většinou se při výběru vůně pro sebe(flakon, složení, parfumér, promo) trefím. Největším úskalím bývá intenzita a výdrž(což bývá u mě často, bohužel). Občas, když jde o krátce trvající značku(přestože se mi u ní třeba vše líbí), tak je někdy poznat ta neznalost, krátká doba praxe či jak to nazvat(aneb "rychlokvašky" pro mě) - resp. vůně začínají dobře, některé mají solidní i srdce, ale základ se rozpadne, rozplizne do nijaka, případně u všech vůní do stejna. Někdy se to začne rozpadat už u srdce...

A ano, na tohle jsem snob. Když už prezentují luxusní zboží, tak ho taky chci. A jde to(Guerlain, Ford, Jeroboam, Chapel Factory, a další...)

Shrnuto: 

- díky náhodě vyzkouším i vůně, po kterých bych sama nesáhla(ať už proto, že se mi nelíbí flakon, vizuál, značku neznám, neosloví mě složení, atp. ...)

- to se ale nevylučuje s tím, že ve flakonu, který se mi líbí, je vůně, co stojí za prd a naopak - ve flakonu, který považuji za kýč a nevkus a trhá mi očima, nebo prostě mě jen "ničím" neosloví, může být skvost,

parfémový grál.

Ale to už je moje riziko volby.

Předsudků mám minimum.

Ohledně všeho

(zrovna tak, jako se někomu líbí kokony, barefooty a květinkové hrníčky, tak mně ne. Ale kvůli tomu snad nejsem vyvrhel společnosti, ne.?)

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 10. října 2022 08:19
Reakce na prďola:

Jen mi připadá zbytečné šmahem o jakékoliv vůni prohlásit, že nestojí za to, protože má blbý flakonek.

A v tom už trochu rozdíl vidím

​To jsem zde vlastně rozpoutala já a Miru jsem do toho vtáhla spikleneckým pomrknutím, protože vím, že také potřebuje být oslovená celkovým konceptem vůně.

Ale ani jedna z nás paušálně netvrdila, že vůně nestojí za to, protože má blbý flakónek - já si jen trvám na tom, že mně nestojí za to. Ani přelitá do kabelkového rozprašovače, prostě část kouzla je pro mě v tom, že se navoním z originálního flakónu, ten rituál je spojený i s manipulací s flakónem. 

A píšu to s vědomím toho, že můj milovaný Andy Tauer také začínal "kuchyňskou" výrobou a kdyby mi v jeho začátcích dal někdo otestovat jeho první vůně v nějaké lékovce, tak mě určitě zaujmou, ale zároveň by mě nenapadlo pořídit si je. 

Takže je jenom dobře, že tihle parfémářští učňové nacházejí vděčné klienty, kteří některým z nich umožní rozvinout se natolik, aby časem svým vůním pořídili důstojnější a vkusnější kabátek. 

Pro mě je v tomto ohledu bodem zlomu Anatole Lebreton: jeho flakóny nejsou žádným designovým překvapením, ale díky naprosté jednoduchosti působí čistě a profesionálně.

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. října 2022 08:25

Fleur 

Offline prďola
Avatar
3740 příspěvků moje polička 10. října 2022 08:33

Miru 

(chápu, že se Tě nejspíš dotklo, že nepíšu pochvalně o něčem, co Tobě se asi líbí moc).

Nee, to bych považovala za dětinské

Moje reakce nebyla ani tak na poslední komentáře, které tu bezprostředně proběhly a fakt se netýkaly Alkemia roll-onků. Jak jsem psala - sama to s nimi neumím i když se mi některé vůně líbí.

Jestli jsem něčemu nerozuměla, tak to byla kombinace tvého deklarovaného snobismu (opět - nic proti němu nemám, je to životní styl jako jakýkoliv jiný) a ochotě/touze používat vůně AZ (kdyby vůně nestály tolika a nebyly hůř dostupné). Řekla bych, že tato nekonzistentnost tvých názorů mě přiměla reagovat.

Nic víc za tím nehledej

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 10. října 2022 08:38

prďola 

...to není nekonzistentnost.

Můžu být na něco snob. Ale vše má své vyjímky.

Kdybych vůni Anny Z. dostala, je mi buřt, jak vypadá její flakon a ráda ji unosím.

Ale prvotně bych po jejích flakonech, jakože chci její vůně vyzkoušet, když jsem je ještě neznala,

vůbec nesáhla.

Nic víc za tím nehledám. Jen mi přišlo, že to vysvětluji jasně

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 11. října 2022 06:18

Ty flakonky Alkemia jsou super, diky vam jsem se na ne sla podivat.  Tohle zas muzu ja, takze cilovku by si to naslo...

Offline Kočka_toulavá
Avatar
324 příspěvků moje polička 11. října 2022 07:16

Luna mne sa tiez lubia, podla mna su carovne.. Male, spratne s kuzelnym obsahom. 

Offline jerry
Avatar
9025 příspěvků moje polička 11. října 2022 14:14

Mister Marvelous (Eau de Parfum) (Byredo) - svěží citrusový karneval, jehož králem je bergamot, doplněný trochou zeleně a hlavně zpočátku chypre tóny. Bohužel počáteční intenzita rychle ztratila dech a vůně se usadila do hodně jemného nasládlého a hladkého dřeva, ovšem s výdrží v řádu desítek minut. Spíš než pánská je to ryzí unisex. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 11. října 2022 17:48

Kočka_toulavá Ano, takove magicke, akorat ted na Halloween.