Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:32

jerry 

Na tú se chci ještě kouknout. Zkoušela jsem zatím opakovaně jen novou Infusion de Vanille a pořád dobrý.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:35

wendulka 

Myslím, že zklamaná nebudeš - Infusion si ostatně pořád drží tradiční vysokou úroveň. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 16:42

jerry 

No mně se úplně všechny nelíbí. Zkoušela jsem i tu druhou novou s ylangem a ta už ne. Ale ten karafiát když je pořád od Daniely věřím, že nemusí být marný.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 17:00

jerry Fugit Amor má veľa klinčeku- hrebíčku, teda korenia, ale nie je tam klinček - karafiát, kvet, aspoň ja to tak cítim.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:39

Biely kvet 

Tak to bych hned s tebou měnila - já jsem bohužel ve Fugit Amor hřebíček (koření) necítila vůbec a karafiát (květinu) jen málo. Nemůžeme mít všechno, že?

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:41

Black Datura (Miller Harris)

Od parfému s názvem Black Datura by člověk čekal asi sladkou krémovou květinovku, omamnou a hustou. A nedočkal by se. Hvězdou Černé Datury je kořenitá lilie, na jejíchž oranžovočervených okvětních lístcích perlí červený pepř místo pylu. Druhou hlavní roli ve vůni zaujímá hodně výrazná sladkoslaná ambergris, suše prachová, s lehkým nádechem připálené gumy, podpořená měkkým pižmem. Sladkou krémovost dodá neomamná tuberóza s máslovým ylangem v poměru 2:1, ale ty mají jen vedlejší roli. Vůně je celkově hodně kompaktní a připomíná mi neobvyklou kombinaci Fordovy Orchid Soleil a Bvlgari Black, klidně unisexová, určitě ne jen pro dámy.

Sharif (La Via del Profumo)

Měkká jemná kůže posypaná skořicí, hřebíčkem a špetkou badyánu smíchanými s praženými loupanými mandlemi rozemletými na prach. Výrazně hřejivě a pikantně kořenitá, s dřevitým základem podpořeným náznakem živočišnosti ve velmi kultivované míře. Zajímavá orientálka, naprosto unisexová. Nepřipomíná mi nic mimo částečné podoby s jinými vůněmi LVdP, tedy ani Musc Ravageur (víc hustá a pryskyřičně vanilková, řízlá aromatickou levandulí, přítulně živočišná), ani Feve Delicieuse (víc sladká hořkými mandlemi).

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:41

wendulka 

Tyhle nové jsem ještě nezkoušela, ale ty dodavadní se mi, s výjimkou Infusion de Tubéreuse, líbily všechny.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 19:55

Miru 

Musela jsem se nad tím zamyslet. 

Ještě jednou jsem prošla vlastní vzpomínky na dojem z vůně & okoukla další recenze; vidím, že většina vnímá, cítí vůni jako hustou, smetanovou, připomínající kondenzované mléko atd., ale já ji fakt vnímala jako zajímavou, nestandardní citrusovku, která časem hutní a houste, ano, jakoby ta takutina/vůně byla kondenzovaná, ale fakt ne do podoby čehokoli smetanového, hustého, delikátně gurmánského... Vnímala jsem ji jinak, než většina recenzentů. Ale možná to bude tím, že i další vůně téhle značky se mnou tak úplně nespolupracují. Nedovolím si radit, ale jak jsem tu vůni vnímala já, tak v takové podobě se mi k Tobě nehodí. Ale nevím samozřejmě, jak by vyzněla na Tobě.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 21. srpna 2022 20:36

jerry Máš pravdu. 

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 22. srpna 2022 03:15

euridike 

...děkuju moc!

A moc jsi mi pomohla... ...protože právě Tvoje recenze mě znejistěla - jak někdo může vnímat u jedné vůně hustou smetanovost a někdo citronádu, byť hustou. Proto jsem se i Vendulky ptala na ten cedr, a k cedru ve složení santal a karafiát a cukr, mám obavy velké, že na mně by to bylo ze 70% divnorostlinné, smetana a sušenky nikde.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 23. srpna 2022 11:28

Acqua di Colonia / Acqua della Regina / Acqua di Santa Maria Novella (Santa Maria Novella) - citrusy ležící na zelených citrusových lístcích s docela výraznou zeleností, která následně přešla do lehce kořeněně nasládlosti, aby se v tichosti odporoučela. Inu, kolínská...ale krásná kolínská.

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 12:47

Santal Basmati Affinessence

...vláčně obilná, prašným pylem hutná rýžová mléčnost v podobě řidší kaše, provzdušněné pasty, jež se vsakuje do velmi měkkých santalových dřev.

Je to, jako když se v létě pouze v tílku, holými pažemi opřete o dřevěnou ohradu, jejíž rahnoví je opracováním a miliony dotyků dlaní ohlazeno do vysokého lesku -  krémově tělesné teplo(bez živočišna) v kombinaci s teplou vůní hebkých dřev, kdy v povětří tančí nespočet pylových zrn

(vlastně se dá souhlasit se všemi recenzenty v databázi)

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 12:51

Cedre Iris Affinessence

...opět souhlasím víceméně se všemi recenzemi v databázi.

Problém mám však jako andry - příliš lineární, příliš "jednoduché/pěkné", takové bez jizev...

(ale pro milovnice kvalitních a velmi pěkných, sofistikovaných kosatcovek určitě doporučuji k vyzkoušení)

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 13:05

Hermit Coat Chapel Factory

...vzduch.

Chladivý vzduch,

ten samý, který vdechnete při vstupu

do

kostela...

...neuvěřitelné!,

že opravdu cítím chladivý, lahodně delikátní kostelní ozón,

příjemný, uklidňující a ve chvilince prostoupený vůní květin - ale to nejsou ledajaké květiny.

To jsou kvítky natrhané z takových těch dávných poctivých luk, plné barev a roztodivných tvarů květenství, kdy v kytici jsou v jedné pastelové i vonné harmonii...

Jako by vás hladil chladivý vánek proudící od svatostánku a vy, stojící opodál, opřeni o kamennou zídku u tmavého lesa, slastně vydechujete cigaretový kouř ještě více zjemněný do maximální hebkosti vašemi rty, jež mu daly směr...

Tak tohle jo.

Tohle  je klid, pohled za horizont, vyrovnanost a uvědomění si slasti vlastního klidného života...

Není nic víc

(asi takhle: ...jestli White Suede Tom Ford vám evokuje týpka, ze kterýho se vám podlamovala kolena, mozek i srdce, tak

Hermit Coat je vůně, kdy - byť slastný - nervy z nějakýho týpka máte už totálně v p**i...

Prostě ty dvě vůně mají styčné body - chladivost, vzduch, bezgravitační luxusně jemnou kouřovost, některé ingredience, ale Ford jsou intenzivní emoce, Chapel Factory je KLID)

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 13:33

...no, nakonec jsem si nechala vůni, kterou už jsem zkoušela.

Ale poprvé to bylo dost ode zdi ke zdi.

Jenže mě fascinuje to složení, tak jsem jí dala po čase šanci znovu:

Musc Ambre Gris Affinessence

...v úvodu

ultra lahodné nasládlé pižmo s ambrou a lanýži, jež se pouze v noci polykají(...) - konzistence líně tekoucího koňaku, jak zpomalený film,

v pár vteřinách se přidávají molekuly, ale takové intenzivní molekuly minerality a zemitosti.

 Zemitost typu - jste ve velmi tmavé jeskyni, pod nohama vlhko, dotýkáte se vlhkých kamenů, překračujete sem tam ležící, trouchnivěním rozpadající se kmeny, opět na povrchu vlhké, k tomu tlející hutné mechy s pár stříbřitými kapkami vysrážené páry...

...a ona mineralita.?

Možná neviditelnými póry v zemi vzlíná, nahoru stoupá pach moře - sůl, zbytky vysychajících lastur,  ústřic a současně s tím i mazlavá kluzkost z ichtoxylu - lékárenské masti. Po nedlouhé chvíli doktořina povolí a spíše se na pokožce objeví hustě tkaný vetiver, velmi změklý solí z oceánů, nasáklý mořským zlatem a kouřovým dechem...

Jako jít takhle někam navoněná, asi mě vykostí, ale je to svým způsobem 

fascinující...

(moc bych Musc Ambre Gris chtěla, asi i za tu cenu, že budu sedět na kraji zeměkoule sama..)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 15:32

Miru 

Recenze na Musc Ambre Gris je geniální. 

Online Miru
Avatar
13849 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 15:53

euridike 

(stává se, že jisté vůně recenzovat je odměnou...)

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 24. srpna 2022 22:15

Memo Paris: Lalibela 

Květiny v sladkém kokosovém krému, který se postupně mění v mýdlový. Jsou tady orchideje, růže a pivoňky, tropický ylang ylang a květy tiaré, známé z tahitského oleje monoi. Trocha zeleně z pačuli, kouře z kadidla a semišového labdana. Pozdrav z Tahiti.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. srpna 2022 14:33

Yesterday Haze

Oříšková šlehačka, jenže vlašské ořechy jsou do ní rozdrcené i s ještě světlezelenou, nahořkle svěží slupkou přilepenou ke skořápce. Neónově ostrá svěžest se postupně rozpouští v mléčné mlze, která už schovává cedr, santal, plátky sušeného kokosu, mleté mandle. Je jako neodbytná vzpomínka, která se převaluje v hlavě a brání člověku usnout, zatímco vědomá mysl se už propadá do nadýchaných obláčků zastírajících milosrdně všechno, co se toho dne událo... Ale ta zvláštní hořká vůně, co jsem to jen...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. srpna 2022 12:30

Sharif

Kamenné rozvaliny starého chrámu kdesi v poušti skořicového písku sálají horkem. Poledne má vůni ambry se skořicí a muškátovým oříškem, s odpolednem přijde hladivý mandlový stín a večer je ve znamení teplé kůže, která nasákla ambrovou hřejivostí. Jiskřivý skořicový začátek se přes pryskyřičnatou fázi dostal do elegantní dřevitě kožené podoby.

Tohle je opravdu nádherná vůně, část vzorku si musím schovat i na zimu, abych ji mohla prozkoumat i ve vlhkém a chladném počasí.