Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 05. května 2022 20:48

wendulka To vypadá dost dobře A že oleje vyzní jinak, je zajímavé..., ovšem pro zkoušení ve velkém nelehké

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. května 2022 22:32

wendulka hmmmmm.....to znie neuveriteľne lákavo...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. května 2022 07:53

wendulka Ach, kadidlo!

Začíná mi nebezpečně narůstat seznam vůní, které budu muset vyzkoušet, až se někdy dostanu do parfémové mekky... Nebo alespoň na nějaký sraz .

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. května 2022 09:30

Fleur 

No já jsem přemýšlela, zda pod čáru rovnou nenapsat, že Ty bys měla Routes Nomades vyzkoušet povinně, ale je vidět, že ta léta už to ani není třeba.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 06. května 2022 22:00

Voilá...Ojar...tolik zajìmavých vůnì....mé lásky....vetiver....kadidlo....půvabné parfémové broky á 15ml...děkuji za inspiraci.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 08. května 2022 09:24

Myslíte, kdo znáte, že by se mi mohla líbit vůně

1889 Moulin Rouge.?

(švestka, pačuli, kůže, pudr...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. května 2022 10:49

Miru Myslím, že na tebe by byla příliš slabá, chceš větší projekci a intenzitu.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 08. května 2022 10:53

Fleur 

...no, myslela jsem si to...

Děkuju

(momentálně mám ruce sestříkané a potřené celou svojí poličkou a je to slast...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 08. května 2022 11:09

Miru Tak v tom tvém minimalistickém počtu to může fungovat, ale kdyby se chtěla celou poličkou naráz navonět kupříkladu wendulka , už by to patrně taková slast nebyla .

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 08. května 2022 11:13

Fleur 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. května 2022 20:29

Fleur 

No dneska jsem se z časových důvodů potřebovala vyjímečně svézt taxíkem. Byla jsem navoněná pouze Musc Noble a přišlo mi, že když jsem nasedla, řidič udělal takovou grimasu, jakože je rád, že z důvodu teplého počasí nechal okénko na mojí straně otevřené.

Tak co teprve navrstvený s vícero.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 11. května 2022 07:43
Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 12. května 2022 10:38

wendulka Beze srandy jsem v úterý večer jela vlakem do Prahy a pán vedle mě si CELOU dobu,  nastupoval v Ústí nad Orlicí, držel u nosu kapesník. Bylo to teda krajně nepříjemné i pro mě. Ale ok, příště budu s vůní šetřit. (Měla jsem teda nádhernou arabku Rosewood, pokud znáš). A já jsem se tám nástřikem zas bránila tomu, že nějaká paní za mnou jedla salát, kde byla asi majonéza a z té já regulérně zvracím, jen ji ucítím. Prostě každý se bránil nepříjemné vůni po svém.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 12:32

...nesnáším, když mi po dlouhé době přijdou vzorky(jak feťák s absťákem.!) a já musím za pár minut - po stoletech/zrovna TEĎ - k zubaři!. No, uvidím, jak budu stíhat. Aneb - první:

LiquidNight A Lab on Fire

Zvláštní.

V tom jediném momentu je absolutně

vše!.. -

Noc,

vlhko(déšť, rosa, a nebo něco jiného.?...),

lesk lamp, neonů/očí v tom mokru...,

bezgravitační živočišnost,

hladká ostrost vzduchu na chodníku,

teplo zpod rozepnuté, původně naškrobené košile, nyní však se stopami toho, co paradoxně teprve přijde...,

a pak, právě hned - neuvěřitelné! - i cudnost, éterický závan kostela, pokory, bázně, čistoty(jež ale po chvíli potemní...)

Nasládlé, vzdušné, chladivě teplavé, tlumeně osvěžující, líně zmalátňující a současně podprahově povzbuzující k -

k čemu chcete,

k čemu sbíráte odvahu delší

dobu...

...dřeva nasládlá delikátní levandulovou bylinností, jež spolu s neviditelným citronem osvěžuje a ten zas s přítomným kadidlem ještě i ochlazuje, jenže i zahřívá zároveň

a ono kadidlo vůní zamatlává černou tuší a 

žehná ke všemu...

Hmm, asi intuice, že člověk sáhne po tom, po něčem, co ho ve vteřině osloví..?.

Beru tuhle voňavou a ano, celkem hříšnou 

vodu

(škoda, že intenzita  v pár minutách ztrácí dech, škoda. Na kůži zůstává, sice krásný, leč pouze vykuchaný šepot, jako vykuchaná duše,

pozdě pochybující...)

((opravdu jsou tam dřeva hinoki - šlo by k tomu perfektně hand lotion Le Labo Hinoki, ke konci jde vůně téměř do čoko tónů. Ale zkusila jsem se jí navonět a necítím se v ní dobře. Jako bych za sebou táhla kostel se všemi meditacemi v korunách stomů... Jo, na meditace super))

barvy vůně:

Pokračování zkoušení až se vrátím ze zubařského křesla...

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 16:20

...a dál:

Casamorati 1888 Xerjoff

...delikátně pikantní(koriandr) květinový karamel na orientální téma.

Šafrán ve složení ve vítr proměněný, v nose mi vůně prostě letí jak proud vzduchu nad horizontem...

...mléčně karamelová chuť(gurmánština zjemněná blíže neurčitelnými květinami)

oblévající téměř neviditelná, ale přítomná lehká santalová dřeva,

a ta chuť světle hnědých nasládlých kostiček je provzdušněná a ozvláštněná ozonickým tónem z - nejspíš - břízy...

...prostě plná ústa karamel otevřená proti větru a se zavřenýma očima zachytávat molekuly kolem rostoucích stromů a květů...

(a po čase vůně začíná na kůži velejemně rozkošně přitažlivě doutnat...)

Příjemné

((no, po delší době téměř otravné, takové urputně milé, až vlezlé))

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 16:29

Noir Okoumé Huitieme Art Parfums

...och!, lahodné

kadidlo s hebkým, nežně zelenkavě nasládlým čajem, v němž na hladině se pohupují křehké měkce pastelově nafialovělé květy kosatců.

A aby ta krása nezmizela, má v sobě myrhu, pryskyřici hutně heboučkatou, spíše jen tušenou, ale přítomnou pro stabilitu vůně

Podprahově vnímám i bezgravitační mydlinkové tóny, krémově pružné a velmi jemně nasládlé.

Strašně dobře se fetuje tohle dílo

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 16:37

Material Amouage

...guajak. Guajakové dřevo roztavené v teplé zlato s provzdušněnou kapkou oudového oleje.

A ten oudový sirup mírné nakyslosti vytahuje na světlo světa letitá dřeva delikátně natlívající a dýchající zbytky kadidla...

...možná že to torza ohromných trámoví z kostelů do sebe vsakují orientální olejovitou silici jak houba vodu...,

 a nakonec labdanum -

zde je černé, lesklé, s tíhou,

kanoucí jak horký tér

Těžká vůně,

no, 

krásná

...dala bych ji do černého flakonu - lesk i mat, a zlatý kroužek jen kolem hrdla

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 16:46

Rose Prick Tom Ford

...jo, májová růže,

a pak i další odrůdy růží,

a jo, je tam kurkuma i pepř, akorát husté, nepříliš větrové, jen jemně orientálně provzdušňující a nakonec snášející se růžový orient oblak na základ z pačuli.

Hmm... ...dobré je to. Celkem hodně-

Cítím, vnímám to mnohem barvitěji a intenzivněji než kdysi, když jsem vůni sepsula.

Asi potřebuji růže...

(škoda, že ztrácí brzo na intenzitě a i jasnosti/originalitě, stává se z ní něco na způsob růžových vůní od Niny Ricci...)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 17:04

Snowy Owl Zoologist Perfumes

...konvalinka mrsknutá na seno ve stáji s koňmi

...čerstvě natřené rahnoví ohrady(galbanum, dřeva, kadidlo)

...mošusová seminka se perou s kosatcovou mrkví

Nevím, co je na tomhle sněhového.?

Možná, že mě přešel humor, zmrznul mi úsměv na rtech, úsměv naděje na pěknou vůni.

Tohle je nudný, nakonec křehce zelenkavě(+ ohlazeno tonkou) pižmíčkový...

...hm, tak jo. Moje soudy jsou občas moc rychlý - 

nakonec, úplně nakonec - když přimhouřím obě oči, hodně -

mám v nose vůni chladivého vzduchu těsně nad sněhovou pokrývkou, jež se začíná jiskřit vycházejícím sluncem

(ale pořád je to senově teplé. Takže to vidím na zeleně kosatcovou pižmovku. Něco na způsob kosatcovek od Prady)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. května 2022 17:15

Siren Sailors Jusbox

Tlumená chuť růže a broskve máchající se v neurčitelném alkoholu.

Rum, Whiskey.? No, leda hodně naředěné vodou...

...po chvíli broskev pozbyde mírné sladkosti a přejde do semišové polohy a zkamarádí se s pačuli a velmi chabou vanilkou.

Je to takový nijaký, vyšeptalý, jak osoba po tahu... 

(mizerná a naivistická napodobenina  Anonimo Veneziano, který je zhulený, s prázdným žaludkem i hlavou nad ránem)