Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2022 17:19

4 Saffron, Oud, Vanilla Rosendo Mateu

...souhlasím s wendulka .

No, nakonec se mi vůně usadí do typově podobné Ligno Jeroboam.

Čili dost dobré!.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2022 17:29

...nechala jsem si ji nakonec, protože už u rozprašovače animální pižmo/živočišnost oscilující na hraně filmů pro děti a pro dospělé...

Arabia La Via del Profumo

...živočišná vůně.

Krásná.

Delikátně namýdlovělá voskovitost narcisů, z kůže hořící měkká skořice snášející se na vláčné poutpouri z růží, fialky spálené na popel a z toho prach poletující všude kolem, ale víc toho nepochytám, protože vůně je, byť ingrediencemi barevná, tak vyzněním jednolitá horce sálající vintage esence dekadence.

(musím si vzpomenout, která tuberozovka mi taky doutnala z kůže, je jí typově podobná...

EDIT: Tubereuse Animale 3 Histories de Parfums)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2022 19:04

ad Material Amouage

...mám v něm guajak, jako mám guajak ve vůních

Patchouli Nobile 1942

a hlavně

Malha Linah

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. května 2022 19:49

Tubereuse Imperiale BDK

...uááá!, začátek mně zelenovintage protivnej.

Ale pak, já zírám.!, po sto letech se shodnu a souhlasím, naprosto s andry .

(musím si ale vzpomenout, kde jsem tuhle vůni už cítila, už tu někde je a myslím, že v mainstreamu ze starší doby...)

((za chvíli se rozpadá do nijaka a sotvaže ji z kůže cítím))

...aby tahle tuberóza nepůsobila usedle, nebo jak z 80tek, tak bych ji oblékla následující:

...s tímhle bude působit velmi příjemně žensky:

...hm, ale stejně je to takové nijaké, jakoby tomu něco chybělo - nemá to hutnost třeba Gucci Bloom EdP, nemá to drzost Truth or Dare Madonna, nemá to ani tu kikinovost My Way Intense.

No, ale třeba pro advokátku, k hedvábné bílé halence, s lestry v podpaží - proč ne.? 

Seriózně jemně distingovaně elegantní

(na můj vkus příliš uhlazené, vzorné)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. května 2022 05:57

...po letech

Cicatrices LM Parfums

...hodně špatný. Nyní mi ingredience v kombinaci nejspíš s pačuli uvařily na kůži chleba, spíše jeho kůrka rozmáčený/á ve vodě

Superstitious Frederic Malle

hebetková a křehoučkatá vůně, intimní, zelenkavojasmínově mydlinková, podprahově éterický krémová s nitkovitou páteří kadidla,

a mizí mi z pokožky jak závan dechu...

(no, můžu já si koupit po čase vůni, která se mi při prvnotním zkoušení líbila.?! Nemůžu)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 13. května 2022 12:16

Miru  tjo me klepne, superstitious je na mne zbran hromadnyho niceni, kdyz odejdu z kanclu tak ji tam po navratu citim a kolegyne pozna ze jsem v praci protoze jsem pred 10 minutama sla po chodbe

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. května 2022 12:16

Miru 

K Tvým recenzím...

Liquid Night - krásná recenze, velmi působivá a autentická v tom, jak vystihuje vůní. 

Cicatrices - pro mě je Cicatrices jako procházka starým opuštěným zámkem, nejdřív jsem v knihovně, kde se dotýkám starých listů a svazků, vůně zteřelého papíru a rozpadajících se vazeb, nasládlá bylinnost neviditelné plísně a prosychajícího dřeva, pak chodbami a po schodištích kamsi dolů, do zámecké kuchyně, kde kyne chlebové těsto, suší se ve svazcích byliny a v karafách se matně lesknou tmavé bylinné likéry... Takže když si dám obě Tvoje recenze k sobě, jsme na tom podobně... :)

Material Amouage - musela jsem znovu zkusit vzorek - a máš pravdu, guajak jí podprahově, doutnavě prostupuje celou dobu, ale uvědomuji si to až tehdy, když se na to díky Tobě soustředím - a baví mě vnímat tenhle její aspekt, kdyby byl intenzivnější, bavila by mě tahle vůně víc... 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. května 2022 14:58

viktorka_od splavu 

...jo, jako velmi intenzivní a absolutely nepřehlédnutelnou jsem ji vnímala také při prvním zkoušení.

Ale dnes.? V současné době je to krotká vůňka intenzity intimní...

Chjo

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. května 2022 15:00

euridike 

...kuju...

Na mně je Material intenzity akorát. Není to zabiják, ale ani nic plytkého.

Jenže ten guajak je na mně moc tmavý a dost do pánska, byť je hutně likérově semišový, velmi příjemný.

Předpokládám, že běžní smrtelníci by hodně krčili nos, co že to tu je cítit.?., ale

tak do zakouřeného klubu nebo baru, do kožený bundy, pod kterou je bílé tílko bez podprsenky = rajc...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2022 15:06
Reakce na Miru:

...nechala jsem si ji nakonec, protože už u rozprašovače animální pižmo/živočišnost oscilující na hraně filmů pro děti a pro dospělé...

Arabia La Via del Profumo

...živočišná vůně.

Krásná.

Delikátně namýdlovělá voskovitost narcisů, z kůže hořící měkká skořice snášející se na vláčné poutpouri z růží, fialky spálené na popel a z toho prach poletující všude kolem, ale víc toho nepochytám, protože vůně je, byť ingrediencemi barevná, tak vyzněním jednolitá horce sálající vintage esence dekadence.

​Ano, po rozvonění bych ji popsala úplně stejně. Jak já ty tuberózovky moc nemusím, tak Arabia mi přijde hodně dobrá.

Jinak Liquidnight mám teda intenzivní dost, ale to mi dělá ta levandule, podbarvená tím kadidlem do sladka tam.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. května 2022 15:36

wendulka 

a moc děkuji za vzorečky

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2022 15:41

La Via del Profumo: Arabia

Dubranova Arabia nemůže být od té Lutensovy vzdálenější. Obchodníka s kořením byste tu hledali marně, dokonce i tu růži. Jen v úvodu najdete pár jejich sušených okvětních plátků v kardamomem a strouhaným muškátovým oříškem zaprášené hromadě živočišným kastoreem prohřáté slámy společně s drhnoucími zelenými narcisy z Tawaf. Na rozdíl od ní ale nemají šanci získat převahu. Hlavní roli totiž po rozvonění postupně získává máslová tuberóza, proslazená fialkou. Velmi oceňuji, že esklouzává do ovocné žvýkačky - osobně mi evokuje teplou meruňkovou marmeládu s čerstvě namletu skořicí.

Ex Nihilo: Golden Wanderers

Je klasickou pačuliově kořenitou růží s tóny červeného ovoce. V úvodu je díky kouřovému obláčku agarového dřeva příjemně živočišná a zahalená do semišového šafránu. Ty později vystřídá koňaková ambra s hladce broušenou kůží a špetkou jemného bílého pižma.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. května 2022 17:41
Reakce na Luna:

wendulka Beze srandy jsem v úterý večer jela vlakem do Prahy a pán vedle mě si CELOU dobu,  nastupoval v Ústí nad Orlicí, držel u nosu kapesník. Bylo to teda krajně nepříjemné i pro mě. Ale ok, příště budu s vůní šetřit. (Měla jsem teda nádhernou arabku Rosewood, pokud znáš). A já jsem se tám nástřikem zas bránila tomu, že nějaká paní za mnou jedla salát, kde byla asi majonéza a z té já regulérně zvracím, jen ji ucítím. Prostě každý se bránil nepříjemné vůni po svém.

​A kdoví, co zase přebíjela ta paní s majonézovým salátem .

Ale jako ukázka toho, jak mě ta covidová situace zcela přeskládala sociální vazby: když jsem začala číst tenhle příspěvek, nejdřív jsem to vztáhla k tomu, že pán si držel kapesník u nosu kvůli nějaké respirační infekci, a už jsem se chtěla pohoršovat, proč leze s rýmou do vlaku. V MHD jsem respirátor ještě neodložila; jen jednou, když jsem jela autobusem s otevřenými okénky a kromě manžela, řidiče a jednoho pána, co vypadal v dobré zdravotní kondici, tam už nikdo další necestoval . Takže já vůněmi nešetřím, vymezuji jimi osobní prostor.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 13. května 2022 17:42

Miru Superstitious mám podobně jako viktorka_od splavu .

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 15. května 2022 17:38

The Collector: Rose Alba (Alexandre.J) - suchá růže ztrácející se pod hromadou synteticky sladkého jakožeambrového santalu. Všechno se to tluče s nějakou ovocnou svíravou kyselostí. Křiklavá a neskutečně otravná díky nevídané intenzitě, výdrži a jednotvárnosti.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. května 2022 00:09

Missala 

Qessence

Nííííš.

Ako fakt, trochu si robím srandu, ale len trochu....Toto bolo prvé slovo, ktoré mi vyskočilo v hlave pri prvom privoňaní. ak by niečo pre mňa vystihovalo niche parfém, tak asi tento úvod.

Husté, neočakávané ingrediencie, ktoré by v mainstreamovej parfumérii vyháňali ľudí hneď od dverí, komplikovaná kompozícia, žiaden žiarivo citrusový úvod, ktorý by človeka oooopatrne vťahoval do hlbších vôd, proste na prvú dobrú šľaha nechtíka s koriandrom, harmančeka s so šafránom, citrusy to len a len spájajú, aby to nebolo príliš "prašné". Potom ťažká ruža, ale nie overhelmujúca, ťažko by totiž overhelmla to, čo príde za tým. Puškvorec, ale taký, ako keď som ho mame chodila ovoniavať vysušený ako dekoráciu vo veľkej váze (a potom sa - asi právom - hnevala, že ako do toho strkám nos, tak sa narúša štruktúra toho klasu či čo to je), neúprosná zmes živíc, machov, vetiveru a driev. Toto je niečo, čo okázalo ukazuje, že má páčivosť na háku, akékoľvek trendy úplne v paži, ide si svoje a ide si svoje sakramentsky dobre. Nikdy by som to od tej nenápadnej zelenej fľaštičky nečakala.

Puredistance

Black 

Aaaach jo. Výrobca tajomný ako hrad v Karpatoch, na koži (zase raz) syntetický oud, asi aj s nejakým typom ambrovitých tónov, drevo, nejaké živice určené na pálenie (neviem, či kadidlo, ak áno, tak určite doplnené ešte niečím)....ako aby som bola spravodlivá, JE to pekná vôňa, pôsobí "tmavo" - aj keď nie nejako temne, akurát....keby mi to dal niekto privoňať znova, asi ju neidentifikujem. Chýba jej  akákoľvek charakter, takýchto je mnoho.

Sheiduna

Myslím, že začínam mať slabosť pre tóny ruží v kombinácii so sladkými šťavnatými citrusmi. Tu je to červená olejovitá ruža so zrelou tangerinkou a množstvom rozmanitého korenia, ktoré vo vôni prebleskujú ako fazety brúseného drahokamu. Do toho hustovláčny živicovo-drevitý základ. ak som Noire de Mai od Veronique Gabai prirovnala k rubínu, tak toto k ešte tmavočervenejšiemu a teplejšiemu českému granátu.

M

Bergamot, klasické kvetinové tóny tvorené predovšetkým klasicky poňatým prísnym jazmínom, koža, machové tóny klasického chypre Výslovne dymový vetiver. Vôňa skôr pánska, než unisex, a "vymazlená". Ešte aj živičnaté tóny postrádajú akúkoľvek lepkavosť, či sladkosť. Toto palec hore.

Aenotus

Názov evokuje niečo vzdušné a aj to vzdušné je. Jemný letný vánok, ktorý previal citrusovým sadom, trošku fúkol do ríbezlí v záhrade, trošku sa zdržal v pánskym holičstve, a usadil sa mi na ruke.

Rubikona

Hebká teplá zmes kvetinových tónov. To najkrajšie, čo môže dať ríša kvetín zaliate najjemnejším krémom. (Nie, nie teta Flora utopená v pudingu, láka to prirovnanie, láka, ale toto je naozaj pekné). Ten banánový tón tam cítim aj ja. Je to zvláštne. Typicky letné biele kvety s kosatcom a ružou, ale nič nevykúka, najcharakteristickejší je ten ylang, ale je to...no je a nie je to podobné iným vôňam na túto tému. Je to ako klasická etuda vzaná z nejakého iného uhla. Je to hladké, hladučké, krásne, výrazné, ale nie príliš...proste dokonalosť sama. Pri tejto by som dokonca možno bola ochotná zauvažovať nad tou cenou.

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 17. května 2022 17:07

Nechce jít někdo povolaný vyzkoušet ty nové Fordy Rose? Ruský mě nezajímá, italský je hezký, ale ne pro mě, tak mi zbývá ta Čína. Potebuju erudovaný rozbor :-),

Online milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 17. května 2022 18:03

slniecko Rubikonu by som brala ihneď, očarila ma, až čímsi fascinovala.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 17. května 2022 20:39

slniecko Rubikonu by som brala ihneď, očarila ma, až čímsi fascinovala.

​Hej...a vôbec nie som spokojná so svojou recenziou, mám pocit, že som ju vôbec nevedela uchopiť do slov. Skvelá je.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 18. května 2022 02:23

Ormonde Jayne

Ambre Royal (Eau de Parfum)

Keď ambra, tak ambra. Teda v tomto prípade hlavne ambroxan, ale našťastie v tom nezostal sám. Sú tam aj iné ambrové tóny a je to tak nejako "vyplnené" aj ďalšími zložkami, ale v podstate len preto, aby podporili tú hlavnú. Trošku viac vzráža trocha pracopráškového pižma, ktoré to asi malo nadľahčiť, ale mne to vôňu akurát zbytočne zdrsňuje. Ako nie je to zlé, ale nezaujalo ma to.

Ormonde Woman (Eau de Parfum)

Evokuje mi slovo "vlahý". to si vždy predstavujem ako príjemný, teplý večer po ľahkej teplej letnej spŕške. toto je záhradka s konifermi za vlahého večera. Nie, nie je to ostrá vôňa ihličňanov, či driev, na ktoré pečie slnko, toto je proste večerná zmes vôní v teplom vlhkom vzduchu, mäkkých ihličnatých kultivarov, veľmi jemných kvetov a teplej, ešte vlkej trávy. Veľmi príjemná, mäkká a netuctová vôňa.

Passionate Love

Prečo Passionate Love netuším, ale vôňa je to pekná. Dosť mi pripomína Ormond Woman, ale je trochu ostrejšia, viac kvetinová a menej zelená a viac vykúkajú drevá. Možno je to tá istá záhradka, ale v inom čase, možno počas slnečného jarného dňa. Jednotlivé kvety nerozoznávam, skôr akýsi príjemne mäkko zelenokvetinový tón. No a do toho to drevo a trochu čaju. Pekné.

Isfarkand (Eau de Parfum)

Túto vôňu som vždy inštinktívne obchádzala, pretože názov mi evokoval nejakú ťažkú orientálku. A  robila som veľkú chybu!!! Je to krásna svieža citrusová vôňa, ľahúnko, ale fakt len ľahúnko šmrncnutá do kolínskej, zato ozvláštnená veľmi malou troškou korenia. A trocha zelene.  Akurát teda výdrž zodpovedá citrusovej kolínskej. 

Heeley

L'Amandière (Eau de Parfum)

Nádherná jarná kvetinová voňa. Jemné tóny mandlí sú len veľmi, veľmi v úzadí, inak je to proste nežná, radostná zmes kvetov a jemnej jarnej zelene ako z rozprávky. Jarnej rozprávky. Tuším som sa zamilovala.

Verveine d'Eugène

Toto je veľmi vydarená etuda na verbenovú tému. Vône s verbenou väčšinou považujem za niečo ako neformálnu oddychovú letnú polievačku, ktorá neurazí, síce nezaujme, ale príjemne osvieži. Tak v tomto prípade rozhodne zaujala. A teda absolútne nie je tak neškodná, ako tie horeuvedené. Tá kombinácia s nahorklými zložkami, ako čierne ríbezle, paradajkové a figové listy jej dodávajú na váhe, na říznosti (neviem si spomenúť na žiadne slovenské slovo, ktoré by presne vyjadrovalo význam slova "říz") a rozhodne aj na výdrži. Navrch tie ríbezle aj príjemne ovocný nádych. Skvelá.