Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 16:00

slniecko 

...nedivím se!. No. 22 je fakt kouzelná. Ovšem No. 5 také. Ale jinak.

No. 22 mi připadá jako mix L´Air du Temps původní + Bal d´Afrique ale v podobě od Jil Sander, resp. tak, jak Jil Sander tvoří svoji módu = very simply. Ale v tom nejlepším smyslu slova

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 16:05

Miru 

Dočetla jsem Tvoji recenzi na RS a... Ty seš teda zlá!

Ne, promiň, ale já úplně cítím to ostentativní pohrdání!

Ale chápu, jsi náročná a víš, co chceš...

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 16:10

euridike 

...nooo, prokoukla jsi mě

Jenže když jdu zkoušet exklusivku, tak očekávám kvalitu, originalitu

(nebo aspoň originalitu. Resp. ať se mi to klidně nelíbí, ale ať je to osobité...).

Tohle, na mé kůži, nemá ani jedno.

Moc děkuji jedné dámě za vzoreček!Ušetřila mě toho, že bych vzteky skoro brečela...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 16:18

Miru 

Já Ti rozumím, naprosto, na druhou stranu - u téhle značky mi všechny vůně přijdou podobné vyzněním - ty vůně JSOU pěkné, vidíš, cítíš, že jsou kvalitní, dobře zpracované, ale něco v nich jde proti tomu, jako bys pořád pochybovala, jestli tam není něco tak, jak by to být nemělo, neumím to lépe popsat. Snad s výjimkou Gris Charnel, ale tu tedy zase vnímám jinak než ostatní, ale na extrait bych byla zvědavá ...  

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 16:22

euridike 

...jo, asi tak nějak...

Offline marieu
Avatar
4462 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 17:59

Santa Maria Novella Aqua della Regina.

Řízné citrusy, nazelenale štiplavé, v dokonalé souhře s bylinnými tóny rozmarýnu a levandule. Hřebíček je pro mě téměř neznatelný a dodává příjemně kořenitou stopu, obvykle neoblíbené pačuli mi tady ladí do celku. Jako závan renesanční bylinné apotéky, krásný unisex, kolínská v nejlepším (kompozice) a nejhorším (trestuhodně krátká výdrž, z kůže po hodině už jen chabý náznak vůně, po dvou hodinách rozpaky, zda byla vůně vůbec aplikována) slova smyslu.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 22. dubna 2022 23:52
Reakce na euridike:

Vosina 

Dočítám až teď a teda Tvoje recenze na Absinthe Boreale je skvělá!

​Díky! Bylo zajímavé, jak se to postupně vyvinulo od počátečního "Ne, ne, ne" po "Víc, víc, víc!".

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 16:10

Absinthe Boréale

Pyramida ledu, gin, tonic. A sakra, barman tam ještě přihodil pár snítek nějakých bylin s ostrými jehličkami, nemám v pití ráda žádné listí a větvičky. Jenže se durdím zbytečně, sklenici mi nikdo nepřisunul, nemám šanci ochutnat.

A totéž se děje i s vůní. Cítím ji jedině z bezprostřední blízkosti, pak zmizí. Voní jako lihová černá fixa, kterou někdo překresluje na lesklou bílou tabuli bylinky ze starého herbáře. Kontrast ledově sterilní čistoty a nahořkle suchých bylin. A musí v ní být i nějaké bílé pižmo, na které jsem anosmická, protože po hodině už necítím vůbec nic. Na dně sklenky zůstaly poslední kousky rozpouštějícího se ledu. 

Měla jsem možnost vyzkoušet díky Vosina. Byla jsem velmi zvědavá, protože vůně s pelyňkem mám ráda, ale v tomto případě jsem si připadala jako při zkoušce císařových nových šatů, zřejmě zaúřadovala moje anosmie na některé druhy pižma. Pořád jsem měla pocit, jako kdybych testovala přes plastovou fólii, protože chvílemi jsem necítila skoro nic.

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 18:11

andry 

Ti budu muset předvést, až se uvidíme, jsk má ta Les Armes vonět, ty slaná vodo s uhnilymi stonky

Arabesky v čokoládě mám na začátku ve Veilleur de Nuit.

Offline andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 19:16

wendulka tak to ve Veilleur vubec

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2022 20:43
Reakce na Fleur:

Absinthe Boréale

Pyramida ledu, gin, tonic. A sakra, barman tam ještě přihodil pár snítek nějakých bylin s ostrými jehličkami, nemám v pití ráda žádné listí a větvičky. Jenže se durdím zbytečně, sklenici mi nikdo nepřisunul, nemám šanci ochutnat.

A totéž se děje i s vůní. Cítím ji jedině z bezprostřední blízkosti, pak zmizí. Voní jako lihová černá fixa, kterou někdo překresluje na lesklou bílou tabuli bylinky ze starého herbáře. Kontrast ledově sterilní čistoty a nahořkle suchých bylin. A musí v ní být i nějaké bílé pižmo, na které jsem anosmická, protože po hodině už necítím vůbec nic. Na dně sklenky zůstaly poslední kousky rozpouštějícího se ledu. 

Měla jsem možnost vyzkoušet díky Vosina. Byla jsem velmi zvědavá, protože vůně s pelyňkem mám ráda, ale v tomto případě jsem si připadala jako při zkoušce císařových nových šatů, zřejmě zaúřadovala moje anosmie na některé druhy pižma. Pořád jsem měla pocit, jako kdybych testovala přes plastovou fólii, protože chvílemi jsem necítila skoro nic.

​Díky za recenzi!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 23. dubna 2022 23:39

Vosina Mně se ta vůně fakt líbí, ale jako kdyby mě od ní izolovala skleněná stěna.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 23. dubna 2022 23:54
Reakce na Fleur:

Vosina Mně se ta vůně fakt líbí, ale jako kdyby mě od ní izolovala skleněná stěna.

Něco podobného se mi teď stalo s Baccarat Rouge 540. Cítím jen slabě jakoby kůrku upečeného chleba, ostatní složky s přilepeným nosem tahám až odněkud z paty. Totéž z ruky i z papírku. Přitom má tak slibné složení. Prostě se to nějak nepotkalo s mými čichovými buňkami. Takže chápu a soucítím.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 05:54

Fleur Vosina 

...je zvláštní, zajímavé, tady to, že

člověk některou vůni téměř necítí, když jiní v pohodě ano a ještě je pro ně, ta vůně často intenzivní...

Napadlo mě, myslím, že prostě ta vůně, "necítitelná" pro toho zkoušejícího/event. budoucího nositele je "necítitelná" z nějakých důvodů.

Byť se mu složení líbí a někdy třeba i moc, tak prostě parfumér si představoval pro majitele té jisté vůně určitou osobnost/"charakter postavy"...

(a mě pak baví si představovat ty jednotlivé majitele vůní, jejich vlastnosti, založení, podstatu, nálady...)

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 10:42

Martula

...tak jak popisuje Ébene Fumé a Coffee Break, tak to zní moc dobře.!

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:19

Miru V tomto případě vím jasně, že to bude opravdu anosmie na nějakou pižmovou složku, protože ty byliny tam přidušeně cítím.

Nikdy nezapomenu na šok, když jsem šla otestovat Omnii Cristalline, stříkla jsem si na ruku - a nic, jako kdybych se polila čistou vodou. Běžela jsem hned do vedlejší parfumerie v domnění, že měli zřejmě vadný tester. Výsledek naprosto stejný.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 11:27

Fleur 

...takhle jsem to prvně měla s tou "hnědou" Omnií. Těch pár vteřin byla krásná, ale pak 

NIC...

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 12:24

andry 

V té úvodní fázi úplně zřetelně ta ovocná tuberoza s tou čokoládou.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 24. dubna 2022 21:51

Miller et Bertaux: Shanti Shanti 

Shanti shanti. Klid a mír, růže v klášteře. Tichá a skromná. Nerušící meditaci.

Jen krátký závan kardamomové svěžesti a ovocné likérovosti na růži v plném květu a pak dlouho růže krémová s kosatcovým pudrem a santalem, s intermezzem velejemné pačuliové zeleně.

Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 25. dubna 2022 00:55
Reakce na Miru:

Fleur Vosina 

...je zvláštní, zajímavé, tady to, že

člověk některou vůni téměř necítí, když jiní v pohodě ano a ještě je pro ně, ta vůně často intenzivní...

Napadlo mě, myslím, že prostě ta vůně, "necítitelná" pro toho zkoušejícího/event. budoucího nositele je "necítitelná" z nějakých důvodů.

Byť se mu složení líbí a někdy třeba i moc, tak prostě parfumér si představoval pro majitele té jisté vůně určitou osobnost/"charakter postavy"...

(a mě pak baví si představovat ty jednotlivé majitele vůní, jejich vlastnosti, založení, podstatu, nálady...)

​Prostě nejsem (často) "ta pravá". Ale je to dobrý trénink v práci s očekáváním a zklamáním: "Tentokrát se určitě trefim!" řečeno s doktorem Orfanikem.