Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Vosina
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2022 21:01

Maison Crivelli - Absinthe Boréale

První dojem: Jejda, tohle mi připomíná vůni jaru v dobách dětství... Absinthe Boréale je pro mě parfém, který je potřeba pečlivě vyzkoušet, protože při skupinovém testu sklidil dost rozporuplné reakce. Je to tak trochu vůně brutální čistoty. Ze začátku nastoupí pecka do nosu v tom nejlepším slova smyslu. Vinný muškát křížený s eukalyptem, saponátový říz dotváří pelyněk (u mě schovaný spíš v pozadí). Ve složení inzerované bylinky moc necítím, možná někdo s jemnějším čichem by našel. Vůně je spíš chladivější a její podoba je víceméně konstantní. V průvodním popisu zmíněné ledově magnetické divadlo na mně nepředvádí, tenhle trochu houpavý žužu dojem mám u Lys Solaberg od téže autorky.
K použití: První hodinu je projekce fakt výrazná, pak lehce zeslábne. A dobře drží další tři až čtyři hodiny. Po šesti hodinách je ještě znát u kůže, po devíti nastává zvonec a konec. Ale na mně často brzy vyvanou i zaručené držáky.
Koupila jsem si ji, no. Divnovůně, která mě zvrhle baví. Pankáč se zářivě zeleným čírem na hlavě.

Offline Hyperosmia
Avatar
6 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 12:35

Na morča natreté čerešňovým lekvárom už asi nikdy nezabudnem....pripomenulo mi to jednu recenziu na Fragrantike.Neviem názov hodnoteného parfému, ale obsahoval obľúbené rizikové živočíšne zložky. V recenzii pani popísala situáciu asi takto :"keď som bola na Halloween prezlečená za skunka, tento parfém som striekala na všetkých okolo...a posobilo to veľmi vierohodne "

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 17:11

Young Rose (Byredo) - kysele ovocná růže naložená v ledové tříšti - studená růžová pižmovka s ovocem a dřevitým zeleným stonkem. Chvíli jsem přemýšlela, odkud něco hodně podobného znám....no, ano, Kurkdjianova L'eau a la Rose. Je to něžné a je to líbivé v tom nejlepším slova smyslu. Ale zároveň i velmi jemné a výdrž je velmi krátká. Ale jako unisex si ji tedy představit nedovedu.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 17:29

jerry Nezaujala mě teda

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 17:41

Korsičanka

Myslím, že ani jedna z nás nejsme cílová skupina - ideální vůně do tanečních (pěkná roztomilá vůně, kterou nositelka neohrozí okolí ani při hojném nástřiku).

Jem mi tedy uniká ten unisex

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 18:26
Reakce na andry:

slniecko tak Calaj neni jen Matos.. a chapu, ze ovocne veci ok, ale nesmi byt zivocisny

​Nie, ale väčšina he....ale väčšina hej, no a z toho, čo som skúšala je všetko okrem Carmen (a to je aj jediná, kde som nemala tie živočíšne tóny...niežeby to teda vypálilo výrazne lepšie...)...

Ale tak to je vec pokožkz, konieckoncov, kamarát, ktorý mi tie vzorky posunul, mal na sebe vôňu, ktorú bežne nosí moja dcéra  a na ňom som ju normálne nespoznala, aj keď mi povedomá bola...takže to beriem tak, že proste túto značku som ja zazdila...nie ako ich zlyhanie.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 18:27
Reakce na wendulka:

Tak podle složení mám opět podezření, že se mi to nebude líbit, nicméně podobnou domněnku jsem měla o Love Toxin a když tě čtu, tak chci asi zkusit i Transilvania.

​Rozhodne! Keď nie iné, nudiť sa nebudeš !

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 18:28
Reakce na Hyperosmia:

"keď som bola na Halloween prezlečená za skunka, tento parfém som striekala na všetkých okolo...a posobilo to veľmi vierohodne "

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 18:30

Inak, keď sa tu spomínal Rouge Smoking, tak mne sa zdá, že je tam použitá rovnaká zložka na tú čerešňu...ovšem teda v úplne inom kontexte, ehm.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 19. dubna 2022 20:35

JMP

Delusion

Stará, ale čistá kuchyňa. Vôňa starého kamenného udržiavaného domu, pevný dubový stôl, korenia na kredenci, hlavne čierne korenie, trošku klinčekov, trošku škorice. Neďaleko les, cez otvorené okno do kuchyne privanie letný vánok vôňu ihličňanov, na ktoré pečie slnko. Ako sa zvečerieva, múry pomalý chladnú, niekto už zavrel okno, korenia sa tým pádom koncentrujú vo vzduchu a idú viac dopopredia. Ale napriek tomu to žije, je jasné, že ráno zase vyjde slnko a okno sa otvorí. Takto mohla vyzerať kuchyňa slečny Levandule v Anne zo Zeleného domu (nie, levanduľa vo vôni nie je, toto je kuchyňa, levanduľa bola v posteľnom prádle...)

Eccentricity

Vo veľmi veľa vôňach sú mandle skombinované s višňami tak podobným spôsobom, až mám skromné podozrenie, že je to nejaká konkrétna aromachemikália, ktorá robí ten efekt. Takže tu hlásim dobrú správu....tu je to celé inak!!! Tu sú jemné mandle spojené s kvalitným kokosom. Všetci asi poznáme guľôčky Raffaello, nie? No tak si skúste predstaviť nesladké, resp. len veľmi málo sladké guľôčky Raffaello. K tomu sa striedajú ďalšie gurmánske tóny. Tu trocha karamelu, tu trocha višňovej šťavy, tu troška orieškového kapučína. Malilinkú trochu santalu cítim ale je tam skôr ako fixátor. Napriek vzššie popísanému musím skonštatovať, že vôňa nepôsobí ako cukrárenská prevádzka a je pokojne nositeľná aj ako unisex.

Endless Forest

Kožené a živočíšne tóny, mierne zatuchnuté pačuli (sem sa prapodivným spôsobom hodí), mierne zadymené tmavozelené tóny vetiveru. Drevá. Hlboký vlhký les bez konca. Áno, toto nie je hájik za mestom, ani slnečný ešte pomerne riedky a vzdušný okraj lesa. toto je hlboký les, kde sa stále drží vlhkosť, slnečné lúče preniknú len občas, a človek nevie, kde to malo začiatok, a kde to bude mať koniec. Sem človek nepatrí. Sem patria stromy, zvieratá, vtáky a vlhká lesná podostieľka.

Mossy Soil

Veľmi zaujímavé studené aldehydy s citrusmi, dosť originálne, takto poňaté som ich tuším ešte nikde necítila. Bohužiaľ pokračovanie s kvetmi je veľmi tlmené a vôňa na mne pomerne krátko vydržala. Ako úplne pri pokožke sa ešte rozvíja do jemne živočíšnych tónov, ale to musím vyslovene pritisnúť nos k danému miestu. Možno poriadny nástrek z flakóna by sprail väčšie divy.

Offline jerry
Avatar
8986 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 11:53

Mumbai Noise (Byredo) - hodně suché sladce kouřové dřevo s balzámovým sladkým jemným oudem se rozvonělo do jemně oříškového vetiveru a následně do pozvolně doutnajícího sladkého konopného dýmu. Z 1/3 Bal d´Afrique a ze 2/3 Black Afghano.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 17:02

Chanel No. 22 Eau de Parfum

...ach!,

to je nebeské mýdlo...

...luxusní mýdélko hebké,

vlhce klouzavé,

hedvábně krémové,

konvalinkovým pohlazením chladivé jak ranní vzduch a

nasládlé jak zbytek spěšného polibku

Prostě kouzelné a

vysoce jemně elegantní.

Krémová mýdlovost vymalovaná akvarelovými pastely zelenkavé, bledé žluti a

hedvábné holubičí, lehce namodralé šedi

s měkce zlatavou, něžnou, plně delikátní jasmínovou chutí, jež

se v chřípí téměř lascivně rozlévá a obtéká velmi zkrotlý, téměř podprahový, leč opravdu přítomný, semišově vymazlený vetiver.

Nádhera...

...s každým nadechnutím polykám a uvědomuji si, jak je tahle vůně krásná.

Snažím se v paměti lovit molekuly Chanel No 5 Red Edition a srovnání.?.

V Chanel No. 22 chybí - pocitově - opravdu jakýsi červený tón,

jenž v No. 5 Red Edition vnímám,

ať už je tam vpracován jakoukoliv ingrediencí.

Čili Chanel No. 5 bych brala jako více univerzálnější(v tom nejlepším smyslu slova),

Chanel No. 22 jako více ložnicovější...

...kdybych se ti

do 

snů

chtěla 

vplést...

...tak

jen pár

zmáčknutí 

rozprašovače

a

mohla 

bych

snadno

svést...

PS: konzistencí typově blízko k Bal d´Afrique

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 17:43

euridike 

...Tvé dvě poslední recenze v databázi - jsou skvělé!.

...úplně cítím tu náladu, dobu, charakter vůně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 18:10

Miru

Původně jsem se stavila proto, abych Ti vysekla poklonu za Tvoji recenzi - a koukám, že Ty mě tady chválíš... Moc děkuju... 

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 18:24

euridike 

...já děkuji...

No, přišla mi miniaturka, tak jde vše stranou = musím zkoušet. A pak šmejdím, kde co nového a všimla jsem si...

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 21. dubna 2022 22:02

Dalia 

Už se ti podarilo vyzkouset Rouge Smoking?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 08:40

33lejaby Ještě ne. Ale nic teď nezkouším, ani se nevoním. Kvůli chemu vůně nesnesu. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 12:54

Vosina 

Dočítám až teď a teda Tvoje recenze na Absinthe Boreale je skvělá!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 15:45

Miru vidíš a na mne lepšie vzchádza 22-ka ako päťka (a päťka bývala skorosignature mojej mamy)....sranda, ako je to na každom inak, dokonca ešte aj v rodine:)

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 22. dubna 2022 15:57

Rose Smoking BDK

...jemný a delikátně citrusový bergamot a jemný pepř, spíše jeho závan a k tomu proletí heliotropinové slzy v nichž se rozpouští zbytečky marcipánové chuti, aby pak všichni společně skočily do lehké labdanové lázně.

Třešně.? Kdybych je podle složení neočekávala, nenapadly by mě.

Celá ta směs, kterou jsem stručně popsala v sobě MÁ něco tlumeně čerstvě šťavnatého, ale může to být téměř cokoliv.

Klidně třešně, ale bez třešní...

Je to nuda.

Jako by někdo začal tvořit vůni, kterou obšlehnul někde jinde a pak se na to vyfláknul a nechal to být, šel od toho jinam...

...vůně začala celkem slibně, jenže po chvíli se začala jaksi rozpadat.

Opět "už jsem to někde cítila"/je to vykuchaný, ale nedodělaný nápad odjinud.

Napadá mě Dragée Reminiscence Paris a k tomu špricli trochu orientu z Anabisu do 700,- káčé...

Jako za tři tisíce.?..

...troufalost

Když budu hodná, tak bych to viděla jako levnou teplou griotku zahuštěnou namletými prachovými dřevy.

(jako NENÍ to katastrofa. Je to prostě někde vykradnutý, nedodělaný a hodně, hooodně všeobecný... Někomu to stačí. Mně 

ne)

Intenzita tělová