Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. května 2022 09:41

À CE SOIR - Pont des Arts

Plná náruč světla, kterou osamělý noční chodec, muž bez vlastností, shodil z mostu Pont des Arts do řeky Seiny, aby se zbavil toho, co už není k unesení. Trvalo to jen pár vteřin. Jako by se zastavil čas. On zmizel. Světlo zůstalo. Tiše, nehnutě, zářivě, na hladině, hřejivé, měkké a zvoucí, měděně zlatý neprýskavý fluid s modrozelenou patinou na okrajích, postupem noci červená, černá, tmavne, ohraničuje a objímá medově magmatický středobod utkaný ze zářivě sladké vanilky, siamského benzoinu a divoce tlukoucího tolu, které si nad ránem zapíše pár poznámek do svého rumového deníku...

A pak...

Vidíš...?

Svítá.

Ten obraz nad obzorem je krásný...

Pan Duchaufour říká: "Le cœur a des effets insolites de lentisque absolu qui se mêlent au narcisse absolu et aux fleurs blanches et jaunes d’ylang-ylang, d’orchidées, de jasmin. Le vétiver est présent dès les notes de tête et verticalise toute la structure de la fragrance par une note boisée racée et élégante."

Přiznávám, bílé květy, ylang-ylang, orchideje a jasmín vnímám jen stínově a podprahově, jako by na vůni spolupracoval i pan Erwin Rudolf Josef Alexander Schrödinger, tyhle květy tu jsou a nejsou zároveň, jako by zmizely - ale ne beze stopy... Pořád čekáš, že se mohou objevit v plné polní... 

//K pozornosti doporučuji víčko flakonu, jehož design má připomínat oblouky Pont des Arts.//

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 18. května 2022 10:02

euridike to je takova krasa!

Offline Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 18. května 2022 12:40

euridike 

...nádherné...

(chtěla bych to zkusit)

...měla bych pro vůni tenhle song:

Verosimile

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 18. května 2022 14:36

euridike achtoľká krása , po prečítaní takýchto umeleckých próz ma chytá túžba vôňu vyskúšať a cez ňu nasať tvoje opísané pocity.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. května 2022 15:36

milacka Miru viktorka_od splavu 

Díky, potěšily jste mě...

Dostala jsem vzorek k miniatuře À chaque instant, obě vůně jsou krásné, À chaque instant je mi tedy bližší... À ce soir je krásně vyvážená harmonie negurmánské vanilky a pryskyřic s květinovými nitkami a stíny, nepřipomíná mi žádnou jinou vůni, ale fakt je, že těm vanilkovým se moc nevěnuju, tak nevím, jak moc je tahle vůně výjimečná, ale okouzlující je... 

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 18. května 2022 16:01

euridike Tahle značka mě zajímá, díky za recenzi !

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 18. května 2022 16:04

slniecko Verbena od Heeleyho se mi také líbí - je to verbena uprostřed Zelného trhu mezi stánky s ovocem a zeleninou, rajčatové listy a dopolední sluníčko. Ale když já chci i od těch osvěžujících vůní, aby něco vydržely...

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 18. května 2022 16:29

slniecko posledné štyri vzorky som pridala do wanderpacetu a tuším som sa trafila do tvojho vkusu

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 18. května 2022 16:33

Fleur osviežujúce vône nemajú dlhú trvácnosť, možno je to teplom, vyparia sa do ovzdušia a treba "prikrmovať", počas zimných dní som zatiaľ ani jednu neskúšala, pretože preferujem zahrievacie vône.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 18. května 2022 17:09

euridike krásná recenze a myslím, že i vůně by se mi líbila

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 18. května 2022 18:23

Fleur na mne svieženky zvyknú držať často lepšie, ako na iných, takže toto by nebol problém (ale zase si to "vyžeriem" pri animálnych vôňach...)

milacka to teda !!!

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 18. května 2022 18:44

Fleur I mezi svěžími vůněmi existují vyjímky, ale mooc jich není.

A datují se většinou před 2013 (a regulace IFRA k některým citrusovýn složkám).

V sobotu mohu něco vzít s sebou, resp. jsou vzorky ve svěženkovém Wanderpacketu

milacka Děkuji za příspěvek do dámského WP!

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. května 2022 19:27

euridike Značku neznám (zatím), ale popis je skvělý a flakon nejzajímavější ze všech, jež jsem kdy viděla.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:02

svěženkář Právě proto, že znám svěží vůně, které jdou do prostoru a dobře drží i v létě, vyčítám vůním od Heeleyho slabou projekci a výdrž. On to má ovšem záměrně přímo v konceptu celé značky (vůně by měla být podle něj intimní).

Offline svěženkář blogger
Avatar
719 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:05

Fleur Aha, omlouvám se, pochopil jsem to jinak. Na mne Sel Marin i Note de Yuzu drží dobře.

Ale rád svěženky vezmu i tak. Mohu se zeptat, jaké svěží držáky máš/ znáš. A jestli bys některé vzala v sobotu s sebou.

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:15

Fleur On to má ovšem záměrně přímo v konceptu celé značky (vůně by měla být podle něj intimní).

Což se mu u L'Amandière evidentně nepovedlo

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:42

svěženkář Nemám nic, co bys neznal . Ze svěžích vůní jsem byla například spokojena s výdrží u AA Pamplelune, Bigarade Concentrée, Mandragory, Absolument Absinthe (a ta mi bohužel došla)...

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 18. května 2022 22:43

Korsičanka No, zrovna dnes jsem si ji připomněla ze vzorku a ona se po čase také tak mimózově odporoučí do ztracena

Offline Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 19. května 2022 07:16

Fleur Na mně tedy držela tak, že jsem ji musela prodat:) Ale přeci jen šlo o extrait. Ta EdP bude asi trochu slabší

A těším se za týden na PdE

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 19. května 2022 10:13