Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 11:39

Casablanca Lily Byredo

Květy v noci...

...vidím ve tmě různé odstíny bílé - od slonové kosti, přes platinovou až po nitky sterilně bílé pableskující dojmově až do modra a vše se to leskne a jiskří i s mikro purple jiskřičkami noční tmou...

Vůně je vzdušná, ale tmavá, dočerna.

Tuberóza, gardenie voní plně, současně jsou však odlehčeny zelenými lístky a tenounkatými větévkami, na nichž si hoví.

Vzdušnost a současně tíha.

...tíha, protože podprahově, i přes ono zelenavé dýchatelno je patrný tlumeně hutný a jemně zahušťující tón švestky, černofialového plodu narvaného zralostí, jen prasknout -

Začíná to slibně.

pak se vůně ve vývoji jakoby zastaví a člověk má dojem, že tomu něco chybí.?..

Tak jsem vyčkala a

 Casablanca Lily hodně potemněla, zatáhla těžké sametové závěsy, přes něž nežně zašustila hedvábná róba, cinkly klíče o mramorový stůl a vysoké jehly klapavě zmizely pod postelí...

...křehká dekadence.

A -

pořád čekám nějaký wow závěr, já nevím,

třeba živočišnost z kmínu(kdyby přisypali), nebo dekadence z lanýžů(kdyby koupili) a nebo kdyby tomu dali grády z tmavého pižma drahých hotelů.

Takhle je to "jen" - pocitově černá, dřevitým zelenem odlehčená solidní bíkokvětinovka.

(pro mě nemá v sobě to "něco"...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 11:56

Sellier Byredo

áááách, SLAST!

Černý čaj,

ultra lahodný na první nádech,

hluboký a hebký, delikátně semišově drhnoucí -

jak přejíždět ne zcela zaschlým tabákovým listem po ženině paži, a

tím třením, tím ohříváním teplé, tepající kůže, se

i ve vůni objevuje luxusně jemný, vymazlený kožený tón,

jenž neustále zůstává ve velmi lahodné rovině.

A i zde se projevuje čarování tabáku - jakoby totiž ona kůže byla máčena, macerována v tabákové husté, ale étericky hutné tinktuře.

Že vůně nepůsobí těžce, nedusí, neplní ústa neprodyšným roubíkem,

má na svědomí přítomný větvičník s břízou  - dodávají na podprahovém křehkém provzdušnění...

Nádherná vůně!.

...a ještě - na odlehčení vonné kompozice se podílí i - přítomný jistý pocit zaprášenosti,

paradoxně dojem mikroskopického prachu sfoukávaného z knih a starých soukromých deníků jakoby vůni dával křídla melancholie a táhnul hlavu mezi oblaka...

(škoda, že tenhle "Kšeftman" nemá grády, nevydrží na mé kůži s dechem a ztrácí se, bůhví, kam...)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:16

Patchouli Magnetik Maison Crivelli

...hmmm! Lahodné v milionu chutí...

Luxusně houbičková - až animálně - GARDENIE

(uááá, ještě lepší houbičky než v Cruel Gardenia Guerlain).

A pod onou živočišnou lascivností sotva znatelně, leč přítomně lapá po dechu hebká broskev vyhlazená do našlehaného hedvábného krému, v němž se sem tam objeví mikropilinky bílé čokolády.

Pomalinku, nenápadně vůně houstne, zpomaluje, ubírá na světlých tónech -

jakoby někdo štětcem od tmavých barev začal míchat smetanu...

...to pačuli za gardenií leze pod pokrývky, přetahuje plédy sobě i gardénii přes hlavu, aby nikdo neviděl, co se tam děje, aby jim nikdo nebral hutně sálající soukromí.

...živočišnost ve flakonu...

Normálně ta barva flakonu, jsem prvotně myslela, že je úplně pitomě mimo.

Ale není.

Ta vůně jde "na krev"...

...prostě se nestydí a rozbalí to,

narovinu a s přímým pohledem řekne, co chce! 

TEĎ

Sprostá, krémová gardenie, líné, rozmazlené macho pačuli, mléko, smetana, pár čoko drobků a broskový dech.

Narkotické mazlavo.

((nee, že by to bylo podobné, ale napadají mě vůně - Ligno(houževnaté pačuli, černé, sexy), Concrete(mléčná živočišnost), Cruel Gardenia(poctivá gardenie), takže mix toho nejlepšího z nich))

...jo, a ten závan asfaltu x motorky x deště tam mám taky. Ale pouze pár vteřin ze začátku a v mžiku se tenhle mix přetaví spíše do nasládlého odéru motorového oleje ulpělého na sluncem horké paži a 

a pak už je to, co jsem psala odshora...

https://www.youtube.com/watch?v=zs3GHfFZpic&list=RDMtUT3XDYy50&index=38

...nevidím důvod, proč by se muži měli dívat na jinou ženu, když do místnosti 

vejdu

já...

Elisabeth Taylor

(+

následující foto)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:46

Miru 

Krásné...

Patchouli Magnetik budu muset vyzkoušet...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 12:49

euridike 

...děkuju

(tak jsem zvědavá, co Ty na ni.?.)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:53

Miru 

No já na pačuli moc nejsem, ale když mi to takhle naservíruješ, tak je těžké odolat a nebýt zvědavá...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. května 2022 13:59

IRIS 39 - Le Labo

Možná chceš jít, má milá,

tisícem různých směrů,

já správný neznám,

tak promiň, asi ti ho nevyberu...

/David Stypka - Dobré ráno, milá/

Malé Pompeje.

Soukromé.

Na jejich branách gravírované destičky se slovy HOME SWEET HOME. 

Cesty k nám i od nás vydlážděny bílými porcelánovými střepy a dobrými úmysly, květiny bílé po cestě, ne, ne, dívej se dobře, dívej se zblízka, už nejsou bílé, sivé jsou, na bílých kosatcích, na fialkách šedý popelavý pel a pyl pro maličké ocelové čmeláčky.

//... sametově, prašně šedé kosatce a fialky se sladce hebkými okvětními lístky, hebkými jako kožíšek malé cibetky, s dřevnatě bylinnými stonky; vůně je téměř lineární, jen zpočátku jsou dominantnější ostřejší zelené tóny, které se postupně vytrácejí...//

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 14:36

euridike 

...zkus, jen zkus

Jinak - Tvůj Iris Le Labo = krásné,

úplně vidím odstíny šedé, pastelově do fialkova, modra, kouřové a cítím tu křehkost jakoby olovnatého křišťálu a bezradnost.?.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. května 2022 15:04

Miru 

Miru?

Mohla bych si ta Tvá slova půjčit a přidat je k mé recenzi, samozřejmě s uvedením autorky...?

Díky...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 19. května 2022 15:06

euridike 

...jako fakt.?

...tak to mi bude jedině ctí a potěšením...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 20. května 2022 14:49

Stéphane Humbert Lucas 777

Panthea

Panthea je odvodenina od gréckeho slova všetko. A teda že áno. Kedysi som si z hecu spravila "všeparfém", do jedného čistého flakónika som dala po jednom streku zo všetkého, čo som mala doma. Čakala som - no ani neviem čo, ale rozhodne som nečakala to, čo z toho vzšlo. Jeden veľmi milý, krotký, ničím nie charakteristický parfém. Ako aby nedošlo k omylu - veľmi pekný. Len tak nejako priemerný vo všetkých možných atribútoch. No a toto je on, akurát zakvapkaný citrónom. No a ten citrón tomu dodáva krásnu chladivú až ľahko kovovú auru, ktorá to posúva z tej priemernosti predsa len trochu ďalej.

Panthea Iris

Ok, tak tu namiesto toho chladivého citrónového tónu "všehochuť" dopĺňa krásny, bohužiaľ na mňa trošku prizeleninový kosatec. Ten to celé posúva do teplej, komplexnejšie pôsobiacej roviny.

Wish Come True

Tak na rozdiel od wendulky sa na mne rozložila do takej neuveriteľnej žuvačky, až ma to nostalgicky prenieslo do detstva k Pedro žuvačkám. ale čerstvú a radostnú mandarinku potvrdzujem. Takisto Coca-colu. ak by dorazilo aj to kadidlo, prehlásila by som ju za detsky vianočnú, bez kadidla ovšem len destky Mikulášsku.

Une Nuit à Doha

Juuuj, toto je krásne! A to pritom normálne na gurmánky nejako extra nie som. Fakt to vyvoláva orieškový pocit, ja tv tom mám aj nejaký sladký likér, trošku mi to štýlovo pripomína Perverso od Baruti, ale v odľahčenej forme. Potom sa pridá úplne malá troška pohodového tabáčku a príjemné nedeľné popoludnie niekde na dovolenke nad kávou, miestnym zákuskom a fajčiermi spokojne a nahlas diskutujúcimi pri vedľajšom stolíku ako vymaľované.

Khôl de Bahreïn

Fialka som najprv myslela, že sa nedostavila a potom som zistila, že ju cítim, keď rukou pohybujem okolo seba, ale nie, keď si privoniam priamo ku koži. Veľmi zvláštne a neobvyklé. Sladké tóny už hej, zdiaľky viac púdrové ako pri pokožke - to môže robiť práve ten fialkový tón. Na chvíľu sa pridajú živičnaté tóny, ktoré sa pomerne rýchl oprestriedajú so santalom a ďalšími púdrovými tónmi a ostane veľmi pekný santalovo-púdrový drydown.

Isra & Miraj

Brrr, tak tu asi bude buď pravý oud, alebo aspoň mimoridne vydarená náhrada. Keď sa od toho odosobním (klamem, neviem sa od toho úplne odosobniť), tak je to príjemná orientálna vôňa s ambrou, sladkými koreniami osviežená (akokeby sa dal oud nejako reálne osviežiť...) príjemnou mandarinkou. Proste, ak niekto dobre zvláda oudovky a chce peknú orientálnu vôňu, tu ju má.

Qom Chilom

Ten flakón, ten flakón, ten flakón...aaach...Na pávy mám slabosť, no...ale k vôni. Ten čerešňovo-višňovo-malinový, až trochu sirupový tón, do ktorého je šprcnuté niečo bylinné (buď wendulkina kokakola, alebo mnou podozrievaný jagermiester...) je rozhodne neprehliadnuteľný - asi ten heliotrop. Ale teda čerešne by sa s oudom nemali miešať, proti tomu by mal byť nejaký výnos...akože obmedzení milión, ale na toto EU nemyslí...:)))...no proste, ako ja živočíšne vyznievajúce tóny vždy zmrším, tak sa mi to podarilo aj tu (a hej, pripomína mi trochu Transilvaniu od Calaj...).

Ako suma sumárum, ja musím s orientálkami proste opatrne, no...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2022 15:14

euridike 

Krásná recenze À CE SOIR - Pont des Arts.

slniecko 

To je super přehled SHL. Zkopírovala bys to i sem do značkového vlákna, prosím? https://www.parfumanie.cz/forum/detail/znacky:c13/t25.htm?page=3#m688143)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. května 2022 18:59

wendulka 

Díky...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:27

wendulka jasné!!! že ma to nenapadlo...a pridám tam aj Rose de Petra.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:35

Sarah Baker Perfumes

Jungle Jezebel

Banán!!! Fakt super utrafený akurát zrelý banán, už nie nazelenalý, ale ešte bez jedinej hnedej škrvrnky! Dokonalý biobanán!!! Do toho ďalšie ovocie, poriadny neobabraný ovocný šalát, žuvačka Hubba-Bubba, ktorá urobí véééľké bubliny - jasné, že ružová, veselé a odviazané kvety, žiadne upejpalky - bold tuberóza, veľká pink záhradná ruža s tuhými listami, ylang máva od časopisu z lehátka, summer párty pri bazéne, hudba už vyplašila vtáky z troch najbližších okresných miest. Arrrrivá!!!!! Toto je tak úžasne potrhlé a zároveň dobré, že by som sa tým voňala každý letný sobotný večer...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:39

slniecko Jsem rád, že Tě baví!

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:43

svěženkář jj!!! je super !!!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2022 22:53

slniecko Super!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. května 2022 23:34

La Via del Profumo: Tartar Leather

Svíravě trpký bergamot s hořkými bylinami v úvodu a směs pryskyřic s mikroskopickým množstvím vanilky skutečně typově připomíná čistý parfém Shalimaru ve vintage verzi, jen koženější a lehce živočišnější.

Aaron Terence Hughes: Slut (2020)

enhle Aaron Terence Hughes je celkem veselá kopa. Strčil svojí špindíře do ruky pronikavý čistič koupelen s vůní jablka a hořce zelených citrusů a poslal jí, aby s ním uklidila zaprášený sklad papírenských potřeb, který z drtivé části zaplňují krabice čínských gum s umělohmotných jahodovým aroma. Jenže to mu evidentně nestačilo, takže jakmile skončila práci, poslal ji ještě naškrobit prádlo do nedaleké prádelny s lehce plesnivějícími zdmi.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 20. května 2022 23:50

slniecko peroxidova pani s ruzovou rtenkou, tlustou vrstvou rasenky, lesklou celenkou, barevnyma leginama a steklema s platformou, co zvyka zvykacku s otevrenou pusou a ma silny jizansky prizvuk. Zkratka dokonaly soulad vune a flakonu