Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 25. dubna 2022 21:17

Iris Torréfié (Guerlain) - suchý dřevitý kosatec (alias kosatcové dřevo), se suchým stříbřitě zeleným čajem a s vzdušně nakyslým nádechem. Postupně vše překryl lehoučkou vrstvou (jak z odklepnuté labutěnky) jemný pudr s malou příměsí nasládlého smetanově mandlového pudru s stopu cappucina. Univerzálně elegantní vůně.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. dubna 2022 22:36

The Perfumery: Taraq

Máte rádi původní frapinovské vůně nebo  se vám líbí Ayziadé případně rumová bowle s koktejlovým ovocem ze Cigar Rum? Pokud ano, tak podobný alkoholický koktejl najdete i zde, jen s přimíchaným šafránem. Ten z úvodní ostře bylinné nahořklosti v kombinaci s oudem a koženými tóny rychle změkne do semišova a odhalí pačuliově kořenitou růži s balzamickou ambrou v základu. Za mě zatím jednoznačně nejlepší vůně od Daniela Josiera, o to překvapivější je, že se jedná o vůni, vytvořenou pro parfémový butik The Perfumery Barcelona, které jen málokdy nějak vyčnívají.

Rosendo Mateu Olfactive Expressions: 4 Saffron, Oud, Vanilla

Je překvapivě přítulnou kořenitou orientálkou s oudem. Z koření po odeznění úvodního nesladkého pomerančového květu dominuje semišově nahořklý šafrán, doplněný najemno namletou teplou skořicí se špetkou muškátového oříšku a vzdušným kosatcem. Oud v základu společně s koženým tónem labdana, prašně zemitým pačuli a dřevem opravdu tak trochu evokuje staré knížní výtisky v kožené vazbě. To celé pak už jen jemně prosladí vanilka s balzamickou ambrou.

Online Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 03:55

wendulka 

...ten Taraq zní hodně dobře.

Mě by ještě od Josiera zajímala vůně 

Ambre Tabac

Le Musk

Orquídea

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. dubna 2022 11:40

Miru 

No ty původní mi teď zpětně už tak dobrý nepřijdou, spíš průměr. Ale tato mi za 60 eur za stovkový flakon přijde velmi dobře udělaná.

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 20:37

Patchouly (Eau de Toilette) (Etro) - na začátku se mihlo cosi, co nedostalo ani šanci se projevit - frontální pačuliový útok smetl vše, co by mu (byť jen hypoteticky) v cestě stálo. Žádné vlhko, žádný sklep - pačuli je svěže nasládlá, se suchým prachem v jemně prosáté suché hlíny, dokreslená lehkým tónem jemně olejového santalu. Pro milovníky a obdivovatele pačuli je Patchouly vskutku ztělesněný ráj.

Luna Tohle by mohlo být něco pro tebe.

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 27. dubna 2022 22:37

jerry No tak to zkusime!

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 28. dubna 2022 11:55

Luna zrovna ji prodávám (a omlouvám se, že si tu dělám reklamu)

Online Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 20:01

euridike

...zajímalo by mě, jak by jsi popsala krevní skupinu "0",

vlastně, spíše 0: Absolute Suede...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 29. dubna 2022 20:23

Miru 

Tu jsem bohužel nezkoušela... 

Online Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 30. dubna 2022 03:54

euridike 

...to jsem napsala jako přání takové, zvědavé... Chtěla bych také krásný, osobitý popis...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. dubna 2022 08:49

Miru

Já jsem zkoušela ještě RED+MA; je fakt, že složení 0 Absolute Suede zní dost dobře, taky bych byla zvědavá...

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 02. května 2022 20:56

Vivacious (Hiram Green) - suché fialkové listy a mezi nimi i pár fialkových kvítků, mezi které vpadl karafiát přepudrovaný výrazně hřebíčkovým pudrem. Po rozvonění nečekaný výlet do guerlainovského hájemství - Apres L´Ondée si dala rande s L´Heure Bleue a nasládlý karafiátek jim dělá křena.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. května 2022 22:41

La Via del Profumo: Tawaf

Všichni snad znáte ten zámek

Kde Šípková Růženka spí

Vane tam lehounký vánek

A trní se dotýká zdí

...

Princové z blízka i z dáli

své štěstí už pokoušeli

Ti z nich co zprvu se smáli

Pak s hořkostí odcházeli

(Marta Kubišová: Šípková Růženka)

Tawaf je zámkem, hustě obrostlým růžovým trním a keři s opojným jasmínem. Uprostřed nádvoří pomalu usychá hořký pomerančovník obklopený záhonem zeleně drhnoucích narcisů, pokrytých navlhlou slámou, která pod hřejivými slunečními paprsky přechází do příjemně živočišných tónů. Z otevřených okenic pod cimbuřím jako vánek pozvolna vstoupá vzhůru průsvitný obláček kouře z dohasínajícího krbu, u něhož se Růženka píchla o vřeteno a usnula věčným spánkem....

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 04. května 2022 13:25

Bohemian Orange Blossom (Atelier Cologne) - čistý parfém. Čerstvě naříznutá kůra z hořkého pomeranče plynule přešla do pižmově nasládlé a lehce svěží neroliovky. Jednoduchá a hodně povedená kolínská (ovšem s intenzitou a hlavně s výdrží čistého parfému) ve stylu moderní verze 4711. Evokuje léto ve Středozemí.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 04. května 2022 22:11

A Lab on Fire: Liquidnight

Večer v New Yorku je chladný, osvětlený neonovými reklamami, které se postupně rozsvěcují. 

Vane svěží vánek. 

U Central Parku zavírá stánek obchodník s bylinkami. Je to pár vteřin, co prodal pytlíček hořce peprné šalvěje a svazek sušené ovocné levandule poslední zákaznici, která si je ukládá do semišové kabelky. 

Zvony z nedalekého kostela společně s vůní kadidla upozorňují na večerní mši.

Dáma v mohérovém svetříku v jedné osvětlených kaváren zrovna dojedla vanilkový moučník...

Trudon: Aphélie

Je zprvu svěží růžičkou, která se ale záhy změní v růži voskově medovou a zelenkavě mýdlovou a začne pozvolna zarůstat břečťanem. Než pod jeho listy a mechovým polštářem zmizí docela, stihne se ještě proměnit v rybízově ovocnou. Černý rybíz moc nemusím, jelikož mívá dost často tendenci sklouzávat do bonparové až sirupové polohy. Tady se naštěstí drží ve své přirozené podobě. Poslední připomínkou její kořenité přítomnosti je vůně tonkově nasládlého santalu v základu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. května 2022 13:56

wendulka 

Liquidnight jsi vystihla skvěle...

A andry koukám taky. :)

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. května 2022 14:04

euridike 

No koukala jsem, že ji vlastně vnímám velmi podobně jako blackviolet. Jen já tam mám hodně zřetelnou tu ovocnou levanduli.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. května 2022 17:45

Ojar: Routes Nomades (Eau de Parfum)

Jednu dobu jsem podobně jako Fleur hledala dokonalé kadidlo. ať už to bylo klasické kostelní kadidlo v Encens et Lavande nebo s kořením v 10 Roam nebo v Reve d´Ossian. Routes Nomades je kadidlem z té druhé kategorie, posunuté ale orientálním směrem k Pohádkám z Tisíce a jedné noci a můj první nečekaný objev z letošní dubnové Paříže.

Šeherezáda dnes večer vypráví svůj další příběh v cypřišovém háji rozlehlého sultánova paláce. Noční vzduch je zprvu chladný a příjemně osvěžuje stejně jako ledový čaj s nastrouhaným zázvorem a kardamonem ve džbánu, jímž svlaží vyschlé hrdlo, aby mohla vyprávět dál. Hned vedle v křišťálové míse leží pár zralých banánů.

Sultán je ale nechává zcela bez povšimnutí. Opřený o kožené podušky, rozložené na mechovém podrostu, nasaje vůni teplého kadidla, které zapálila k vyprávění a fascinovaně poslouchá její měkce sametový hlas. Má v sobě totiž podmanivou živočišnost a nasládlou palčivost jako čerstvá skořice.

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 05. května 2022 18:57

wendulka tie Ojar majú strašne krásné flakóny....len keď si ja na sebe predstavím niečo z orientu ....mám vôbec skúšať?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. května 2022 20:19

slniecko 

Přesně to 15 ml balení edp v kombinaci s cenou rozhodlo, že jsem impulsivně v Sens Unique, když mi prodavačka dala většinu z nich postupně očichat, koupila. Navíc mají takový vychytaný držák, že když si pak koupíš od nich další jinou edp, dají se vrstvit.

Oni nemají jen orientálky. Určitě by se tam našlo i něco pro tebe.

Ona mi teda dala na papírcích vyzkoušet ty parfémové oleje a z toho, co mně zaujalo, i EdP, přičemž konkrétně ta Routes Nomades mi v téhle koncetraci přijde lepčejší.

Jinak každá ta vůně vyzní opravdu jinak jako olej a jinak jako edp.