Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:46

jerry Viď? Taky mě nebrala. Z té série se mi asi nejvíc líbí Madeleine, ale vlastnit ji taky nemusím. Dolce Acqua též jen líbivka.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:49

barbucha Nádherná, že? Ale šetřila bych na ni aspoň 3/4 roku

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:56

Korsičanka koukám MiJo, copak to máš zajímavého na sobě?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:59

Luna no určite tu:

https://akrofragrances.com/

ale google mi vyhadzuje aj myskino

https://www.myskino.cz/vyhledavani/?string=AKRO

ale radšej najprv vyskúšaj. Mne to priputovalo s vandrovacím balíčkom.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:59

alibi To víš, vyštrachala to zas prďola a je to těžce zakouřená kráska z exkluzivek od Jousseta. Asi podlehneme...,ale ta cena zase

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. října 2021 17:02

Korsičanka tak, ako hovorila moja babička, mať dobrý vkus je drahé , no.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. října 2021 17:09
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 28. října 2021 17:22
Reakce na Korsičanka:

Z té série se mi asi nejvíc líbí Madeleine, ale vlastnit ji taky nemusím.

​Tak tu akorát zkouším a mám z ní nachlup stejný dojem.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 28. října 2021 18:16
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. října 2021 18:38

Korsičanka to zní moc pěkně

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. října 2021 21:23

Borsari 1870

tak v prvom rade musím povedať, že tie miniatúrky sú ňuňu. A všetky na mňa pôsobili ako časostroj do detstva. Úžasné.

Cuoio

Nádherná staromódna vôňa! Najprv trošku alkoholový závan, potom malá troška kože, potom hladká zmes tabaku s ďalšími ingredienciami. Normálne ma to posúva do detstva, keď také nosili kultivovaní straší páni.

Glicine

Roztomilá ovocenka. Je to niečo medzi zrelými broskyňami, nektrinkami, a marhuľami. Potom už len sladne, ale decentne.

Gelsomino

Zase, zájazd do starých čias. Veľmi jemná tlmená zmes jazmínu, ylangu a narcisu (toho ylangu fakt minimum). Jemne živicový dojazd. Napriek ingredienciám mimoriadne krotká kvetinová vôňa, evokujúca teplo domova. Alebo teda mne evokujúca teplo domova.

Lavanda Alpina

Najprv jemný alkoholový závan, ktorý prejde fázou "zriedená alpa lesana" a potom už príde levaduľa s lesným ihličím. Krásne.

Giacinto

Hyacint. Výrazný, až do zelena idúci hyacint,ktorý je neskôr stlmený do decentnej polohy veľmi podobnou zmesou ako jazmín. Tipla by som si teda minimálne štipku ylangu a nejakú živicu.

Vetiver

Chvíľu ehm "vôňa zmaru"....no proste tu už hlava neprežila, ale nakoniec sa z toho vykľuje veľmi slušný kultivovaný vetiver.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. října 2021 22:36

Pierre Guillaume

16 Jardins de Kerylos 

Veľmi pekná figová vôňa, ktorá je doplnená krásnou kombináciou bielej broskyne a tuberózy. Drevo tomu dáva určitú hutnosť, ale je dobre vybraté, nevytŕča, len drží. Veľmi pekná, elegantná, pritom upokojujúca skôr dámska vôňa.

Linari

Mare Pacifico

Calone....ale okamžite....ja ho mám celkom rada, takže fajn. Spolu s morskými tónmi (čítaj "posolený Calone"). Je to milé. Pripomína mi to prázdniny z detstva pri mori, trochu rias, pokojná voda a mama nútiaca nás jesť zeleninu z krabičky (v tomto prípade tam bola rozhodne nakrájaná uhorka). 

Fuoco Infernale

Ok, tak more bolo ľahké s riasami a vodnými tónmi, oheň je ťažší. Je tu stvárnený živicami, ktoré sa zvyknú páliť, horkými tónmi kože, brezy a bylín a teplými skôr sladšími koreninami - škorica, klinčeky. Vo výsledku je to pekná, skôr ˇťažšia pánska vôňa. Nie je to výkrik originality, ale má to úroveň.

Pekji

Battaniye 

Veľmi pekný medový úvod. Pokračuje hutnými, ale ešte predsa len tekutými (asi ako poriadne hustý med) živicami a ambrou,a v celom tom lektvare pláva (alebo už pomaly tuhne do jantárovej kvapky....) pár jemne suchých, nos štekliacich ingrediencií, pôsobí to trochu ako poprašok popola s korením, ktorý sa nalepil na povrch ešte lepkavej tuhnúcej živice.

Hiram Green

Hyde 

No, brezový decht je krásna ingrediencia, ale je s ňou treba zaobchádzať opatrne. Tu sa pri ňom fajčilo a evidentne chytil. Nie, hodiť to celé do krbu nebol dobrý nápad, áno, horí to tam pekne, ale toto budeme vetrať ešte dlho. A aj tie polená, čo v ňom boli boli evidentne ešte vlhké.

Tom Ford

Sahara Noir 

Orientálna krabička doslova napchatá kadidlom. Je to skôr orientálne kadidlo, také, akým bývali cítiť všetky veci, čo otec nosieval z ciest po Indii, a samozrejme, kadidlo, ktoré počas letu v kufri prerazilo cez všetky "kadidlové" tyčinky a kónusy, takže potom všetky mali v sebe aspoň štipku tej vône. Ale toto je úplný koncentrát toho všetkého.

Škoda, že to bolo v tejto kolekcii, myslím, že keby to išlo do tej "vyššej", malo by to na trhu dlhšiu životnosť.

Fifi Chachnil

Roztomilý citrusový úvod, do toho romantické kvietky....potiaľto je to ten ružový flakónik. Ale potom sa ukáže šťavnatý tabak s ambrou a sladkými tónmi a celé to šupne do iného uhla pohľadu. Niežeby tam tá mandarinka sružou už neboli, to zase nie, ale tentokrát mlsajú s cigaretou v ruke a potmehúdskysa usmievajú. Tak by som povedala, že super vôňa pre niekoho, pre koho Habanita nie je dostatočne feminínna, ale bežné dámske vône sú mu nudné.

Areej le Doré

Cuir de Russie 

Krásny kvetinový úvod ku ktorému s pridáva jemný kožený tón. Spolu tvoria krásnu, zaoblenú noblesnú vôňu. Len pozor, farbí.

Reminiscence Paris

Tonka 

Nežná tonka uvedená na scénu medovými tónmi s troškou korenia. Potom už hlavne tonka s trochou vanilky. Veľmi pekná jemná vôňa, s výdržou, akurát sa drží tesne pri tele.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 29. října 2021 09:25

slniecko Korsičanka 

Já bych tu Kadine radostně unosila - je to po dlouhý době jedno z těch zjevení, na který člověk čeká... kdy si řekne jo, to je vono! Sedla by přesně... Ale nebudu radši ani pátrat po ceně, natož po flakonu

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 29. října 2021 09:44

barbucha 690 Euro, ulehčím ti to

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 29. října 2021 10:16

Korsičanka 

No výborně. Pročež zbytek vzorku házím z okna a navždy zapomínám.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. října 2021 10:33

barbucha 

...jooo, já se na tu vůni taky snažím nemyslet! Sice jsem ji nezkoušela(pod to okno bych si event. stoupla), ale složení skvostné, všechny reakce nadšené. Jen ty nechutný prachy...

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 29. října 2021 10:45

Miru 

Ani ne tak nechutný, jako nereálný. To nejde, no.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 29. října 2021 10:49

barbucha 

...já vím...

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. října 2021 11:55
Reakce na barbucha:

Korsičanka 

No výborně. Pročež zbytek vzorku házím z okna a navždy zapomínám.

​aaaaa....ak ho nechceš, tak ja to nutne potrebujem skúsiť!!!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 29. října 2021 19:27

Madeleine (Masque Fragranze Milano) - našlehaný teplý lískooříškový krém s velkou čepící šlehačky, který se postupně z oříšků začíná přiklánět k nedopečeným kaštanům. Přesto to není žádná "cukrárna plná zákusků". Gurmánka ano, ale není nijak sladká, odlehčuje ji takový zvláštní dřevitě trpký tón přecházející až do určité připálenosti (připálené kaštany?). Jako celek je to ale moc příjemné (byť na mou poličku nedosáhne).