Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:07

Nobile 26 Nobile 1942

...ach,

slast od prvního nádechu!..

...prachově vláčná, táhlá, delikátně přisprostlá

lékořice,

topící se v bergamotovomandarinkové, táhle vonné lázni,

do které se převrhnul šálek se silným espressem...

A protože jsem nenažraná, vymačkám tam k tomu silou hněvu celý pomeranč a mini oválné slzičky dužniny na prstech mi ulpělé

tam smetu taky,

a pak oškubu z kytice slamněnek jen jejich praskavě šustivá květenství, mezi prsty z gustem rozdrtím na prach a celou kompozici tímhle kouskem času dosolím...

...ach ano, dříve, ti panovníci -

ti měli život, který mi snad i nyní, po staletích koluje v krvi...

Prostopášné, křehké, vznešené, lahodně požitkářské.

Neotřesitelné, laskavé, nepřiznaně zranitelné,

vznosné.

Hrdost, umíněnost, ale i milost laskavá,

uklidňující...

Podprahově

delikátně průtahově osvěžující, ale pořád hebce vláčně mohérové,

delikátně pichlavé, ale pořád heboučké.

...a pod tím vším cítím prachovou vanilku,

něžnou, hustou, velejemně naovocnělou.

Ingredience uváděné v Nobile 26 rozvařit, rozmíchat, vyšlehat v hustou zlatavou pěnovou pastu a se zavřeným očima, s požitkem se začít epikurejským balzámem natírat a hladit...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:08

Korsičanka 

...tu už si nevybavuji moc. Ale řekla bych, že ne.

Chérie Rose mi jde k vůním, které jsem zmínila, ty mi naskočily hned

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:16

Miru Tak Yvresse tam pro mě snad nebude, z té jako Champagne se mi kdysi solidně navalovalo Šla pryč a dnes bych ráda ovoněla, zda se něco změnilo

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:34

Santal Pao Rosa Guerlain

...kůže.

Kůže matně černá, luxusně jemná, hebká na dotek, delikátně drhnoucí semišem.

Ale ne semišem koženým, nýbrž jakoby na povrchu z fíkových listů utkaným a onou zeleností i

zpočátku neviditelně dýchající.

A kouř. Antracitově zelenavý kouř, snad vetiver, k němu syrové dřevo, z jehož nitra vydlabou, jak zbytky duše, cennou pryskyřici...

A tmavě zlatavě vrzající kardamon, jenž by chtěl vydávat skřípavý zvuk, ovšem provzdušněná/nadýchaně olejnatá hladkost postupně rozpínajícího se ultra hedvábného oudu

(ano, pryskyřice už dostala svoji pravou podobu)

mu jeho případný nepříjemný zvuk znemožní.

Santal Pao Rosa sedí přikrčeně na kůži, ale intenzivně si sálá, téměř pálivě,

s chutí prodoutnávající tuhé kožené bundy, přehozené přes teepee z fíkových větví, kmínků,

i se zbytky benzínu či motorového oleje.

Absolutně lahodné.

Cool vůně.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:41

Parisian Musc Matiére Premiére

Hodně nehezká musková vůně. Příliš zelená, zeleně teplá, teple skleníková, teple namrkvovělá.

Brr

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 12:55

Patchouli Nobile 1942

Lahoda.

Kadidlo husté jasmínem a guajakem.

A samozřejmě syté kakaově hnědo zlatými pačuliovými listy.

A trooošinku vintage odéru, ale strašně příjemný je to!

Jak zapomenutá malířská paleta s ještě ne absolutně zaschlými barvami - takové to pastové mazlavo.

A zlato.

V téhle vůni cítím normálně 

zlato...

...pach zlata.

Vůně zlatého nátěru na sochách, nábytku, zlatých pohárů i zlatých těžkých šperků,

zlatých nákladných rób, pod nimiž dýchá dusné, delikátně luxusně špinavé živočišno...

Kůže, měkká, tlustá, sladce navlhlá, zmalátňující

Itálie

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 13:25

Jardins de Misfah Une Nuit Nomade

Růžový absolut, růžová esence - zahuštěno rozemletými a na vlhký teplý prach rozmělněnými mandlemi

s nano špetkou příjemně delikátně navalujícího šafránu.

Na můj vkus se vůně ale usadí v poloze příliš ovocné, něco mezi pomerančovo meruňovýmvým jamem a namalinovělým růžovým želé.

Asi nechci vonět jak sklenice lehce navinulé marmelády...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 13:42

Santal Austral Matiére Premiére

...nádherné...

Santalové hedvábí.

Lahodné tonkou rozpuštěnou v saténové labdanové tinktuře,

s lehkostí kosatcových květů, blyštícími se posledními děšťovými kapkami

a s vzdušností, jež kolem křehkých stvolů tančí při západu slunce...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 13:47

Miru 

Díky - a je fakt, že Le Cri de la Lumiere by pro Tebe nejspíš nebyla, je krásná, čistá, intimní, tělová, taková tichá a decentní a nenápadná, myslím, že Ty bys o ní ani nevěděla, tak nicotná by s Tebou a vedle Tebe byla. A ano, Vinyle by se Ti podstatou líbit mohla, jen myslím, že by pro Tebe možná byla trochu monotónní, je dobře, kvalitně zpracovaná a moc se mi líbí, jen mám pocit, že pro Tebe by byla zase "málo"...

... no a ty Tvoje recenze zase prostě a jednoduše ...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 13:54
Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 13:59

Miru 

Děkuji za pěkné počtení - ani jednu z vůní zatím neznám, ale díky tobě mám žhavé tipy na vyzkoušení.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 18:08

Miru Pane jo, ty ses rozjela Nádherné recenze na nové vůně Guerlain Asi umřu zvědavostí, než je vyzkouším.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:05
Reakce na Miru:

Parisian Musc Matiére Premiére

Hodně nehezká musková vůně. Příliš zelená, zeleně teplá, teple skleníková, teple namrkvovělá.

Brr

​Ještě jsem na ni snad nečetla pozitivní reakci, v poznámkách ze zkoušení mám napsáno prakticky totéž.

A jinak moc děkuji za všechny recenze. Jsem ráda, že ti to vyšlo s Nobile naslepo a ještě víc mě potěšilo, jak popisuješ Rose Chérie . Od okamžiku, kdy proběhla informace, že jde o poupravenou vůni French Kiss, začala jsem se obávat...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:06

euridike Moc děkuji !

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:17

jerry Martula Fleur 

...kuju

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 21. zaří 2021 19:20

Fleur To jsem ráda, že jsem s Parisian Musc udělala podobný závěr jako vy dvě. Ale to jejich kadidlo mi nedává spát.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 16:09

Vespero Jeroboam

Slast!.

Prachově pudrové nanohoblinky a mikrošponky v hedvábně mohérovém provedení

z pelargonie, jasmínu, grepu, bergamotu, z tlumené šťavnatosti žlutozeleného jablka, z křehce křupavé delikátní dřevité zelenosti cedru -

a tohle všechno voní zpočátku svěže, lehce, bezgravitačně a přesto plně.

Jakoby jste vůni nechali vsáknout do labutěnky na dámský pleťový pudr...

...po chvíli vnímám ztlumení svěžesti, ohlazení, jemné zahuštění pačuliovými listy v luxusně jemném živočišném(jasmín) provedení, jež jako něžný polibek, dosedá na kůži...

...na kůži velmi drahou, černou, lesklou, měkoučkou.

Kožená vůně v narkoticky měkkém fougere provedení s podprahovou, vláčně moučnou kouřovostí.

Do bezvládnosti omamující rajc

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 16:26

Oriento Jeroboam

Citronkově měkoučkatý, šafrán, jenž, protože je rozmlžený, tak velmi příjemný, slastný,

vláčně a vlhce prachově pudrový s téměř neznatelnými oudovými nádechy,

utápěnými v pěně ze santalu, růží, s temnotou pačuli a s z nitra pulsujícího tepla, pižma...

...yes, tohle je původní styl vůní Toma Forda!.

Živočisnot elegantní, zmalátňující, erotika high society

(je to jak změklý chromový plech, prohřátý tělem, jež na něm dobu sedělo a k tomu zbytky teplých citronů v ústech... Taková futuristická vůně, pižmově lehce, ale velmi příjemně navalující.

Mat špinavé žluti a tmavě pastelového antracitu, lesk nočních světel a ďábelských jiskřiček v očích)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 22. zaří 2021 18:00

Hauto Jeroboam

...tuberóza,

tueroza jasná a signifikantní, ale v pár vteřinách, jakoby se styděla, schovává se  a vykukuje zpoza rohu,

z prachu cesty, z prachu ne úplně suché hlíny, v níž snad pár kořenek rozsypaných a barevně vonné stopy rozmazané doztracena...

...a tohle všechno se velmi pozvolna rozmlžuje, vytrácí se přesné kontury, stává se těžko ohraničitelným...

...něco jak postupně blednoucí vzpomínky, které ani na sílu udržet nelze

Nakonec přichází světlo -

tlumený, ovšem nenápadně neustále zesilující jas jistého tepla.

Tepla zpočátku rostlinně nazelenalého, posléze zeleno ustupuje, téměř mizí a na pokožce mi zůstává lahodná vůně pižma růžovými okvětními plátky vyleštěného do skleněného lesku a hedvábné hladkosti, skrz níž dýchá křehké čisté živo těla

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 16:05

Fleur Korsičanka Tak já jsem nevěděla, že to má být poupravená French Kiss, ale bylo to první, co mi naskočilo. Podobnost v ní vnímám dost, i když je spíš jemnější, ne tak průrazná a ne tak sladká. Mandle jí posouvají trochu jinam a ke konci už se i ta podobnost vytrácí.