Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 16:04

Chypre Nobile 1942

...to znám...

Úplně jsem se zasnila, protože mi naskočila vůně Joop Femme, Venezia Laura Biagiotti...

(ještě mi jemně naskočí i 24Faubourg, Hermes, a trošinku, kdyby delikátně nahořkla jádrovým mýdlem i Allure EdP a Anonimo Veneziano)

...je to takové rozostřené, intenzitou umírněné/ ne devadesátkově řvavé a barevně okázalé.

Tahle vůně je spíše tiše elegantní,

elegantně svítivá nenucenou radostí.

Má v sobě ale i podprahovou okázalost, a pak

klid a jistou neotřesitelnost...

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 16:12

...jen z ovoněného peříčka -

Shamal Nobile 1942

...datlovou, téměř nesladkou, ale velmi hladkou hustou esencí nacucaná silná černá kůže, změklá vláčnou ambrovou nití.

(Dřeva?. Snad jen dřevitý prach sedající, kde ho napadne.

Kadidlo.? Snad jen ona kůže se zbytky návštěv svatostánků...)

((má to blízko k Mon Seul Désir,  a i jiným kvalitním koženým vůním))

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 16:22

Unheimlich WienerBlut

...začíná jak lehký drink gin s tonicem(

Jenže ve chvilince začíná houstnout a tmavnout tmavě hnědočervenou barvou kardamonu a přidává se dřevitost starejch, lehce trouchnivějících dveří se sem tam oprýskaným barevným nátěrem,

a pak mýdlo a kov - asi někdo olíznul oněch dveří panty a jejich kovová chuť mu evokovala i odér studeného automobilu,

a pak, v tom auťáku, asi tam byli dva mladí a prostě dělali to, při čem se totálně zamlží skla...

Nakonec mám na kůži vůni stáje skleněnkově provzdušněnou, takže vlastně

delikátní, lehce zvrhlou živočišnost schoulenou u přiotevřeného okna, vpouštějícího ranní vzduch -

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 16:56

Miru Shamal mi nepřijde podobný Mon Seul Désir

Miru, ty jsi nepřidala do recenzí tu black Sì EDP Intense - udělej to, prosím. Jeden z mainstreamů, jež se mi líběj' Jako - něco na té Mary je:)

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 17:53

Korsičanka 

...musela bych zkusit na kůži, no. To by se vidělo. Ale z peříčka se mi líbí moc - kůže se zaprášenými  datlemi 

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 18:00

Korsičanka 

...vždyť tam je, v databázi

Offline Korsičanka
Avatar
12865 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 18:13

Miru Já tam mám jen tu od Jerry:( Hele:

https://www.parfumanie.cz/database/detail/si-eau-de-parfum-intense-giorgio-armani

Ty vado, koukám na jinou vůni Ta tvoje černá je od Givenchy, že?

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 19:07

Korsičanka 

...tuhle vůni jsem také měla. Ale dala jsem ji synovi.

Líbila se mi moc. Ve srovnání se Sí Intense 2021, byla ta v černém flakonu jakoby více "třešňová", likérovější, nehořká. Ale na mně houby držela... Ale krásná je, to určitě ano.

Offline jerry
Avatar
9078 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 22:14
Reakce na Miru:

Chypre Nobile 1942

Tahle vůně je spíše tiše elegantní,

elegantně svítivá nenucenou radostí.

Má v sobě ale i podprahovou okázalost, a pak

klid a jistou neotřesitelnost...

​Vystihla jsi ji naprosto přesně

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. srpna 2021 23:39

19-69: Chinese Tobacco

Ano, úvodní sladce aldehydové tóny heliotropinu, prosycené růžovým pepřem a zázvorovou limonádou s bergamotem a citrónem v kombinaci se sušeným tabákem skutečně typově trochu připomíná Enigma pour Homme. Nicméně ona perlivost vezme rychle za své a zůstane kokakolový koncentrát, zahuštěný lepkavě sladkou benzoe a vanilkou. Tu naštěstí v základu krotí doutnající kadidlo s trochou oudu.

Jardin de France: Feu Primitif

Kdepak primitivní oheň, najdete v ní džbán s ledovým černým čajem s plátkem pomeranče, do něhož zamícháme větší špetku drceného pepře a kytici ambrových růží. Vřelost přichází až po rozvonění prostřednictvím páleného minerálního kadidla.

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 03:51

jerry 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 11:28

Miru Chypre Nobile je moc pěkná vůně. Užij si ji! Popsala jsi ji skvěle.

Offline blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 12:15

Dusita Paris: Cavatina 

Cavatina aneb óda na jaro. Svěží jako májové ráno. Bergamot, citrusově mandarinková kubéba a pomerančově dřevitý petitgrain, zelená právě rozkvetlá konvalinka. Pár okvětních plátků růží se vzdušnou tuberózou a jasmínem, ale jen jako bílokvětinový doplněk konvalinky. Dojem čisté svěži vůně posílí mýdlové aldehydy. Pak ještě vanilkový pudr a mošusové semínko. Krásná jarní květinovka.

Offline Biely kvet
Avatar
4035 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 14:01

blackviolet To vyzerá veľmi dobre.

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 15:02

Dalia 

...děkuji

Offline blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 15:09

Biely kvet až budu potřebovat jarní květinovku, tak tahle bude určitě v užším výběru. Navíc pěkně povlává kolem těla a má super výdrž. A to konvalinky osobně moc nemusím. Ještě jednu mám už dlouho vyhlídnutou Lace Garden. Taky pěkná jarní.

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 17:04

Woman in Gold Kilian

...pro mě velmi příjemná růže -

čerstvá, tlumeně šťavnatá, BEZ zelených stonků i lístků,

s hustou, nadýchaně olejovitou vanilkou, pouze mírně nasládlou,

a se skrytými podprahovými polštáři z mýdlových bublinek.

Pačuli celou vůni zahušťuje, resp. zahušťuje a uzemňuje všechny zúčastněné, ale ono samo se nijak signifikantně neprojevuje, čímž je kompozice, podle mě, nositelná a líbivá pro širokou veřejnost, nikoliv však lacině působící.

V základu pak se objeví tóny delikátních barevných dřev a koření - něco jako ochucený, velejemně kouřový plyšový vetiver.

Moc, MOC pěkné!.

...na mně, "dopr**lepráce" ale drží pár minutek

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 17:18

Ideal Oud Mizensir

...hééj!, trocha vůně z Paestum Rose - ty samé, těžké, tmavonachové růže i s tíhou všech smutnejch duší...

A pak pepř - vítr, vítr rozfouknuvší starosti a i slzy ze středu tváře do všech světových stran a pak ještě dál...

...a pak jablka. Fakt křupavý, žlutozelený jablíčka!

Podle mě tohle kouzlení má na svědomí sytě zlatý ylang, třpytivý šafrán a veselý laoský oud prorostlý zlatými, tenoučkatými plátky labdana.

Krásná vůně.

Lehký, zlatistý oudový dojem s ústy plnými rozkousaných zralých plodů jabloní, a jakoby jste, nejen chřípím, ale i pod zavřenými víčky vnímali vláčně prachovou luxusně nadýchanou mydlinkovost.

Jiskřivá vůně, jež vám na kůži přímo tančí...

...aby po určité době ztmavla, zklidnila se a utlumila, usadila se v křesle/na kůži a jen tak tiše, ale sebejistě,

hleděla...

(s mojí chemií - intenzita pitomá, výdrž tragická. ŠKODA)

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 17:50

Bois Datchai Maison Crivelli

...paradoxně ostružinou nasládlý, hladce černý čaj.

Lahodnost.

...a pak rozostřené šmouhy blíže neurčitelného koření a na hrubý prach rozemletých dřev - tohle všechno podprahově vůni relativně zdrsňuje a veledelikátně opikantňuje.

Protože jinak by celá kompozice byla nesmírně hladká, kluzká jak ledová plocha a

tak nějak vzorně nudná.

Takhle ale, díky přítomným dřevům a koření, má v sobě Bois Datchai lahodnost kříženou s příjemným škrábáním po zádech...

Vzdušně hutná, ultrajemně kouřová čajovka.

Přenádherná

Hermes

Online Miru
Avatar
13880 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 18:02

Reine de Nuit Byredo

...kadidlem špinavá tmavá tlumeně hutně šťavnatá růže,

decentně opikantněná šafránem.

Pačuli a rybíz vytvářejí dojem černého větru, líně se valícího prostorem a foukajícího studeným dechem růžovým květům do jejich hlubokého středu...

...tmavý černorybízový fresh juice se vsakuje do vysokých vrstev vytvořených z nesmírného množství tmavorudých okvětních plátků růží,

a kadidlo husté jak nesladký sirup svařený z horkého dechu a ledové šedi kouřového dýmu a

nasládlost těl - 

příjemná, měkká, rozmlžená živočišnost z ambry celou vůni navolňuje, zmalátňuje a krotí,

ovšem bez absolutního vlivu na její neochvějnou

stabilitu s něžnou křehkostí...

Audrey Tautou