Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 18:41
Reakce na blackviolet:

Biely kvet až budu potřebovat jarní květinovku, tak tahle bude určitě v užším výběru. Navíc pěkně povlává kolem těla a má super výdrž. A to konvalinky osobně moc nemusím. Ještě jednu mám už dlouho vyhlídnutou Lace Garden. Taky pěkná jarní.

​A majú aj 50 ml balenia, čo je fajn.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 25. srpna 2021 20:27
Reakce na Miru:

Bois Datchai Maison Crivelli

...paradoxně ostružinou nasládlý, hladce černý čaj.

Lahodnost.

...a pak rozostřené šmouhy blíže neurčitelného koření a na hrubý prach rozemletých dřev - tohle všechno podprahově vůni relativně zdrsňuje a veledelikátně opikantňuje.

Protože jinak by celá kompozice byla nesmírně hladká, kluzká jak ledová plocha a

tak nějak vzorně nudná.

Takhle ale, díky přítomným dřevům a koření, má v sobě Bois Datchai lahodnost kříženou s příjemným škrábáním po zádech...

Vzdušně hutná, ultrajemně kouřová čajovka.

Přenádherná

Hermes

Vzdušně hutná, ultrajemně kouřová čajovka.

Přenádherná

Hermes

... píšu si! A tu Chypre Nobile 1942 pro jistotu taky

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 03:29

marieu 

...jsou krásné. Obě

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 10:48

Les Saisons: Printemps - VC&A

Nahořkle zelená svěžest, která postupně vysychá a malinko zesládne. Lehká vůně bylinného charakteru. Spíše než jako tělovou vůni si ji umím představit jako příjemný bytový parfém.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 16:16

...po letech, jak ji vnímám teď.?. -

Vanilla Flash Tauer Perfumes

...hustá až hutná, ale nadýchaností odlehčená,

olejovitá lázeň z hřebíčku, okvětních plátků růží a skořice omývá jak vonný balzám

malou dřevěnou bedýnku vonící tabákem -

není to klasický humidor, ten luxusní, lakovaný s kovovým kováním a skleněným okénkem,

ale obyčejná, neopracovaná, nijak a ničím neošetřená krabička ze dřeva, do níž, do jejího vnitřku se za dlouhou dobu nasákl odér nejen doutníků ale i samotných tabákových listů, jež byly naměkčeny nesladkou ambrou.

A svrchu, každý milimetr čtvereční, pomalu, líným rozpínavým pohybem pokrývá lehce klouzavá voňavá tekutina...

...vším, všemi ingrediencemi, ať už jsou jakékoliv, prostupuje 

vanilka a jakoby celou vůni

flambovala -

vanilkově vláčně dřevitá, podprahově suchá a vlaze namýdlovělá vůně vám z kůže tiše ale neochvějně 

doutná...

...plamen ohně na začátku/konci(?) doutníku

než začne správně hořet, doutnat - ta vůně, chuť,

požitek.

A někde vzadu na patře si uvědomuji mikrozbytky hladkého pout pouriově koňakového pohlazení...

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 17:58

Miru Díky , byla jsem zvědavá, jak na tebe bude působit s časovým odstupem. 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 18:13

Fleur 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 26. srpna 2021 18:34

Miru Vyštrachala jsem starý vzorek, abych zkontrolovala ten tabák - a fakt tam je! 

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 27. srpna 2021 17:54

...technicky -

Chypre Nobile 1942

...bergamot, mandarinka, pomerančový květ v ideálním, téměř shodném poměru -

čerstvě lahodné, letně příjemně, umírněně osvěžující =

jasný začátek/hlava.

 Strašně mě na téhle vůni baví, že jako jedna z mála, pracuje -

má jasnou hlavu, srdce, základ.

A každá ta část je jiná, mění se v následující, překvapuje svými plynulými samozřejmými přechody z jedné fáze do další...

...a taky jsem přišla na to, že onen punc moderně starosvětské elegance,

starosvětsky moderní - a teď pozor!, ano - chypre roviny má na svědomí

styrax.

Styrax je zvláštní pryskyřice. Nevoní vyloženě pryskyřičnatě, evidentně orientálně.

Spíše ji, resp. ten styrax

vnímám  jako jakési tuhé ale provzdušněné zeleno s náběhem do dřevita. Jenže nejsou to rostliny, nejsou to dřeva, ani dřevnatějící stonky, "jen" prostě něco plně zeleného s vmíchanou hebce nakvětinovělou balzamičností. 

...takže v srdci tančí sofistikovaná aristokracie - vznosné držení těla styraxu i pevný úchop nedovolí ingrediencím z úvodu, aby udělaly chybný krok či se dívaly špatným směrem =

srdce.

No a základ.?

...vyšlehaný mýdlový krém s vetknutými pomerančovými květy a s vlhkým heliotropinovým pudrem velmi delikátně pikantně a velmi teple sálá z kůže.

A aby to nebyla nuda, žvýkačkově obarvená, oslazená, tlumeně šťavnatá a přidrzle rozpustilá tuberóza dobrovolně sama sobě do onoho čistého tělového krému 

pouští žilou vlastní životadárnou esenci...

Chypre dobře drží. 

Zkusila jsem během dne v práci parfém nepřiživovat a přesto jsem byla pochválena, že krásně voním.

I když sama uznávám, že to nebude líbivka a vůně pro každého.

Cítím totiž v Chypre Nobile 1942

jistou distingovanost, ovšem s vnitřním žárem...

A s tím si málokdo ví rady

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 28. srpna 2021 22:46

Prin: Saringkarn 

Vůně, která jako by sem přišla z lepších časů. Mnohovrstevnatá, vyvíjející se, bohatá, s dobrou projekcí a dlouhou výdrží a ne pro každého. Ambrová tinktura s teplým voskem, ovocně švestková, ale už s prvními stopami živočišnosti. Náznaky chypre a květin, které se budou rozvíjet. Kromě kůže a lesní pryskyřice pak dostaneme krémově ambrovou, trochu zakouřenou růži s větvičníkem.

Offline marieu
Avatar
4483 příspěvků moje polička 29. srpna 2021 19:39

Miru stačí se podívat na civilní i herecké fotky Anny Magnani, s "tím" si dneska taky leckdo neví rady a při tom taková krása. Popisuješ ji pro mě natolik dobře a sugestivně, že jsem nabyla dojmu, že se mi nemůže nelíbit . Ještěže jsem vykrvácela na výbavě do školy a školky natolik, že by bylo doopravdy nemravný kupovat si teď hned slepáka....respektive několik slepáků

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 29. srpna 2021 20:19

marieu 

...děkuji...

(takovéhle vůně já hledám, potřebuju...)

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 30. srpna 2021 23:12

Ella K Parfums: Lettre de Pushkar 

Pastelově růžová krémová vůně. Růžové okvětní plátky lehkou rukou posypané skořicí a šafránem. Trochu pačuli, jemňoučký dřevitý oud a hlavně sladká a balzamická vanilka. Celé je to takové jemné a pěkné.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 31. srpna 2021 17:41

Shamal Nobile 1942

...kadidlo.

Kadidlo dvě vteřiny semišem nezvykle příjemně obhroublé.

Ve chvilince však prachovatí velehladkým jablkem...

...jakoby z jablka a datlové pracharandy utkali hutný, hustý ale hedvábný koberec s povrchovou úpravou mohéru -

prostě vnímám lahodné gurmánské mikrochloupečky, velmi chutný pléd pokrývající,

zahalující kadidlo,

jenž se snaží skrz vzácnou tkaninu prodoutnávat a sofistikovaně hladit chřípí.

A v tomto vonném útvaru cítím i prachově dřevité tóny, které se po nedlouhé době přetaví v akcenty pudrově načokoládovělé...

Shamal není těžká vůně, ve smyslu sytá plná gurmánka.

Shamal je vůně plná, ale vzdušná,

chladivá a místy až pichlavě ostrá.

Má vrstvy, jednotlivá poschodí, jež se různě prolévají a protínají a vytvářejí tím dojem jisté nepolapitelnosti jednotného tvaru...

...možná právě jak noční vzduch nad horkou a pak postupně chladnoucí pouští...

Shamal má zvláštní konzistenci.

Není to prostorovka, tak jak si většina z nás pod tímto pojmem vůni představí.

Shamal voní z kůže jen do určité výše - drží tak do pár centimentrů nad pokožkou,

vytváří kolem vás jakousi auru, prstenec o síle max deseti čísel kolem každého údu.

...přesně jak onen svižný pouštní vánek, kopírující dunami rozkreslený a vymodelovaný povrch nekonečných plání,

a jakoby ten vzdušný posel přitáhnul až třeba z italských kanálů vodní kapky a ty vás nyní bodají do horkem rozpálené kůže a pokaždé při dopadu na vaše tělo zasyčí jak voda dopadnuvší na rozpálenou plotnu.

Ano,

"...datlovou,

nově/po vyzkoušení s mým vlastním teplem, krví, emocemi -

muskovo kadidlově chladivou -

téměř nesladkou, ale velmi hustou hladkou esencí nacucaná silná černá kůže,

změklá vláčnou ambrovou nití..."

Beru

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 31. srpna 2021 21:54

Strangers Parfumerie: Magenta Pop 

Sladké hrozny a borůvky, ještě k tomu s medovým voskem. Ale není to protivně ulepené, protože je to na začátku trochu zakouřené, pak osvěžené lékořicí a zelenými listy koriandru a nakonec rozmíchané v červeném víně. Jako protipól tady figurují tabákové listy, cedr a jemně živočišná kůže.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 01. zaří 2021 05:03

Malia Nobile 1942

...to znám!, někde už jsem to cítila.

Úvod a naskočila mi vůně Hermés Jour d´Absolu.

Meruňky a mandarinky. Navanilkovělé pižmo a velmi měkká nasládlost.

...jenže něčím delikátně pikantně nadrsnělé.?

Nejspíš kombinace pepře a majoránky vytvářejí dojem broušené kůže, semiše a sametu dohromady - konzistence i celé vyznění ovoce nepůsobí přeslazeně, ani ulepeně. Naopak - sofistikovaně živě, čistě...

...zvláštně čistě...

...protože vůně začíná pocitově tmavnout,

přes ocelově velmi tmavou zelenou, téměř černat,

a i chuť se mění...

...hlavně vetiver, pak i pačuli a větvičník ve formě tlumeného, antracitově lesknoucího se a pomalu táhlého, nadýchaně hutného sirupu

z Malie udělají temně elegantní, ovšem podprahově(zásluhou neustále přítomné ovocná roviny) rozpustile živou vůni.

Tabák.?. Yes.

Tabákové listy změklé máčením v oné svařené lahodně noir esenci,

drsně hladké jako když vám kočka olízne tvář...

Jakoby na vás hleděla žena v dandy stylu.

S distingovaným výrazem ve tváři, ale s provokujícími jiskrami v očích...

Když se vrátím ke zmiňované vůni na začátku - Jour d´Hermes Absolu - ta je sice pěkná, ale na můj vkus příliš kladná, vzorná, "slušná", po chvíli nudící.

Malia má na tváři černé šmouhy, umazané ruce, v hlavě tajemství a

svůj vlastní styl

(v kontextu vůně je barva flakonu  parádní...)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. zaří 2021 13:37

Miru Popis parádní, obrázek se mi teda nelíbí 

Offline jerry
Avatar
9011 příspěvků moje polička 02. zaří 2021 20:41

L'eau À la Rose (Maison Francis Kurkdjian) - ¨růžová růže s průsvitnými okvětními plátky pivoněk s lehkým ovocně nasládlým pleťovým pižmem. Připomíná mi hodně naředěnou Euphorii Blossom. Není to sice nic originálního, ale byla by pěkná - bohužel ji diskvalifikuje intenzita takřka nulová, výdrž jen o málo delší.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 02. zaří 2021 22:48

Etat Libre d'Orange: Soul of My Soul 

Nejhezčí je začátek s bergamotem a kadidlem, pak už je to jehličnatě dřevitá vůně se semišovým kosatcem, jenomže to dřevo dělá takový zvětralý dojem a jehličí je suché. V základu je vůně víc krémová, mýdlově pižmová a balzamická s tonkou.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. zaří 2021 04:54

Korsičanka 

Děkuji

...k téhle vůni je těžké najít obrázek. 

To není dílo pro fotku vzorňačky v kostýmku. A nebo jo, ale zase by musela mít v obličeji výraz, který bych potřebovala...

EDIT: 

...myslím si, že dost lidí by Malii označilo jako "divnou květinovku".

Jenže divnovůně potřebuje správnou nositelku, pak rozkvete tak, jak má -

na "mojí" ženě z obrázku pak Malia ukáže svoji krásu, osobitou dámu zjemní, aniž by se to jakkoliv tlouklo,

v ideálním poměru ji doplní...

A ta žena  z vůně "vytáhne" to nejlepší -

nasládlou zranitelnost(holé břicho, a níž), křehkou ženskost a současně sílu(místo svrchního oděvu pouze podprsenka, ale více méně sportovní), doutník v ústech(...to hell with predjudices and rules + erotická symbolika),

a mohla bych pokračovat dál, proč jsem vybrala tenhle obrázek -

protože je to jak jing a jang...

Prostě takhle ji vidím, takhle mi voní.

(ale jinak - jasné!, v pohodě!.

Každý vnímá vůni jinak. Já u dost lidí taky málokdy vidím vůni stejně jako oni, když přidají obrázek)