Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 03. zaří 2021 04:59

blackviolet 

...ta vůně má krásné složení, ale ještě hezčí název!..

Už jen kvůli tomu jménu by mě moc zajímala...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 03. zaří 2021 08:18

Miru No právě, složení a název mě taky nalákaly. Právě proto mě to trochu zklamalo.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. zaří 2021 12:07

Miru Já si zas vztáhla obrázek na sebe a říkala jsem si:"Probůh, když se mi vůně líbí, snad mě lidi takhle nevnímají?!?" 

Ale hezky ji vysvětluješ

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 09:29

BIJOU ROMANTIQUE - ELdO


... večer pod lampou a nad divadelní hrou...


T: Ježíš, to je blbý...

E: Proč jako?

T: Jsi to nečetla? Von ji miluje, vona to ví, ale dělá, že neví, zároveň miluje někoho, kdo neví, že vona ho miluje... Strašná břečka tohle...

E: Tomu se v některých kmenových kulturách říká romantické drama, brouku.

T: Proč mi říkáš brouku, když to oslovení sama tak nesnášíš? A ve kterejch kulturách?

E: No to se ptáš tý pravý, viď...

T: No právě že vim. Hele - když jsme u tý romantiky - co ta Bijou Romantique?

E: No to se ptáš naprosto vhod, dnes ráno jsem totiž přišla na to, co mi ta vůně evokuje. Vivienne Westwood a ty její grunge a punk modely, káro a spínací špendlíky a bohatě nakládané sukně s martenskami, nějaký ty šmuky k tomu, kýč a něco sladkýho v tý drsnosti, k tomu kočičí zlato - a stejně no cheap thrill. No a když už teda bižu - tak jo, to sedí, ostré, vysekávané korunky, co voní po citrusech a lehce škrábou pepřem, pak osazení z několika bylinných kamínků - a uprostřed cabochon, co se tváří řekněme jako opál, ale je to kokosová Ferrero koule, sladká, do vanilkova, do ovocna, do květinova, nic určitého, je to taková parfémová bling-bling záležitost, ale ďábel je samozřejmě v detailech - tohle kočičí zlato pro jednorožce s nadýchanou hřívou má haute couture střih, kdyby totiž ne, mohla by se s tím tak leda jít vyfotit Ari Grande - a to ona by šla, to jistojistě...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 09:32

HIBISCUS MAHAJÁD Maison Crivelli


Byla to chyba, velká, velká chyba...
Od první chvíle, kdy ji spatřil, věděl, že je to kráska.
Byl si tím jistý, nikdy nepochyboval.
Ale jak říkám - byla to chyba, velká, velká chyba.
Nemohla s tím nic dělat, to zjistila poměrně záhy, čas od času pak ještě měla tendenci mu říkat, že se plete, ale nechtěl jí naslouchat, vždycky jí na to s úsměvem řekl to svoje "ne ne ne ne ne...".
Tak to vzdala.
Věděla, že on na to stejně jednou přijde.
Přece si musí všimnout.
Že není kráska.
Že je zvíře...
... až se jednoho dne rozhodne vzít si jeho duši a naložit ji do sklenice z IKEA.
Hodí ji na dno, když sebou bude chtít tlouci o stěny, zasype ji drcenými semínky z rostliny abelmoschus moschatus, aby se utišila, pak ji nechá tonout v sirupovitě nasládlé rybízové šťávě, aby duše věděla, jaké to je - topit se v něčem sladce lepkavém... A nakonec až po hranu sklenice nalije růžový olej, sklenici zavře, zaklapne obloučkový uzávěr... A rázným pohybem zápěstí rozpoutá v té sklenici bouři, aby duše cítíla lehkou nauseu, jako tenkrát v dětství na řetízkovém kolotoči, aby věděla, jaké to je, když je jednomu mdlo k nevyslovení...

Ano, taková je to vůně. Růžově naovocnělá, čajová a pižmově sladká, je v ní závrať, lépe to říct neumím, nepotřebuju a nechci.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 09:59

euridike No toto, to je velmi sugestivně napsané ! Až půjdu někdy okolo, jistojistě vyzkouším.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 10:48

euridike  ...lépe to říct neumím, nepotřebuju a nechci.

Ale já chci...vyzkoušet Obě vůně. Klobouk dolů

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 14:48

Fleur Korsičanka 

Díky...

&

Přinejmenším HIBISCUS MAHAJÁD doporučuji vyzkoušet, myslím, že ta by se mohla opravdu líbit i vám...

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 14:50

ARCHIVES 69 - ELdO


Je to vlastně až děsivě jednoduché.
A zároveň mnohem složitější, než si kdy myslela.
Koupil si kvůli ní Slabost pro každou jinou pláž a Cit slečny Smilly pro sníh, naslepo objednal dvě balení toaletní vody, kterou mu doporučila, telefonoval si s ní několik hodin denně, měl s ní svatou trpělivost, když ona udělala nějakou strašnou chybu, tak jí nic nevyčítal, dokonce občas řekl "promiň, byla to moje chyba, omlouvám se".
A podle ní to nebyla láska.
Protože tohle pro ni nebylo důležité.
Podle takových věcí se nikdy nerozhodovala...
Rozhodovala se podle intuitivních a impulsivních nápadů, o nichž mu odmítala říkat a vysvětlovat mu je, čas od času někam zmizela /nebo alespoň vyhrožovala, že to udělá/, dokonce mu jednou řekla, že teď už je na to sice pozdě, ale kdyby jí hned na začátku řekl, že má kartičku do Makra, tak by to úplně změnilo její pohled na celkovou perspektivu jejich vztahu.
A on nezdrhnul.
Pořád tam byl.
Možná to fakt byla láska.
Těžko říct.
Někdy se prostě věci tak zvláštně, nečekaně sejdou.
Všechno dobré se na nich zdá být špatně - a naopak.
Jako v téhle vůni.
Zlámané listy pepřovníku, temné a zelenavě hrubé, bože, jak já je nemám ráda, kafr, větrový a iritující, sakra, jak já tenhle odér nesnáším, švestky, jasně, ty miluju, no a co, tak je miluju, ale tady si proti nim taky klidně něco najdu, ano, už vím, to totiž nejsou opravdový švestky, to je jen růžová zmrzlina z Puro Gelato, cha, takže nic pro mě, černé a suché kadidlo se do téhle kompozice ale vůbec nehodí a ta pryskyřičná tenata pačuli jsou vyloženě k smíchu, cha a ještě jednou cha...
Fakt mi to věříš...?
Ne, já vím, že ne.
Já tu vůni přece miluju.
Všechno je v ní špatně.
No ale stejně...
Stejně je to soul of my soul, ta černá duše mé černé duše, for alltid.  

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 15:44

euridike 

Archives

...nemilovalal ho, měla ho jako náhražku, přestupnou stanici. A on byl v podstatě ubožák, slaboch. Ne ve špatném slova smyslu, ale pro ni, pro její osobnost. Proto to nemohlo fungovat.

...si myslím já.

Hmmm, čtu Tvé recenze odzadu a

jakoby slečna z Archives, resp. recenze na Hibiscus Mahajád bylo pokračováním konání té slečny z A. ...?

...a Bijou.? Ta holka říká sarkasticky/ironicky + blahosklonně "brouku", protože komentuje něco, co (a nechápe že někomu není) je nad slunce jasný(až ji ta trivialita uráží).

Píšeš krásně!

(ale asi ani jedna vůně pro mě nebude. I když na ten Mahajad už jsem také koukala. Podle mě bude pěkná, ale ne pro mě, no...)

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 16:06

Miru 

... ta holka z Archives 69 prostě jen nikdy nebyla schopná a ochotná uvěřit, že on ji miluje, nikdy mu nedokázala, možná ani nechtěla, věřit, takže to mezi nimi raději všechno zabila, protože to bylo jednodušší...
... a  s tím sarkasmem v Bijou máš samozřejmě pravdu...
... a pravdu máš i v tom, že asi ani jedna z vůni by nebyla pro Tebe, ale řekla bych, že Hibiscus by i pro Tebe mohl stát alespoň za vyzkoušení...
... a děkuju !!!

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 16:10

euridike 

..oukej...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 06. zaří 2021 17:28

euridike 

Mimochodem - je nějaká vůně, která Tě poslední dobou dostala, že jsi si ji koupila nebo hodláš co nejdříve koupit.?, a která.?.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 09:05

Miru 

Kolik máš času na čtení? :)


No - mohla bych mít i krátkou odpověď - musela bych hodně hledat ve vzpomínkách, abych se dobrala toho, jaký parfém jsem si naposledy koupila, resp. u kterého jsem si při zkoušení řekla, že bych ho fakt chtěla...

A delší odpověď - nevím, čím to je, ale mě v posledních týdnech, možná i měsících, fakt nic moc nezaujalo - tak třeba teď naposledy jsem zkoušela Twilly Eau Ginger Hermes, Sabbia Bianca Profumum Roma /starší, ale neměla jsem ji prozkoušenou/, Escentric Molecules + Iris, Synthetic Jungle FM, Médie Trudon, Dolceacqua Masque Milano, Phtaloblue Tauer, Petite Cherie Goutal, Celebes Wood Mizensir - no to jen co mě teď tak napadlo... Snad jediné, co mě zaujalo, byla Yellow Rose Incense Bohoboco, přinejmenším zajímavá, ale nemám ji dobře prozkoušenou. Nicméně - a to Tě asi nepřekvapí - pořídila jsem si vzorek LIgno Jeroboam - a ano, je krásná, nádherná, ano, tu bych brala... A těším se na Kyoto Diptyque, to jsem dost zvědavá, na nového Forda, i když asi nebude pro mě, jsem zvědavá na Lili Fantasy JHaG + Young Rose Byredo, do té vkládám nějaké naděje... Ale jinak... Já nevím, třeba je to mnou. Tak nějak mě  nic moc nebaví a nevím, čím to je... Jo! Na ERL Sunscreen Comme des Garcons jsem zvědavá, tu chci zkusit, značka + konvalinka ve složení mi dává naději, kokos mi je teda zase trochu bere :);

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 16:02

Miru euridike Vy dve sa tak dobre čítate! Niekedy musím aj viackrát čítať a rozmýšľať.....Ale to ma práve baví. Ste obe super.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 19:05

Biely kvet 

Díky, fakt jsi mi udělala radost...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 19:40

euridike 

...čtení od Tebe?.

Bez omezení...

Hm. Nepřekvapuje mě to - Ligno...

A zbytek - dám to stručně - ano, máš pravdu, ty(skoro všechny) zkoušené vůně mě prostě nebaví. Nic v sobě nemají. Jako by neměly vlastní duši. Jakoby to byl jen takový vonný více či méně líbivý obal.

No asi mě baví jediná zkoušená:

Chypre Nobile 1942.

Opakuji se - má snadno rozpoznatelnou hlavu, srdce, základ. 

Umí reagovat na rozpoložení těla, mysli, duše - někdy si v ní slastím, někdy mi leze na nervy, někdy se divím, co na ní mám.?., a někdy mám pocit, že déle jak den to bez ní nevydržím.

To je opravdu vyvedené dílo!.

Pak je velmi dobrý Shamal. U toho mě nadzvedává akorát cena...

Děkuji moc

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 19:41

Biely kvet 

...kuji

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 19:44
Reakce na Biely kvet:

Miru euridike Vy dve sa tak dobre čítate! Niekedy musím aj viackrát čítať a rozmýšľať.....Ale to ma práve baví. Ste obe super.

​podpisujem sa pod toto aj ja, vylepšujete mi svojimi recenziami náladu, dobre sa to číta.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 07. zaří 2021 20:10

Miru Nechci plašit, ale na oficiálním webu značky už Chypre Nobile 1942 není a vůně prý chyběla i v posledním objednávkovém listu do Vavavoom. Může to znamenat dočasný výpadek, ale i konec výroby...