Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. února 2021 16:58

Fleur oj, to mi nepřipomínej, od jisté doby k tomu svému číslu nechci přičíst ani rok. Ale moc děkuji.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. února 2021 17:09

Phtaloblue   (Tauer Perfumes)

 Je jak voňavý dárkový balíček s kolínskou a pečlivě zabaleným mýdlem.                                              Na chvíli mě přenese do staré mýdlárny, kde se v kotli vaří mýdlo a kolem je spousta voňavých ingrediencí a hlavně bylin, sušených i čerstvých. Jejich svěžest otevírá vůni, jako ostrou kolínskou, jako silný životabudič po ránu. I přes veškerou jejich svěžest, tam někde pod tou voňavou smrští cítím jádrové mýdlo. Poctivé, žádná průmyslová výroba. Podezřívám z toho pomerančový květ, ke kterému chemik přidal ještě pár kapek ylangu, vše v surové, neuhlazené podobě. Možná i proto působí trochu těžce i trochu starosvětsky. Vzpomínám, jak vonělo babiččino prádlo ve skříni, úhledně poskládané do komínků. Vůně má svůj vývoj, takže současně v ní nacházím i oceán a cítím vlahý slaný vzduch nad jeho hladinou.                                                                                                                                                           Ke konci, kdy už ztrácí svou sílu, zůstává jen jemná sladce-slaná stopa s vůní jehličí.            

          

Offline jerry
Avatar
9037 příspěvků moje polička 16. února 2021 19:37

janejane 

Ráda tě zase po čase "vidím"...a ještě radši čtu

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 16. února 2021 21:22

janejane Strašně dlouho jsem o ní přemýšlela. Zkoušela jsem ji zároveň s manželem a líbila se mi na obou, i manželovi. Nakonec to nějak vyšumělo, ale možná po tvojí recenzi se k ní ještě vrátím. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. února 2021 21:49

jerry Diky, jsi milá. Bohužel nejsem psavý typ a vždycky se tím tak trochu potrápím. No, co už...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46110 příspěvků moje polička 16. února 2021 21:54

janejane ale žádné trápení z textu není zřejmé, je to hezké. a já jsem na ni zvědavá a doufám, že se bude v dohledné době kde zkusit...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 16. února 2021 23:45

Niche coffeenazzi scent?

(Meo Fusciuni: Little Song)


Kdo hledá parfém s vůní kávy, která se hned nepromění v příliš sladké cappucino, je tu správně. Minimálně mezi 20. a 40. minutou (měřeno mou pokožkou). Nahrubo rozemletá zrnka kávy a nic jiného? Skoro.

Přece jenom je přítomna určitá sladkost. Vůně se zaobluje tak dlouho, až ji spolkne pižmo... ale pojďme to vzít od začátku.

Poté, co si alkoholovo-chemická směs sedne (1-2 minuty), otevírá vůni čerstvě umletá káva se zázvorem. A to celé uhlazené a zaoblené bergamotem (jako u Devine Bergamote od The different company). Pepř? Ano. Dá namíchané kávové směsi trochu šťávu. A i přesto zůstává celek zaoblený, hladký, harmonický.

Postupem času bergamot v pozadí ustupuje okvětním listkům růže. Vůně kávy přebírá otěže. A sem tam z pozadí problesknou balzamické tóny. Tabák se projevuje jen velmi decentně a podtrhuje vůni drcených kávových zrn (5. až 10. minuta). Zázvor je nyní utlumený, jakoby za průhlednou stěnou z oleje. A po chvíli zmizí. Strjně tak pepř, který se jakožto fixátor stará o výdrž a intenzitu.

Asi po 20 minutách kávový rituál vrcholí. Barista již obřadně napěchoval páku a pára vytlačila v mžiku z umleté kávy silnou vůni espressa. Káva je sice lehce oslazena, kompenzuje to ale lehce zhrublý vetiver. Takže vůně vydrží pěkná ještě dalších 20 minut. Poté sládne, sládne a sládne. Typický výraz vetiveru se ztrácí v sílícím květinovém tónu. Ale žel už nejde o růže ale indiferentní květinovou sladkost, spíše temnější.

Po celou dobu (60 min.) zaoblená vůně se začíná podbarvovat balzamickými tóny. Po 80 až 90 minutách začíná vůně lineárně slábnout než pižmo zcela převládne. V duchu písně kávu si osladím o trochu víc někdo mezitím do kávy nasypal až příliš cukru a nalil příliš mléka (včetně napěněného klobouku). Na stole stojí slabé přeslazené cappuccino a ve vzduchu je už jen jemný opar pižma.

Uvedená cibetka (animálni tóny) ani kůže (labdanum absolue) se na mé kůži neprojevili nebo jen nepostřehnutelně.

Závěr: pěkná zoblená vůně kávy s permantně přítomným květinovým tónem na pozadí. Dobře vyvážená, vybraná, nositelná. Jen možná až příliš líbivá až podbízivá (díky květinovým podtónům). A při opakovaném nošení až obtěžuje (stejný důvod). Zrnka jsou semleta, presso se ale zvrhne v kapučínko. Nic pro kávonácky a kafašisty. Parfumér je Ital, tak mu nelze nic vyčítat. Výdrž 4 až 5 hodin, ale za mne stojí za to jen ta první!

#niche #unisex

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 17. února 2021 09:55

janejane Renusatko  Taky se mi líbí a dezén flakonu mi nevadí. Andy zřejmě nabral jiný směr a je to jen a jen občerstvující.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 17. února 2021 12:45

Korsičanka euridike teena-s děkuju

jj. konečně mě zas něco hodně zaujalo

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 17. února 2021 12:46

janejane jé, ty o ní píšeš tak pěkně (Phtaloblue) ... a mně se KRUTĚ nelíbí :D

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. února 2021 17:41

janejane 

Ani nevíš, jak mě těší, že se Phtaloblue na tobě předvedla ještě lépe jak na mně. A to jsem přesvědčená, že jsem dopadla líp než většina zdejšího osazenstva.

svěženkář 

Hm, tak na Little Song se budu muset kvůli té kávě podívat.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. února 2021 18:19

Parfum Prissana: Mohragot

Tyrannosaurus Rex od Zoologist má bratříčka. Mohragot stejně jako on rád chroupe zeleň s bobkovým listem a drcený černý pepř. Spokojí se s přezrálým banánem i jasmínovými kvítky, no v jeho DNA už projevuje přirozený instinkt dravce, takže občas v džungli jurského světa vypráší hřebíčkový kožich i orangutanům a nějakého zahryzne. Před bahenní koupelí ovšem dává přednost válení se na skořicově prašné zemi.

Ricardo Ramos: Matcha Nono

Než tradiční čajovkou je opravdu gurmánkou, kdy k miniaturnímu šálku zeleného ledového čaje dostanete třešňový lokum a k němu pistáciovou tyčinku Deli s netradiční bíločokoládové polevě. A všechno je to zahalené v nadýchaném obláčku bílého pižma. Kdybych vzorek neměl cedulku, pocitově bych ji zařadila nejspíš k Micallef, protože tohle je sice celkem originální, nicméně na můj vkus už dost líbivé.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 17. února 2021 23:42

LM Parfums: Sensual Orchid extrait 

Sladká gurmánka umíchaná z mandlového krému s vanilkou a pokapaná mandarinkovou šťávou. Ale je to také bílokvětinová vůně s jasmínem a pudrovým otočníkem, ze které vykukuje fordovská orchidej. A do třetice tropický ovocný koktejl s kokosem a ylang ylangem. Sladká delikatesa na občasné mlsání, třeba večer na pláži v malém dřevěném baru.

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 18. února 2021 15:37

alibi veľmi sa mi páči ten odpich od starých dobrých klasík.

Korsičanka to je pud sebazáchovy! Tie bielokvetinovky by si podľa mňa ocenila!

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 18. února 2021 15:52

slniecko Já je všechny znám, Luci. Jen ta poslední mi ještě schází. Ale mám teď nějakou návratovou náladu Takže Guerlainy, Francesca, Lutens a tak. Jen ta Annette mě zvedla ze židle.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. února 2021 16:05

Prin: Eshu

S. vždycky přesně věděla, co od života chce. Nebo si to alespoň myslela do chvíle, než ji cestu zkřížil L. Byl vysoký a měl mohutná ramena od těžké práce. Jeho světlé vlasy připomínaly barvu zlátnoucího sena a kožené kovbojské boty měl zaprášené od popela a rezavého jehličí. Oči mu ambrově zářily a dech mu voněl po tabáku, který občas žvýkal. Všimla si toho hned, jak se k ní naklonil, aby ji pozval na sklenku koňaku. A dovedl se usmát tak, až ji píchlo u srdce. Jeho úsměv měl v sobě totiž sametově skořicovou vřelost...

Online Miru
Avatar
13862 příspěvků moje polička 18. února 2021 19:10

...jak tak ze zoufalství zkouším znovu x vzorků, co mám doma v krabičkách, tak mě teď(přestože jsem ji už zkoušela)

hodně chytila -

Ligno Jeroboam

...pižmo.

Živočišné.

Delikátně přisprostlé ale hebké, něžné, a nesmlouvavé...

Plné.

Delikátně kouřové.

Pižmo utopené ve změklých pryskyřicích.

No, změklých, spíš v bezvládných, postrádajících gravitaci a hlavně vlastní vůli...

...nadýchaná hutnost, pružná oblaka, tichá intenzita...

...jenom hebký dech se zbykty chuti po winterfresh s bylinnou příchutí a

pak už jen

slast.

(...prý, že co to je.?

A já na to, že no, co na to říkáš.?, líbí se Ti to.?

"No, je to zvláštní..."

"...jako jak zvláštní.? Divný, vošklivý nebo jak.?!.."

"Je to prostě jiný. Takový..."

"...živočišný?, já na to.

"Jo. Takhle voníš, prostě šu***í ale jemný, a cítím to tady. Tady všude, kolem Tebe...")

 Někdy píšu do vzkazu,

že posílám pusu. Takovou malou, bezvýznamnou...

...měkkou, vláčnou, vlhkou, horkou, dlouhou a hladovou...

Takže vlastně lžu...

...a líbí se mi to

(Michele Morrone. Znáte, že jo...)

Offline Fleur blogger
Avatar
6093 příspěvků moje polička 18. února 2021 20:39

Miru Když tak čtu, co jsi napsala (a fakt mě to baví číst ), tak se mi vynořuje vzpomínka z mládí.

Měly jsme s mladší sestrou společně džínovou propínací sukni áčkového střihu, maminka nám ji přivezla ze služební cesty do Maďarska, ale peníze měla jenom na jednu, tak jsme si ji se sestrou spravedlivě střídaly. A jeden z našich kamarádů pak na nějakém večírku poznamenal, že každá z nás tuto stejnou sukni nosí úplně jinak; zatímco já ji mám zapnutou do posledního knoflíku, moje sestra na ní má zapnutý jediný knoflík. Byla to pochopitelně nadsázka, ale ta podstata naprosto odpovídala skutečnosti.

A proto také vím, že Ligno Jeroboam ani nedávám na seznam vůní, které bych chtěla vyzkoušet .

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:00

Lancôme Jasmins Marzipane

Svůj popis po prvním zkoušení jsem sem už dávala v létě a nechávám níže, ale teď po navonění z flakonu to musím upravit a doplnit.

Jasmins Marzipane je - na mně, a pro mě - krásná. A to ještě ani není její čas, myslím, že v létě mi teprve ukáže co umí. Dvěma slovy - máslový jasmín. Máslo, jako to, co se maže na chleba. A jasmín, ten, který nedusí, nebolí z něj hlava, vzdušný, smyslný, romantický, bílý. Kromě toho vnímám svěžest ve světle zelených odstínech a stopu dřevitosti. Sice je to vůně nežná, ale je dost silná. Vlastně jako všechny vůně Lancôme, které jsem zkoušela. Můžeme si říct, že ta, pardon, lavojebalka je tuctová a nelíbí se nám. Ale musíme uznat, že je s citem navržená, dobře zpracovaná a všichni kolem nositelky ji cítí. A obecně se líbí. Ty samé kvality vnímám i v Jasmins Marzipane, jenže tady jsou navíc poctivější ingredience. Je plná, kulatá a ženská. Občas připomene dospělou verzi Pure Poison, občas ohlazenější a dozrálou Fleur de Lalita od Dusity. Dostala mě, je mi rovnocenným partnerem a vítaným společníkem. Mám pocit, že Muž (ano s velkým M) se musí zamilovat do ženy, která ji nosí. Protože tohle je esence ženskosti; ženské energie, křehkosti i tvrdošíjnosti. Naprosto dokonalý flakon je už jen sladkou tečkou za tím vším.

Tahle vůně je zvláštní v tom, že zblízka se mi až tak nelíbí, ale zanechává za sebou strašně zajímavý až bych řekla návykový závoj. Hned ze začátku to jsou osmdesátky, pecka ve stylu jasmín - tuberóza; bílá nálož s dřevem a jen trochu sladkosti. Ty dvě hysterky však chvíli necháme dýchat do pytlíku a ony se uklidní. Po čase se dostane i na lehce pudrové tóny. Celek je o maličko kyselejší, než preferuji, ale vůně je to krásná, taková provzdušněná. Hlavní podstata je po celou dobu květinová, ne jedlá, prostě víc jasmín než marcipán. Nosila bych ji ráda. Jestli je to ale na koupi flakonu zatím nevím.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 18. února 2021 21:02

Parfum d'Empire: Corsica Furiosa 

Korsika v létě. Pryskyřice mastix, vysušené dřevo a kupky sena na louce. I mech v lesíku ztratil vlhkost. Slunce zahřívá zemi, tráva, byliny a luční květy vydávají teplou vůni, která medově a semišově sládne.