Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:29

Strangers Parfumerie: Cigar Rum

Naprosto souhlasím se slnieckem. Tohle je rumová bowle se zkaramelizovaným ovocem v misce na stole z dubového dřeva. Kromě obvyklých koktejlových třešní obsahuje i červené hroznové víno a pár švestek. Cigarety v podobě popelníkového vetiveru se však rozhodně nemusíte obávat. Spíš jen společně s ambrou dodává dubovému dřevu typově podobnou pryskyřičnatou zakouřenost, jakou můžete znát z Apple Brandy. A je to i ambra, která stojí za pozornost. Kombinací s mořskými řasami a koženým labdanem totiž navozuje dojem hořkoslané balzamické ambergris.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. února 2021 09:31

wendulka 

...to vypadá parádně

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 11:50

Miru

Na Prina mi to přijde sice už trochu "líbivý", ale dobrý to je.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 21. února 2021 11:55

wendulka 

...mně na tom je sympatický, že tam přidali dřeva a ten vetiver a ten to podle mě určitě ozvláštňuje a není to trapná ovocenka..?.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 21. února 2021 12:06

wendulka To zní skveěle, pan Prin Lomros drinky umí! A nejen ty.

Jako původní řada Strangers byly taky trochu "líbivky", ale řemeslně skvěle udělaný a autentický Bigarade, Ember...).

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:03

Night Fighter

Hra k táboráku: vymysli příběh, ve kterém použiješ slova "bledá luna, mýdlová lilie, kafrový karafiát, kožený jazyk, vyuzená košile, hřejivý záchvěv, jehličnatý dým".
Ani bledá luna neměla tak namodralý nádech jako tváře náměsíčné dívky, která vyšla do zahrady, kam ji přivábila uklidňující vůně mýdlové lilie a znepokojivé závany kafrového karafiátu. Pokojný šelest noční zahrady však narušil vetřelec: to bloudící tramp, jemuž se únavou kroutily i kožené jazyky u kanad, zahlédl v noční tmě klopýtající světlou siluetu. Sevřel ji ve své náruči a dívku s nosem zabořeným do jeho vyuzené košile prostoupil hřejivý záchvěv tepla. Svého zachránce si však prohlédla až poté, co úplně procitla - u ohně, který pro ni na kraji lesa rozdělal a z něhož do jasné noci stoupal jehličnatý dým.
Hm, to byla ale hloupá hra!
Dobře, tak jinak.
Hra pro parfémáře: vymysli vůni, ve které bude aristokratická odtažitost mýdla, lilií a karafiátů spolu s plebejskými tóny animální kůže, uzeného kouře a palčivých bylin.
Voilà, Night Fighter!
Hm, dobrý, ale bude se tím chtít někdo vonět?

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:08

svěženkář Recenze On the road se krásně četla!

A těší mě i recenze a objevy ostatních; wendulka a její reflexe Strangers Parfumerie, slniecko s přehledem BDK; omlouvám se všem, které nestihnu explicitně zmínit.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:12

Fleur Já to tady jen tak zlehka zašpitám - já jo! Na mě voní skvěle 

edit: to špitnutí je k Night Fighter

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:15

Fleur 

Vonět asi ne, ale podle toho, jak ji popisuješ, bych tu Night Fighter pro pobavení zkusila.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:18

wendulka Na mě je to hlavně pikantní karafiát s trochu dekadentním vývojem

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:21

prďola Já ti to věřím, nemusíš špitat , tahle vůně zřejmě bude na každém fungovat úplně jinak. Ale já tam opravdu mám tu vymydlenou dámu v květinami provoněném hedvábí, která se najednou ocitne v sevření vyuzené kůže. Pořád k tomu fascinovaně čichám a připadá mi to nepatřičné .

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:23
Reakce na prďola:

wendulka Na mě je to hlavně pikantní karafiát a trochu dekadentním vývojem

​A ten karafiát mám spíš hřbitovní, nebo výstižněji kremační (pořád se mi tam tlačí to uzené, oheň a kouř).

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:26
Reakce na svěženkář:

wendulka To zní skveěle, pan Prin Lomros drinky umí! A nejen ty.

Jako původní řada Strangers byly taky trochu "líbivky", ale řemeslně skvěle udělaný a autentický Bigarade, Ember...).

​Bigarade byla donedávna jediná, kterou jsem od něj znala a přiznám se, že ta mě oslovila asi nejméně. Na můj vkus až příliš linerární. I když s tou autenticitou musím souhlasit.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:27
Reakce na prďola:

wendulka Na mě je to hlavně pikantní karafiát a trochu dekadentním vývojem

​Mi to pak někdy předvedeš názorně.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:27
Reakce na prďola:

wendulka Na mě je to hlavně pikantní karafiát a trochu dekadentním vývojem

​Mi to pak někdy předvedeš názorně.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:32

Fleur Na štěstí tam nemám nic animálního, to bývá na mojí kůži v naprosté většině děs. Ale ani vymydlenou dámu. A nejlepší na tom je, že jsem vůni kupovala naslepo a doufala jsem, že na mě bude vonět podobně jak ji popsala slniecko . Je moc fajn, že jsou tu i ty "varující" recenze

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:34

wendulka Jasan! Já si taky ráda na jiných oňuchám, jak krásně může vonět třeba pižmo nebo cibetka, když k tomu je ten správný podklad

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:37

prďola 

S pižmem se ti klidně vobětuju, s cibetkou bude záležet...umím jak hodně dobře, tak i hooodně ošklivě...

Hele přibliž mi aspoň trošku rámcově tu Annette, co máš na sobě, prosím? To složení vypadá famózně...

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:51

wendulka Ráda trochu přiblížím, líbí se mi moc! Jen teď mám před sebou venčící dvouhodinovku Ale ona má vzorek i Korsičanka , tak taky může dodat svoje postřehy, zvlášť když ty vůně na nás pracují rozdílně

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. února 2021 15:55

prďola 

Počkám po venčení.