Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 20. února 2021 09:37

Poutník, beatnik a bylinkář(ka)
(Tomothy Han: On the road)

Wow, kůže a tabák! A přitom je ta vůně jaksi přírodní, květinovo-bylinná. V úvodu skvělá kombinace galbána s levandulí, sušenou. Citron samotný znát není, jsou to jen oživující kapky na levanduli. Bergamot se postupně prolíná s levandulí. Ale galbánum, koření (postupně uhlazované levandulí) převládá. Skvěle se bratří s kůží, kouřem a rozsypaným tabákem. Oživující funkci citronu přejímá zemité pačuli, které postupně získáva navrch nad galbánem. Hebké bylinky, citlivé, neobvyklé, nezaměnitelné.

Kůže v hlavní roli, motorkář či tulák stále na cestě. Těžko říct, jestli pod tím křivákem má bílou košili s vůní levandule? Nebo je to bylinkový čaj, co pil u ohně?

A nebo je to éterická hippie / hipsterka, co se k němu tulí. Oba prostoupeni kouřem (vetiver) z ohně, pálícího se dřeva (guajak), v přírodě, někde na louce... (bříza, tráva)... chvíle jim sládne se zapadajícím sluncem (tonka, benzoin). Levandulová láska, tabák a kůže, kouř z planoucích srdcí, krajina svobodná od společnosti... jako oni dva, stále na cestě. Spolu.

Dívám se na vonnou tyčinku, dohasíná. Probírám se...     z představy? vzpomínky? ze snu? 
Otáčím se. Jsi tu. Ty. Levandulová. Celá levandulová. A na tom záleží. Jsme. Stále. Na cestě. Stále na cestě, ať už nás zavede kamkoli. A náš oheň nevyhas.

Offline Biely kvet
Avatar
4028 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:05

svěženkář Prekrásna recenzia, úchvatná.....neviem nájsť to správne slovo.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:14

svěženkář 

...krásné...

(a ten první obrázek přímo nádherný)

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:17

The Decay of the Angel (Timothy Han)

Cítím oud v podobě jódové tinkury, kterým občas pobleskne něco bíle květinového a hned zase zmizí. Po rozložení už nejsou z květin ani záblesky a vůně se stane lesní, dřevitou, s kouřem z kadidla a něčím kovovým, jako chuť krve. Tento padlý anděl už v sobě nemá nic nebeského..Ale i tak je to zajímavé.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:20

svěženkář Moc hezké. Jsi romantická duše

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:36

Evanilla já právě už vím, podle konkrétní uživatelky, že se mi popisovaná vůně sice bude líbit, ale rozhodně bych ji nenosila, nebo že se mi líbit určitě nebude.. a pak.. že se mi určitě líbit bude a že ji moc potřebuju teena-s třeba Rose Omeyyade:-)) jinak Jasmins Marzipane mám odstřik a přesně jsi vystihla tu část, kdy se mi vůně vlastně nelíbí - a přitom moc líbí:-)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 20. února 2021 10:47

Biely kvet Miru Martula  Děkuji!

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:14
@viktorka_od splavu tak hlavně abys mě neproklínala až ji ucítíš na sobě ;)
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. února 2021 14:30

teena-s :-) tak ještě jsem nenakoupila - ale beru to i podle značky a u Atelier des Ors se mi líbily zatím snad komplet všechny vůně

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. února 2021 15:17

viktorka_od splavu S touhle a Cuir Sacré bych byla opatrná, být tebou. Nutno vyzkoušet.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:16
@Korsičanka až na ten jalovec by koženka Sacré zajímala i mě,znáš ji(jakým směrem se na Tobě rozvoní)?
Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:29

teena-s Pánským A to já mnohé unisexy můžu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:30

Korsičanka no já ji přece znám:-) a máš pravdu je spíš pánská

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:34

viktorka_od splavu Já to zpátky nečetla, ale lekla jsem se, že některou z těch 2 chceš

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:42

Korsičanka Rose Omeyyade klidně, jasněže jo. a koukám že jsem ji taky zkoušela. aktuálně teda potřebuju spíš pračku, než další flakon

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 20. února 2021 17:44

viktorka_od splavu Tomu hodně rozumím. Tento týden mi ta mrcha (místo zadaných 40 st.) vyvařila nové teplákové COS šaty -naštěstí to přežily

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. února 2021 18:02
Reakce na Miru:

Angel´S Share by Kilian

je luxusní vůně...

...jen si tak na pokožce pableskuje jak velmi drahý koňak v plamenech ohně s podprahovou ale zachytitelnou  delikátní chutí vánočních perníčků.

Má  v sobě nejen tonku z vůně Tonka Imperialé Guerlain,

ale když se soustředíte, tak cítíte i hedvábné ohořelé dřevo, pach dubových sudů, roztavenou skořici vyšlehanou do saténové pěny, hladivé teplo ohně. 

Jediné slovo pro tuto vůni.?

Lahodnost...

(škoda té nechutně mizerné intenzity!.)

Vůně nejen pro gentlemany...

​Teda jak my dvě často vedeme diskuze ohledně intenzity určitých vůní, tady Ti musím dát jednoznačně zapravdu. To i já jsem teď během zkoušení musela narazit nos pomalu až na ruku, abych vůbec něco rozklíčovala, jak je intimní.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 20. února 2021 18:13

wendulka 

...

Jo, je to k vzteku.

Co jsem od Kiliana zkusila, tak drží akorát ty vůně s oudem. Ostatní se po chvíli vytratí...

Jedny z mála bez oudu, co drží - Dark Lord, Gold Knight

Offline slniecko admin
Avatar
17571 příspěvků moje polička 20. února 2021 23:06

BDK Parfums

Crème de Cuir

Okamžitá spomienka: Cuir Beluga. Cuir Beluga ale nie s jemnou makkulinkou kožou, ale s hrubou surovou usňou. V podstate je to celé na tú tému, ale také akési hrubé. Mandarinkový úvod podobný, ale potom hrubá pevná koža miesto jemného pocitu z hebkej belugy, hustý vanilínový krém miesto jemného vanilkového prachu a solídny, pomerne komplikovaný drevito korenisto pižmový základ namiesto jemného dojazdu. Nie je zlá, to netvrdím. Len je v tom porovnaní ako Princezna ze mlejna voči Galadriel. P.S. Ok, tak po nejakom čase ten základ naozaj výrazne zkozmetičnie.

Wood Jasmin

Zdá sa, že tu to tak trochu prehnali s balzamickými tónmi a s artemíziou. Tá prvá rana do nosa ma normálne aj po tých rokoch skúšania kadečoho dokázala rozkašľať. Balzamy sa postupne roztápaju do teplej zlatohnedej zmesi s likérom a rozvarenými slivkami, kde tu sa mihne niečo, čo by teoreticky mohla byť ruža. No a v celom tom virvare aj na ten jazmín dôjde! Ide o temný, vlhký, dosť indolický jazmín, už trochu zamrelý, ktorý by kdekoľvek inde ovládol priestor. Tu ale proste nemá šancu. Tak len niekde pohodený vkúte čaká, kým  pôjde na kompost. No a potom sa to celé taknejako zjednotí a výsledkom je teplá hutná vôňa, ktorá mi akosi pripomína krásnu žiarivú jeseň.

Rouge Smoking

Mňam. všetci, čo z balíčka Haribo medvedíkov najprv vyňúravajú tie červené, by mali zpozornieť. Toto je krásna šťavnatočerešňová vôňa, alebo skôr vôňa nepresladených a nelepkavých čerešňových cukríkov, alebo sirupu. Je rozkošná! Postupne chytá trošku žuvačkový tón. Ale ešte aj ten je roztomilý. Ani neviem, či som už niečo podobné v parfémovom svete už cítila. Akurát neviem, čo s tým. Na mne je to výrazný soliflor, ktorý by sa mi vyslovene žiadalo s niečím vrstviť, ale zas na vrstvenie mi príde pomerne luxusná. Ale viem si predstaviť, že niekomu proste perfektne sadne práve taká, aká je.

Pas Сe Soir

Korenený mandarínkový kompót. Potom sladké žlté ovocie spolu s podobne žuvačkovým tónom, ako v Rouge Smoking. Takže po červenom Haribo medvedíkovi tu máme žltého. Ale tento je sladší. Tak možno skôr ovocné želé cukríky s cukrovou krustou. Ako moja šálka kávy to nie je, ale prečo nie. Kiež by sa milovníčky lepkavých Escád vydali radšej touto cestou.

Bouquet de Hongrie

Trošíčku umelá ružičková vodička. Umelučká, aby som zdrobneliny v tej vete dotiahla do dokonalosti. Nepáči sa mi. A nudí ma natoľko, že sa mi ňou ani nechce nejako viac zaoberať.

Oud Abramad

Oud to má so mnou ťažké. Ja ho veľmi nemusím, takže k testovaniu čohokoľvek, čo ho má v názve, alebo kompozícii už pristupujem tak nejako predpojato. No v tomto prípade je výsledok vydarený. Síce pomerne tuctovým spôsobom (ruža + oud is the new ruža + pačuli), ale pekne. Výsledok asi nikoho neprekvapí, ale je nositeľný.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 21. února 2021 08:30

...asi i u této vůně záleží na momentálním rozpoložení, momentální chemii, rosném bodu, celosvětovém míru a náladě sousedky třeba,

protože dnes voní takto:

Ligno Jeroboam

...pačuli naložené v séru z ambry a mohérově hedvábných pryskyřic

(s delikátními alkoholovými podtóny),

kdy bezgravitační hustotu dodává kadidlo a paradoxně tíhu, hladkost a teplo je zásluhou pižma.

Pižmo zde ale není původcem živočišného akcentu vůně, onu živočišnost dodává nějakým zvláštním způsobem právě výše zmíněné kadidlo...

...pružná a vláčně lahodná kouřovost

...sofistikovaná čerň

...horkost i chlad

Balzámová jedle.? Nevím, jak by měla přesně vonět. Je ovšem fakt, že Ligno není těžká. A nebo lépe - přestože je velmi hutná, má v sobě bubliny hebké svěžesti, pastelově šedozelenkavé, a v oněch bublinách je uvězněno aroma tmavozelených jehličnanů s horským vzduchem změklým cestou do plic...

(jako by se letitý inkoust vpil do dřevěné násadky, sic prací už rozšklebeného pera, 

no, pořád s přítomnou lehkostí zachycovaných příběhů a pravd plynoucích v oblacích...)

Intimní monumentálnost.