Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 12:11

Je mi jasné, že Iris Poudre všichni/všechny znáte. Ale tuhle recenzi mám napsanou už dlouho. Je to vzpomínka na jednu noc ze začátku letošního roku, vzpomínka z doby předcovidové, zdá se to být tak dávno... A vždycky, když se k tomu víkendu vracím, uvědomím si, jak nesmírně mě baví tyhle neplánované konverzace o vůních...

Leden. Stan pro tři. V něm čtyři lidi a pes. Pod nulou. Takhle to vypadá, když se na víkend sejde na chalupě víc lidí, než bylo v plánu, načež se čtyři lidi a pes rozhodnou, že si to udělají dobrodružný a budou spát venku. Raději. Majitel stanu, spacáků a psa organizuje spací pořádek: "Tak já budu tady na kraji, Babou /ano, to jsem já/ vedle mě, pak teda Vébr a Kuba. Ne. Jinak. já, Babou, Kuba a Vébr. Tak." "Věc první - kdy jsem pozbyl důvěru?! Věc druhá - na tohle všechno už je docela pozdě, poněvadž my tři a pes už ležíme. A nehodláme na tom nic měnit. Navíc tady máme nějakou nedokončenou práci. Analyzujeme totiž Iris Poudre. A neni to jednoduchý! Furt cejtim mrkev..." Tak pravil Vébr. Spacák po mé levé ruce vydal lehce posměšný zvuk, jaký si může dovolit jen ten, kdo už má mrkvovo kosatcové útrapy za sebou: "Mrkev.. Tak jistě..." Spacák napravo se mezitím nespokojeně vzdouvá a nadechuje, ale než stačí něco namítnout, zazní moje ironické: "Najednou, Secký, najednou! Kdo mi při zkoušení Iris Poudre spílal, že voní jako mrkvový salát ze školní jídelny? Jako jasně, vím, že jsi chodil na skvělou školu, ale Malle vám tam asi nevařil..." "Cha!" ozve se zprava. A z druhé, zatím mlčící, strany zazní: "Ale to je spíš jako mrkvová nať, ne? Ne ten kořen, co se jí. Mně to přijde jako nadrobno nasekaná čerstvá nať. Pak něco jako zmoklá hlína - to a v tom jemná a sladká květinová vůně, klidně to může bejt kosatec, hlavní je, že je to hezký. Je to jiný, trochu divný, ale alespoň to nutí člověka se zamyslet. Si nepamatujete, jak měly holky na základce takový ty Lady Gaga a Katy Perry, ty s prachatějšíma rodičema to s tím vlčím mákem? To byl mor... Tohle je dobrý. Dost dobrý." Po Kubově monologu nastalo krátké ticho, které zleva naruší lehce obdivné: "Amen, bratře. Zítra ti dáme vyzkoušet Carnal Flower. Nechci předbíhat, ale vypadá to, že jsi jeden z nás..."

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 12:29

Miru 

Ty jsi ale údernice

Ale děkuju za připomenutí Rose Petale - kdysi jsem ji měla jako vůni "když nevím, co by" a docela by ji zase brala.

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 12:36
Reakce na euridike:

Jako jasně, vím, že jsi chodil na skvělou školu, ale Malle vám tam asi nevařil...

Kdybych Iris Poudre neznala, tak po přečtení tvé recenze bych byly jata silným puzením ji vyzkoušet - mrkvičkový kosatec já totiž stráááášně ráda.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 13:08

euridike 

...aach...!

Díky Tvému Irisu Poudre(jukla jsem do databáze) jsem si připomněla začátky ještě na arome a pak začátek krásného období..., jako bych se vrátila zpět, až mě z toho píchlo u srdce a jako bych ty všechny vůně cítila...

(vnímala jsem ho hodně jinak než Ty. Ale kdo ví, jak bych ho vnímala dnes...)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 13:10

jerry 

...joo, noo, to když wendulka

dělá Ježíška...

Jj, Rose Petale jsem svého času také milovala...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 13:22

Miru jerry 

Na mé kůži je Iris Poudre velmi studená, mrazivá, šedá vůně, prostě mrkvový kosatec, ta syrovost je úplně hmatatelná - a kluci, o nichž píšu, na tom byli tak nějak stejně... Vlastně je mi trochu líto, že se mi vyhnula ta pudrovost, jemnost, měkkost, ale co - dává mi zase něco jiného, trochu divného, to můžu...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 15:14

euridike ty nejobyčejnější věci umíš popsat tak pěkně. laskavě.. mile.. zádumčivě.. s citem.. prostě podle vůně, která je pak úplně hmatatelná. nebo alespoň uvede mozek na myšlenkovou pouť k ní. a ještě je to vlastně takový deníkový zápisek vypovídající o tobě..

když k tomu přidám recenzi od jerry , která vždy vystihne "jádro pudla", nebo přesný rozbor složek od  wendulka většinou mám o vůni úplnou představu.

i vy všechny ostatní mi tu dáváte tolik inspirace a potěšení. tak vám dík

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 15:29

euridike tak zas jedna boží historka z podsvětí (spacáku) ,a pak ,že něco neumíš... soucit,soucit :D

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 16:32

alibi 

//...jedno mi přišlo málo...//

teena-s 

Vidím, že máme obě rády Helenku Součkovou /já ji cituji poměrně často/, jestli ji chceš vidět ve škole /a Secký je tam určitě někde taky/, tak koukni sem... A díky...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 19:06
@euridike děkuji za odkaz ;) pořád víc mám pocit,že mě mrzí,že Tě neznám osobně :D
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 21:46

teena-s De Lirius Renier Perfumes - to je ale velmi zajímavá vůně a ten "klip"

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 22:20
@alibi stav blaženosti ;)
Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 22:31

Anno 1555: Geschein 

Za touto vůní stojí nápad zachytit aroma kvetoucí vinné révy. Německý výraz Geschein se používá v tomto případě pro květenství, které svým tvarem už připomíná uspořádání zralých bobulí.

Vinná réva kvete jen krátce a voní velmi jemně. A právě tuto pomíjející vůni za jarní noci se stříbrným měsícem v úplňku tady máme najít.

Ale je tady nejen kvetoucí réva v chladném svěžím nočním vzduchu, která voní trochu i po růži. Je tu vůně sladkých šťavnatých bobulí, dřevitých stonků a kmínků, zelené trávy ve vinici a chladné zemitosti hlíny. A zdá se, že při noční procházce vinicí je už ve vzduchu příslib budoucího vína.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. prosince 2020 22:33

teena-s stav blaženosti... hm, teď tady celou dobu hledám jejich vzorky a ta sada na ofiko stránkách je teda pálka. to teda asi nedám :/

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 08:35
@alibi pálka,jeden obří bejzbol :) no právě a takhle já to mám často,taky by se mi líbilo na poličku vrznout Slumberhouse,Mendittorosa,Agatho,Ó Driù,Areej Le doré,Roja,Initio,Puredistance,Alkemia,L ´Arc , a Lutense ve zvonečku exkluzivky od Forda,Guerlaina a extraity Amouage a asi milion vůní a nejlíp z USA nebo GB aby bylo to poštovný ještě mastnější :D že já raděj nesbírám známky
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 09:20
Reakce na Miru:

...už u rozprašovače jsem si říkala, jestli ta vialka nebyla na nějakém divném místě.?! Takovej divnopach...

No, nechala jsem si vůni nakonec. Říkám si, čistý parfém, kurevsky drahý značky, to bude něco!!

A taky jo.

Začátek děsivej - velká omluva, ale na mně jak opičí chcanky. Regulérně mi bylo pár minut zle.

Asi fakt poctivej oud, poctivá ambra a poctivý pižmo.

Hm, ve finále - naštěstí po chvíli - se vše zklidní, usadí a na kůži mám do maxima vyhlazenou chypré vůni s květinově mýdlovými akcenty.

Bohatou na ingredience, které spíše tuším, ale díky nim kompozice voní hladce a zajímavě. No, ještě tam vrzli senový tón.

Ani nechci vědět, kolik to stojí.

No, nejsem pro tenhle luxus ta pravá.

Lakmé Roja Parfums

(než jsem dopsala popisek, vůně se asi urazila, protože je intenzity velice, velice intimní. Tak, aspoň mě neotravuje. Co už)

​Tak jestli bych si o některé vůni Roja troufla říct, že je neškodná, byla by to Lakmé

A co se týče výdrže, opakovaně jsem na ni dostala kompliment i druhý den po aplikaci, trochu zůstala ve vlasech..

No, vzhledem k tomu, že jsi psala, že na tobě nedrží ani BR 540, tak se nedivím ničemu

Jo a obrázek jsi doplnila skvělý! Ostatně jako vždy..

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 09:22

Martula 

...děkuji moc.!.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 10:02

Martula Taky se nestačím divit, co v Lakmé našla Miru . Pro mě je to neškodná krásná květinovka s dlouhou výdrží

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 10:24

blackviolet Martula Lakmé 

alibi De Lirius asi nebude pro tebe- netrap se- je děsně silná...i pro mě

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 10:35

Martula blackviolet 

...no, a pak si vemte, jak to mám těžký, najít pro sebe vůni, aby byla hezká a držela!.