Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 11:22

Korsičankaurčitě nebude, protože lilie a zeleň a vůbec. Ale ráda navštěvuju taková místa 

Offline Korsičanka
Avatar
12830 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 12:05

alibi Jo jo, to video je nádherné, teena-s

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 13:45
Reakce na teena-s:
 že já raděj nesbírám známky

​Takový modrý Mauritius by na poličce rozhodně nevypadal špatně

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 14:54
@Korsičanka teda bohužel na mně De Lirius jen jemná zázvorka,žádný silák :/ a moc mě to mrzelo,je fakt krásná @jerry na "Modráka"jsem se měla možnost kouknout jednou přímo v místě bydliště tak už bych ho na poličku (do alba)nepotřebovala :D Teď bych raději One-cent Magenta,potřebuju nejvíc to,co ještě neznám ;)
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 19:01

Sana Jardin: Tiger By Her Side 

Hebká sladce benzoinově balzamická ambra s jemným pačuli. Je lehce poprášená skořicí a vanilkou, ukotvená labdanem a kouřovým vánkem z kadidla. Pačuli není moc v popředí, spíš je to doplněk ambry, stejně jako semišové labdanum a růže.

Je typově podobná balzamicky pačuliovým vůní s vanilkou typu Coromandel nebo Ambre Eccentrico, té právě díky teplé skořici a likérově sladké vanilce. Coromandel je elegantní hedvábný šátek, zatímco Tiger By Her Side je jako kašmírová šála, která hřeje.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 19:12

blackviolet 

...to zní krásně!, musí to krásně vonět...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 31. prosince 2020 21:48

Miru Voní krásně, to je vůně pro mě. Na příští zimu si ji značím, letošní už ne.

A vůbec je to zajímavá značka, jednak pro ně tvoří Carlos Benaim, jednak se snaží o udržitelnost a podporují finanční nezávislost a vzdělávání žen, které pro ně pěstují květiny (např. v Maroku).

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 07:39

blackviolet 

...tak ještě když to má pro Tebe další důvody, o to je to hezčí, silnější...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 10:00

blackviolet 

Je mi jasné, že každá bude jiná, ale čistě z hlediska té vinné révy tě osobně víc oslovila Salute! nebo Geschein?

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 10:45

wendulka Tak to je těžká otázka, Salute! jsem zkoušela už před rokem a nemám vzorek, abych je mohla srovnat. Připadají mi obě dobré a zajímavé. V Salute! jsem měla asi spíš to perlivé víno, v Geschein kvetoucí vinohrad. I když jsou tam styčné body - sladkokyselé bobule, zeleň, dřevo. 

V Parfum d'Empire jsem kvalitu čekala, Geschein mě příjemně překvapila, ale vzhledem k tomu, že na vůni spolupracovali WienerBlut a Nathalie Feisthauer, nemůže to být "drogérkovka". Určitě stojí za vyzkoušení. Ke mně se vzorek dostal náhodou, půjčila mi ho kamarádka, která u toho vinaře kupuje víno.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 12:08

blackviolet 

Oki, díky. Pro jistotu jsem si Geschein poznačila.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 21:13

wendulka blackviolet chtěla jsem se zeptat přesně na to stejné, takže děkuji za položení otázky i za odpověď. Salute! mám na seznamu přání...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 01. ledna 2021 22:48

Memo: Marfa 

Ze sladkého vanilkového pudru vyrůstá bílý květ tuberózy a pár pomerančových kvítků, také malý krémově ovocný kvítek ylang ylangu. Tuberózový pudr nakonec popráší i mléčný santal s hoblinou cedru.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:47

… recenzi jsem psala na Silvestra, snad nevadí, když ji nechám tak...

... tohle bude dlouhý text, pardon, ale je Silvestr, chlebíčky nedělám /ještě pořád jsem nedostala z hlavy slova britského přítele, který prohlásil, že chlebíčky jsou naprosto impotentní kus provlhlé veky s prapodivnou oblohu - btw - tohle řekl pár minut potom, co, dámy prominou, sežral dvacet okurkových mini sandwichů, vlhkých tak, že by se v nich dalo plavat/, takže u popíjení cherry coly /je Silvestr, takže nemám tu sugar free, já mám normální s cukrem, wow.../ a těšení se na juniorský hokejový zápas s Rakouskem /"Jestli s Rakušákama prohrajeme víc než vo jeden, nejedu domu," pravil včera večer tiše spřátelený junior, přičemž si zamyšleně urovnával plnovous, nevím, fakt nevím, kam ta mládež dneska spěje, mít v osmnácti plnovous.../ můžu psát /bohužel pro vás/... Nebyla by libo ještě nějaká ta závorka?!

Rok 2020 toho vlastně moc nezměnil. Pořád jsem si naprosto a neochvějně jistá tím, že John Newman je nejlepší hudebník ever, byl, je a bude. A ani letos se v mém zorném poli neobjevil uvěřitelnější herec než Alan Alda. Taky jsem nepřestala sbírat kameny /tedy po nějakou dobu jsem letos sbírala hlavně kameně, pozorovala u toho motýle, myslela na kůrovec, no znáte to.../. Začala jsem víc fotit starou flexaretou & míň spát, to je změna... A taky jsem po dlouhé době napsala osobní reflexi vůně, u níž jsem byla přesvědčena /a bytostně přesvědčena já bývám často, velmi často - a často naprosto mylně/, že právě o ní nenapíšu ani slovo. Protože to nelze. Ale dneska prostě chci /asi jako Helenka Součková, malá hrdinka své doby, moc chtěla sisinku, tak asi tak/...

MOON DANCE – Juliette Has a Gun

Jednoho večera vykvetly něžné, křehké, zranitelné bílé květy různých ras, jemné, ještě pomačkané, teprve si zvykají, že tu jsou, že umějí a mohou vonět.

Pak přijde noc – a s tou nocí mráz.

Ty květy, čerstvě narozené, vylíhlé a vyklubané, zmrznou.

Křišťálově tenká vrstva ledového chladu je pevně obejme a sevře, ozdobí diamantovým jíním.

A ráno – ráno, které by s sebou mohlo přinést sluneční paprsky, třeba chladné, ale přece… to ráno je daleko, v nedohlednu; a květy nevědí, nemohou vědět, jsou tu jen chvíli, jestli to ráno vůbec přijde.

A tak mohou jen jedno jediné – čekat a vonět.

I přes to všechno.

Vonět, co jen srdce dovolí, snad…

Snad ta vůně rozbije ten led, snad něco, někoho přivolá, snad…

Tisíckrát snad…

Tohle je můj Moon Dance.

O duši, o srdce, o život vonící ledové bílé květy.

Ale když chci, když snažně chci, je v té vůni ještě něco.

Trocha objímavé něhy, měkké, stříbrosivé, uklidňující, tiché, trpělivé, klidné, nadějeplné…

Taková něha to je, co jednu odnese až k měsíci...

//Jediná verze téhle písně, která se mě dotýká. Velmi dotýká. Osobně dotýká, protože… Ne, na tom vlastně nezáleží…//

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45958 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:50
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:51

euridike 

...umíš dokonale popsat situaci. A to tak, že ji cítím, vnímám, jakoby bych si na ni sahala,

a to je víc, než kdybych tam byla...

(hm, pro mě, kdysi ta vůně byla vyloženě femme fatale. Kdo ví, jak bych ji vnímala dnes.?. No, křehkost nesmírnou v sobě i ta femme fatale může mít. Vždycky...)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 11:57

euridike wow

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:05

viktorka_od splavu Miru alibi 

Díky...

//A alibi mi vlastně ještě hezky opravila nepochopitelně zprzněné citoslovce "wow" - díky! //

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:37
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. ledna 2021 12:43

euridike haha, nevšimla jsem si a to jsem tvou recenzí četla dvakrát :)