Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 19:46

Miru 

... no můžeš mi věřit, že já to mám s Tvými recenzemi, slovy i myšlenkami úplně stejně...

Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 19:48

euridike 

.....

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 19:52
@slniecko a co tak Fantomase nejvíc vylepšilo? Co Ti tam chybí žes to "dodala"?
Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:03
Roja Lilac ze všek položek ve složení cítím hezký téměř autentický šeřík s trochou zeleně jasmínu,takže takový EnPassant a asi mi začíná být chladno protože parfém jen utichá,vůbec nejde do prostoru a tak nějak bledne do medového odstínu,no toto...asi si pujdu vrazit ruku do naší elektrické trouby (cítím Songe d´Iris)
Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:04

teena-s 

...jako, Fantomas by mě teda taky zajímal. No, nechcete někdo koupit.?.

(už dlooouho jsem nezkoušela nějakou kontroverzní vůni...)

https://www.parfemy-elnino.cz/nasomatto-fantomas-parfem-30-ml/

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:08
@Miru kdovíco bys v tom cítila,třeba by Ti tam vůbec nic divnýho nepřišlo,mně se ale dělalo z té nevůně tak dlouho blbě,že bych do tak"nelevného"flakonu nešla nene
Offline Miru
Avatar
13868 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:17

teena-s 

...hm, těžko říct´. V dost vůních se mi dvě rozcházíme...

Když jsem viděla ingredience - je to masakr, je to sotva dospělá kikina, ve studeným autě, mezi zuby přeslazené karamelky, v kapse pár slepených ovocných M+M, na hubených ramínkách sepraný kašmírový svetřík, sem tam propálený od brka a ve vlasech zbytky vůně melounovýho šamponu...

...tak trochu pop art, ale v každým případě rajc.

Stokrát lepší hnusná vůně než nuda.

...jo, jestli mě chceš,  říkej mi Fantomas

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 20:49
@Miru já tedy ingred.nedohledala ale nic z toho tam teda necítím,tohle se musí zkoušet opakovaně :D (vůbec žádná barva natož rudá)
Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:01

teena-s Gaultieri nikdy složky neprozrazuje:)

Offline teena-s
Avatar
825 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:07
@Korsičanka mno @Miru píše"když viděla ingredience",myslím,že na Fragra byl nějaký nástin(zrovna ten meloun jsem tam asi taky zahlídla ale nevyčichala...)
Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:08

wendulka njn, ale ten Say Yes ak niekde vydrží do povianoc, tak si ho možno zadovážim...a možno nie. Inak andry písala, že založili novú značku Cra-yon, no, už mám vzorky doma, ale kedy sa  dostanem k nejakému skúšaniu v kľude, tak to netuším .

teena-s tak by som to necharakterizovala, skôr sa s ním "hrám", že čo urobí s čím. Zatiaľ som ho skúšala s inými Nasomatto vôňami a plánujem vyhrabať Double Vanille, to bude zaujímavé, aj keď ono by to podľa mňa chcelo nejakú odľahčenejšiu vanilku, Guerlain je vždy "napechovaný" a plný, už sa obávam, že to bude príliš navrch ...

Offline jerry
Avatar
9057 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:08
Reakce na euridike:

... považuju za nutné připojit omluvu za to, že teď přihazuji recenze častěji,

​Omluva za recenze....tak to tu ještě nebylo

Za to spíš zasloužíš pochvalu před nastoupenou parfumaniackou jednotkou.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:24

Dám všechny dnes zkoušené sem

Amaryllis Royal Diwan Group / Al Battash Luxury - Amaryllis tady zrovna mám. Nádherný rudý květ, který je složený ze čtyř velkých zvonů. Nevoní. Tahle vůně je stejně velkolepá a okázalá. Je to spíš růže, kořeněná a nasládlá, v začátku podobná Crimson Rocks. Později se vydá víc gurmánským a proslazeným směrem. Vanilka provoněná ovocem, citrusy a dřevem, kde růže a ostatní květiny už jsou jen v pozadí. Je zajímavá, krásná a luxusní. 

Comme des Garçons 2 Comme des Garçons -Zvláštní složení, ale je zajímavá. Aldehydy a chypré, takže začátek je moje známá kolínská. Malinko citrusů, koření a květin. Taková směs, která je nevšední, i když ji úplně nerozklíčuju. Od nelíbí se mi přes neutrál až k líbí se mi. Od pánské přes unisex až k dámám. Aldehydy se postupně vytratí  a zůstává kovová, sladce květinová vůně.

Café Tuberosa Atelier Cologne - Zvláštní spojení zeleně, citrusů a kávy. Nemá velkou průraznost, v začátku ji musím spíš hledat na ruce a do prostoru moc nejde. Ale ta její gurmánská část je nádherná. Sladká vanilka, kardamom, poprašek z kávy, i když spíš té instantní a kakaa. Pouze nádech květin v pozadí. Líbí se mi, ale umím si představit, že v teple může být značně otravná. 

Offline andry
Avatar
2701 příspěvků moje polička 07. prosince 2020 21:25

Rada bych vasi pozornost uprela na skotskou znacku Jorum studio, pokud citite potrebu neceho (neotrele) kontroverzniho.

Zacneme takto - ovocna stava, sladke kytky, medicinalni oud, ustrice. Je to strasne zvrhly a zabavny, aniz by to bylo vylozene zivocisny. To konkretne ted Phloem.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46119 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 07:58

Miru tak dik! fantomase teda ne, objednala jsem narcotic venus:-) (jedna z mala vuni, kterou muj muz pochvalil)

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 10:21

andry 

Já jsem jejich vzorky dostala spolu s Neandertal, o kterých jsem psala - a mám dotaz - jestli máš vzorky, jsou to klasické vialky? Já totiž měla sadu malých kapslí, které měly víčko ze staniolu, které bylo nutné odtrhnout a kapsle už pak nešly zavřít, takže z praktického hlediska fakt k vzteku... Ale vůně fakt zvláštní, takže se mi líbily....

viktorka_od splavu 

... Narcotic Venus - ... Taky ji mám moc ráda, brala bych i Nudiflorum...

Miru 

... text k Fantomasovi je boží...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 10:27

ROSE INCENSE Amouage

Vím s neochvějnou jistotou, že Luna  by tuhle vůni uměla nakreslit. Prostě by vzala pero a tuš - a za chvíli by tu byla. Růže. Černá. Krásná. Čistá. Jednoduchá. Dokonalá. A voněla by. Jako tuš a černé kadidlo. A snad i jako ta růže... Trochu neskutečná, přesto živá, kontemplativní, novosvětská...

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 10:32

Renusatko 

Tvoje recenze na CdG2 je naprosto výstižná, přesně takhle jsem ji vnímala, když jsem ji zkoušela poprvé - a pak jsem se definitivně zamilovala... A pravdu máš i v tom, že Cafe Tuberosa dokáže být v létě pěkně protivná, nepříjemná, vyloženě na obtíž...

Offline jerry
Avatar
9057 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 11:01
Reakce na Renusatko:

Comme des Garçons 2 Comme des Garçons .

Café Tuberosa Atelier Cologne  umím si představit, že v teple může být značně otravná. 

​Na CdG2 jsem měla tolik komplimentů, že mě to překvapovalo.

Otravnost (a houpání žaludkem) u C.T. v teple potvrzuju bohužel z vlastní zkušenosti.

euridike Černá růže se mi líbí už podle popisu. Musím vyzkoušet, už samotné složení je pro mě přitažlivé.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 08. prosince 2020 11:11

jerry 

Mě taky zaujalo složení, nejsem na růže, ale ta tuš, ta mě dostala... Já ji zkoušela v Selfridges, štve mě, že neměli vzorky...