Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. zaří 2020 11:29

KISSING BURNS 6.4 CALORIES A MINUTE. WANNA WORKOUT? - Kilian
Já jsem divná, mně to přijde tak nějak... smyslné, to je to správné slovo, ta sladká, tělová mléčnost, tichá, jemná, vláčná, s dotekem luxusního toaletního mýdla, co voní po zelenavých konvalinkách //a pro mě se tu opět ozývá Trierova Melancholia//. Ano, je to trochu divnovůně, těch Kilian moc nemá - ale záměr to asi nebyl, co?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 09:15

I AM COMING HOME - Floraiku

You're in my blood, please understand

I fell in love, you're my best friend

I can't pretend, I don't know why

Don't know why I want to cry...

//Charlie Straight - Your House//



Něco o domově.

O návratech, které nejsou, i když je ještě pořád kam.

O slavné svatbě, která byla - málem.

//“Ona už měla i šaty, víš, pak si to rozmyslela...“//

Nevěsta na útěku.

Ne.

Nenechala ho stát před oltářem.

//To ne. To by si nikdy - nikdy - neodpustila. On by jí to odpustil jistě. Nakonec. Časem.//

Řekla mu to ještě včas.

I když na spoustu věcí už bylo zatraceně pozdě.

Pak už nebylo doma.

Pak už zase jenom to...

... where I lay my head is home ...

//... as is ever so on the road ...//

Ale v hlavě – navěky - že "doma" voní jako bílý čaj - v bílém porcelánovém šálku - v jeho rukou - z jeho rukou - s tou špetkou nasládlého kardamomu ...

V téhle vůni je čisto, měkko, teplo, hřejivo – ale propadá se do ticha, bělostna, prázdna //prostě do bělavě čistého pižma, nic v něm není, proto je jako samota, jako odcizení, tak je to...//.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 10:13

euridike krasné... smutné... už to tady v práci nebudu raději číst, nebo někdo uvidí mé emoční rozladění - asi jsem v citlivé fázi cyklu

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 10:42

euridike ach

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 10:56

euridike Nádherné - protože umíš skvěle a jemně vyjádřit své pocity..., a protože tím pádem vůni nebudu potřebovat

Nechceš takto otestovat víc vůní značky?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 14:57

Korsičanka Evanilla alibi

+ pro Korsičanku - ještě mám doma asi dva vzorky, tak je kvůli Tobě ráda vyzkouším...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 10. zaří 2020 15:17

euridike Díky ti, ať má parfémová dušička pokoj:)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 08:50

THE MOON AND I – Floraiku

Můj spánek třeští po střechách jak hysterická žena

a umíráček bije dál jak motiv z Beethovena

mé tiché bdění omdlívá jak žena při lásce

ach usíná však pádí dál ve zlaté ohlávce

do karmínových prérií do země Lotofagů

do korálové zahrady do proscénia mágů

//Noci – Vítězslav Nezval//

Vůně jako hořká noc, v níž už zhasly všechny neony, noc pijáků zkaleného absintu i silného čaje, noc těžká a prazvláštně klidná, noc plná odstínů černé a zelené, noc s polární září za týlem, taková noc, taková vůně…

Vůně – čaj.

Je ho plná miska, přetéká, lístky se louhují už půlku věčnosti – a ještě to není dost?!

Amsterodamská čajovna, kterou vesmírný presovač stlačil do něžně poetického flakonu.

Otevírala bych ho opatrně – hrozí totiž velký čajový třesk.

Tohle je totiž prostě čaj.

Čaj, čaj a čaj.

A je ho v té vůni tolik, co se ho tam vejde, maximum…

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 08:53

... a ještě jedna starší recenze, zapomenutá a nalezená...

MY LOVE HAS THE COLOUR OF THE NIGHT – Floraiku

My lover´s gone
His boots no longer by my door
He left at dawn
And as I slept I felt him go
Returns no more
I will not watch the ocean
My lover´s gone
No earthly ships will ever bring him home again
//Dido – My Lover´s Gone//

A teď musím být opatrná na slova.
Já to všechno přesně vidím, ale jak to říct…

Tma
a chlad
a temná voda
vlhká země
měkká pod nohama
voní
syrově a sladce
hlína
a větvičky
hmyz
a všechny noční zvuky
prohrábnout tu vodu prsty
voda se zdá hustší
než by měla být
hmatatelná
jakoby se v ní chladně rozpouštěla
naplavená pryskyřičná dřeva…

Vůně tmavá.
Noční.
Vůně z plenéru.
Pro rusalku bledou.
Pro vodníka.
Pro cizího prince...

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:10

euridike Děkuji:) Na tak krásné flakony pěkná "schýza"!Ten Měsíc a Já ve mně teda zvědavost vzbudil, ne že ne. Ale ČAJ za takovou cenu?

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:20

euridike

u té "černé vody, lásky" se Ti podařilo absolutně přesne vystihnout to, co cítím, vnímám, hmatám, když na takovém místě jsem... ...ten měkký chlad, čerstvé hladivé husto, vzduch nacucaný vodou, tíha a klid temnějšího hlubšího lesa... ...člověk se tak krásně zklidní, soustředí se na sebe sama... Ale na chvíli, chvilkové snění, i trocha melancholie... No, není to na nošení. Ne pro mě. Moc těžké a smutné... ...byť je tam vzduch, voda, prostor... Takhle bych to cítit pořád nechtěla...

...a barevnost obrázku je dokonalá

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:22

euridike 

...a barvy Tvého obrázku(i flakonu) k "Měsíci" - to miluji...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:25

Korsičanka

The Moon and I je v podstatě opravdu jen silný tmavý čaj, hodně tmavý, hodně silný, takový až „bahnitý“… My Love je… Jako vlhká vůně půdy, noci, stojaté vody, lehce tlející, zvláštní, líbí se mi, ale ne tím způsobem, že bych ji chtěla/mohla nosit. Obě vůně by klidně mohly být v portfoliu značky Demeter… Ale ty flakony jsou kouzelné a okouzlující, ovšem to je trochu málo, Antone Pavloviči… Ještě jsem zkoušela Just a Rose, té říkám pracovně „pudinková růže“, ještě to sepíšu.

Miru

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:50

euridikety popisy jsou tak poetické, a zároveň smutné, že vím, že teď floraiku zkoušet nechci. nejspíš by mi neudělaly dobře na duši. díky

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 09:59

alibi Taky si myslím, že pro tvou křehkou duši nejsou. Ale flakony - a pro mě i recenze od euridike - vzbuzují zvědavost

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 11. zaří 2020 10:01

alibi Ony ty vůně v sobě opravdu - alespoň pro mě a podle mě - mají takovou zvláštní poetiku, v I Am Coming Home je taková melancholická tichá něha, ale smutná, blednoucí, v těchto dvou je zase opuštěná a temná noc, nic zlého, temného, ale tmavého jistě ano... A Just a Rose je trochu jiná, nekomplikovaná, ale veselo v ní taky není, protože není svěží a živá... Zvláštní vůně to jsou, ale může to být mnou, samozřejmě...

Offline jerry
Avatar
8985 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 17:42

Whispers in the Library (Maison Martin Margiela) - naředěná šťáva z třešňového a broskvového kompotu, potupně přecházející do sladkého tabáku (tóny podobné Tobacco Vanille) uloženého v semišovém váčku a položeného na dřevěnou poličku. Celá vůně je ale taková průsvitná, ěterická, navrch bohužel výdrž mizivá.

Fig & Lotus Flower (Jo Malone) - fíková větvička, zeleně nasládlá, s několika zelenými fíky, kterou přebil takový nijaký vzdušný akord. Je to ale celé takové unylé, mdlé, nevýrazné. Po rozvonění zůstal olejový kouřový neroliově dřevitý základ (který je z toho celého nakonec nejzajímavější). Pozitivem je solidní intenzita a zejména pak výdrž.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 18:30

jerry Máš naprostou pravdu, Whispers in the Library je pěkná, ale TAK slabá, vodová, ach jo //tedy spíš - ach ne//...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. zaří 2020 19:03

euridike 

...Tebou zkoušená Just a Rose mě zajímá...

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 00:20

EAU CAPITALE DIPTYQUE

Eau Capitale byla vytvořena jako pocta Paříži, městu, kde by chtěl žít každý, kdo ještě (s největší pravděpodobnosti), nebyl osobně v Českých Budějovicích. Já byla v obou městech a...V Paříži si mě chtěl vzít za ženu mladý prodavač ve večerce a v Budějovicích jsem v 8. třídě ztratila šusťákovku. No...
Eau Capitale je pro mě ale vůně města, kde se mi vždycky chvěje každá buňka štěstím, radostí a pocitem nekonečné svobody. Je to pocit, který možná zažije jenom ten lonťák, co jede dlouhé hodiny, aby tam pak zažil pár šťastných minut. Silácké řeči, které vede doma v Prdelákovicích na Hané, nekorespondují s jeho emočním světem. Stejně si tajně utírá slzu při pohledu na Václava na koni a za živé svět by Laďovi s Frantem u slivovice nepřiznal, že dennodenně čeká, až na českým rozhlasu zahrajou o půlnoci hymnu. Eau Capitale. Vůně hlavního města. Peace. Love. Hapiness.