Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 09:15

NIN-SHAR Jul & Mad

Tahle recenze se mi nepíše vůbec lehko, dlouho jsem si ji rozmýšlela a promýšlela, abych neurazila - vůni samotnou, někoho, kdo ji má rád...

Vlastně mi to zase tak nějak došlo, když jsem se probírala starým deníkem - a najednou to tu všechno bylo...

"... jak jsem tenkrát seděla v divadelní kavárně a čekala na někoho úplně jiného. Přisedla si ke mně A., ona a ten její široký a velmi "upřímný" úsměv //ty největší uvozovky ever//. Snažila se zjistit co nejvíc. Zdánlivě lehce, nenápadně, jen tak mezi řečí... A přitom tak urputně... Tenkrát mě ten můj Mona Lisa poker face vyloženě bavil... Poznala to. Úsměv zmizel. Přibyla snaha ublížit. Nostalgicky zavzpomínala na to, když s ním měla "vztah" ona. Ach... Jak za ní chodil do její šatny. Vždycky podle zaklepání poznala, že je to on... A pak... Vlastně mi to přišlo zábavné. Nevím, co čekala. Bylo mi jí trochu líto... Její rudé rty mi v mysli zůstaly jako red sign warning - nedopusť, abys jednou byla taková. A když - tak ať u toho nikdo není..."

Ta s rudou rtěnkou je moje Nin-Shar. Na pohled ji poznáš, nespleteš si ji, je ji vidět, je ji slyšet, umí dobře pracovat s tím, co má, umí se nabídnout, nápadně i nenápadně, i sofistikovanost vám zahraje, má přece DAMU a jednu sezónu hrála v Národním - dokonce v tom pražském! Ale když zahlédneš to, co je pod povrchem... Záblesk prázdnoty bez větší hodnoty, protože pozlátko - byť draze zaplacené - vlastně //za// příliš nestojí...

Nin-Shar dokáže být osobitě okouzlující, hutně a sladce a šarlatově, na první i na druhý pohled, třeba i na třetí a třináctý... Ale když se zaposloucháš, zadíváš, začnou čím dál častěji probleskovat ploché, plané, unifikované, přehlédnutelné, balastní tóny. A tím se všechno rozbije, rozpadne. Vůně se tříští, neplyne, prostě setrvačně přetrvává.

Beru to tak, že se naše kruhy neprotnuly. Nemusí to být chyba ani jedné z nás.

To pozoruhodné z Nin-Shar - to jsou všechny ty květinové a ovocné tóny s příjemně kořenitou sladkostí, sen o Orientu... Ale z většiny snů se vzbudíš, začnou se trhat jako starý filmový pás, mezi nimi pak bílé praskliny, těkavé, rychle se opakující, rušivé, nepříjemné...

//Při psaní jsem si vzpomněla na Miru, že se musím podívat do databáze, jestli už s Nin-Shar měla tu čest… Ha, měla – a vidíme ji tak nějak obdobně...//



Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 09:42

euridike I když je to velmi osobní, dokážu si teď přesně představit, co ti na vůni vadí. A myslím, že se to těch, pro které je to signature, nemůže nijak dotknout a ovlivnit jejich vnímání vůně.

Mně se Nin-Shar líbí, ale táhla mě k zemi, to je vina pačuli a kvůli tomu ji nemám.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 09:53

Fleur Mně se Nin-Shar svým způsobem taky líbí, jen... Jen se na mně a se mnou v čase opravdu tak nějak divně/prázdně rozpadá v něco, co mě nebaví a ruší - a ano, to zvláštně těžké pačuli tomu taky nepomáhá...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 10:19

euridike ja jsem teda fanousek j&m vuni, nicmene kdyz jsem poridila odstrik /nastesti ne flakon/ nin-shar, objevil se mi v ni takovy zapareny neliby ton jako citim i v amour de palazzo. takze za me tyto dve taky ne

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 10:50

viktorka_od splavu Mně se v zimě líbí Nea, obecně i Bella Donna //ale ne pro mě, nehodíme se k sobě// + Fugit Amor //protože karafiát, to se nedá nic dělat//. Jo, pačuli je v Nin-Shar takové tlející, zatuchající a lehce "upocené" - i to je pro mě právě ten aspekt určité nelibosti, nepatřičnosti, ta nepěkná "druhá tvář"...
+ Tvoje recenze na Cicatrices je krásná...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 10:51

alibi ... no a Tvoje recenze značky FiiLiT - - to byla radost číst...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 11:04
Reakce na euridike:

NIN-SHAR Jul & Mad

Krásná recenze, fantasticky napsaná!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 11:15

euridike proste jsi nejen poeticka, ale i dokonale presna - odhalila jsi v ninshar tu madam perfektni, ktera az hodne zblizka da vedet o tom ze pod perfektni fasadou se nejak zapomina osprchovat

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 12:02

euridike Fleur 

Nin-Shar jsem zkoušela opakovaně (dokonce mi kamarádka nabídka svůj, abych se mohla nastříkat a zkusit nosit) a dlouho jsem nevěděla, jestli ji chci nebo ne. A dospěla jsem k závěru, že celý flakón neunosím, max. odstřik - a důvod je právě pačuli, navíc v kombinaci s jasmínem, který vystrkuje indolické růžky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 12:22

jerry euridike ja mam pritom paculi rada.. ale asi to bude tou kombinaci, jak pisete. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 13:54

viktorka_od splavu jerry Já mám obecně s pačuli vztah "odi et amo" - buď je to velký špatný, nebo krása nesmírná, většinou tedy spíš ten první případ, bohužel...

daniela Děkuju, to jsi mě potěšila... Včera jsem si na Tebe vzpomněla, když jsem dopisovala recenzi na Draco, protože to mi jdou myšlenky samozřejmě automaticky k HP, přemýšlela jsem, jaká vůně by mohla nést jméno Severus, došla jsem k závěru, že by základem musely být lilie...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 14:02

DRACO - Tiziana Terenzi

... tahle recenze byla napsána rychle, na jedno zamračené čelo, než se zklidnil, zpomalil dech…

//V takových náladách jistě psával Stendhal – rychle a podmračeně...//

Dva principy.

Dva principy jednoho vztahu.

Drž mě, ať nespadneš.

Držím tě, abych nespadl.

Paradoxně to funguje.

Dva principy.

Dva principy jedné vůně.

Ovocně sladké citrusy.

Acidické bílé květy.

Paradoxně to funguje.

Na vysvětlenou - hořkosladkokyselé tu nejsou citrusy - to ty květy, to ovoce. A bělosladké tu nejsou květy, to citrusy. I don´t know why...

Vůně jednoduchá, dokud se do ní pořádně nezahledíš, jen než ti dojdou všechny souvislosti...

//A kdo pochopí tuhle recenzi, hlavně tu první část, zaslouží ovace a obdiv. A jedno přiznání nakonec - vůni jsem nevyzkoušela kvůli složení samotnému, ale kvůli názvu - Draco, protože Draco Malfoy, to by bylo vysvětlování na dlouho... A moc bych potřebovala, aby se nějaký parfém jmenoval Severus, to jen tak na okraj... Jak by asi voněl? Já vím, musely by v něm znít lilie... /

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 14:50

euridike Tak to jsi mě taky potěšila

Recenze na Draca je zase fantastická...

Parfém Severus by určitě měl být temný a z té temnoty jakoby vůně prosakující na povrch - třeba zrovna lilie. Vzpomněla jsem si na Superstitious (a náhodou i ten název není tak vzdálený ). Nebo něco jako Memoir od Amouage. Asi nejvíc "prosakující z temnoty" mi připadala Armani Pierre de Lune, která byla ale temná a depresivní už fakt moc...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 15:13

euridike 

...asi jsem to pochopila... A nejvíc se mi ale líbí poslední věta, ať nehledám draky...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45989 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 15:14

euridike ja ti rozumim. kdyz postavis na hranu dve stresni tasky, tak spadnou. kdyz je opres o sebe, vytvori "strisku" a nespadnou..

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 15:30

euridike 

Jul et Mad není značka pro mě. Už kolikrát jsem chtěla být "in", když "holky řikaly", jak jsou ty vůně úúúžasnééé!. Ale ne. Mně to nejde. Já tam nemám hloubku, něco, něco navíc, nějak tomu nevěřím..?.

Jakoby si slušňáci hráli na velká dramata a hluboké příběhy, a přitom žijí takový normální spořádaný život. Na jednu stranu pohodový, ale na tu stranu druhou bez šťávy, žádnej drive. Může být pohoda, nemusí být dramata, ale prostě živej tep. Tady to nemám...

(a nebo - když žiju tu pohodu, tak žiju pohodu a nestylizuji se do big entertaiment, performances, great dramas. Nebo já nevím, jak bych to líp řekla. No, co už...)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 15:40

euridike děkuji. především za tvé recenze (... ... ...a za pochvalu)

lilie pro Severuse

...

...

Nothing but Sea and Sky (Une Nuit Nomade)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/nothing-but-sea-and-sky-une-nuit-nomade

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 16:39
Reakce na Miru:

Já tam nemám hloubku, něco, něco navíc, nějak tomu nevěřím..?.

​... ano, taky to takhle vnímám ...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 16:40

... kdyz postavis na hranu dve stresni tasky, tak spadnou. kdyz je opres o sebe, vytvori "strisku" a nespadnou..

​To jsi napsala tak výstižně, že si to s dovolením přepisuji a ukládám...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 04. zaří 2020 16:41

alibi Tak na Tvůj popis Nothing but Sea and Sky se vyloženě těším, to si nechám na večer...