Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 00:41

MOON DANCE - Juliette Has a Gun

Dlouho se na tu recenzi chystám, protože máloco vyvolá emoce tak hluboké, že by se v nich utopil doktor Mráček, aniž by kdokoli hnul prstem:

Tohle totiž není nic jiného, než tragická Rusalka bledá, verze 2019:
Rusalka zatouží poznat svět, vydá se do undergroundového baru v okresním městě a rázem se zamiluje do posledního žijícího bývalého metalisty s ustupujícím čelem jen proto, že jí během příjemného večera dává pocit výjimečnosti. Rusalka se mu náramně líbí. Je malá, štíhlá a její velké černé oči ho po celý večer hypnotizují. Ach, jaká škoda, že je z jiného světa, tolik by si přál, aby s ním začala žít a mohla s ním po nocích poslouchat Arakain...:D 
Rusalka je cizím elementem také zcela pohlcena. Přestože nesplňuje ani jedno z jejích pěti "P" ze seznamu "Požadavky na manžela", jeho lásku opětuje.
Vše by možná mohlo končit sice ne klasickým, ale zato velmi zajímavým happyendem, nebýt velké tlusté čarodějnice, která posledního žijícího Arakaina již dlouhé roky tajně miluje. Zlobu závist zášť a...Žárlivost. Všechny tyto vlastnosti totiž čarodějnice bravurně smíchá do lákavě vyhlížejícího koktejlu a naservíruje ho Rusalce s nebývalou ochotou a s přátelským úsměvem. Rusalka po jeho požití těžce onemocní, Arakain zpanikaří a spokojí se s vrabcem v hrsti v podobě čarodějnice a vše končí rozpačitým potleskem. Bylo tohle nutné?
Rusalka se po dlouhých měsících probouzí z komatu. Bude nakonec happyend? NE! Moon dance je totiž nádherná tragédie, kde si hrábnete na absolutní dno. Strašně, ale fakt strašně se mi líbí, ale ten smutek, který vyvolává, je pro mě na hranici snesitelnosti. Bylo mi ctí...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:16
@Luna moc se mi líbí Tvoje recenze(nejen tato) a vyloženě mě nutí vůni MD i ECapitale zkusit,někde budu muset vyškemrat aspoň vzorek :D
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:21
@euridike Krásně ten "život v parfémech" stíráš,moc se mi ten způsob líbí :D
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:35

Luna ... skvělé! Dnes musím vyhrabat vzorek a Moon Dance po čase zase zkusit. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:46
Reakce na Luna:

EAU CAPITALE DIPTYQUE

Eau Capitale byla vytvořena jako pocta Paříži, městu, kde by chtěl žít každý, kdo ještě (s největší pravděpodobnosti), nebyl osobně v Českých Budějovicích. Já byla v obou městech a...V Paříži si mě chtěl vzít za ženu mladý prodavač ve večerce a v Budějovicích jsem v 8. třídě ztratila šusťákovku. No...
Eau Capitale je pro mě ale vůně města, kde se mi vždycky chvěje každá buňka štěstím, radostí a pocitem nekonečné svobody. Je to pocit, který možná zažije jenom ten lonťák, co jede dlouhé hodiny, aby tam pak zažil pár šťastných minut. Silácké řeči, které vede doma v Prdelákovicích na Hané, nekorespondují s jeho emočním světem. Stejně si tajně utírá slzu při pohledu na Václava na koni a za živé svět by Laďovi s Frantem u slivovice nepřiznal, že dennodenně čeká, až na českým rozhlasu zahrajou o půlnoci hymnu. Eau Capitale. Vůně hlavního města. Peace. Love. Hapiness.

​betelny!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:56

Luna

ad moon dance - ještě že jsem nešla do flakonu, po té recenzi už bych měla před očima jen tu jedubabu :D

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 08:59

teena-s Díky, od Tebe mě to fakt těší, protože mám moc ráda Tvoje recenze, jejich styl, baví mě a ráda je čtu, díky Tobě jsem teď zkoušela Mauboussin in Red //protože M Moi se mi opravdu líbí// - a moc ráda bych si od Tebe přečetla recenzi na Belle d´Opium...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 09:01

euridike 

...také teena-s moc ráda čtu!, a mně by zas zajímala recenze na L´Interdit Intense...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 09:10

Luna Kdykoliv jsem jela do Paříže, vyhrkly mi už na předměstí slzy. I když jsem třeba právě spala. Pak už jen pocit štěstí-asi jsem tam v minulých životech žilaJestli ji Eau Capitale připomíná, čeká mě nutná zkouška 

A Měsíční Tanec taky vyhrabu:)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 09:11

euridike Miru velmi ráda vyhovím jakmile se naskytne příležitost a nazraje správný čas ;)

a děkuji za slůvka chvály

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 09:14

Korsičanka tak nevím,mně hrknou slzy do očí vždycky když kolem mě prosviští sanitka... taky prazážitek?

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 09:34

viktorka_od splavu Je mně jasný, že ty to gómeš!

Korsičanka Mně se líbí skoro každé město. Ale Prágl poslední dobou fakt vede!

alibi No já jsem si tvou recenzi četla až teď, fakt že tam ta zlá potvora je!

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 10:10

teena-s To víš

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 11:39

Luna Tak jsem vzoreček vyhrabala, vyzkoušela a své dojmy sepsala. Nemá to ale vtip jako tvoje psaní, to já prostě neumím.

Vůni bych klidně nosila a snad by i putovala do tužebníku, ale při její ceně na ni asi raději zapomenu. 

Moon Dance

Bez tíhy těla tančím pro tebe

andělský chór mi k tomu zní

a melodie hvězd táhne mě do nebe

když s každým pohybem ztrácím se v ní …

Jemný ovocný tón přechází do květinových akordů. Vnímám růži, která je saténově hladká, ukáže se mi pudrová fialka a tuberóza je zde jen tichou společnicí. Cítím ji, ale prim nehraje. No a pačuli přidává zemitý chlad, noční svět.

Tohle je vůně, u které se dá snít. Magická, hedvábná a něžná.

Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 11:50

Dalia Krasne. Moon dance se mi opravdu moc libi, ale strhava me do hlubin a z tech mam jednoduse strach.

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 13:14
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 14:51

Luna Vidím ťa

Ale obe recenzie skvelé !!!

Aj keď teda pád Arakainu do hlbín najprv sentimentality a potom už len čírej blbosti je tragédiou aj bez Rusalky...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 15:42

slniecko Aj keď teda pád Arakainu do hlbín najprv sentimentality a potom už len čírej blbosti je tragédiou aj bez Rusalky...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 16:09
Online Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. zaří 2020 19:08

slniecko Serepes na Arakain!  O ne tam prece vubec nejde.