Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 08:52

andry 

Recenze na Radical Iris je úžasná...

alibi 

Málem bych zapomněla - recenze na Nothing but Sea and Sky je krásná, prostě a jednoduše krásná... //Jako vůně sama...//

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 09:04

euridike diky, jen nechapu, jak prisel k tomu nazvu

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 09:07

andry To jsem si taky říkala... Jestli my jen nemáme málo fantazie...

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 09:16

euridike ja si spis myslim, ze Laurent se snazi byt moc dramatickej.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 15:28
Reakce na Luna:

slniecko Serepes na Arakain!  O ne tam prece vubec nejde.

​Tak !!!

 Ja viem ...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. zaří 2020 20:51

Rose d'Isparta (Boucheron) - ze zapudrovaného semiše se vyloupla růže - orientálně velkolepá, naložená ve sladce marmeládové ambře a do dokonalosti dozdobená "přelivem" z jemně kouřového balzámu. Temná, tajemná a záhadná jak sfinga...jako když se zkříží Essence No. 1 Rose a Armaniho Rose d´ Arabie.

Sailing Day (Maison Martin Margiela) - trsy zeleného a suchého mechu na kamenitém mořském pobřeží, po rozvonění zasypané trochou citronového Vitacitu. A rozhodně to není nepříjemné...naopak - je to autentická vůně moře, slaného, studeného, temně šedého, s vyplavenými sluncem vybělenými kusy dřeva. Vůně s minimem sladkosti, zpočátku unisexová, po rozvonění pak ryze pánská lehce štiplavá cedrovka.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 08:21

jerry Rose d´Isparta je moc pěkná, jak já celkově na růže moc nejsem /i když se teď snažím najít si k nim cestu/, tak tahle se povedla...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 09:24

VELENO DORÉ – LM Parfums
Bylo to toho večera, kdy jsme seděli v našem bytě, naši hosté, jeho přátelé, T. se v jednu chvíli natáhl k popelníku, oklepal šedavý popel z doutnající cigarety, řekl: „Moje žena to tvrdí taky.“ Já převrhla sklenici se sherry, rudé krůpěje pluly po dřevěném stolku a stékaly na kožený taburet, Etienne se na mě kradmo podíval, já na něho ne, on věděl, já věděla, že ví, ví, co se stalo, T. řekl „moje žena“, podrazilo mi to nohy, ta vzpomínka se i dnes topí ve vůni medově černého sherry, které zanechalo na odřeném čele starého taburetu tmavé skvrny – navěky.

Hutná a tmavá vůně – vláčný alkohol a rudé třešně, měkká kůže a silný tabák.

Krásná vůně.

Rozplývá se //bez ztráty intenzity a identity//, jemní, sládne.

Unisex, pro mě možná spíš mužská záležitost.

Stejně ji nosím – někdy jsou takové dny…

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 09:27

euridike 

...moc krásné...

(ta vůně určitě stojí za vyzkoušení!.)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 09:34

PSYCHEDELIQUE Jovoy

...první a jediné přivonění si ke kůži a okamžitě mi naskočila vůně

Marconi3 Profumi del Forte

ve sladším a melancholicky hutnějším provedení...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 09:37

euridike Ta vůně (VELENO DORÉ – LM Parfums) si člověka omotává... Moc často ke vzorku nevoním, vím, že bych bolestně zatoužila...,  ta cena však už není v mých sférách.

Miru Tvoji černou krásku už nemají v Douglasu na Příkopech ani k vyzkoušení

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 09:49

Korsičanka 

...a co Sephora.?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 10:15
Reakce na euridike:

Rose d´Isparta je moc pěkná, jak já celkově na růže moc nejsem /i když se teď snažím najít si k nim cestu/, tak tahle se povedla...

​Mě růže jako soliflor za chvíli začne nudit (i když se mi líbí), ale růže ve spojení s ambrou/kadidlem/ pryskyřicemi, ty já můžu. Rose d´Isparta putovala rovnou na seznam. Tohle by se mi líbilo i jako vonná svíčka nebo bytový parfém.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 10:19

Miru Omyl, byla jsem v Sephoře - odkázali mě na Palladium, ale to už nebyl čas - kultura přednější

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 20:15

@euridike "moje žena" brrr... znám už nechci nikdy zažít ,vydloubnutí srdce...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 15. zaří 2020 22:17

teena-s euridike . edituji, protože člověk nikdy neví, kdo to tu čte ;-)

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 09:12

Evanilla teena-s 

Ony by se recenze asi neměly uvádět na pravou míru, ale... A vlastně mě ani nenapadlo, že je možné moje slova vnímat takhle, protože já je takhle nemyslela, teď už to ale vidím - a vlastně se mi líbí, že to těm řádkům dává určitou víceznačnost. Tohle bylo jinak a jiné - když řekl "moje žena", myslel tím mě, klidně mohl říct k tomu čemusi, o čem se v tu chvíli bavili, něco ve stylu "jo, Euridike to tvrdí taky" - a bylo by to dobré. Jenže on měl to nemilé období, že o mně začal říkat "moje žena", tehdy to bylo poprvé, vyděsilo mě to, protože co teď jako s tím?!


Vlastně to není nijak důležité, jen to trochu mění význam - ale vůně je pořád stejná, stejně krásná...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 10:15

euridike Lidská mysl a cítění jsou bezbřehé Pochopila jsem to tak, jak jsi myslela ty, a domnívala jsem se pak, že jsem out

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 11:18

euridike

Napsala jsi to tak, že mě napadly obě varianty, ale teena-s mě utvrdila v jedné Člověk si při čtení text vztahuje ke svým prožitkům, tak jako třeba texty písní... a tvoje texty na mě působí hodně rozervaně, někdy mě to vrací zpět tam, kde už být nechci. Omlouvám se za poznámku mimo mísu

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 16. zaří 2020 13:03

Evanilla Rozhodně není za co se omlouvat, naopak, jsem ráda, že jsem si uvědomila i tuhle možnost výkladu, ráda se na to, co napíšu, podívám z jiného úhlu pohledu, takže pro mě je to přínos, díky...

Korsičanka