Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:18

alibi To jsem zvědavá, co na 2 hysterky řekne viktorka_od splavu

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 10:33

Korsičanka :D to já taky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46055 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 12:10
Reakce na Korsičanka:

alibi To jsem zvědavá, co na 2 hysterky řekne viktorka_od splavu

​rikam, ze je to uplne presne. komplet cele Evanilla 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 15:04
Reakce na alibi:

tak to si zapamatuju, protože přesně tak na mě někdy tuberosa s jasmínem působí, jen mě nikdy nenapadl tak trefný příměr :)

Evanilla Tuberóza je pro mě nejproblematičtější složka ve vůních - v malém množství ji zvládnu, ale jakmile zežvýkačkovatí, je zle. Hysterka je opravdu vynikající personifikace!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 19:29

Fleur Pozor, pozor! Na tuberózu mi prosím nesahej V kombinaci s jasmínem možná ne, ale tak krásná jako v Kriminálnici je málokterá.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 20:40

Fleur Korsičanka tuberózu snesu málokdy a vlastně pouze ve stylu Sacrebleu Intense s kořením a pryskyřicemi si ji užívám, dokonce i v její mírně žvýkačkové podobě, protože ta Sacrebleu už je bohužel taky reformulovana žvýkačkovým směrem... A vůbec mě Nicolai štve, protože i Odalisqe doznala změn a je teď taková placatější :/

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 20. srpna 2020 21:48

viktorka_od splavu Fleur

@alibi

Děkuji, mě těší, že jsem vás pobavila

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 22. srpna 2020 20:57

Clive Christian: X Neroli 

Čekala jsem neroli, ale je ho tady nějak pomálu. Spíše pomerančově dřevitý petigrain a semišově sladká fialka. Ale hlavní složkou je zelené pačuli a i když květinové srdce z šeříku, jasmínu, růže a mandlově pudrového otočníku je hodně krásné, pod příkrovem pačuli nedostává moc šance. Pod troškou pačuli  se schovává i sladký pižmově tonkový krém.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. srpna 2020 15:24

Lancome - Roses Berberanza

...další růže. Na začátku máme růži sirupovou podobnou jako v Rose Rouge od Van Cleef & Arpels. Bohužel nato se přichomýtne odér zpocených nohou, což mě moc na další vývoj nenalákalo. Po pěti minutách nohy odešly, Berberanza se ohladila, zolejnatěla a nabrala směr ušlechtilé dřevo. Negurmánská dřevitá červená růže. Jenže, pro mě jen... další růže. Ne růže, kterou nutně musím mít.

Parle Moi de Parfum - Guimauve de Nöel

Jistě, znám mnoho variací na téma sladký pomerančový květ. Ať už Love by Kilian, Guerlain Mon Precieux Nectar nebo Dragée od Reminiscence. Všechny jsem měla nebo mám a nosila. Guimauve má ze všech něco a dohromady je to ta nejkrásnější interpretace mandlí v cukrové polevě / sladkých marshmallows. Někdy cítím víc květin, někdy víc citrusů, ale pokaždé je to neodolatelné sladké pokušení. A protože mi Dragée dochází a něco mně v ní "drhne", nástupce je jasný.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 24. srpna 2020 22:02

Fragrance Du Bois: Brume Du Matin 

Pastelově růžová průzračná květinovka. V ranním mandarinkově broskvovém oparu se zjevují pivoňky a růže čistě vymydlené prvními slunečními paprsky. Jednoduchá, příjemná vůně, jen ta výdrž by mohla být delší.

The Different Company: Adjatay - Cuir Narcotique 

Tuberóza s tropickým ylang ylangem obstarají fulminantní nástup, asi jako bychom vstoupili do zeleného tepla skleníku. Květinová nálož je příjemně doplněná santalem, ambrou a prachově vanilkovým otočníkem. A za sladkou tonkou se schovává jemná semišová kůže.

 

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 09:23

První ze tří článků o značce

FiiLiT

https://alibi-notes.webnode.cz/l/fiilit/

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 09:30

alibi  Značku neznám, díky za představení!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 17:24

alibi znie to zaujímavo...a tie flakóny !!!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 17:37

Lancome Parfait de Roses

Kyselé lepkavě pižmové růže. Taková Rose Rouge bez kakaa a hodně ulepená, jako na kuchyňské lince rozlitý a zaschlý sirup.

Lancome Tubéreuses Castagne

Olejovité oříšky a bílé květiny. Ne-e. Květiny opět nakyslé. Ne tahle kombinace nejde dohromady... A zase ty osmdesátky

Xerjoff Lira

Stará dobrá Lolita Lempicka L, jen zdrsněná bylinným maskulinním tónem levandule a trochu ostrou lékořicí. Hromada vanilky se skořicí a s karamelem. Krásné... Já jen nevím, jestli by při vyšší dávce než ze vzorku nepůsobila příliš ostře. A zároveň, pokud by tam ty "rušivé elementy" nebyly, pak by byl výsledek asi moc "basic".

Offline jerry
Avatar
9003 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 20:39
Reakce na Evanilla:

Xerjoff Lira

nevím, jestli by při vyšší dávce než ze vzorku nepůsobila příliš ostře. .

​Nepůsobila - naopak se tak lehce rozvlnila kolem těla. A lapač komplimentů.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 21:14

alibi Moc pěkné, to je fajn, že tady máme průkopnici, která pro nás objevuje nové značky!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 21:40

Evanilla Lancome Parfait de Roses

To se s tebou - my, majitelky - dost rozcházíme

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 22:04

bdk Parfums: Sel d'Argent 

Květinová a slaná vůně, ne akvatická, spíše suchá. Vyjdete z moře a slaná vůně zaschne na vaší kůži, k tomu vůně pomerančového květu a ylang ylangu v galbanové zeleni. Nesladké, příjemné letní osvěžení. A ani moc nevadí, že pižmově dřevitý základ je hodně syntetický.

Offline Petya Charmite
Avatar
199 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 22:06
Reakce na Korsičanka:

To se s tebou - my, majitelky - dost rozcházíme

​Tak...nejsem majitelka, ale chtěla bych být a tvrdě na tom pracuji ...a to jsem Ti MiJo nedávno říkala, že je to na mě moc sladké... Tak už jsem se k té kráse pročichala :-D

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 26. srpna 2020 22:07

Fleur slniecko blackviolet děkuji to objednávání sad vzorků a zkoušení je návykové