Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 12:35

blackviolet Hmm lákavé, zkusím na příští letní sezónu

Miru Krásný popis Shanghai Lily

Já včera:

Lancome Oranges Bigarades

Svěží citrusy a pomerančový květ, nic víc; na mé kůži a pro můj nos je to moc hořké. Kvalitně provedená vůně, ale chybí jí něco zajímavého, nějaký obrat nebo "hutnost", plnost.

Lancome Oud Bouquet (2016)

Tohle je krásné, ale zřejmě ne pro mě. Kulatý ohlazený sladký oud s růžemi a dalšími květinami, nic nevyčnívá. Co jsem však zaznamenala byl zvláštní banánový tón (a řekněme že ten babán byl použitý, jako když ho celý den taháte v kabelce), nicméně vůbec nebyl na škodu. Celá vůně je přišmrnclá kořením, mám z ní likérový pocit a je hebká. Hebké dřevo. Podobně jak MFK Oud Satin Mood, na kterou jsem si okamžitě vzpomněla.

Une Nuit Nomade Jardins de Misfah

Nevím, jestli se někde nestala chyba, ale cítím pouze anýz. Dřevitý a vodový. Vzorek je čerstvý z ALZD...

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 12:41

Evanilla Lancome Oud Bouquet (2016) dobrý popis

Tohle je krásné, ale zřejmě ne pro mě. Kulatý ohlazený sladký oud s růžemi a dalšími květinami, nic nevyčnívá. Co jsem však zaznamenala byl zvláštní banánový tón (a řekněme že ten babán byl použitý, jako když ho celý den taháte v kabelce), nicméně vůbec nebyl na škodu. Celá vůně je přišmrnclá kořením, mám z ní likérový pocit a je hebká. Hebké dřevo. Podobně jak MFK Oud Satin Mood, na kterou jsem si okamžitě vzpomněla.

Je mi líto, že jsem váhala s koupí, když byl k mání v našich e-shopech ve starém flakonu za něco přes tisícovku:(((

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 12:42

Evanilla 

...kuji...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 12:44

Korsičanka On byl v e-shopech? Tak za tu cenu bych si ho asi i já vzala. Ale měla jsem i zimíněný Oud Satin Mood a nešlo to.

Z toho co jsem tedy vyzkoušela od Maison Lancome by mě lákala asi jenom Jasmins Marzipane.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 13:15

Evanilla To je fakt jemný jasmín:), měla jsem. Mně tedy OSM Oudová Kytice nepřipomínala

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 17:38

FiiLiT třetí část

https://alibi-notes.webnode.cz/l/fiilit-cast-3

Zbývající 4 vůně 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. srpna 2020 17:47

Rose 31 - Le Labo

Růže pro velkou holku …

Mě na této vůni baví nejvíce začátek. On je pro můj nos totiž nádherně sladce svěží a trochu gumový. Zní to divně, já vím, ale je to tak. Dokonce se ve vzpomínkách vracím do útlého dětství a mám před sebou malý gumový špuntík, který kdysi býval součástí některých parfémových flakonů. Tak bodejť by se mi to nelíbilo? Pak už je to růže trošku nasládle pikantní, maličko do pánska, která si i při dobré intenzitě zachovává jakousi lehkost.

Vůně neformálně elegantní. Moc hezká!

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:38

Dnesv Institutu Guerlain:

Iris Torréfié - na papírku chladný iris ve stylu La Pausy, na mé kůži cca 20 minut káva, pak zmizela a nastoupil ten chanelovský iris. Výdrž na mně přes hodinu, na testovacím papírku 2-3 hodky. Ale můj nos není v souvislosti s kosatci moc směrodatný:)

Fol Arôme - klasická oblá a květinově vyvážená nádhera, jejíž flakon nikdy nebudu vlastnit, ale alespoň malý odstřik bych někdy chtěla. Při prvním zkoušení na zápěstí na mně bohužel držela tak 2 hodiny:( Pak už jen nos na zápěstí a vzpomínka na dokonalost, o níž se vám někdy zdálo...

L'Initial - ten už nejsem schopná popsat, jen vím, že byl sladký, přitažlivý, pak se sladkost umírnila a zůstala velmi příjemná vůně. Nemohu bohužel porovnat s původní, ale líbí se mi

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 20:50

Korsičanka já vám tu Prahu tak závidím !

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 21:05

alibi tak příště pojedeme spolu

Korsičanka na tu kávu jsem extrémně zvědavá, já ji většinou moc necítím

a já teda referuju o svém vydařeném slepáčkovi:

Cicatrices /LM Parfums

sladký anýzový likér, hutný, zasypaný hrstí kypré hlíny. lékořice "chlupatá" - obklopená dřevem a hlínou, jako by ten lesklý, vlhký pendrek spadnul na zem a nachytala se na něj dřevitá vlákna a hliněný prach. 

vláčný vanilkový lusk macerovaný v alkoholu.

v kůži vázaná stará kniha.

vůně zámecké knihovny s dřevěnými policemi od země až ke stropu, sluneční paprsky na ně dopadají zešikma vysokými okny a v paprscích se vznáší zrnka prachu. knihy mají kožené vazby se zlatou ražbou. usedám do křesla s koženým polstrováním a vyřezávanými dřevěnými područkami, nalévám si do broušené sklenky balzamovitě lahodný likér, na talířku připravené černé lékořicové krychličky, tmavé jako noc, která právě přichází a kterou strávím mou oblíbenou četbou. vůně klidná a důstojná

(žádný sklep, žádná plíseň a bohužel ani 1996 od Byreda, peruánský balzám a fialky bych si bývala přála, nicméně nevadí:-)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:18

alibi A já tobě Brno:)))

viktorka_od splavu No, to jsem na ni zvědavá!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:25

viktorka_od splavu moc ráda. Když jedu jednou za uherský rok s rodinou, tak se nikam pořádně nedostanu. Gratuluju ke ke slepáku a jsem na vůni moc zvědavá. Ta lékořice 

Korsičanka

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:29

Korsičanka skoro bych řekla, že se nemůže nelíbit.. ale asi jsem příliš sebestředná, nemá vlastně vůbec nic líbivého v sobě, žádné květinky čerstvé ani zahnívající, žádnou ambru a podobné nosu lahodící složky, vůbec žádné cucavé bonbonky, ovoce ani cukrovou vatu. no ničemnost sama - moje krevní skupina

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:32

alibi Korsičanka s rodinou to nemá žádný (parfémový) smysl, to je jasný. to nemá cenu ani zkoušet někam zajít.já si ráda zajedu jen tak sama nebo ještě líp s nějakou spřízněnou duší, a/nebo za srazem se spřízněnou duší. tak to by bylo aby se nám to nepodařilo dokud nám zas všecko nezavřou!

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 31. srpna 2020 22:36

viktorka_od splavu jejej. Nestraš

Offline jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 13:44

Iris Rebelle (Atelier Cologne) - suchý dřevitý kosatec, takřka soliflor...a dlouho soliflorem zůstal. Po dlouhém rozjezdu ale nastala radikální proměna do pižmovky s výrazným rtěnkovým akordem a s pudrem promíchaným se sladkým pylem a jemně nasládlým uhlazeným dřevem.

Figment Woman (Amouage) - provlhlé seno, kterým pomalu prorůstají zelené lodyhy a suchá ostřice. Typově to připomíná chyprovku bez větvičníku a originalitu rozhodně nepostrádá. Ale pak se něco pokazilo - nastoupily zahnívající bílé květiny a na nich přistál starý zatouchající mokrý hadr.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 16:09
Reakce na jerry:

Figment Woman Ale pak se něco pokazilo - nastoupily zahnívající bílé květiny a na nich přistál starý zatouchající mokrý hadr.

​Ale no fuj . Ještě, že to tam nemám.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 16:11

Renusatko Jsem ráda, že jsem se jí zbavila Teď bych tam ten hadr 100% cítila

Offline jerry
Avatar
9020 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 21:27

Renusatko 

No jo, no...mě tahle alotria tropívají bílé kytky a tady jich je zrovna celý pugét. Ale jak koukám do databáze, tak je to vůně vysloveně rozporuplná - ode zdi ke zdi (poměr hodnocení cca 50:50, nic mezi tím).

A přitom se mi nejdřív tak líbila

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 03. zaří 2020 18:26

Houbigant: La Belle Saison 

Tou krásnou roční dobou musí být jaro v plném květu. Tato květinovka je opravdu opulentní, s mimózou a konvalinkou lehce zavane červený pepř a sladce ovocně vonící meruňkový a pomerančový květ. Jednoznačně ale dominuje sladce prachová mimóza na santalu.

Houbigant: Mon Boudoir 

Tentokrát se Houbigant odklonil od květinovek a v souznění s názvem vytvořil pudrovou vůni. Kolem pudru povlává nejdřív bergamot a pikantní pepř, potom mandlový otočník a balzamické tóny ambry. Květina je tady nakonec taky, červená růže s pelargóniovými trny, ale nehraje výraznou roli, dominantnější je spíš pačuli. Ale i to se nakonec pudru s podporou vanilky povede uhladit.