Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 18:24

blackviolet ..jak čtu Poison a Opium, tak bystřím

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 20:32

Martula vďaka ...niektoré vône sa píšu samé...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 21:28

Martula Spíš to Opium, taková moderní odlehčená verze. Mile mě překvapilo, že se takové vůně ještě dělají, a zrovna u této značky.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 10:48
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 11:30

alibi ... tu jsem ještě nezkoušela. Budu to muset napravit. 

Online Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 12:24

Miru Floriental miluju A popsala jsi ji presne, mam ji na seznamu prani uz dlouho.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 12:59

blackviolet Však ona ani Sortilège není k zahození

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 15:00

Korsičanka To je pravda, ta se mi taky líbila.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 18:53

Luna 

...já vím, mluvila, psala jsi o tom, že se Ti hodně líbí...

Takže jsem měla před očima jakoby Tebe... A ono je to opravdu o malířském ateliéru, pachu té zasychající palety, někde už s drolícími se barevnými drobky, a ten tmavě lahvově zelený hluboký les, ale jeho odér spíše jakoby rozostřený, matný a přesto hustý...

To není vůně pro každého...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:06

Clive Christian: 1872 Mandarin 

Mandarinka je tady opravdu dominantní a má dlouhou výdrž. Na začátku je s ní v citrusovém úvodu i bergamot, limetka a citron spolu se svěžím zázvorem, nektarinkou a zelenou bazalkou. Levandule, vetiver a pačuli ji posílají směrem k pánské kolínské, tím spíš, že květiny zůstávají hodně v pozadí a přidruží se cedr, mechový tón a mýdlové pižmo.

Imaginary Authors: Telegrama 

Nálož pepře a suché stonky levandule se na nás vrhnou, když otevřeme vrata staré fabriky. Zdi s drolící se omítkou, starý papír a kovové špony ležící na zemi tam, kde dřív stávaly obráběcí stroje. Na betonové podlaze vytvářejí skvrny zaschlého oleje abstraktní obrazce a praskliny dřevěných trámů se barví do prašně šedé. Tabulkovými okny se náhle proderou sluneční paprsky a ohřáté dřevo vydýchne vůni pryskyřice a pudrové vanilky.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:47

alibi na tú, keďže citrusovka, sa už chystám dlho, len mi ju vždy niešo preskočí!

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 18. srpna 2020 21:50

Tom Ford

Rose Prick - Ruža s niečím, čo ju robí mimoriadne protivnou. Navrch vonia nepríjemne povedome, aj keď som (zatiaľ) neprišla na to, čo mi pripomína. Priečna ruža.

Lavender Extreme - Mimoriadne pekná levanduľa, usušená  na slnku na bielej ľanovej plachte. Len nič viac a tiež nie nadlho.

Bvlgari

Coralia - Krémovejšia alternatíva Mandarine Carnival od The Merchant of Venice. A so slabšou výdržou.

Dnes som na vône teda nemala šťastie...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 04:06

slniecko 

Hm, ta Rose Prick. Musím ji zkusit znovu. Přece v ní něco musí být, něco zajímavého...

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 08:55

slniecko na rose prick jsem bohužel zatím nenarazila, jsem na ní dlouho zvědavá.  a lavander extreme se mi líbí hodně, přestože "jen" levandule

blackviolet ad telegrama - to je hodně sugestivní popis

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 09:23

alibi Díky, ona je to hodně zajímavá vůně.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 10:25

blackviolet Tvůj popis na Telegrama na mě taky zapůsobil:) Rose Prick sdílím-navíc ji moc necítímA u Lavander též lituju slabé výdrže-jinak už by byl můj

alibi

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 16:21

alibi u nás ju majú v Douglase. No tá levanduľa je krásna, len by som ocenila za tú cenu viac ako poldruha hodiny, no.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 18:47

Lancome Jasmins Marzipane

Tahle vůně je zvláštní v tom, že zblízka se mi až tak nelíbí, ale zanechává za sebou strašně zajímavý až bych řekla návykový závoj. Hned ze začátku to jsou osmdesátky, pecka ve stylu jasmín - tuberóza; bílá nálož s dřevem a jen trochu sladkosti. Ty dvě hysterky však chvíli necháme dýchat do pytlíku a ony se uklidní. Po čase se dostane i na lehce pudrové tóny. Celek je o maličko kyselejší, než preferuji, ale vůně je to krásná, taková provzdušněná. Hlavní podstata je po celou dobu květinová, ne jedlá, prostě víc jasmín než marcipán. Nosila bych ji ráda. Jestli je to ale na koupi flakonu zatím nevím.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 20:57

Ty dvě hysterky však chvíli necháme dýchat do pytlíku a ony se uklidní.

tak to si zapamatuju, protože přesně tak na mě někdy tuberosa s jasmínem působí, jen mě nikdy nenapadl tak trefný příměr :)

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. srpna 2020 21:41

alibi děkuji