Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 14:06

Martula 

Mám to s Rose America podobně, že ač ji vnímám trochu jinak a líbí se mi, na nošení pro mě není. Ale popsala jsi ji krásně!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 14:12

Miru 

Recenze na Eau Capitale!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 15:22

Pierre Guillaume / Helioscents Collection: Swimmú/SX

Koupání s Pierrem probíhá v tichomořském stylu nejprve v jezírku s malým zurčícím vodopádem ve vnitrozemí jednoho z tamějších ostrůvků, porostlém santalovníky, popínavými růžemi a banánovníky. Odtud se pak procházkou zelenou džunglí dostanete na pláž s pižmově bílým pískem, pokrytém naplavenými řasami, brouzdáte se vlnách a necháte si chodidla omývat mořskou pěnou.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 18:53

wendulka 

díky

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 14. srpna 2020 22:06
@wendulka ta fotka... :*
Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 10:05
Reakce na wendulka:

Pierre Guillaume / Helioscents Collection: Swimmú/SX

Koupání s Pierrem probíhá v tichomořském stylu nejprve v jezírku s malým zurčícím vodopádem ve vnitrozemí jednoho z tamějších ostrůvků, porostlém santalovníky, popínavými růžemi a banánovníky. Odtud se pak procházkou zelenou džunglí dostanete na pláž s pižmově bílým pískem, pokrytém naplavenými řasami, brouzdáte se vlnách a necháte si chodidla omývat mořskou pěnou.

​Ach

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 18:31

Martula 

Pierre mě v poslední době vůbec celkem příjemně překvapuje.

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:18

Miru Eau Capitale zachycená tvými slovy !

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 20:23

Fleur 

...čekala jsem na Tvé hodnocení...

...respekt...

A moc děkuji...

Offline jerry
Avatar
9009 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 10:40

Ananda Dolce (M. Micallef) - sladká ovocná žvýkačka postupně přecházející v hustý ovocný koktejl melounu, manga a sladkého ananasu v plážovém baru, s dojezdem v podobě cukrovým prachem bohatě obalených marshmallow. Není ani přeslazená, ba ani ulepená...a ani to není vůně pro malé holčičky - naopak je nositelná i pro ty, kterým už -cet dávno bylo. 

Osmanthus Blossom (2020) (Jo Malone) - nasládlé něžné květinky, svěží a osvěžující. Působily dojmem, že se hodlají vytratit bez rozloučení, ale naštěstí se vzpamatovaly a rozvoněly se do jemné ovocné vůně s lehoučkým květinovým nádechem. Vůně pro luční vílu...

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 11:22

Kissing Burns 6,4 Calories... Kilian

...bergamot obalený v karamelu a pak šplouchnout s tím do vanilkového hustého teplého mléka.

Podprahově JE tam něco zelenkavého...

...ale jestli to jsou zrovna konvalinky, nebo "kýhočerta" - poznat nejde.

Hmm, je to dobrý, fakt dobrý. Ale už někde jsem  něco takovýho cítila -

karamelově údernější Jimmy Choo Stars bez zelenkavosti.

...no, ale touhle líbačkou nic nespálíte. Protože to jsou první nesmělé polibky pubescentů, žádná vášeň, síla, drive.

To je tak k romantický komedii u krbu, hrnek s teplou bílou čokoládou a kostičkami marshmallow a stydlivě po sobě pomrkávat...

PS: ...po chvíli to dobré na chuť zmizlo a zbyla jen měkká dřeva máčená v sirupu z delikátně připáleného mléčného karamelu. Jo, a rychle vyvětrat a trochu konvalinkového osvěžovače, ať se nic nepozná...

Tentokrát to big lov nebude

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 11:36

Good Girl Gone Bad Extreme Kilian

...čerstvé květy růží, jasmínu a tuberózy rozmačkávané v dlaních tak, že vám mezi prsty teče z oněch voňavých lístků šťáva...

...chutí už lehce mdlá žvýkačka a výraz:"...vymitakymůžete..."

Mýdlo.

Mléko.

Praštěná vůně.

Začíná, dalo by se říci nudně. Ale ona se postupně vybarvuje, usazuje, jakoby se sama bavila tím, co člověk na ni...

...hm. Skopnout z nohou marteny, někam do kouta, pod postel nejlépe, prasknout sebou do křesla a s pohybem čelistních pantů, kdy není pochyb, že bubble gum sotva utáhnete, prohodit směrem ke kuchyni:"...babi, nemáš tam zas tu svoji mlíčnou čokoládu.?. Dala bych si. Plíííííís!"

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 11:49

Bruma Trudon

...nejen fialkově křehké, ale i nafialovělé a fialkově hladké galbanum.

...v hmoždíři drcené sušené stonky kdysi kvetoucí levandule a zrníčka šedého pepře...

...do chřípí se mi začíná nenápadně vkrádat jakási éterická pudrově pižmová vlahost a hedvábné čisté mýdlo...

...jako by jste měli zavřené oči, ale víte, že venku je den, přes tmu vnímáte jas...

...když se sundá víčko z flakonu této vůně, pokoj zaplaví neskutečné světlo!..,

nadechujete se a vnímáte, že vám plíce vyplňuje průhledná, skoro oslňující záře...

U Brumy musíte mít oči otevřené, aby se mohly dívat...

...jinak vám ta síla do víček vypálí díry

Delikátně krémová, nadýchaná, chladivá kosatcovka vlaze pudrová.

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 12:07

Another 13 Le Labo

...cha, třináctého v pátek jsem se narodila. Takže... ...takže asi je to vůně pro mě..?.

Syntetika. Sterilita. Dezinfekce.

Horká dezinfekce. Něco jak horko, když vám sestra se zvrácenou rozkoší vyrve jehlu z žíly, když už má dost...

(...krve v ampuli přece).

Pálí mě v nose vysterilovaný kov...

...a nebo je to hořící mech.? Mech stříbřitě antracitově zelenkavý, s krystalky jinovatky. Ale když ho olíznete, v ústech je horko, tak prostě hoří. Ten mech.

Je to jak dostat nakládačku v betonové pitevně. Olizujete studenou šedavou podlahu, s mikrozrnky cementu a uvědomujete si, že jste se asi kousli do jazyka - to pomalu tekoucí železité teplo v ústech...

Úchylná industrial vůně.

...vůně pichlavě horkého kovu  a betonu.

Hruška.? Možná rozduplá někde na dně rezavé bedny s ocelovými šponami...

...ne, tahle  "13tka" není pro mě, je šťastné číslo pro někoho jiného

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 12:19

Floriental Comme des Garcons

...teplé a současně pepřem chladivé, kadidlo.

A malířská paleta se zbytky už zasychajících barev...

Vůně pro bohéma do výtvarného ateliéru.

...a nebo, ano, jak píše ve své recenzi jerry .

Takže nic pro mě. Moje duše nelétá v oblacích...

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 15:35

Miru Bavíš mě , moc hezké.

A co je to ta poslední vůně?

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 15:38

blackviolet 

....šmarjá!, sorry...

(opravím hned)

...a děkuji

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 17:10

Caron - Pois de Senteur

(Alfons Mucha, Hrachor)

Hrachor je nežný jemný kvietok, kvitnúci začiatkom leta, s nežnou, krehkou, ale zato intenzívnou květinovou vôňou, obľúbený hlavne v starých anglických záhradách. Alebo možno aj inde, ale ja ho mám spojený so starými anglickými záhradami (ďakujem pán Wodehouse, áno, je to Vaša vina...).
A táto vôňa je akoby vystrihnutá z obdobia, kde sa väčšina jeho kníh odohráva, alebo kde si ich aspoň ja predstavujem. Stará anglická záhrada, štebotajúce vtáčiky, ale do toho už prvé autá a divoké 20-te roky minulého storočia, roaring twenties, divoké večierky, športujúce dievčence so zatiaľ nedostatkom kvalitních deodorantov, potřeba silnějších vôní, ktoré by tento nedostatok zakryla, púder a všadeprítomné Art Deco.
Keď ju mám popísať, tak to, čo je pre jazmín Joy od Patoua, to je pre hrachor Pois de Senteur od Caronu. Naspodku cítite samozrejme Caronovský podtón, ktorý sama pre seba volám „caronade“, podľa vzoru „guerlinade“, na to idú silné zeleno-kvetinové zložky, predovšetkým hyacint, ktoré robia vôňu náležite priestorovou a jako koruna príde tentokrát nežný, krehký a nevinne mrkajúci hrachor.
Krásna vôňa, zároveň klasika a zároveň s tým niečím „navrch“, čo ju robí neopakovatelnou.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 17:42

Le Galion: L'Âme Perdue 

Vůně ve stylu osmdesátek, doby sytých kořenitých květinovek, Opium, Poison, Spellbound…

Tato je moderně odlehčená a i dnes dobře nositelná. Kytice citrusy a koriandrem ovanutého jasmínu, omamné datury, lilie a tropického ylang ylangu s ovocnou šťávou zralé švestky svařené s hřebíčkem a skořicí. Taky růže se zde najde a pro osmdesátky typické, i tady trochu odlehčené, pačuli s větvičníkem. A jako třešnička na dortu dřevitá a ambrová vanilka.

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 17. srpna 2020 18:22

slniecko Popsala jsi Pois de Senteur nádherně